Zaloguj się, aby obserwować  
Priam

Gothic II: Noc Kruka (temat ogólny)

21200 postów w tym temacie

Dnia 05.04.2008 o 10:05, Meykan napisał:

P.S aha, a przeczytałeś ten list który zabrałeś z ciała Dextera? Przeczytaj go i daj
Vatrasowi.

dzięki... o to znowu chodziło xD przeczytałam go wcześniej, ale jak mówiłam z tym Dexterem był taki bug, że 2 x go zabijałam, albo zagubiony/pomylony save, ale nie sądzę. A z Malakiem nie wiem kto go zabił, ja nie, a podobno nie żyje, Az pójdę sprawdzić:P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.04.2008 o 10:05, Meykan napisał:

Do Jarkendaru zawsze się idzie w 2 rozdziale.

Nie mów że zawsze bo to zależy od woli gracza, ja wolę iść najpier do GD żeby w Jarkendarze mieć prościej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.04.2008 o 09:34, seles napisał:

mam problem, co mam zrobić grając magiem, żeby Saturas dał mi ornament bo nie mogę otworzyć
portalu ,mówi że Vatras nie dał mu znaku że moze mi zaufać, a Vatras nie ma takiej opcji
dialogowej teraz.

Mialem to samo jak Lares zaprowadzil mnie najpierw na farme. Jak chcialem z nim isc potem do magow, to opcja dialogowa zniknela. A u Saturasa bylo podobnie jak piszesz.
Mosialem wczytac wczesniejszego sejwa i isc z nim do magow z ornamentem najpierw.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

ta mapka jest w klasztorze w piwnicy jak jest te tajemne pszejscie noto tam idziesz do pszodu a potem sa takie drzwi otwierasz je i jest taka biblioteka noto czytasz ksiazki w dwuch z nich jest cos przydatnego napisane a po lewej na koncu jest stul alchemiczny i tam cos lezy ale niepamietam co

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Radziłbym zostać magiem ognia, ponieważ magowie mają ładne szaty, a w dodatku mogą czarować, warzyć eliksiry, a równie dobrze posługiwać się różnym orężem, czyli mag ma dużo korzyści, radzę nim zostać
Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Więc wychodzi na to, że ty też uwielbiasz być magiem, ale jak aż tak dużo razy byłeś to polecam najemnika, bo później z tego będziesz miał ogromne zyski jako łowca smoków i będziesz miał możliwość wykucia jednych z najsilniejszych broni w Gothic II Noc Kruka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dobra nie musisz się już tak chwalić ile razy przeszedłeś tą gre bo mało kogo to interesuje.
A jeżeli przeszedłeś tyle razy to powinieneś sam wiedzieć, którą gildie wybrać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.04.2008 o 16:10, Meziros napisał:

Więc wychodzi na to, że ty też uwielbiasz być magiem, ale jak aż tak dużo razy byłeś
to polecam najemnika, bo później z tego będziesz miał ogromne zyski jako łowca smoków
i będziesz miał możliwość wykucia jednych z najsilniejszych broni w Gothic II Noc Kruka

Ale kosztem gorszego pancerza...i nie chodzi mi tu tyle co o wygląd tylko o ochronę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.04.2008 o 16:19, karolek44 napisał:

właśnie nie wiem chce iść tam gdzie dla was jest najlepiej to chyba pójdę do najemników


Jak ty to przechodzisz pierwszy raz to do straży miejskiej idź a potem na paladyna ( najłatwiej przejść ). A jak już umiesz dobrze walczyć i chcesz się potrudzić to na najemnika

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jakbyś chciał wiedzieć, to pancerz paladyna i Ciężki pancerz łowcy smoków to dwa najlepsze pancerze w Gothic II NK, tak też szata arcymaga ognia jest trochę słabsza od nich, zdaje się że ma taką samą ochronę jak pancerz rycerza i pancerz łowcy smoków ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No dobra, jutro postaram się przekonać do Gothica 2. Zainstaluję po raz kolejny i spróbuję posiedzieć nieco dłużej przy tej grze. Ostatnie próby skończyły się na: ''to wszystko jest tak ogromne i mnie przytłacza, że kończę grać zanim na dobre zacząłem'' ;) Wypiszcie mi jakieś rady na początek, w co warto inwestować, czego się uczyć itd. jeśli łaska :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.04.2008 o 22:50, KannX napisał:

Wypiszcie
mi jakieś rady na początek, w co warto inwestować, czego się uczyć itd. jeśli łaska :)

To zależy od tego, kim chcesz zostać. Napisałeś, że wcześniej nie mogłeś się do tej gry przekonać i szybko rezygnowałeś, więc polecam ci strażnika miejskiego (później paladyna). Najłatwiej nim zostać, wystarczy iść do miasta i zostać obywatelem (będziesz musiał pogadać z Lordem Andre, który siedzi w koszarach). U Laresa (jest w dzielnicy portowej) będziesz mógł uczyć się siły i zręczności. Na początek warto inwestować w siłę. Na rynku zaopatrz się w zwój usypiający (profesjonalnie nazywa się to trochę inaczej, ale zapomniałem). Gdy już go będziesz miał idź do składu, który pilnuje strażnik miejski. Jak wejdziesz do miasta tą drogą, którą wszedłeś do niego po raz pierwszy, to ten skład będzie gdzieś tam po lewej stronie. Strażnik ma rozkaz nikogo nie wpuszczać, ale możesz go uśpić i opróżnić skrzynie. Dzięki temu będziesz miał na początek jakiś pancerz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

> No dobra, jutro postaram się przekonać do Gothica 2. Zainstaluję po raz kolejny i spróbuję
> posiedzieć nieco dłużej przy tej grze. Ostatnie próby skończyły się na: ''to wszystko
> jest tak ogromne i mnie przytłacza, że kończę grać zanim na dobre zacząłem'' ;) Wypiszcie
> mi jakieś rady na początek, w co warto inwestować, czego się uczyć itd. jeśli łaska :)
>

Nie no. Zasadę "to wszystko jest tak ogromne(...)" można stosować dopiero przy G3 ;) Nie no, dżołk. (Uwaga, może być troszkę spojlerowo, ale delikatnie i myślę że "nie psująco" zabawy) Co do rad to ja osobiście stosuję się do- nie wchodź do miasta dopóki nie będziesz mógł zrobić niczego poza nim. Czyli wykonuj wszystkie misje na farmie Lobarta i w okolicy, zbieraj wszystko co znajdziesz itd. Znaczy rób wszystko tak żeby mieć jak najwięcej roboty. W ten sposób zanim wejdziesz do miasta będziesz miał już trochę PN i sztuk złota które spożytkujesz w Khorinis. Gdy już wejdziesz do miasta kup na targu czar "sen", uśpij strażnika magazynu na lewo od wejścia do miasta (zdaje się przy sklepie Mattea, o ile pamiętam) i okradnij skrzynie których pilnuje. W ten sposób zdobędziesz dobry (i praktycznie darmowy) pancerz na początek (skórzany pancerz, który posłuży ci dopóki nie dołączysz do żadnej gildii- czyli dość długo). Pieniądze które zdobyłeś zainwestuj w broń (choć nóż na wilki który otrzymujemy od Cavalorna jest dość dobry na początek) na targu (możesz także sprzedać kilka niepotrzebnych rupieci). Oczywiście broń kup taką, aby PN które masz starczyło na nauczenie się tylu pkt-ów siły aby móc się nią posługiwać. (choć z tego co pamiętam z wspomnianym nożem można spokojnie dotrwać do pierwszej wędrówki na farmę Onara, podczas to której pod mostem przy drodze można znaleźć całkiem przyzwoity "wilczy kieł"). Najlepiej przed tym wykonać jeszcze parę misji, które nie wymagają jeszcze zbyt wysokich umiejętności. Na początku radzę także (bardzo szczerze, bo to się przyda) zainwestować PN w walkę jednoręcznym orężem do 30%. Czyli jako takiego widocznego i odczuwalnego efektu. To tyle jeśli chodzi o rady "na początek". Z resztą "początkowych" trudności i sytuacjami których nie opisałem powinieneś dać sobie spokojnie radę.;) To naprawdę dobry początek, w ten sposób masz na początku dobry pancerz, broń i jako takie umiejętności. ;) Troszkę mgliście opisałem te rady ale dawno nie grałem w G2 NK.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.04.2008 o 23:44, CR7 napisał:

Troszkę mgliście opisałem te rady ale dawno nie grałem w G2 NK.

Ta gra jest prosta i jeżeli przejdzie się ją raz to już drugi pójdzie o wiele lepiej. Wystarczy terminować u Harada i ma się kasy jak lodu więc różnorakie takie kombinowanie i oszczędzanie jest zbędne. Najlepiej wykonać wszystkie misja u Lobarta potem wszystkie misje w mieście i wtedy przed wędrówką z Laresem pobiegać po okolicy i poexpić. I jeżeli chcesz być mistrzem w walce bronią dwuręczną to nie warto inwestować ani punkta na broń jednoręczną. Bo to strata czasu. Wtedy ładujemy w siłę ,aż zdobędziemy byle jaki topór dwuręczny i wtedy w tą umiejętność. Nie ma co się rozdrabniać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 06.04.2008 o 10:11, mlynar911 napisał:

Ta gra jest prosta i jeżeli przejdzie się ją raz to już drugi pójdzie o wiele lepiej.

Ale KannX będzie próbował ją przejść dopiero pierwszy raz (chociaż to nie jest jego pierwsze podejście :P). W dodatku niektóre walki są dość trudne i trzeba trochę pokombinować, co by tu zrobić, żeby pokonać grupę przeciwników. Wielokrotnie trzeba wykonywać kilka prób, szczególnie jak się gra pierwszy raz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować