Zaloguj się, aby obserwować  
Budo

Morrowind - pytania, przemyślenia - temat ogólny

14067 postów w tym temacie

Dnia 12.04.2011 o 17:00, Ezio napisał:

Mam jeszcze jeden problem. Podczas zaklinania, kiedy kończę i daję ok, wszyscy rzucają się na mnie. Owszem, ukradłem im klejnoty dusz, ale kiedy ta czarodziejka była na dole (drugie zadanie dla gildii magów). I co teraz, niczego sobie nie pozaklinam?:< Btw, to balmora.


U niej nie pozaklinasz (to efekt kiepskiej mechaniki związanej z kradzionymi przedmiotami). Polecam zaklinaczy niezależnych, tudzież w innych placówkach Gildii (ci nie powinni Cię atakować - chyba, że mnie pamięć myli...).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.04.2011 o 17:25, Ezio napisał:

Gdzie takiego niezależnego znajdę?


Z tego co pamiętam to jakiś zaklinacz jest w Ald Ruhn w wielkim skorupiaku (Ald Skar?) :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.04.2011 o 17:25, Ezio napisał:

Gdzie takiego niezależnego znajdę?

"Niezależny" oznaczał kogoś spoza Gildii - czyli wszyscy Świątynni, Telvańscy, prawdziwie niezależni. Także masz do wyboru: Ald''Ruhn (2), Vivek (3), Sadrith Morę (2), Ebonheart, Klasztor Holamayan, Fort Księżycowy, Tel Aruhn (2), Tel Vos, Upiorną Bramę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.04.2011 o 18:50, Karpik777 napisał:

> Gdzie takiego niezależnego znajdę?
"Niezależny" oznaczał kogoś spoza Gildii - czyli wszyscy Świątynni, Telvańscy, prawdziwie
niezależni. Także masz do wyboru: Ald''Ruhn (2), Vivek (3), Sadrith Morę (2), Ebonheart,
Klasztor Holamayan, Fort Księżycowy, Tel Aruhn (2), Tel Vos, Upiorną Bramę.

Ok, dzięki. Gram dopiero 30 h gdzieś. Chyba.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wykonuję dla gildii wojowników zadanie księga szyfrów, lecz gildia złodziei księgi mi nie chce dać. Wykonałem dla nich te zadania, ale oni mówią ze trzeba być lojalnym itp. A jak zabijam ją, biorę księgę i płacę grzywnę, to jestem mniej lojany ;<

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.04.2011 o 09:32, Ezio napisał:

Wykonuję dla gildii wojowników zadanie księga szyfrów, lecz gildia złodziei księgi mi nie chce dać. Wykonałem dla nich te zadania, ale oni mówią ze trzeba być lojalnym itp. A jak zabijam ją, biorę księgę i płacę grzywnę, to jestem mniej lojany ;<

Witam na Vvardenfell, gdzie wybór organizacji do których należysz ma znaczenie ;)
A co do problemu - albo książkę jej ukradnij (wymagane pewne zaawansowanie w skradaniu się), albo sprowokuj ją do tego, by to ona zaatakowała (przez perswazję lub zaklęciem "sprowokowanie humanoida")

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.04.2011 o 09:32, Ezio napisał:

Wykonuję dla gildii wojowników zadanie księga szyfrów, lecz gildia złodziei księgi mi
nie chce dać. Wykonałem dla nich te zadania, ale oni mówią ze trzeba być lojalnym itp.
A jak zabijam ją, biorę księgę i płacę grzywnę, to jestem mniej lojany ;<


To zadanie można wykonać pozostając lojalnym wobec obydwu gildii i nie zamykając drogi do kolejnych awansów w żadnej z nich. Niestety, nie podam w tej chwili szczegółów, bo grałem dość dawno, ale kombinując z kolejnością czynności i questów dla wojowników i złodziei, rozmawiając ze zlecającymi zadania NPCami w rozmaitej kolejności, udało mi się obejść ten problem. Zaznaczam, iż trochę czasu to trwało. Być może w tym temacie znajdziesz dokładny opis?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.04.2011 o 13:03, The_Nemezis napisał:

Zdaje się że trzeba najpierw przejść gildię złodziei i później nie ma żadnych problemów.


Można w trakcie przechodzenia gildii.
Pamiętam, że kombinowałem z kolejnością wzięcia zlecenia na książkę, rozmów z NPCami itp. Trochę się nabiegałem po Balmorze, ale później spokojnie mogłem dalej awansować we wszystkich organizacjach. Być może ma coś na rzeczy wersja gry, bo wspomniane przeze mnie działania miały miejsce już dawno i kolejne patche mogły coś w tym względzie zmienić ???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie twierdzę że nie można, jak się przejdzie gildię złodziei to wszystko pójdzie gładko bez zbędnego kombinowania. Osobiście wolę robić naraz jedną gildię a nie np 3.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wiem że można ukraść niestety, nie da rady, cały czas patrzy na mnie:P
Pozostałym panom też dziękuję, choć wiele mi to nie dało;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.04.2011 o 18:21, Ezio napisał:

Wiem że można ukraść niestety, nie da rady, cały czas patrzy na mnie:P
Pozostałym panom też dziękuję, choć wiele mi to nie dało;)


Moze sprobuj porobic zadania gildia wojownikow z ald-ruhn ( miasta, gdzie ciagle sa burze piaskowe)
lub oddac tam ksiazke, bo wojownicy z tamtego miasta sa w lepszych stosunkach z zlodziejami niz ci z balmory.
Chyba taka możliwośc byla, ale nie mam pewnosci, jakby szukac na forum, to powinno byc duzo o tym, bo to czeste pytanie bylo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Udało mi się - 50 razy próbowałem się podkraść, i za 50 się udało;) Bez grzywny czy czegokolwiek - wziąłem i oddałem;P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.05.2011 o 21:15, Pablo1989 napisał:

Mój kumpel się pyta w który czar wybrać

Kameleon czy Niewidzalność ?


Twój kumpel niech sobie zapisze i sprawdzi oba, potem wczyta i wybierze ten który mu się spodoba... Co za pytanie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.05.2011 o 21:15, Pablo1989 napisał:

Mój kumpel się pyta w który czar wybrać
Kameleon czy Niewidzalność ?

A do czego? Niewidzialność łatwiej rzucić/zaklnąć, ale znika jeśli kogoś zaatakujesz albo aktywujesz jakiś przedmiot. Kameleon ma trwały efekt, ale by był skuteczny, potrzebny jest wysoki poziom tego efektu.

Najlepiej zresztą używać obu - w zależności od sytuacji ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Próbowałem skorzystać z wyszukiwarki ale coś się wiesza..
Chciałbym zwiększyć rozdzielczość w grze na 1920x1080.
Da się to jakoś zrobić? w morrowind.ini nie ma linijki odpowiadającej rozdzielczości w grze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Rozdzielczość gry możesz zmienić na kilka sposobów:

-przez Morrowind Graphics Extender http://forums.bethsoft.com/index.php?/topic/1174576-morrowind-graphics-extender-mge/
-przez Morrowind Resolution Changer http://planetelderscrolls.gamespy.com/View.php?view=Utilities.Detail&id=64
-przez Morrowind FPS Optimizer http://planetelderscrolls.gamespy.com/View.php?view=utilities.detail&id=22
-przez edycję rejestru

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Właśnie MGE konfiguruję.
hehe przyznam że jestem dość podekscytowany bo ostatnio grałem nałogowo w morrowinda z 5 lat temu jeszcze na starym sprzęcie ;) zobaczymy cóż przyniesie instalacja tego moda :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować