Zaloguj się, aby obserwować  
Priam

Gothic II: Noc Kruka (temat ogólny)

21200 postów w tym temacie

Dnia 05.03.2006 o 19:51, ArtuRPGpl napisał:

heh nie mow mi bo wiem bo gre przeszedlm 8 albo 9 razy na wszystkie mozliwe sposoby

a ja przechodzę 11;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dzień dobry wszystkim!

Moje pytanie może się wydać zgoła prozaiczne, ale ja naprawdę mam dylemat :D Chcę dokonać zakupu i do końca nie jestem pewna czy Gothic II Noc Kruka to to samo, co Gothic II jeno powiększony o dodatek, czy to już zupełnie inna gra?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.03.2006 o 07:48, Łukol napisał:

Moje pytanie może się wydać zgoła prozaiczne, /.../


Miło Cie widzieć :D
Gothic II: Noc Kruka to dodatek do gry Gothic II. Żeby grać w Noc Kruka, potrzebna jest wersja podstawowa. Podstawka wraz z dodatkiem są bodajże w Gothic II Złota Edycja.

A ja właśnie w weekend stwierdziłam, że chwilowo mam dość Nocy Kruka i zaczęłam grać w BG od początku - od samego Candlekeep, wyobraź sobie... ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.03.2006 o 10:39, Epiphany napisał:

A ja właśnie w weekend stwierdziłam, że chwilowo mam dość Nocy Kruka i zaczęłam grać w BG od
początku - od samego Candlekeep, wyobraź sobie... ;)


Coś Ty?! :D
A jeszcze niedawno tak mnie przekonywałaś do Gothica :D I wiesz co - miałaś rację! Nie wiem, czemu na początku nie mogłam się w nim znaleźć, chociaż jedną z moich ulubionych gier jest też Tom Raider, a Gothic to TR i BG w jednym... Dziwne, nie?

Najważniejsze, że wiem, jakiego zakupu mam dokonać. A tymczasem powróciłam do Morrowind, które też mi jakoś nie podchodziło i wiesz co... nadal mi nie podchodzi :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Noc Kruka solidnie zmienia system punktow nauki oraz dodaje rozne rzeczy do Khorinis i okolic. Osobiscie czulem sie niemal tak, jak gdybym gral w nowa gre - zwlaszcza, ze przylaczylem sie do innej frakcji. Polecam Zlota Edycje G2.
Ale mozesz tez najpierw zainstalowac sobie samego Gothica 2 (jesli to mozliwe w Zlotej Edycji) , bo jest chyba troszke latwiejszy :-).

Oj, a na BG od poczatku to tez mnie tak jakoś świerzbi od pewnego czasu... moze tym razem bardem? Heh...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.03.2006 o 11:33, Łukol napisał:

Coś Ty?! :D
A jeszcze niedawno tak mnie przekonywałaś do Gothica :D I wiesz co - miałaś rację! Nie wiem,
czemu na początku nie mogłam się w nim znaleźć, chociaż jedną z moich ulubionych gier jest
też Tom Raider, a Gothic to TR i BG w jednym... Dziwne, nie?


Nie zniechęciłam sie do Gothica, gra jest swietna i nawet nie przeszkadza mi, że musze grać facetem ;)
Noc Kruka na pewno skończę, po prostu nie mogę grać w jedną grę, bo za bardzo się wciągam i doprowadzam się do zgubnego stanu przesytu. W tej chwili mam zainstalowane: Noc Kruka, Daemonicę (w sumie mogłabym ją skońćzyć w dwa wieczory), a na laptopie - Fallouta 2. Stwierdziłam, ze dla równowagi potrzebuję jeszcze coś na silniku Infinity i padło na Baldurka ;)

Dnia 06.03.2006 o 11:33, Łukol napisał:

Najważniejsze, że wiem, jakiego zakupu mam dokonać. A tymczasem powróciłam do Morrowind, które
też mi jakoś nie podchodziło i wiesz co... nadal mi nie podchodzi :D


Morrowind mi podchodzi i to bardzo. Ale niestety też padł ofiarą przesytu. Ale na pewno do niego wrócę - po tym, jak wróce do Gothica 2 i go skończę ;)

Elwro --> ja zamierzam przejść BG magiem ;) Dotąd przeszłam tylko raz - wojownikiem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.03.2006 o 13:16, IneedWoW napisał:

co to jest BG ?? :>


Baldur''s Gate - Wrota Baldura. Wiekowy cRPG z widokiem w rzucie izometrycznym.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.03.2006 o 14:55, Łukasz.G napisał:

moze to i poza wątkiem ale ja nie moge się do tej gry przekonąc:/ zresztą do ID też nie:/

Do ID to ja też się nie przekonałam ;)

Tak sobie myśle, że dobrze, ze zaczęłam granie w cRPG od Falloutów i BG ;) Teraz, po graniu w Morrowind i Gothic, na pewno nie dałabym rady polubić gier w rzucie izometrycznym, z tym "rzucaniem kostką" przez komputer etc. Człowiek przyzwyczaja sie do luksusu ;) Teraz wypowiem herezję: Fallout III na silniku Morrowinda - dla mnie brzmi miodnie ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bluźnierstwo111!!!11

Lepiej, zeby byl to silnik Obliviona :-).

A wracajac do tematu (?) BG wcale nie jest znowu taki stary - niektore bardzo dobre gry RPG jak np. Dark Sun: the Shattered Lands sa o wiele starsze, nie mowiac juz o dawnych dungeon crawlach, do ktorych tez przylgnela etykietka "RPG"...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.03.2006 o 15:20, Elwro napisał:

Bluźnierstwo111!!!11
Lepiej, zeby byl to silnik Obliviona :-).


Nie jestem aż tak wymagająca... Zresztą, wolałabym się najpierw przekonać, czy ten silnik się sprawdzi.
Ale wyobraź sobie tylko - jesteś Dzieckiem Przeznaczenia, idziesz przez opuszczone korytarze Krypty, nagle słyszysz szelest zza rogu - wyciągasz kałacha i wyskakujesz prosto na paskudnego mutanta. Ładujesz mu cała serię w glowę!
Hmm, cos mi to przypomina... Quake? ;)

Dnia 06.03.2006 o 15:20, Elwro napisał:

A wracajac do tematu (?) BG wcale nie jest znowu taki stary - niektore bardzo dobre gry RPG
jak np. Dark Sun: the Shattered Lands sa o wiele starsze, nie mowiac juz o dawnych dungeon
crawlach, do ktorych tez przylgnela etykietka "RPG"...


Racja, ale w dzisiejszych czasach wiekowym erpegiem jest Deus Ex 1, więc co powiedzieć o Wrotach Baldura? ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.03.2006 o 15:33, Epiphany napisał:

Nie jestem aż tak wymagająca... Zresztą, wolałabym się najpierw przekonać, czy ten silnik się
sprawdzi.
Ale wyobraź sobie tylko - jesteś Dzieckiem Przeznaczenia, idziesz przez opuszczone korytarze
Krypty, nagle słyszysz szelest zza rogu - wyciągasz kałacha i wyskakujesz prosto na paskudnego
mutanta. Ładujesz mu cała serię w glowę!
Hmm, cos mi to przypomina... Quake? ;)

Ehh, tak na serio to dla mnie Fallout bez trybu turowego moze duzo stracic... A w Falloucie 1 zawsze bardzo cenilem sobie wlasnie to, ze nie bylo sie w nim zadnym Dzieckiem Przeznaczenia. Lubie czasem odpoczac od "epickich" watkow.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.03.2006 o 16:07, Elwro napisał:

> Nie jestem aż tak wymagająca... Zresztą, wolałabym się najpierw przekonać, czy ten silnik
się
> sprawdzi.
> Ale wyobraź sobie tylko - jesteś Dzieckiem Przeznaczenia, idziesz przez opuszczone korytarze

> Krypty, nagle słyszysz szelest zza rogu - wyciągasz kałacha i wyskakujesz prosto na paskudnego

> mutanta. Ładujesz mu cała serię w glowę!
> Hmm, cos mi to przypomina... Quake? ;)
Ehh, tak na serio to dla mnie Fallout bez trybu turowego moze duzo stracic... A w Falloucie
1 zawsze bardzo cenilem sobie wlasnie to, ze nie bylo sie w nim zadnym Dzieckiem Przeznaczenia.
Lubie czasem odpoczac od "epickich" watkow.

Chciałem zauważyć, że to jest temat o Gothic''u 2 a nie o innych grach, więc uprzejmie proszę by nie rozmawiać o innych grach!!! Jeśli chcecie rozmawiać o Quake czy Fallout to są osobne tematy o tych grach!!! Nikt nie lubi postów na inne tematy!!! Jeśli nie wiesz co napisać na temat postu to się nie wypowiadaj a jeśli już musisz to tylko jest wskazane na temat!!! Pozdrawiam!!! (przepraszam za tak duża ilość wykrzykników ale inaczej mój tekst może być nie zauważony)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.03.2006 o 16:26, wdowiakm napisał:

Chciałem zauważyć, że to jest temat o Gothic''u 2 a nie o innych grach, więc uprzejmie proszę
by nie rozmawiać o innych grach!!! (...)
(przepraszam za tak duża ilość wykrzykników ale inaczej mój tekst może być nie zauważony)

OK, zostal zauwazony :-) Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.03.2006 o 16:30, Elwro napisał:

> Chciałem zauważyć, że to jest temat o Gothic''u 2 a nie o innych grach, więc uprzejmie
proszę
> by nie rozmawiać o innych grach!!! (...)
> (przepraszam za tak duża ilość wykrzykników ale inaczej mój tekst może być nie zauważony)

OK, zostal zauwazony :-) Pozdrawiam.

Dzięki:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować