Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Wiceprezes Sony chce, by DLC znajdowało się od razu na płycie z grą

79 postów w tym temacie

Dnia 23.05.2010 o 19:20, Knightshade napisał:

Jak dla mnie exclusive''y i DLC to najgorsze co się stało z branżą gier :/ No i super
ułatwianie ich dla casuali. Ale to moje zdanie jakby co.


Z pierwszymi dwiema opiniami się zgodzę, z ostatnią absolutnie nie. Wreszcie jest więcej tytułów, w które sobie można spokojnie pograć, bez potrzeby kilkukrotnego przechodzenia tego samego poziomu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Do Piotrek_K
Dragon age: początek quest z kamiennym golemem dokładnie tak jak kolega opisywał spotykasz npc mówi Ci o super fajnym quescie, zgadzasz sie na niego a wtedy wyskakuje Ci okienko do pss lub xboxlive ( żebyś go kupił za bagatela 55 zł, tu dla obrony twórców nalezy dodać że ten dlc jest dla nas darmowy jeśli kupujemy nową gre, bo klucz do niego znajduje sie w pudełku pod warunkiem ze nie jesteś posiadaczem xboxa360 )

Dlc to walka producentów z rynkiem wtórnym jeżeli wydaja gre której przejcie zajmuje 6-10 godzin to na drugi dzień od premiery na allegro znajdą sie juz używki, wprowadzanie kodow na dlc w pudełku bedzie coraz cześciej stosowane bo świetnie obniża wartoś gry używanej dla przykładu można podać gry od EA ( dragon age:poczatek, b:bc2 )

A tak z innej beczki wie ktoś może jaki był powód nie wydania B:BC2 na ps3 bez polskiej wersji językowej ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.05.2010 o 06:49, Zoax napisał:

Do Piotrek_K
Dragon age: początek quest z kamiennym golemem dokładnie tak jak kolega opisywał spotykasz
npc mówi Ci o super fajnym quescie, zgadzasz sie na niego a wtedy wyskakuje Ci okienko
do pss lub xboxlive ( żebyś go kupił za bagatela 55 zł, tu dla obrony twórców nalezy
dodać że ten dlc jest dla nas darmowy jeśli kupujemy nową gre, bo klucz do niego znajduje
sie w pudełku pod warunkiem ze nie jesteś posiadaczem xboxa360 )

Na PC jest tak samo -> mówimy tu nie tylko o Stone PRisoner, ale także o dwóch późniejszych DLC (Warden''s Keep i Return to Ostagar - o ile wiem nie ma do nich kodów w pudełku z grą, ale na SP są),

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Kolejny bezsens.. Są tak wspaniałomyślni, że umieścili DLC na płycie, za które i tak trzeba zapłacić. To jest po prostu chore, KUPUJĘ PŁYTĘ - A NIE DOSTAJĘ CAŁEJ ZAWARTOŚCI. Nie są tu łamane jakieś prawa konsumenta?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Panowie, krótko podsumuję Wasze słowa - PATOLOGIA.

Gdzie są te czasy, gdy wydawano rok po premierze mega wielki Expansion Set, który powodował opad szczęki? Lepiej zrobić 3 niewiele warte DLC, bo zysk większy.
Najgorsze jest to, że wszystkiemu winni są sami gracze, którzy na to pozwolili i kupują kretyńskie skiny i tym podobne badziewia za grubą kasę - daj palec, wyrwą rękę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Do Piotrek_K

>>>>> [...] i nagle dowiadujemy się że aby ją ukończyć trzeba zakupić stosowne DLC, szczyt szczytów.
>>>>> Prosze, pokaz mi gre, w ktorej bylo cos takiego...

Daleko nie szukając - Dragon Age:Początek.
1. W obozie spotykasz gościa, któy prosi Cię o pomoc w rozwiązaniu zagadki Twierdzy Strażnika, ale żeby to zrobić, musisz kupić DLC.
2. W trakcie wędrówek możesz trafić na zdarzenie upadku meteroru z którego możesz wziąć kawałek gwiezdnego metalu - jedyną postacią, która potrafi zrobić z tego użytek jest kowal w... Twierdzy Strażnika.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Podoba mi się tylko to jak DCL jest na płycie z grą i nie trzeba dodatkowo za to płacić.
Ale polityka jest taka teraz zeby wyciagnąc kazdą złotówke ale to kiedyś się zemsci na twórcach kazdej gry.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

DLC - Downloadable Content. DLC na płycie = nie DLC. ;p
Według mnie to jest zwykłe sku...rczybyctwo zdzierać kasę za coś, co się dostarczyło. To tak, jakbym kupił dom (za cenę tego domu), ale na tej zasadzie, że żeby korzystać z łazienki, to muszę za nią zapłacić. Wiele pewnie plujków i krzykaczy będzie mi pisało, że to jest dodatkowe, że nie muszę za to zapłacić jak nie chcę itd. ale prawda jest taka, że jest to bullshit. Nie wierzę, że jest to dodatkowe. Gdyby DLC nie były tak popularne, to te wasze "dodatkowe" płatne zawartości byłyby od razu w grze.
Oczywiście nie mówię tu o tych DLC "do ściągnięcia", gdyż one są przygotowywane w późniejszym terminie (właśnie o tych myślę ;p) i i tak by nie były w podstawowej grze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wszyscy chcą, żeby gry kosztowały tyle co kiedyś, żeby dodatki były takie jak kiedyś yada yada, a równocześnie chcą najnowocześniejszej grafiki, pierwszej klasy dialogów, i wszystkiego naj. A problem jest taki, że kiedyś grę mogło robić 30 osób. Teraz grę robi 80-100 osób i więcej. Co za tym idzie koszta produkcji idą w górę i to znacznie. Trzeba też doliczyć podwyżki płac przez te kilka lat, to nie Polska służba zdrowia. Wydawca też więcej ludzi na pewno zatrudnia - też znacznie więcej kasy, niż kiedyś (kilka lat temu reklamy gier były tylko w prasie branżowej, a teraz? telewizja, bilboardy, super bowl). Patrząc logicznie i uwzględniając wzrost sprzedaży albo ceny powinny pójść w górę (a tego nie zrobiły), albo powinniśmy dostawać mniej contentu za te same pieniądze - i to się dzieje.

Nie twierdzę, że firmy nie zarabiają, oczywiście, że tak. Po to są. Ale psioczenie na DLC jest już nudne. Były 2 przypadki trochę nieładnego podejścia do tematu - PoP i AC2. A poza tym nie widzę z DLC żadnego problemu. Nie chcesz dokupić dodatkowego questa w DAge? To go nie rób i tyle. Twórca i wydawca doszli do wniosku, że licencja, za którą płacisz przy zakupie gry, nie obejmuje tego questa to wszystko. Nawet jeżeli byłby na płycie - kupując grę płacisz za pewną ilość pracy włożonej w jej produkcje przez team developerski i te dodatki na płycie znajdują się poza tą ilością godzin pracy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.05.2010 o 14:24, rtyrtyrty napisał:

to w takim razie...kiedy doczekamy się tego że na płycie będzie samo DLC, a za grę trzeba
będzie płacić żeby ściągnąć?

A zdajesz sobie sprawę, że rzucanie przykładami takich przekolorowanych i całkowicie nierealnych sytuacji wcale nie wspiera Twojego stanowiska nie zgadzania się z koncepcją DLC? Jeżeli chcesz udowodnić komuś swoje racje, radzę pomyśleć nad uargumentowaniem swojego zdania, a nie czymś takim.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.05.2010 o 21:45, SERGYO napisał:

Ludzie, ręce mi opadają (i nie tylko), jak czytam posty jakichs małolatów, którzy myślą
że jak zwyzywają od kretynów pomysłodawców to wykrzyczą wielką prawdę ogólnoświatową!...
Po pierwsze, KIEDY WY WRESZCIE ZROZUMIECIE lub do was dotrze że to je***e tzw. "DLC"
nie jest, I NIE miało być integralną częścią gry!! Czasami tłumaczą sie że niezdążyli
(AC2), spoko , ale w wiekszości przypadków dlc są z poza projektu gry.

Niestety, ale w newsie była mowa o tym, że DLC powinno być już na płycie, co oznacza, że zdążyli już go wyprodukować i umieścić na krążku przed wydaniem gry, więc czemu mielibyśmy za uruchomienie tego dodatkowo płacić?

Dnia 23.05.2010 o 21:45, SERGYO napisał:

Aha, no i jeszcze jedno:
evilemot, a co Cie to tak naprawde obchodzi, jeśli sprawa przybierze taki obrót to bedzie
ich problem ;]

podro

Nie obchodzi mnie to, ale nie mogę się nadziwić ich głupocie.

PS. Dziwie się niektórym, że sprawdzają wiarygodność każdego newsa na zagranicznych portalach, czyżby jakaś obsesja?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.05.2010 o 17:31, evilemot napisał:

Niestety, ale w newsie była mowa o tym, że DLC powinno być już na płycie, co oznacza,
że zdążyli już go wyprodukować i umieścić na krążku przed wydaniem gry, więc czemu mielibyśmy
za uruchomienie tego dodatkowo płacić?

Bo jego cena nie została wliczona w opłatę, jaką zapłaciłeś za grę. Nie ma znaczenia kiedy był skończony. Może team brał dużo nadgodzin i się uwinęli miesiąc przed czasem z wersją gold, a przygotowania do premiery już zrobione, data ustalona itd. to czemu mieli by nie zrobić dodatku i brać za niego pieniądze? Jak robisz sobie soft na zamówienie, to płacisz za to, co zamawiasz, a nie za 3 miesiące pracy i jak się uwiną przed czasem, to wszystkie dodatki też Twoje.

Dnia 24.05.2010 o 17:31, evilemot napisał:

PS. Dziwie się niektórym, że sprawdzają wiarygodność każdego newsa na zagranicznych portalach,
czyżby jakaś obsesja?

Jak się widzi w "profesjonalnych tłumaczeniach" gier i filmów babole i błędy, to chyba branie w wątpliwość umiejętności językowych redaktorów dowolnego serwisu jest jak najbardziej rozsądne.
Tym bardziej, że newsy często na polskiej scenie przechodzą "z rąk do rąk" i mogą nabrać nieco cech plotki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja nie czuje klimatu takiego DLC- gdyby to rzeczywiscie bylo cos po temacie, powstale w ramach wydluzenia kompletnej juz rozgrywki, gdyby np. zawieralo pomysly przytaczane przez graczy- to moze i bym uwierzyl w ich ciezka prace "po godzinach". Ale jak DLC pojawia sie razem z plyta, to mam prawo przypuszczac, ze to nic poza wycietymi kawalkami czegos, co smialo moglo by stanowic spojna calosc- i caly czar poszedl sie dymac;

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam.
DLC to lekka kiszka, skoro podobno w Dragon Age''u możne te dodatki ściągnąć z torrenta i potem ich normalnie używać. Już nie wspomnę o pewnych wadach tej gry jak na przykład braku czaru otwierającego zamki, który to czar dodali dopiero fani gry w swoich modach:/
Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Smutne czasy na stały. Sama idea DLC nie jest tak zła tylko że w praktyce DLC=wycięty fragment gry. Blokowanie tego fragmentu na płycie plus żądanie za niego dodatkowych pieniędzy jest wyjątkowo wredne.Najlepsze jest to że w tej chwili twórcy nawet nie wahają się powiedzieć''''tak chcemy wyłudzić od was jak najwięcej kasy a ten sposób jest najłatwiejszy'''' . Mam nadzieje że kiedyś DLC będą prawdziwymi małymi dodatkami a nie poszarpanymi fragmentami gry. Choć pewnie ten proces będzie postępował i zamiast jednego ''''DLC'''' na płycie twórcy dadzą nam dziesięć...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Łał to jakby DLC nie było na płycie i musielibyście je ściągać z internetu to byłoby lepiej? Pozatym większość DLC (nielicze tych od tego faila Ubisoftu) to jest dodatkowa zawartość dla fanów a nie must have bez którego nie da się grać w gry, więc o co ten płacz, że DLC to zło i jest ogólnie bee?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować