Zaloguj się, aby obserwować  
Priam

Gothic II: Noc Kruka (temat ogólny)

21200 postów w tym temacie

Dnia 05.05.2008 o 14:50, sprite39 napisał:

Musisz w trybie kodów pisać w konsoli eab (edit abilities), zatwierdź Enterem
- pojawi się nowe okno, w którym możesz modyfikować statystyki. Tam wpisujesz lp =
[ilość punktów nauki, które ma mieć twoja postać]
.
Jeżeli chcesz się nauczyć języków to posłuż się Characterohelperem. Przywołasz go kodem
insert ch w konsoli. Zagadaj do niego i naucz się tego czego Ci potrzeba.

Pozdrawiam.


Dzięki, bardzo mi pomogłeś.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 05.05.2008 o 14:50, burczynski napisał:


Do eliksiru many trzeba około 20 PN, ale sie opłaca. Ucz sie tez czytania tabliczek. Sprawdź w Jarkendarze, ile siły wymaga kostur u Cronosa, i dołóż kilak pkt, aby nim walczyć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.05.2008 o 14:50, burczynski napisał:

Witam.
Chciałem wam przekazać statystyki mojego maga na 12 lvl.

Postać masz całkiem całkiem ;)

Dnia 05.05.2008 o 14:50, burczynski napisał:

Broń dwuręczna: 64%.

Zdecydowanie za dużo, magowi wystarczy 30% na całą grę.

Dnia 05.05.2008 o 14:50, burczynski napisał:

Czy warto inwestować w przywoływanie szkieletów ?? Dobrze się sprawdzają ??.

Szkielet troche siły ma, jak na początek gry to jest dobry, możesz zainwestować.

Dnia 05.05.2008 o 14:50, burczynski napisał:

No i ostatnie pytanie. Jak dużo trzeba zainwestować PN w alchemię, aby umieć tworzyć
eliksiry siły, zręczności, many(te co dodają pkt. Mana). Bardzo bym prosił o szybką odpowiedź.

Wiesz co zrób tak jak ja, naucz się tylko eliksiru many, wyucz się do 250 many a potem wypij wszystkie miksturki i skorzystaj z wszelkich bonusów ale dopiero jak będziesz miał 250 many. Takiem sposobem wiele zyskasz, ja miałem na koniec 542 pkt many :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.05.2008 o 14:54, 143872 napisał:

Wiesz co zrób tak jak ja, naucz się tylko eliksiru many, wyucz się do 250 many a potem
wypij wszystkie miksturki i skorzystaj z wszelkich bonusów ale dopiero jak będziesz miał
250 many. Takiem sposobem wiele zyskasz, ja miałem na koniec 542 pkt many :)


Wiem, mam dwa eliksiry many i 6 tabliczek :). Tak więc oszczędzam pod koniec gry.

Dzięki za odpowiedź. :)

Asthariel:

20PN ?? Troche dużo, ale sie opłaci. A ten kostur to dodaje MANA ?? Bo jak nie to nie skorzystam. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.05.2008 o 14:50, burczynski napisał:

Broń dwuręczna: 64%.
Mana: 85.
Krąg: II.
Siła: 35.
Runy: Kula ognia i ognista strzała.

Akurat u maga wystarczyłoby gdybyś na ten rozdział miał z 40% broni dwuręcznej. Ale to mało istotne...

Dnia 05.05.2008 o 14:50, burczynski napisał:

Jeśli chodzi o kasę, to mam ponad 5000SZ, bo korzystam z bugau Harada. :)
http://forum.gram.pl/forum_post.asp?tid=2348&pid=385

Nawet nie wejdę na tą stronę - domyślam się o jaki bug chodzi :)

Dnia 05.05.2008 o 14:50, burczynski napisał:

Czy warto inwestować w przywoływanie szkieletów ?? Dobrze się sprawdzają ??.

Runa przywołania szkieletu powinna Ci się przydać, są to istoty szybkie i zabójcze. Na 5-6 kręgu proponuję zainwestować w Przywołanie demona oraz Armię Ciemności.

Dnia 05.05.2008 o 14:50, burczynski napisał:

No i ostatnie pytanie. Jak dużo trzeba zainwestować PN w alchemię, aby umieć tworzyć
eliksiry siły, zręczności, many(te co dodają pkt. Mana). Bardzo bym prosił o szybką odpowiedź.

W zwykłym Gothic II trzeba było wcześniej znać podstawowe mikstury - od esencji leczniczej do eliksiru - żeby można było studiować eliksiry trwałego efektu. Wszystkie mikstury kosztowały 5 PN.
W Nocy Kruka jest trochę inaczej. Wprawdzie eliksiru siły można nauczyć się od razu, bez studiowania esencji leczniczych, trzeba jednak mieć aż 20 PN.

Dnia 05.05.2008 o 14:50, burczynski napisał:

Edit:

Zapomniałem dodać że many mam 35, bo + 20 z magiczniej różdzki, + 30 z dwóch pierścieniów
i amuletu.

W takim razie chyba 135.

Dnia 05.05.2008 o 14:50, burczynski napisał:

Ps. Czy ja mam jakiś bug, ale u Darona nie moge składać ofiary żeby sobie staty podnieść.
Wiecie o co chodzi ??

Albo wyczerpałeś limit ofiar, albo dołączyłeś do jednej z trzech gildii.

Dnia 05.05.2008 o 14:50, burczynski napisał:

A ten kostur to dodaje MANA ?? Bo jak nie to nie skorzystam.

Kostur Maga Wody nie daje żadnej premii do zapasów mana.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 05.05.2008 o 15:07, sprite39 napisał:

W Nocy Kruka jest trochę inaczej. Wprawdzie eliksiru siły można nauczyć się od razu,
bez studiowania esencji leczniczych, trzeba jednak mieć aż 20 PN.


A od kogo moge sie tego nauczyć ?? Od tego maga z klasztoru co w piwnicach się bawi a alchemika ?? :) Wybaczcie moją małą wiedze, ale z magiem jestem zielony. I NK gram dopiero 3 raz w tym 2 raz próbuje przejść całą gre, ale za to GII przeszedłem 9 razy. :)

Dnia 05.05.2008 o 15:07, sprite39 napisał:

> i amuletu.
W takim razie chyba 135.


Nie bo + 30 razem :) Nie każdy oddzielnie. Ale to moja wina bo źle sformułowałem. Wybacz... :)

Dnia 05.05.2008 o 15:07, sprite39 napisał:

Albo wyczerpałeś limit ofiar, albo dołączyłeś do jednej z trzech gildii.


No to chyba do gildii, bo jestem magiem. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.05.2008 o 15:16, burczynski napisał:

A od kogo moge sie tego nauczyć ?? Od tego maga z klasztoru co w piwnicach się bawi a
alchemika ?? :) Wybaczcie moją małą wiedze, ale z magiem jestem zielony. I NK gram dopiero
3 raz w tym 2 raz próbuje przejść całą gre, ale za to GII przeszedłem 9 razy. :)

Riordian - uczy wszystkich eliksirów już od II rozdziału.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

w NK do ilu siły uczy Harad?? albo Lares?? ( torlof wiem że do 200) ale mi chodzi o nich
()
I Jak zostać magiem ??? gdzie kupić owce ??? i komu dac tą owce i 1000szt złota??
/i jakie są zadania dla maga\?? zna kotoś odp na te pytania ????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.05.2008 o 12:30, Pan Cienia1993 napisał:

w NK do ilu siły uczy Harad?? albo Lares?? ( torlof wiem że do 200) ale mi chodzi o nich
()
I Jak zostać magiem ??? gdzie kupić owce ??? i komu dac tą owce i 1000szt złota??
/i jakie są zadania dla maga\?? zna kotoś odp na te pytania ????


Ja znam :) Oczywiscie na niektore :) W NK gram rzadko dlatego nie wiem do ilu sily uczy lares czy harad. W nk są dwa sposoby na zostanie magiem. Latwiejszym z nich to temn w ktorym nie bedziesz musial dawac owcy 1000SZ. Wystarczy ze zagasz z Vatrasem ktory da Ci znac abys zagadal z Laresem ktory pomoze przylaczyc sie do ktorejs z 3 glownych gildi. Po zagadaniu z nim, odesle Cie do Darona(tego maga na targowisku), ktory powie Ci, ze jesli przynieszesz mu posazek Innosa, to za darmo zostaniesz nowicjuszem w klastorze. Posążek jest w jaskini z goblinami w drodze do farmy Onara(najemników). Jak go zdobedziesz idziesz do Darona a on kaze Ci go zanisc do klasztoru. W ten sposob nic nie bedziesz musial placic i nie dawac daniny.

Jesli chodzi o drugi sposob, to owcę mozesz kupic u pasterza PEPE ktory jest kolo farmy ONARA. Kupisz ją za 100SZ. Tysiąc SZ mozesz łatwo zarobić u Harada przedając mu miecze. Bug opisany tutaj:


Jak bym cos pokrecil to mnie poprawcie. :) Pozdrawiam i przepraszam ze zdradzilem Ci kawalek fabuly.

Jest jakis latwy sposob na ognistego demona ?? Bo na 14lv jest za potezny dla mnie ;/ :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.05.2008 o 13:44, burczynski napisał:

Jest jakis latwy sposob na ognistego demona ?? Bo na 14lv jest za potezny dla mnie ;/
:)

Stosuj na niego czary związane z WODĄ ;] typu gejzer czy lodowa lanca. Ten drugi jest najlepszy na tego demona.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.05.2008 o 13:44, burczynski napisał:

Jak bym cos pokrecil to mnie poprawcie. :) Pozdrawiam i przepraszam ze zdradzilem Ci
kawalek fabuly.


Jedyne co mozna poprawić to twoje błędy związane z pisownią;)

Dnia 06.05.2008 o 13:44, burczynski napisał:

Jest jakis latwy sposob na ognistego demona ?? Bo na 14lv jest za potezny dla mnie ;/
:)

Jest wiele sposobów, najlepiej jest zamrozić, albo nasłać jakiegoś wilka, szkieleta lub golema;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mieliscie kiedys premie za wyczyn ?? Ja dostalem 1100PD za skok z bardzooo wysokiej przepasci do wody :) W poszukiwaniu, nie zyjącego juz Malcolma :) W Jankerdarze mówie. :) Wiecie moze gdzie jest wiecej takich miejsc ?? :)

Edit 1#:
Dzięki za rady :) Ognisty demon po dwoch lodowych lancach padał. Wram do gry...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.05.2008 o 13:46, burczynski napisał:

Mieliscie kiedys premie za wyczyn ?? Ja dostalem 1100PD za skok z bardzooo wysokiej
przepasci do wody :) W poszukiwaniu, nie zyjącego juz Malcolma :) W Jankerdarze mówie.
:) Wiecie moze gdzie jest wiecej takich miejsc ?? :)

Nie wiem, ale każdy kto kiedykolwiek szukał Malcolma zna tę sztuczkę, także nie ma się czym chwalić. :P Skocz drugi raz, hehe (ale wcześniej zapisz).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.05.2008 o 13:46, burczynski napisał:

Mieliscie kiedys premie za wyczyn ?? Ja dostalem 1100PD za skok z bardzooo wysokiej
przepasci do wody :) W poszukiwaniu, nie zyjącego juz Malcolma :) W Jankerdarze mówie.
:) Wiecie moze gdzie jest wiecej takich miejsc ?? :)

Tak znamy je znamy. I dostajesz nie tysiąc punktów doświadczenia tylko troszke mniej. I to bardzo mniej ;p bo jakieś 100 chyba ;) Jest jeszcze jedno miejsce jak odprowadzasz Diego w Górniczej Dolinie i przychodzisz na plac wymian to dostajesz punkty za nostalgię. Ale już nie pamiętam ile ;]

Dnia 07.05.2008 o 13:46, burczynski napisał:

Edit 1#:
Dzięki za rady :) Ognisty demon po dwoch lodowych lancach padał. Wram do gry...

No i tak samo te lance dobrze działają na orka ;] a na Lodowego Golema dobry jest mała burza ognista lub duża kula ognia ;p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.05.2008 o 13:46, burczynski napisał:

Mieliscie kiedys premie za wyczyn ?? Ja dostalem 1100PD za skok z bardzooo wysokiej
przepasci do wody :) W poszukiwaniu, nie zyjącego juz Malcolma :) W Jankerdarze mówie.


a ja dostałem 100...dziwne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.05.2008 o 15:31, Don Zorro napisał:

a ja dostałem 100...dziwne


O ile pamiętam to za ten skok dostaje się 100 Punktów Doświadczenia, może koledze się pomyliło lub przez przypadek wcisnął dwa razy klawisz 1 ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.05.2008 o 15:36, Don Zorro napisał:

A le razy przechodziliście dodatek i kim?
ja 2 razy najemnikiem raz wojownikiem a raz łucznikiem złodziejem

Najemnik to też raczej wojownik.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.05.2008 o 15:31, Don Zorro napisał:

> Mieliscie kiedys premie za wyczyn ?? Ja dostalem 1100PD za skok z bardzooo wysokiej

> przepasci do wody :) W poszukiwaniu, nie zyjącego juz Malcolma :) W Jankerdarze
mówie.

a ja dostałem 100...dziwne


Dostałem 1100, bo jak skakałem odbiłem sie od sciany i cos mi jeszcze raz wyskoczylo +1000PD... moze jakas niedoróbka/bug ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.05.2008 o 17:55, burczynski napisał:

Dostałem 1100, bo jak skakałem odbiłem sie od sciany i cos mi jeszcze raz wyskoczylo
+1000PD... moze jakas niedoróbka/bug ??

Nie ma nic do rzeczy, musiałeś źle zobaczyć, zawsze jest 100 PD

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować