Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Sony Australia: PSP 2 będzie podobne do PSP Go

21 postów w tym temacie

Michał Ostasz

Takie stwierdzenie padło z ust szefa australijskiego oddziału Sony Computer Entertainmet, pana Michaela Ephraima. Według niego japoński gigant będzie kontynuował politykę porzucania pudełkowych wersji gier na rzecz usług sieciowych.

Przeczytaj cały tekst "Sony Australia: PSP 2 będzie podobne do PSP Go" na gram.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Do mnie cyfrowa dystrybucja nie przemawia, mieszkam na tzw białej plamie internetu w Polsce i nie mam szans na pobranie nawet jednej gry (chyba że u "wujka ;]"). Jednak tak małe zainteresowanie PSPgo np. w Japonii (gdzie sprzedaż modeli PSP3k jest nadal kilkakrotnie wyższa) powinna uświadomić SONY że może nie czas jeszcze na tak drastyczne zmiany.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

U mnie podobnie... Jakoś ściąganie gier z neta i wgrywanie ich na kartę pamięci lub dysk twardy jakoś do mnie nie przemawia. O ile w przypadku mniejszych gier na PSX''a to nawet dobre rozwiązanie to jakoś ściąganie całych gier na PSP... Jeżeli chcą ciąć koszta to spoko, ale dobrze że mam już swoją 3004... :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja przeciwko cyfrowej dystrybucji nie mam nic przeciwko ,ale jeżeli nie poprawią karty sieciowej to mogą odrazu zakopać wszystkie Psp razem z egzemplarzami ET.Karta sieciowa to największa bolączka w Psp ,która MUSI zostać poprawiona ponad wszystko ,bo niezbyt widze ściąganie pliku 1,4 GB .Bateria zdąży paść niżeli ściągnie się gra. Teraz ściągając minisa o wadze 100 MB trwa ok.30-40 min ,a o instalacji nie wspominając.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

dużym minusem według mnie było do tej pory bycie w zasięgu sieci bezprzewodowych. myślę że bezpośrednie połączenie do neta poprawi sytuacje elektronicznej dystrybucji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dla kogo taniej dlatego taniej. To że Sony zakpiło sobie z ceną psp go to już co innego...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mi taki stan rzeczy nawet odpowiada, jednak abym kupił taki model psp musiało by ono spełniać dwa założenia: po pierwsze: skoro zrezygnowano z czytnika UMD to cała konsolka powinna być tańsza od w zasadzie takiej samej (bebechami) poprzedniczki, a nie o pareset zł. droższa! Po drugie: gry tworzone i dystrybuowane w ten sposób również powinny być tańsze, gdyż odchodzi problem magazynowania i ogólnie produkcji nośników.

Jeśli te dwie cechy nowe psp będzie spełniać może się skuszę... ale jak na razie PSP Go jest dla mnie tak wielkim niewypałem, że aż szkoda gadać....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ktokolwiek w Sony, kto wierzył w sukces PSP Go, musiał dawno stracić jakikolwiek kontakt z rzeczywistością. Tylko tacy ludzie mogli oczekiwać, że produkt z gorszym (mniejszym) ekranem, pozbawiony funkcjonalności (nie odtwarzający UMD), nie mający dostępu do istniejącej biblioteki gier (bo oczywiście wymiany gry na UMD na wersje elektroniczną nie umożliwiono) i jeszcze dwa razy droższy się sprzeda.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie rozumiem, czemu chcą zrobić PSP 2 bez żadnego czytnika nośników danych. Przecież sprzedaż PSP Go jest znacznie mniejsza od sprzedaży zwykłego PSP.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.05.2010 o 16:48, user1234 napisał:

Ktokolwiek w Sony, kto wierzył w sukces PSP Go, musiał dawno stracić jakikolwiek kontakt
z rzeczywistością. Tylko tacy ludzie mogli oczekiwać, że produkt z gorszym (mniejszym)
ekranem,

Ekran jest mniejszy, ale znacznie lepszej jakości niż ten z 3k. Nie ma interlacingu i ma niski czas reakcji.

Tak ogólnie przewiduję, że PSP2 będzie kusiło grami z PS2 dostępnymi do ściągnięcia z PSNu i wg. mnie to całkiem dobry startowa oferta ;).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Hmm...a ja chyba jako jeden z nielicznych nie będę narzekał na PSP GO...Zakupiłem GO w sobotę i jak na razie nie mogę narzekać. Poprzednio miałem wersję 2004 i myślałem, że inwestowanie w droższy sprzęt bez czytnika UMD będzie chybiony jednak...nie jest źle. Ekran mniejszy? W sumie ciężko to zauważyć, dopiero jak przystawimy do siebie poprzednią wersję do GO...Cyfrowa dystrybucja? Może i nie ma wielu gier jednak te które mnie interesują znajdują się na PSN więc nie narzekam. Również wielkość jest plusem i GO może służyć także jako odtwarzacz MP3. Cena? 899zł, wcale nie tak dużo według mnie, jeśli do poprzedniej generacji dokupić kartę pamięci to wyjdzie nawet w podobnie. Nie wiem czemu krytykujecie PSP GO, nikt wam kupować nie każe, szczególnie że jest wybór między starszymi modelami a tym. Wpadką Sony będzie PSP2 jeśli nie będzie posiadać UMD w ogóle, bo nie będzie wyboru między cyfrową dystrybucją a wersjami UMD...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jakoś iphone/ipod posiada wyłącznie cyfrową dystrybucje i ludzie nie narzekają. Co do wszystkich zwolenników UMD to puknijcie się w czoło (sorka za obrazę ;p). Po pierwsze UMD ma ograniczoną pojemność (co to jest 900 MB w tych czasach, no ratują sytuacje płyty dwuwarstwowe o pojemności 1.8 GB ale to dla PSP 2 też najprawdopodobniej za mało). Po drugie UMD są bardzo narażone na uszkodzenia (piasek, zarysowania i upadki nie służą cyfrowym nośnikom a są częstym zjawiskiem w przenośnych konsolach). Po za tym kolejną wadą UMD jest wielkość (optymalna wielkość nośnika moim zdaniem to wielkość karty SD wtedy by się mieściły choćby w portfelu).

Co do PSP 2 będzie hitem jeżeli będzie miało min. 32GB wbudowanej pojemności z możliwością rozszerzenia. Sony da narzędzia dla niezależnych programistów. Każda gra powinna być dostępna w internetowym sklepie sony. Sklep sony powinien być dostęp za pośrednictwem komputera (musieli by dać różne zabezpieczenia antypirackie). Sony powinno zachęcić ludzi do nie przerabiania konsol (bany dla piratów w sieci). PSP 2 powinno mieć moduł 3G, 2 analogi (;p), wibracje, dotykowy ekran i akcelerometr z możliwością wyłączenia tych funkcji. Ponadto przydałby się bluetooth ale moim zdaniem wifi styka. To chyba tyle. A i najlepiej, żeby nie było jakiś tam badziewnych kamerek itp. bo to tylko nie potrzebne zawyżacze ceny (ewentualnie vga dla skypa).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jeśli gry byłyby tańsze to czemu nie...ale znając życie to tak się nie stanie więc wolę edycję pudełkową.

No i nie jestem całkiem pewny czy już czas na drugie PSP. Jeśli ukazałaby się "dwójka" to liczę na wsteczną kompatybilność.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.05.2010 o 19:19, Van_Waterflew napisał:

Sklep sony powinien być dostęp za pośrednictwem
komputera (musieli by dać różne zabezpieczenia antypirackie).

No przecież jest, za pomocą programu media go! ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować