Zaloguj się, aby obserwować  
Budo

Morrowind - pytania, przemyślenia - temat ogólny

14067 postów w tym temacie

skonfigurowałem MGE. mam ogromny distance view, antyaliasing ale poza tym niewiele się zmieniło.. liczyłem na jakieś fajerwerki :P może coś źle zrobiłem? te shadery poprawiające grafikę trzeba ręcznie dodać w shader editorze żeby działały?
jak tak to które bo jest ich tam mnóstwo..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Musisz dodać aktywne shadery w MGE, zakładka Narzędzia > Edytro efektów postprocessingu (w angielskiej wersji MGE jest to Tools > Shader editor) Masz tam różne efekty, możesz też ściągnąć dodatkowe. Osobiście polecam te (kolejność jest ważna)
HDRbloom
SSAO (Screen Space Ambient Occlusion)
DoF (Depth of Field)
Godrays

Od razu polecam też zainstalowanie najnowszej wersji MCP (Morrowind Code Patch). Poprawia stabilność gry oraz posiada wiele dodatkowych, opcjonalnych patchy i fixów.

Z MGE gra może wyglądać tak:

Edit: pamiętaj o zaznaczeniu odpowiednich opcji w MGE, bez nich shadery nie będą działać. Są to "Aktualizacja zmiennych efektów", "przekaż efektom informację o głębi" oraz "Dołącz informację HDR dla efektów" na stronie Różne, oraz włączenie "Sprzętowych efektów posprocessingu" w zakładce Renderowanie (możesz też przypisać makro pod klawisz który je włączy/wyłączy)

20110511214217

20110511214234

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.05.2011 o 21:42, Minamir napisał:

Z MGE gra może wyglądać tak:

oo pięknie :)

Dnia 11.05.2011 o 21:42, Minamir napisał:

Edit: pamiętaj o zaznaczeniu odpowiednich opcji w MGE, bez nich shadery nie będą działać.
Są to "Aktualizacja zmiennych efektów", "przekaż efektom informację o głębi" oraz "Dołącz
informację HDR dla efektów" na stronie Różne, oraz włączenie "Sprzętowych efektów posprocessingu"
w zakładce Renderowanie (możesz też przypisać makro pod klawisz który je włączy/wyłączy)

kurcze mam angielską wersję i ciężko mi znaleźć odpowiedniki :/
a tych shaderów które wymieniłeś nie mam. skąd pobrać?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.05.2011 o 21:51, Maurycy_69 napisał:

kurcze mam angielską wersję i ciężko mi znaleźć odpowiedniki :/


Jeden z linków który podałem Ci wcześniej prowadzi do tematu o MGE na forum Bethesdy. Nieco niżej w pierwszym poście jest link do downloadu nowszej wersj o większych możliwościach - rev178 lub jeszcze nowszej, testowej rev182. W nich już można ustawić polski (częściowo) interfejs. Tak czy inaczej napiszę angielskie nazwy:

Zakładka Tools > Shader Editor
Zakładka Render State > Hardware Shader
Zakładka Misc > Update shader variables, Supply shaders with depth info oraz Supply HDR info to shaaders

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.05.2011 o 22:35, Maurycy_69 napisał:

ok dzięki. ale nie odpowiedziałeś na drugie pytanie. skąd wziąć shadery które zaproponowałeś
bo nie mam ich na liście


Sam nie jestem pewien, używam tych dołączonych do paczki Morrowind Sounds and Graphics Overhaul

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.05.2011 o 22:50, Minamir napisał:

Sam nie jestem pewien, używam tych dołączonych do paczki Morrowind Sounds and Graphics
Overhaul

aa o żadnej paczce nie wspominałeś :p już ściągam
o masakra to ma ponad giga.. co tam jest?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.05.2011 o 22:58, Maurycy_69 napisał:

aa o żadnej paczce nie wspominałeś :p już ściągam


Od razu uprzedzam że z instalacją tej paczki na polską wersję gry jest sporo zachodu. Najpierw instalujesz moda, potem 2 patche do niego, na koniec konwertujesz mody na polską wersję i rekompilujesz skrypty w każdym modzie oddzielnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

ok zainstalowałem overhaula + 2 łatki.
mam MG konwerter.
i co teraz? mam każdy .esp z osobna konwertować..? ja nawet nie wiem które z dwudziestu powstałych są z overhaula.. :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

no szlag mnie trafi.. ostatnie 2 czy 3 godziny spędziłem na przerabianiu i rekompilowaniu 51 .esp a teraz jak chcę wczytać grę bądź stworzyć nową wywala mi błąd i zamyka grę..

20110512122919

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.05.2011 o 12:29, Maurycy_69 napisał:

no szlag mnie trafi.. ostatnie 2 czy 3 godziny spędziłem na przerabianiu i rekompilowaniu
51 .esp a teraz jak chcę wczytać grę bądź stworzyć nową wywala mi błąd i zamyka grę..


Rekompilowałeś skrypty?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.05.2011 o 12:44, Minamir napisał:

Rekompilowałeś skrypty?

tak.
już wywaliłem to wszystko i będę grał na normalnej wersji bez żadnych dodatków..
pół dnia na marne..
a właściwie to po co mi te esp jak samo zainstalowanie patcha już zmienia tekstury na ładniejsze?
aha i jeszcze nie miałem polskich znaków tylko krzaczki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.05.2011 o 12:48, Maurycy_69 napisał:

tak.
już wywaliłem to wszystko i będę grał na normalnej wersji bez żadnych dodatków..
pół dnia na marne..
a właściwie to po co mi te esp jak samo zainstalowanie patcha już zmienia tekstury na
ładniejsze?
aha i jeszcze nie miałem polskich znaków tylko krzaczki.


Pliki .esp zmieniają to czego nie da się zmienić przez zwykłą podmianę modeli i tekstur - czyli na przykład nowe drzewa, obiekty itp.
Brak polskich znaków to problem z Better Dialogue Font - możesz albo go usunąć, albo zainstalować jego polską wersję (jest na TESNexus) i zaznaczyć odpowiednie opcje w MCP. Miałem swój udział przy tworzeniu polskiej wersji poprawionych fontów i działa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

super kolejny błąd.. mógłbyś mi na maila podesłać plik ze screena bo gry nie uruchomię.. w ogóle go nie mam.

a i jeszcze jedno. czy zaznaczenie w Overhaulu że mam polską wersję nie załatwia sprawy z plikami esp? od czego jest ta opcja?

20110512135939

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.05.2011 o 14:00, Maurycy_69 napisał:

super kolejny błąd.. mógłbyś mi na maila podesłać plik ze screena bo gry nie uruchomię..
w ogóle go nie mam.

a i jeszcze jedno. czy zaznaczenie w Overhaulu że mam polską wersję nie załatwia sprawy
z plikami esp? od czego jest ta opcja?


Nie jestem pewien od czego jest ta opcja, to chyba tylko ten plik czcionki. Ale przed wprowadzeniem zmian w programie konfiguracyjnym MGSO zrób kopię skonwertowanych plików esp, bo to zatwierdzeniu zmian pliki nadpiszą się.

Ten błąd jest związany z tym że MGSO coś miesza w pliku Morrowind.ini. Musisz go przywrócić z kopii zapasowej, o ile taką masz. Możliwe że gdzieś mam kopię niezmodyfikowanego tego ini.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

przeinstalowałem gre i jest ok. chyba nie będę bawił się w te esp bo jestem do tego zbyt nerwowy :P poprzestanę na ładnych teksturach :)

a nie ma nigdzie do pobrania już spolszczonych plików esp z overhaulu?

aha a tych shaderów nadal nie mam tam na liście.. :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować