Zaloguj się, aby obserwować  
Budo

Morrowind - pytania, przemyślenia - temat ogólny

14067 postów w tym temacie

Dnia 07.11.2008 o 23:21, Kalejdoskop86 napisał:

Acha, i jeszcze coś: czemu nie mogę poławiać pereł?

Kurcze, możesz na przyszłość być bardziej konkretny? Co stoi na przeszkodzie Twojego poławiania pereł? :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.11.2008 o 23:24, Splocky napisał:

Kurcze, możesz na przyszłość być bardziej konkretny? Co stoi na przeszkodzie Twojego
poławiania pereł? :)

A co tu gadać? Po prostu nie mogę... nie ma nigdzie pereł, a małże, w których powinny być jakoś nie chcę się oderwać czy coś. :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.11.2008 o 23:24, Kuboo PL napisał:

Hmmm, na sajcie mam to razem ze screenami. A co do pereł: trochę za mało powiedziałeś.

A mógłbyś jakoś to na forum umieścić? Bo mi gramsajty od paru dni już nie działają. ://

Dnia 07.11.2008 o 23:24, Kuboo PL napisał:

Nie ma ich w muszlach?

Nie da się ich wyjąć. :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.11.2008 o 23:31, Kalejdoskop86 napisał:

A co tu gadać? Po prostu nie mogę... nie ma nigdzie pereł, a małże, w których powinny
być jakoś nie chcę się oderwać czy coś. :/


Ropatrzmy problem krok po kroku.

Perły znajdują się w małżach.
Małże znajdują się w morzu - konkretniej na dnie.
Aktywujesz małże - w jej "ekwipunku" powinna być perła.
Perłę przenosisz z jej ekwipunku do swojego ekwipunku.
End.
Repeat.

:)

A teraz Ty napisz na jakim etapie masz problemy. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.11.2008 o 23:39, Splocky napisał:

> A co tu gadać? Po prostu nie mogę... nie ma nigdzie pereł, a małże, w których powinny

> być jakoś nie chcę się oderwać czy coś. :/

Ropatrzmy problem krok po kroku.

Perły znajdują się w małżach.
Małże znajdują się w morzu - konkretniej na dnie.
Aktywujesz małże - w jej "ekwipunku" powinna być perła.
Perłę przenosisz z jej ekwipunku do swojego ekwipunku.
End.
Repeat.

:)

A teraz Ty napisz na jakim etapie masz problemy. :)

Nie mogę aktywować ekwipunku małży.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.11.2008 o 23:41, Kalejdoskop86 napisał:

Nie mogę aktywować ekwipunku małży.

Teraz mam jasność... że nie wiem, co doradzić. Żadnej nie możesz otworzyć? To faktycznie nie jest normalna sytuacja. Jaką wersję gry posiadasz?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No dobra, umieszczę. Ale momentami może być trudno do czegoś dojść, bo na sajtach uzupełniałem to screenami.
1.Gdy już wypełnimy wszystkie potrzebne dokumenty, zdeklarujemy klasę itp., wychodzimy z budynku. Podchodzimy do beczki i bierzemy z niej pierścień (inne też można zabrać, ale mają małą wartość).
2.Gdy wejdziemy do następnego pomieszczenia, wypytujemy spotkaną postać, aż dostaniemy paczkę i złoto. Wychodzimy z budynku. Gdy spotkamy Fargotha oddajemy mu zabrany z beczki pierścień, zyskując przychylność Arille.
3.Idziemy do latarni, lecz nie wchodzimy do środka. Koncentrujemy się na pieńkach drzew. Wydaje się, że to takie zwykłe pieńki jak tysiąc innych. Lecz jednak jeśli spojrzymy z góry, sprawa wygląda inaczej.
4.Znajdują się tam przedmioty. Nie są dużo warte, ale zawsze coś.
5. Ale to nie wszystko. Spoglądamy też do drugiego drzewa.
6. Tam też znajduje się przedmiot. A dokładniej magiczny oręż.
7. Udajemy się do domu cechowego i wchodzimy na wyższe piętro. Znajdujemy tam Hrisskara Płaskostopego i przyjmujemy od niego misję.
8.Wchodzimy na latarnię i obserwujemy cel. Będzie chodził z pochodnią, a gdy zbliży się do kryjówki - zgasi ją. Zabieramy z niej przedmioty (jeśli wykonaliśmy wcześniej zadanie z oddaniem elfowi pierścienia zostawi on go w swojej kryjówce. Jeśli chcemy - oddajemy nordowi złoto (da nam wzamian 100 szt. monet i pozwoli zatrzymać znalezione przedmioty), jeśli nie - zabieramy je ze sobą.
9.Wychodzimy z miasta na północny - zachód.
10.Dochodzimy do miejsca, w którym spada z nieba czarodziej. Zabieramy wszystkie łupy [ jeśli ich nie potrzebujemy (polecam zostawić zwoje, gdyż z czasem bardzo się przydadzą) sprzedajemy je u zaprzyjaźnionego kupca].
11. Następnie idziemy na południowy - zachód, aż do znalezienia ciała. Jest to poborca podatkowy. Wiąże się z nim kolejna misja.
12. Tradycyjnie bierzemy znalezione rzeczy. Powinien nam się uaktualnić dziennik. Gdy to się stanie wracamy do pomieszczenia, w którym wypełnialiśmy dokumenty i mówimy do tego osobnika (ten w długiej szacie), o morderstwie poborcy. Zapyta, czy było tam złoto (jeśli chcemy wykonać to zadanie musimy oddać mu monety).Gdy to zrobimy da nam informację o możliwości ukarania zbrodniarza i jako nagrodę za zabicie mordercy da nam 500 monet. Jeśli się tego podejmiemy, udajemy się do wnętrzna latarni i wypytujemy znajdującą się tam kobietę o morderstwo. Opowie o swoich podejrzeniach i o pierścieniu.
13. Nachodzimy więc mieszkańca Seyda Neen w jego domu.
14. I tu pojawia się kolejny dylemat - ów obywatel opowie nam historię o motywie zabójstwa i jeśli będziemy chcieli, możemy mu uwierzyć (da nam wtedy pierścień dla kobiety z latarni), albo wymierzyć mu sprawiedliwość (będziemy mieli jego dom wraz z jego zasobami no i 500 szt. złota od pracodawcy). Nie ważne jak postąpimy, uzyskamy pierścień, możemy go oddać pani latarnik i dostać w zamian eliksiry, albo możemy ten pierścień zachować. Należy pamiętać, że jeśli zabijemy zbrodniarza, to powinniśmy iść odebrać swoją nagrodę. Załatwiamy resztę spraw i wyjeżdżamy z miasta do Balmory.
15.Tam udajemy się do domu naszego celu, przyłączamy się do jego organizacji (trzeba to zrobić, by przejść główny wątek) i wypytujemy go o rozkazy (za pierwszym razem da nam pieniądze, gdy zapytamy go drugi raz o to samo, da nam już właściwą misję). Gdy się już przyłączyliśmy do gildii o nazwie "Ostrza", idziemy do domu obok.
16.Tam wchodzimy na pierwsze piętro i na parter. Wypytujemy napotkanych tam ludzi o "nauczycieli bractwa Ostrzy", dadzą nam oni kolejno: elf na dole - alembik, kobieta na piętrze - kirys i hełm. Zaznaczą oni, że jeśli tego nie potrzebujemy, to po prostu możemy je sprzedać kupcowi. Nie można się z jednego pomieszczenia tego budynku dostać do drugiego. Trzeba wyjść na zewnątrz.

Na północny zachód od Seyda Neen, na wybrzeżu znajduje się grobowiec rodziny Samarys. Powinniśmy tam iść z jednego powodu - bardzo dobrego artefaktu, którym jest Pierścień Mentora (dodaje stale 10 punktów do inteligencji i siły woli).Jedyną przeszkodą utrudniajacą nam zdobycie artefaktu jest duch i truposz. Bez magicznego oręża lub samej magii możemy sobie nie poradzić. Gdy już naprawdę nie mamy czym ich zaatakować, jest mała pomoc. W grobowcu jest zwój. Jeśli użyjemy go na którymś z przeciwników, gdy w pobliżu jest drugi, tym zaklęciem powalimy wszystkich. To samo dotyczy nas. Jeśli stoimy za blisko - rany, a nawet śmierć gwarantowane. Sam pierścień umieszczony jest w urnie (zabezpieczonej dodatkowo czarem), ta z kolei znajduje się w ostatnim pomieszczeniu (tym z truposzem). Zaklęcie nałożone na pojemnik z artefaktem można zniwelować na dwa sposoby: 1. Po prostu, udając twardziela bierzemy wszystkie jego skutki na siebie, okupując to stratą punktów zdrowia (jeśli macie postać na pierwszym poziomie, radzę najpierw porządnie się wyspać i uzupełnić utracone zdrowie). Dalszych powikłań ta magia nie powoduje. 2.Drugim sposobem jest użycie sondy. Gdy już pokonamy zabezpieczenia artefakt jest nasz. Przed każdym ważnym działaniem radzę zapisać stan gry, gdyż nasze przygody mogą się źle skończyć. Zanim otworzymy skrzynkę obok urny, radzę najpierw otworzyć pojemnik z pierścieniem, ponieważ jest w nim klucz do skrzyni.
Kilka rad na koniec:
- przeglądaj książki. Możesz się dzięki nim nauczyć wielu przydatnych umiejętności.
- zapisz się do jakiejś gildii (nie jest to konieczne). Uzupełnisz tam za darmo trochę ekwipunku, a dzięki zaprzyjaźnionym handlarzom, zapłacisz mniej za towary.
- gdy będziesz w Vivek, zejdź do podziemii. Znajdziesz tam wiele przedmiotów, które mogą Ci się przydać. Jeśli zauważysz w oddali jakąś postać - zapisz grę. Nie zawsze są one nastawione pokojowo.
- przeszukuj jeśli chcesz skrzynki w miastach. Znajdziesz tam czasami ciekawe bronie i artefakty.
- jeśli lubisz wykonuj misje dodatkowe. Wzbogacisz się o wiele cennych informacji i przedmiotów.
Prawie z żywca wzięte z sajta. A co do muszli: ich nie da się wyjąć. Po prostu podpływasz do jednej i ją otwierasz (spacją). Jeżeli w niej nie ma perły to po prostu podpływasz do innej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

/.../

Olej perły i Wieżę, a do poradnika zaglądaj dopiero jak masz kłopoty... rany co to za moda przechodzić gry z poradnikiem na kolanach.

ps. I tak niedługo nie będziesz miał co robić z forsą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.11.2008 o 08:23, Budo napisał:

/.../

Olej perły i Wieżę, a do poradnika zaglądaj dopiero jak masz kłopoty... rany co to za
moda przechodzić gry z poradnikiem na kolanach.

Przechodzę gry według siebie, tj. bez kodów, a do poradnika zaglądam, żeby się czegoś więcej dowiedzieć.

Dnia 08.11.2008 o 08:23, Budo napisał:

ps. I tak niedługo nie będziesz miał co robić z forsą.

Prawda, po pokonaniu bodajże Dagoth Garesa jest z górki. ;)

@Kuboo PL
Dzięki! :>

@Splocky
Obecnie z eXtra Klasyki NEXT, ale sobie kupię teraz z eXtra Klasyki HIT z dwoma dodatkami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.11.2008 o 18:27, 88Bonzo napisał:

Czy po zainstalowaniu tego patcha będę mógł grać dalej na starych save`ach?

Nie powinno być problemów. Za pierwszym razem gra może wywalić jakiś komunikat. Chodzi o to, żeby załadować save sprzed załadowania patcha i potem go nadpisać. Dla bezpieczeństwa zawsze jednak lepiej zostawić sobie gdzieś kopie save''ów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

yhh nerwy mi zaraz wysiądą :-/ Staram się o miano Bohatera obozu Zainab. Pogaworzyłem z Kaushadem i zabiłem dla niego wampira Calvario. Jednakże temu było mało i zapragnął bym znalazł mu "towar" na żonę. Udałem się do Tel Aruhn, do handlarki niewolników. W ekwipunku posiadam wspaniałą koszulę, wspaniałą spódnicę i wspaniałe buty oraz pachnidło z owadów. Ale gdy pytam się o "coś szczególnego", handlarka odpowiada mi, że ma na zbyciu tylko służbę domową :/ Co mam zrobić by udostępniła mi tą właściwą niewolnicę?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.11.2008 o 15:07, 88Bonzo napisał:

yhh nerwy mi zaraz wysiądą :-/ Staram się o miano Bohatera obozu Zainab. Pogaworzyłem
z Kaushadem i zabiłem dla niego wampira Calvario. Jednakże temu było mało i zapragnął
bym znalazł mu "towar" na żonę. Udałem się do Tel Aruhn, do handlarki niewolników. W
ekwipunku posiadam wspaniałą koszulę, wspaniałą spódnicę i wspaniałe buty oraz pachnidło
z owadów. Ale gdy pytam się o "coś szczególnego", handlarka odpowiada mi, że ma na zbyciu
tylko służbę domową :/ Co mam zrobić by udostępniła mi tą właściwą niewolnicę?


Bug. Musisz zacząć całą grę od nowa.

Dobra żartuje :) Musisz jeszcze pogadać z wieszczką Zainab po tym jak szef zażyczy sobie żony.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 09.11.2008 o 15:16, Luk Zombi napisał:


Bug. Musisz zacząć całą grę od nowa.


HAHAHA udało Ci się! :D ciśnienie mi niewiarygodnie wysoko podskoczyło xD

Dnia 09.11.2008 o 15:16, Luk Zombi napisał:

Dobra żartuje :) Musisz jeszcze pogadać z wieszczką Zainab po tym jak szef zażyczy sobie
żony.


Wielkie dzięki :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.11.2008 o 22:03, Kuboo PL napisał:

> W Calderze nawet nie byłem jestem na zadaniu niszczenie siedziby 6 rodu dopiero

Na północ od Balmory znajduje się Caldera. Serio tam nie byłeś? Jest też krab sprzedawca,
ale na odludziu. I ma więcej pieniędzy.


Gdzie dokładnie ten młokos stoi?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Caldera, posiadłość Ghorak. Musisz wejść po schodach na piętro. To taki kolo z dość dużymi uszami z tego co pamiętam ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.11.2008 o 20:57, dave03 napisał:

Caldera, posiadłość Ghorak. Musisz wejść po schodach na piętro. To taki kolo z dość dużymi
uszami z tego co pamiętam ;)


Dzięki uszy jak to młokos;P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować