Zaloguj się, aby obserwować  
Budo

Morrowind - pytania, przemyślenia - temat ogólny

14067 postów w tym temacie

>Czy jak zainstaluję

Dnia 06.12.2008 o 23:26, Kuboo PL napisał:

dodatki, to będę musiał rozpoczynać grę od nowa?


Nie, po prostu dostaniesz nowe questy- jak z nich skorzystasz to będziesz miał opcję rozpoczęcia dodatków. Morro daje Ci totalną swobodę, sam decydujesz czy ciągniesz jakiś dodatek, czty podstawkę, a dodatki potem, możesz se robić po jednym queście z każdego. Ja polecam najpierw podstawka, a potem dodatki po kolei, bo jednak lepiej dla klimatu. Żeby zaktywować Bloodmoon trzeba pogadać ze strażnikiem jakiegoś miasta, a Tribunal odpala się sam.

Co do skrzyni- nie pamiętam dokładnie, bo zawsze byłem w gildii złodziei i wykupywałem się, zanim mnie straż łapała, ale chyba nie trzeba nikogo zatłuc, skrzynia za to ma jakiś zamek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Znalazłem tę skrzynię. Jest w garnizonie Fortu Jastrzębi w Ebonheart. Trzeba zejść schodami w dół i znajdziemy ją obok takiego kowala. Skrzynia ma dopisek "Dowody". Tylko jest problem. Bo za każdym razem, gdy ją otworzę pojawia się napis "Władze zostały poinformowane o Twoim występku". Pozostaje wyrzucić wszystko na ziemię. A podstawkę już dawno ukończyłem. A jaki dodatek przechodzić jako pierwszy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

/.../

Skoro tak jest, to znaczy że ktoś Cię widzi jak kradniesz... nie wiem, oczyść pomieszczenie, albo poczekaj aż sobie strażnik pójdzie.
Co do dodatków- kiedyś był bug uniemożliwiający przejście tribunala jak masz zainstalowany bloodmoon, nie wiem jak jest teraz :P
Mi się bardziej podobał Bloodmoon i od niego własnie zaczynałem. Wsiąkłem na tydzień ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Heh, zostawiłem na ziemi swoje graty, zapłaciłem i zebrałem je z powrotem. Tylko jest dziwna sytuacja. Przy poprzednim zapisie miałem ciężar 505, a teraz mam 504. Coś chyba pominąłem, przegapiłem, użyłem, czy może jakiś bug? Chyba, że wcześniej robiłem coś, o czym nie pamiętam.
Patrzcie jaką potęgę ma Lord Nerevar. Czy ktoś jeszcze potrafi zrobić taki kopiec artefaktów?

20081207002853

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

>Czy ktoś jeszcze potrafi zrobić taki kopiec artefaktów?

Chyba każdy kto gra w morro. Ta gra wręcz zachęca do zbierania gratów, sprzedawać tego nie ma komu, zostwiać na miejscu znalezienia żal, więc się składa na kupę ;]
Ja kiedyś wrzucałem zdjęcia swoich graciarni, strach się bać, całą gildię magów miałem zawaloną sprzętem plus po jednej graciarni na każdy dodatek ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.12.2008 o 04:07, Budo napisał:

>/.../ całą gildię magów miałem
zawaloną sprzętem plus po jednej graciarni na każdy dodatek ;]

A od czego niby miałeś swoja twierdzę? Ja tam założyłe "Prywatne Muzeum Artefaktów". Miałem w nim nawet Młot Stendara (o ile dobrze pamietam nazwę), tak ciężki, ze niemozliwy do niesienia przez człowieka, nawet, gdyby to było wcielenie Nerevara ;-D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

/.../

Można unieść Młot Stendarra, ja uniosłem :)
A twierdza moja jest na zadupiu za przeproszeniem (przeważnie byłem Telvanni) i nie na rękę było mi latać... oznaczenie (ten czar) miałem w balmorze i jak wracałem z przekroczonym udźwigiem to od razu się wywalało w gildii. Poza tym gildia magów w Balmorze to świetny punkt z innych względów- jest blisko do złodziei, żeby zdjąć karę na głowę i można wszędzie dotrzeć za pomocą teleportów czy łazików. To było dla mnie najlepsze miejsce :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jest bardzo fajny mod do Morka który dodaje w twierdzach rodów budowanych przez gracza duże piwnice. Np. dla rodu Hlaalu piwnica ma mniej więcej rozmiary podziemi gildii magów. Ponadto są tam świetne warunki do eksponowania skarbów - oprócz samej podłogi to 3 wielkie stoły, ze 3 półki i chyba z 7 dużych kufrów.

<od nazywa się po prostu " Twierdze wielkich rodów".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.12.2008 o 10:24, Budo napisał:

/.../

Można unieść Młot Stendarra, ja uniosłem :)

Unieść a przenieść, to dwie różne sprawy.
>/.../ Poza tym gildia magów w Balmorze to świetny

Dnia 07.12.2008 o 10:24, Budo napisał:

punkt z innych względów- jest blisko do złodziei, żeby zdjąć karę na głowę i można wszędzie
dotrzeć za pomocą teleportów czy łazików. To było dla mnie najlepsze miejsce :)

Tak, najlepsze. Ale złóż tam swoje kamienie dusz a potem weź taki kamień i idź do zaklinaczki na pietro, zeby go zakląć. Zostaniesz obwołany złodziejem ;-P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.12.2008 o 12:58, KrzysztofMarek napisał:

Unieść a przenieść, to dwie różne sprawy.


Przeniosłem też :)
Można podpakować swoją siłę powyżej 1000 ;]

Dnia 07.12.2008 o 12:58, KrzysztofMarek napisał:

Tak, najlepsze. Ale złóż tam swoje kamienie dusz a potem weź taki kamień i idź do zaklinaczki
na pietro, zeby go zakląć. Zostaniesz obwołany złodziejem ;-P


Tylko jeśli ukradłeś kamienie tej Elfce na piętrze. Jak nic nie ukradłeś to będzie ok, poza tym ja zaklinałem zawsze u gościa w Calderze :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam. Słyszałem, że gdy przyłączymy się do jakiegoś rodu, to możemy wybudować sobie domek. Opłaca się? A jak tak, to do jakiego rodu dołączyć? Czym one się różnią, jakie mają wady i zalety?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dołączyć sie opłaca, bo będziesz dostawał ciekawe questy. Co do wyboru konkretnego rodu to zależy jaką postacią grasz. Dla wojownika najlepszy będzie Ród Redoran, a aby do niego wstąpić musisz pogadać z Nemindą w Ald''Ruhn. Z samego domu niestety wielkich korzyści niestety nie ma, gdyż znajdują sie one w dziwnych miejscach (brak jakiegokolwiek transportu), ale zawsze możesz tam przechowywać swoje łupy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No więc Redoran. Jestem łucznikiem, więc ten będzie najlepszy. Bo Telvanni dla magów, a Hlaalu? Ja obecnie swój dom też mam na odludziu. Namiot na pastwiskach. Ciekawe, czy ten będzie chociaż trochę lepszy. A jak dołączę do Redoran, to będę miał z tego powodu jakieś komplikacje? Ktoś nie będzie chciał ze mną gadać?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.12.2008 o 17:47, Kuboo PL napisał:

Bo Telvanni dla magów, a Hlaalu?


Haalu jest najlepszy dla złodziei.

Dnia 07.12.2008 o 17:47, Kuboo PL napisał:

A jak dołączę do Redoran, to będę miał z tego powodu jakieś komplikacje? Ktoś nie będzie chciał ze mną gadać?


Nie powinno byc żadnych komplikacji. No chyba że trafisz na jakiegoś buga, ale to już jest zupełnie inna sprawa. Aha, dom dostaniesz dopiero po wykonaniu wszystkich questów dla swojego rodu. W przypadku Redoran dom będzie się znajdował w pobliżu Ald''Ruhn. Ach te skrzekacze ;P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.12.2008 o 18:07, Kuboo PL napisał:

Chociaż duży ten dom? Będą tam jakieś przedmioty? Skrzekacze są strasznie denerwujące,
a w dodatku te burze piaskowe.


Nie domek , a Twierdza , więc jak łatwo sie domyślić , nie jest to jednoizbowa chatynka.Wpisz w szukaczce "twierdza" i będziesz miał całkiem sporo do poczytania na ten temat.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

/.../

Redoranie gryza się z gildia zabójców, więc ogólnie będziesz miał problem z awansem w jednej, albo drugiej organizacji...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.12.2008 o 13:53, Budo napisał:

> /.../ > Tylko jeśli ukradłeś kamienie tej Elfce na piętrze. Jak nic nie ukradłeś to będzie ok,
poza tym ja zaklinałem zawsze u gościa w Calderze :P

Nie ukradłem - jako szlachetny Redoranin brzydziłem sie kradzieżą (jak grałem pierwszy raz) ;-P Zresztą nie przyjęli mnie do Gildii Złodzieji ( "Mamy swoje zasady. Ty sie nie łapiesz" ).
Po pierwszej próbie, kiedy potraktowano mnie niesprawiedliwie, jako złodzieja też zaklinałem w Calderze ;-D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To nie problem, bo "Jam jest prawy i dzielny sługa cesarza i sam Lord Nerevar, uosobienie dobra", więc zabójcą raczej nie będę. Czyli reszta rodów też się z kimś gryzie, bo wątpię, żeby tylko jedni byli poszkodowani. Coś mi się wydaje, że "żrą" się sami ze sobą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować