Zaloguj się, aby obserwować  
Priam

Gothic II: Noc Kruka (temat ogólny)

21200 postów w tym temacie

Dnia 04.05.2008 o 00:49, 143872 napisał:

No co Ty gadasz, Kaspersky jest najlepszy :) To inaczej Ci nie pomogę, możesz jeszcze
wywalić tego Avasta i będziesz miał całkowity spokój :D

Miałem Kaspersky''ego i on też wykrywał trojana na płycie. Rozwiązanie problemu: wyłączyć antywira przed włożeniem płyty do napędu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.05.2008 o 09:11, maciek.mucha napisał:

Witam to znów ja z kolejnym pytankiem po części związanym z Gothic;) Chciałbym troche
w modyfikacje pograć, ale nie wiem jaki jest program do G2 NK żeby je otworzyć. Playerkit
chce się zainstalować tylko do GI, a do GII już nie.

Jak ściągniesz playerkita do GII to zainstaluj go w folderze jowood\gothic2\system(folder z grą). Jak to zrobisz to w tym folderze masz skrót Gothicstarter(playerkit) i go uruchamiasz i ci sie pokazuje okno playerkita.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.05.2008 o 00:40, maciek.mucha napisał:

Mam pytanie, po części związane Z Gothic II NK. chciałem właśnie zainstalować NK na kompa,
ale mój "nie zawodny" antywirus Avast(wstyd sie przyznawać) wykrył wirusa, trojana zajmującego
się moim napędem i nie mogę otworzyc zawartości płyty. I tu moja prośba, nie wie może
ktoś gdzie mogę pobrać jakiegoś antywirusa, dobrego antywirusa(może być wersja kilku
dniowa)???

Mialem to samo z Avastem. Sciagnolem sobie Noda, przeskanowalem i znalazl cus w kompie. Avast tego nie widzial.
Teraz mam spokoj. Pozdro...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 04.05.2008 o 15:05, TICOCHONDRIUSS napisał:

> dniowa)???
Mialem to samo z Avastem. Sciagnolem sobie Noda, przeskanowalem i znalazl cus w kompie.
Avast tego nie widzial.
Teraz mam spokoj. Pozdro...


eee to jest temat o gothicu2 noc kruka a nie o anty wirusach... ( ale z tym sie zgodze że nod32 jest dobry :):):)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.05.2008 o 18:50, Pan Cienia1993 napisał:

eee to jest temat o gothicu2 noc kruka a nie o anty wirusach... ( ale z tym sie zgodze
że nod32 jest dobry :):):)

Tak, ale kolega ma problem z antywirusem, ktory widzi syf na plycie Gothica. A ja mnialem to samo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.05.2008 o 20:12, TICOCHONDRIUSS napisał:

> eee to jest temat o gothicu2 noc kruka a nie o anty wirusach... ( ale z tym sie
zgodze
> że nod32 jest dobry :):):)
Tak, ale kolega ma problem z antywirusem, ktory widzi syf na plycie Gothica. A
ja mnialem to samo

Mówisz, że tez tak miałeś...? To jak się tego pozbyłeś...?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.05.2008 o 00:44, maciek.mucha napisał:

> Spoko też mam avasta ale nigdy czegoś takie nie miałem :P A nie możesz go poprostu
wyłączyć,
> zainstalować i potem znów włączyć? Ale jak już wolisz coś innego to zainstaluj sobie

> Kaspersky''ego na 30 dni, wystarczy w googlach wpisać i masz.
Jezu znam ten program(nie to, że jestem wybredny i dzięki za dobre chęci;)) ale nie trawie
go. Jest bardziej beznadziejny niż Avast/kwasss;)

ee, dlaczego? tak sie składa ,ż on na razie uchodzi za najlepszy antyvir ;] ja osobiście nie trawie Nortona...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.05.2008 o 01:49, seles napisał:

ee, dlaczego? tak sie składa ,ż on na razie uchodzi za najlepszy antyvir ;] ja osobiście
nie trawie Nortona...

Ja nie trawie Nortona bo on co jakiś czas mi się zacinał co powodowało zwieche systemu. Avasta kiedyś miałem ale nie przypadł mi do gustu. Aktualnie posiadam nortona i to najlepszy antywir moim zdaniem. Lekki i nie zamula systemu ;P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam pewne pytanie. W Jarkendarze nauczyłem się języka wojowników. Myślałem, że języka kapłanów nauczy mnie Myxir w Khorinis. Niestety nie takiej opcji dialogowej, a przysiągłbym, że będzie można się u niego uczyć. Stąd moje pytanie: Czy to jakiś bug czy po prostu pamięć mam kiepską?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wszystkich języków uczy Myxir, a skończyłeś już dodatek? Bo może po skończeniu już nie ma takiej możliwiści.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.05.2008 o 12:16, j4c3k.z02 napisał:

Mam pewne pytanie. W Jarkendarze nauczyłem się języka wojowników. Myślałem, że języka
kapłanów nauczy mnie Myxir w Khorinis. Niestety nie takiej opcji dialogowej, a przysiągłbym,
że będzie można się u niego uczyć. Stąd moje pytanie: Czy to jakiś bug czy po prostu
pamięć mam kiepską?

Tylko Myxir uczy władania językiem pradawnych. Jeżeli skończyłeś dodatek i nie ma opcji dialogowej o nauce to masz chyba ... problem ;p Bo tak już jest ,że po zakończeniu misji w Jarkendarze występują bugi. I chyba już się tego nie nauczysz. Najlepiej na samym początku nauczyć się wszystkich języków. Potem nie będzie problemów ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.05.2008 o 12:28, mlynar911 napisał:

Tylko Myxir uczy władania językiem pradawnych. Jeżeli skończyłeś dodatek i nie ma opcji
dialogowej o nauce to masz chyba ... problem ;p Bo tak już jest ,że po zakończeniu misji
w Jarkendarze występują bugi. I chyba już się tego nie nauczysz. Najlepiej na samym początku
nauczyć się wszystkich języków. Potem nie będzie problemów ;]


Czyli to jednak bug? Nie, no bardzo przydałyby mi się teraz tabliczki. Mam uzbieranych sporo, a niestety nie mogę ich odczytać ;-(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.05.2008 o 12:31, j4c3k.z02 napisał:

Czyli to jednak bug? Nie, no bardzo przydałyby mi się teraz tabliczki. Mam uzbieranych
sporo, a niestety nie mogę ich odczytać ;-(

Hmm a nie masz może jakiegoś bliskiego saeva ?? To byś wczytał i nauczył się w czas tego języka kapłanów. Jest jeszcze jedna opcja ale wymaga oszukania ;] musisz chyba przywołać Myxira w Jarkendarze i wtedy z nim pogadać. To chyba powinno pomóc. Mój kolega raz tak zrobił z inna postacią i mu to pomogło. Bo musiałby nadrabiać jakieś 3 godziny grania. Co nie jest miłe ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.05.2008 o 12:31, j4c3k.z02 napisał:

Czyli to jednak bug? Nie, no bardzo przydałyby mi się teraz tabliczki. Mam uzbieranych
sporo, a niestety nie mogę ich odczytać ;-(

Mnie też tak się wydaje, no rzeczywiście szkoda, może dlatego że Myxir usunął się z Jarkendaru. Jest jeszcze taka opcja ale to w ostateczności że wpisujesz sobie kod na te języki i odejmujesz sobie potem punkty nauki wiec wyjdzie na zero praktycznie. Bo nie opłaca się grać od nowa a szkoda stracić tyle dobrych rzeczy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.05.2008 o 12:34, 143872 napisał:

Mnie też tak się wydaje, no rzeczywiście szkoda, może dlatego że Myxir usunął się z Jarkendaru.
Jest jeszcze taka opcja ale to w ostateczności że wpisujesz sobie kod na te języki i
odejmujesz sobie potem punkty nauki wiec wyjdzie na zero praktycznie. Bo nie opłaca się
grać od nowa a szkoda stracić tyle dobrych rzeczy.


Myślę, że użyje kodu i odejme sobie PD. Znasz może ten kod?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.05.2008 o 12:40, j4c3k.z02 napisał:

Myślę, że użyje kodu i odejme sobie PD. Znasz może ten kod?

Ja w życiu nie używałem kodów w Gothicu, nie licząc literki "k" żeby się szybciej przemieszczać ;). Nawet nie wiem czy taki jest, ale sądzę że powinien być. Poszukaj w necie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.05.2008 o 12:40, j4c3k.z02 napisał:

Myślę, że użyje kodu i odejme sobie PD. Znasz może ten kod?

Musisz w trybie kodów pisać w konsoli eab (edit abilities), zatwierdź Enterem - pojawi się nowe okno, w którym możesz modyfikować statystyki. Tam wpisujesz lp = [ilość punktów nauki, które ma mieć twoja postać].
Jeżeli chcesz się nauczyć języków to posłuż się Characterohelperem. Przywołasz go kodem insert ch w konsoli. Zagadaj do niego i naucz się tego czego Ci potrzeba.

A tak nawiasem to władania językiem pradawnych uczy również włóczęga Eremita z doliny w Jarkendarze. Ma swoją chatę niedaleko orkowego mostu, na drodze prowadzącej do grobowca Quarhodrona.

Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam.
Chciałem wam przekazać statystyki mojego maga na 12 lvl. A w mi pomozecie w co jeszcze inwestować PN :) Pytam się i prosze o rady ponieważ ta postać która gram, chce aby była maxymalnie dobrze rozwinięta. Magiem gram rzadko dlatego więc sie pytam o rady. Tak więc, mój mag ma statystyki następujące:

Broń dwuręczna: 64%.
Mana: 85.
Krąg: II.
Siła: 35.
Runy: Kula ognia i ognista strzała.

W resztę umiejętności nie inwestowałem. Bo mi nie potrzebne :). Screena wrzuce kiedy indziej, bo nie chce mnie sie sciagac fraps''a. Jak nabiorę ochoty, to wam screena wrzuce.

Jeśli chodzi o kasę, to mam ponad 5000SZ, bo korzystam z bugau Harada. :)
http://forum.gram.pl/forum_post.asp?tid=2348&pid=385

Czy warto inwestować w przywoływanie szkieletów ?? Dobrze się sprawdzają ??.
No i ostatnie pytanie. Jak dużo trzeba zainwestować PN w alchemię, aby umieć tworzyć eliksiry siły, zręczności, many(te co dodają pkt. Mana). Bardzo bym prosił o szybką odpowiedź.

Edit:

Zapomniałem dodać że many mam 35, bo + 20 z magiczniej różdzki, + 30 z dwóch pierścieniów i amuletu.

Ps. Czy ja mam jakiś bug, ale u Darona nie moge składać ofiary żeby sobie staty podnieść. Wiecie o co chodzi ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.05.2008 o 20:12, TICOCHONDRIUSS napisał:

> eee to jest temat o gothicu2 noc kruka a nie o anty wirusach... ( ale z tym sie
zgodze
> że nod32 jest dobry :):):)
Tak, ale kolega ma problem z antywirusem, ktory widzi syf na plycie Gothica. A
ja mnialem to samo

acha spoko

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować