Zaloguj się, aby obserwować  
Budo

Morrowind - pytania, przemyślenia - temat ogólny

14067 postów w tym temacie

Dnia 06.11.2008 o 21:57, Ponury Żniwiarz napisał:

W Calderze nawet nie byłem jestem na zadaniu niszczenie siedziby 6 rodu dopiero

Na północ od Balmory znajduje się Caldera. Serio tam nie byłeś? Jest też krab sprzedawca, ale na odludziu. I ma więcej pieniędzy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czyli ten Młokos sprzedawca to najbogatszy kupiec w grze? Bo właśnie miałem zadać pytanie odnośnie tego :) mam kupe ciekawych itemów, z których nie korzystam a które zagracają mi ekwipunek, są dość sporo warte :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W Morrowindzie nie znajdziesz żadnego kupca, który ma więcej kasy niż młokos (choć słyszałem coś o jakimś krabie sprzedawcy, ale nie ile on ma chyba mniej kasy). 5000tyś sztuk złota to pozornie niewiele, ale np. w takim Oblivionie sprzedawcy mają maksymalnie 2000tyś, więc nie jest aż tak źle.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.11.2008 o 22:03, 88Bonzo napisał:

Czyli ten Młokos sprzedawca to najbogatszy kupiec w grze? Bo właśnie miałem zadać pytanie
odnośnie tego :) mam kupe ciekawych itemów, z których nie korzystam a które zagracają
mi ekwipunek, są dość sporo warte :)

Tak, jest krab sprzedawca. Wpisz w wyszukiwarce krab sprzedawca i poszukaj mojego posta. Tam masz więcej informacji razem ze screenem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.11.2008 o 22:08, dave03 napisał:

W Morrowindzie nie znajdziesz żadnego kupca, który ma więcej kasy niż młokos (choć słyszałem
coś o jakimś krabie sprzedawcy, ale nie ile on ma chyba mniej kasy). 5000tyś sztuk złota
to pozornie niewiele, ale np. w takim Oblivionie sprzedawcy mają maksymalnie 2000tyś,
więc nie jest aż tak źle.


Cóż dzięki :) będę musiał go odwiedzić, 5k to nie jest tak mało ... najwyżej zejdę z ceny :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.11.2008 o 22:14, 88Bonzo napisał:

Cóż dzięki :) będę musiał go odwiedzić, 5k to nie jest tak mało ... najwyżej zejdę z
ceny :D

W żadnym wypadku nie schodź z ceny! Zrób handel wymienny. Daj mu jakiś przedmiot powiedzmy za 4 tys. On zapłaci za całość. Czekaj 24 h. Będzie miał znowu pełno kasy. Teraz możesz zrobić taki trick: masz przedmiot za ok. 8 tys. Dajesz mu go. Niestety on nie może dać aż tyle kasy, wiec robisz handel wymienny i bierzesz w zmian ten za 4 tys. Teraz możesz mu sprzedać ten droższy. Wystarczy, że poczekasz 24 h. i ponownie sprzedajesz mu ten za 4 tys. Ostatecznie sprzedałeś mu obydwa przedmioty i zarobiłeś pełną wartość. Ja tak robiłem z bardzo drogimi rzeczami, ale trochę to trwa. Tutaj masz link do screenu z krabem:
http://forum.gram.pl/forum_post.asp?tid=57&pid=12184

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.11.2008 o 22:03, Kuboo PL napisał:

> W Calderze nawet nie byłem jestem na zadaniu niszczenie siedziby 6 rodu dopiero

Na północ od Balmory znajduje się Caldera. Serio tam nie byłeś? Jest też krab sprzedawca,
ale na odludziu. I ma więcej pieniędzy.


Idąc za wątkiem głownym i misjami z gildi magów jakoś mnie tam nie zawiało mam dopiero 4 lvl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.11.2008 o 23:28, Ponury Żniwiarz napisał:

Idąc za wątkiem głownym i misjami z gildi magów jakoś mnie tam nie zawiało mam dopiero
4 lvl

To polecam pobawić się trochę w odkrywcę i pozwiedzać wyspę. Przyda się trochę przedmiotów, doświadczenia. Pod koniec będzie trudniej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.11.2008 o 23:35, Kuboo PL napisał:

> Idąc za wątkiem głownym i misjami z gildi magów jakoś mnie tam nie zawiało mam dopiero

> 4 lvl
To polecam pobawić się trochę w odkrywcę i pozwiedzać wyspę. Przyda się trochę przedmiotów,
doświadczenia. Pod koniec będzie trudniej.


No robiąc zadania :P jestem warlockiem w gildii magów więc muszę zdobyć teraz Staff i ring

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.11.2008 o 22:23, Ponury Żniwiarz napisał:

Mam pytanie czy stopnie w danej gildi dają jakiś bonus do czegoś?


Dają tylko satysfakcję, nic więcej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.11.2008 o 22:23, Ponury Żniwiarz napisał:

Mam pytanie czy stopnie w danej gildi dają jakiś bonus do czegoś?


Dają taki bonus, że możesz wykonywać kolejne zadania- dopóki jesteś cieniakiem, to dostępne są dla Ciebie zadania dla cieniaków, po spełnieniu wymagań, oraz wykonaniu odpowiedniej liczby questów możesz awansować i wtedy dochodza do wykonania kolejne questy ;]
I tak aż do grandmastera :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

/.../

Każdy gracz morrowinda robi sobie graciarnię- wybierz jakieś miejsce i zorganizuj sobie składzik. Ja zawsze zawalałem gratami gildię magów w Balmorze :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.11.2008 o 22:23, Ponury Żniwiarz napisał:

Mam pytanie czy stopnie w danej gildi dają jakiś bonus do czegoś?

Dają. Jeżeli jesteś niski rangą, to szefowie gildii nie będą chcieli z Tobą handlować. Zmieni się to, gdy będziesz lepszy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.11.2008 o 22:41, Kalejdoskop86 napisał:

Jakieś rady odnośnie użycia znaku Wieży w Seyda Neen?

Chętnie pomogę, ale sprecyzuj pytanie, bo - szczerze - nie wiem, o co chodzi. 0_o

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.11.2008 o 23:02, Splocky napisał:

> Jakieś rady odnośnie użycia znaku Wieży w Seyda Neen?
Chętnie pomogę, ale sprecyzuj pytanie, bo - szczerze - nie wiem, o co chodzi. 0_o

No bo w poradniku zarabiania pisze, że z Seyda Neen można wyjść nawet z 6000 gotówki! :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.11.2008 o 23:06, Kalejdoskop86 napisał:

No bo w poradniku zarabiania pisze, że z Seyda Neen można wyjść nawet z 6000 gotówki!
:P

Nie mam pojęcia, czy jest tam jakiś skarbiec. 6000 smoków to masa kasy. Obstawiałbym Biuro Spisów i Opodatkowania, ale pewności nie mam. Ja przeważnie wychodzę z Seyda Neen z 500 smokami i już nieźle uzbrojony. Najpierw oddaję Fargothowi pierścień (daje to lepsze ceny u Arrile''a), potem idę do norda na pierwszym piętrze domu cechowego Arrile''a. Każe on znaleźć kryjówkę Fargotha. Wyciągasz z niej wszystko. Połowę kasy oddajesz nordowi, a całą resztę zatrzymujesz. Później jeszcze quest o zaginionym poborcy podatkowym (dostajesz chyba jakąś kasę od tego dziadka z biura za to) i w drogę. Możesz jeszcze splądrować jaskinię przy porcie łazików.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.11.2008 o 23:06, Kalejdoskop86 napisał:

> > Jakieś rady odnośnie użycia znaku Wieży w Seyda Neen?
> Chętnie pomogę, ale sprecyzuj pytanie, bo - szczerze - nie wiem, o co chodzi. 0_o

No bo w poradniku zarabiania pisze, że z Seyda Neen można wyjść nawet z 6000 gotówki!
:P

Na moim sajcie pisałem kiedyś (jeden z pierwszych wpisów) o tym, jak zarobić na początku. Jak chcesz to sobie zobacz, bo teraz nie chce mi się tego wszystkiego przepisywać na forum.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.11.2008 o 23:15, Kuboo PL napisał:

Na moim sajcie pisałem kiedyś (jeden z pierwszych wpisów) o tym, jak zarobić na początku.
Jak chcesz to sobie zobacz, bo teraz nie chce mi się tego wszystkiego przepisywać na
forum.

Gramsajty mi nie działają jakoś. :/
Mógłbyś to na forum dać?

@Splocky
Dlatego aż nie mogłem uwierzyć, że z takiego "zadupia" wręcz jak Seyda Neen można tyle kasy wynieść, ale cóż:

"Sposób 7
Bardzo przydatna w zarabianiu na początku gry jest Znak Wieży a konkretnie moc tego znaku: "Klucz do wiezy" może być bardzo pomocny dla postaci o niskim współczynniku zabezpieczeń, ja sam wybrałem ten znak, opuściłem miasto Seyda Neen z majątkiem ok. 6000 a po sprzedaży księżycowego cukru i Skoomy u Ra''Virr-a w Balmorze miałem o parę setek więcej w kieszeni.
Jeśli wybierzesz ten znak na pewno ułatwi ci to znacznie zarabianie na początku. No chyba, że jesteś złodziejem. W każdym innym wypadku polecam."


Acha, i jeszcze coś: czemu nie mogę poławiać pereł?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować