Zaloguj się, aby obserwować  
Priam

Gothic II: Noc Kruka (temat ogólny)

21200 postów w tym temacie

Dnia 22.12.2008 o 12:06, Obeebok napisał:

Zapisujemy i gra już chodzi.

Tyle że u mnie to nigdy nie chciało się zapisać. Zawsze po resecie wracało do poprzedniej formy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.12.2008 o 11:49, Bosper napisał:

> > /../ Trochę szkoda, bo prosty sposób na zdobycie broni orka przepadł ;p
> >
> Jest jeszcze prostszy sposób na zdobycie orkowej broni :P
Tak naprawde są 3.

Ogólnie znane są wszystkie sposoby - tyle że my nie mówiliśmy o sposobach na zdobycie orkowej broni a o polowaniu z Bartokiem ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam
Mam takie pytanie, otóż w sklepie Salandrila, w górnym mieście jest ukryta skrzynia za ścianą, gdzie można zdobyć klucz, aby ją otworzyć ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.12.2008 o 11:49, Bosper napisał:

Spoiler

jaskinia ze szczurami idąc wzdłuż muru miasta w strone
latarni morskiej (jednak bez wchodzenia na górę).



Właśnie o tym sposobie mówiłem :)
A ork za miastem też jest dobrym sposobem i łatwo zdobyć punkty doświadczenia za zabicie go :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedź, jakoś mu się udało przeżyć tym razem. Teraz jeszcze jeden problem. Oddałem Laresowi ornament, poprosiłem o eskortę na farmę Onara, zrobiłem kilka innych rzeczy... i teraz, gdy chcę z nim iść go odnieść (przy okazji sposób na wykonanie Próby Ognia) nie ma takiej opcji dialogowej. Wiem, że można kodem "ukraść" mu przedmiot, lecz jest jakiś sposób na przywrócenie tej opcji?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie jestem pewien,ale chyba trafiłeś na buga.O ile wiem to chyba nie da się z tym nic zrobić.Żeby ten bug nie wystąpił trzeba najpierw odnieść ornament,a dopiero później poprosić Laresa,żeby nas zaprowadził na farmę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.12.2008 o 14:24, Jacek-1000 napisał:

Dzięki za odpowiedź, jakoś mu się udało przeżyć tym razem. Teraz jeszcze jeden problem.
Oddałem Laresowi ornament, poprosiłem o eskortę na farmę Onara, zrobiłem kilka innych
rzeczy... i teraz, gdy chcę z nim iść go odnieść (przy okazji sposób na wykonanie Próby
Ognia) nie ma takiej opcji dialogowej. Wiem, że można kodem "ukraść" mu przedmiot, lecz
jest jakiś sposób na przywrócenie tej opcji?


Jest. Wystarczy poczekać do następnego rozdziału *pójść* do Górniczej Doliny. Wtedy *może* opcja się pojawi, choć nie ma pewności na to. Jednak próba ognia jest w rozdziale 1, więc sposób ten odpada. Cóż, nie pozostaje Ci innego jak wczytać poprzedni save, bądź użyć kodów. Pobicie Laresa raczej nie pomoże, bo jest nieśmiertelny ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.12.2008 o 14:24, Jacek-1000 napisał:

Dzięki za odpowiedź, jakoś mu się udało przeżyć tym razem. Teraz jeszcze jeden problem.
Oddałem Laresowi ornament, poprosiłem o eskortę na farmę Onara, zrobiłem kilka innych
rzeczy... i teraz, gdy chcę z nim iść go odnieść (przy okazji sposób na wykonanie Próby
Ognia) nie ma takiej opcji dialogowej. Wiem, że można kodem "ukraść" mu przedmiot, lecz
jest jakiś sposób na przywrócenie tej opcji?

Gothic ma dużo bugów, nawet takich co się później pojawiają, jak już oddaje się ornament laresowi, to już lepiej go od razu prosić żeby razem z nim go odnieś do saturasa, więc jak mówi burczyn 1 (sprawiedliwie) wczytać poprzedniego save(:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.12.2008 o 21:38, neo45 napisał:

/.../


Albo zainstalować stworzone przez fanów gry tak zwane service packi, które poprawiają ten bug oraz kilka innych :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.12.2008 o 21:44, wdowiakm napisał:

> /.../

Albo zainstalować stworzone przez fanów gry tak zwane service packi, które poprawiają
ten bug oraz kilka innych :)

Też racja, ja tam przeszedłem tyle razy tego gothica i to na bugach, i nie narzekałem, choć mnie wkurzały takie coś jak zapisywałem grę, i wychodziłem z powrotem do gry, to spadałem z nieba, albo gdzieś w mieście się nagle znalazłem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja pamiętam jak pierwszy raz grałem w Gothic 2 Noc kruka to byłem zaskoczony, że tam gdzie spotykaliśmy trzy gobliny pojawił się Cavalorn a u stóp jego leżały trzy trupy goblinów. Pogadałem chwilę i wróciłem do dolinki gdzie spotykamy Lestera po czym wróciłem i zrobiłem razem z Cavalornem porządek z bandytami. To były czasy nawet nie zwracałem na bugi w tej grze no i w dalszym ciągu mi nie przeszkadzają :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.12.2008 o 22:09, wdowiakm napisał:

Ja pamiętam jak pierwszy raz grałem w Gothic 2 Noc kruka to byłem zaskoczony, że tam
gdzie spotykaliśmy trzy gobliny pojawił się Cavalorn a u stóp jego leżały trzy trupy
goblinów. Pogadałem chwilę i wróciłem do dolinki gdzie spotykamy Lestera po czym wróciłem
i zrobiłem razem z Cavalornem porządek z bandytami. To były czasy nawet nie zwracałem
na bugi w tej grze no i w dalszym ciągu mi nie przeszkadzają :)

Mi tak samo, cieszę się że zrobili właśnie taki dodatek jak Noc Kruka,i tym samym dodając nowe postacie z czasów koloni karnej, takich jak cavalorna, czy saturasa, a to mnie zaskoczyło jak mówiłem tłumaczyłem saturasowi,że musiałem użyć tej energii z ich kopca aby pokonać śniącego, to on tak odpowiedział na to wątpiąco, to tak jak by nie wiedział dzięki komu upadła bariera,i co było kluczem do upadku bariery na pewno wszyscy wiedzieli że to śniący był kluczem do upadku bariery

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mnie jakoś Gothic II nie przekonuje, niby mam go na coverze z czasopisma, odpaliłem i mnie nie porwało, to dziwne, bo inne RPG - i vide Witcher, czy Baldurs Gate łykam bez zastanowienia. Może za jakiś czas zainstaluje grę i dam jej drugą szansę :).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.12.2008 o 22:21, Hraboll napisał:

Mnie jakoś Gothic II nie przekonuje, niby mam go na coverze z czasopisma, odpaliłem i
mnie nie porwało, to dziwne, bo inne RPG - i vide Witcher, czy Baldurs Gate łykam bez
zastanowienia. Może za jakiś czas zainstaluje grę i dam jej drugą szansę :).

Zacznij od 1 części. II jest wg mnie znacznie gorsza, nie ten klimacik. Poza tym fabuła w takich grach bardzo się liczy, więc tak jak mówię, rozejrzyj się za jedynką:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.12.2008 o 13:23, Lechu21 napisał:

Witam
Mam takie pytanie, otóż w sklepie Salandrila, w górnym mieście jest ukryta skrzynia
za ścianą, gdzie można zdobyć klucz, aby ją otworzyć ??


Więc tak... albo kapistar1 ma racje albo z tego co pamiętam Valentino ma ten klucz...
Sprawdź obie opcje...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.12.2008 o 22:21, Hraboll napisał:

Mnie jakoś Gothic II nie przekonuje, niby mam go na coverze z czasopisma, odpaliłem i
mnie nie porwało, to dziwne, bo inne RPG - i vide Witcher, czy Baldurs Gate łykam bez
zastanowienia. Może za jakiś czas zainstaluje grę i dam jej drugą szansę :).

Jeżeli zagrałeś w tą grę jakieś 5 minut to zainstaluj ponownie i pograj ze 2 - 3 godziny to wtedy zobaczysz jak to wciąga ;d Polecam. Nie na darmo Gothic ma tylu fanów ;d

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.12.2008 o 22:09, wdowiakm napisał:

/ciachuu/


Hehe zwłaszcza jak zagrało się w Gothic 3 albo Zmierzch Bogów to bugi w G2 i NK nie sprawiają problemu i ich nie zauważamy. Tak prawdę mówiąc ja innych bugów w NK nie widzę niż wnikanie w textury od czasu do czasu. No i może jeszcze ten bug z silnikiem graficznym i działaniem na lepszych kompach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Postanowiłem odkurzyć sobie Noc Kruka i mam do Was pytanie. Jaką kolejność zwiedzania Khorinis należy obrać podczas rozmowy z Laresem? Z tego co pamiętam, w jednym przypadku powstaje błąd, w skutek którego nie ma możliwości drugiej podróży. Hm? ;- )

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować