Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Arcania: Gothic 4 - obszerny raport w nowym KŚ Gry

41 postów w tym temacie

Dnia 02.06.2010 o 21:39, zermithon napisał:

I mówi to osoba wychwalająca pod niebiosa Just Cause 2... ;>


Oczywiście. Tak fajnego, rozrywkowego sandboksa dawno nie było. Zapewnił mi ponad 90 godzin rozrywki, to jak mi się wydaje prawie 4 razy więcej, niż zapewnia "rpg" Risen?
Jak jeszcze wyjaśnisz mi zależność pomiędzy JCII a Risen, to uznam, że nie pitolisz bez sensu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.06.2010 o 21:42, aope napisał:

Jak jeszcze wyjaśnisz mi zależność pomiędzy JCII a Risen, to uznam, że nie pitolisz bez
sensu.


xD... Spodziewałem się tego. Przecież Ty nie potrafisz czytać ze zrozumieniem ani znajdować prostych analogii, więc nie widzę sensu...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.06.2010 o 21:45, zermithon napisał:

xD... Spodziewałem się tego. Przecież Ty nie potrafisz czytać ze zrozumieniem ani znajdować
prostych analogii, więc nie widzę sensu...


Wyjaśnij mi więc "prostą analogię", czy właśnie zorientowałeś się, że wyszedłeś na idiotę? :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Chyba również jestem cieć i prostak, ale jak do tej pory, aope broni swoich racji, Ty zaś cały czas wykręcasz się "to przecież oczywiste, jak tego można nie widzieć". Sorry, Winnetou, ale gadanie dla gadania jest niefajne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.06.2010 o 21:47, aope napisał:

Wyjaśnij mi więc "prostą analogię", czy właśnie zorientowałeś się, że wyszedłeś na idiotę?
:)

O widzę, że trafiłem w czuły punkcik, skoro od razu gul Ci wyskocył i postanowiłeś przejść do wyzywania ;) Apropos "wyjścia na idiotę", proponuję cofnąć się do tematu w, którym podawałeś link do sprzedaży bc2 na pc i bzdur jakie tam wypisywałeś ;)
A co do analogii, to jest ona dosyć prosta. JC2 jest także odgrzewanym kotletem, który raczej nieznacznie zmienił się w porównniu do pierwszej części. Nie chciałem Ci tego tak wykładać, żeby nie wyglądało na to że traktuję cię jak właśnei idiotę. Ale skoro sam o to poporsiłeś...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.06.2010 o 21:56, zermithon napisał:

A co do analogii, to jest ona dosyć prosta. JC2 jest także odgrzewanym kotletem, który
raczej nieznacznie zmienił się w porównniu do pierwszej części. Nie chciałem Ci tego
tak wykładać, żeby nie wyglądało na to że traktuję cię jak właśnei idiotę. Ale skoro
sam o to poporsiłeś...


Ahhah...ahaha...BUAHAHAHA :D Doooooobre :D Człowieku, weź wyjdź :D Mi nie podskoczył gul, ja się zwyczajnie z ciebie śmieje :) A po tym twoim poście chyba nie tylko ja ;> Zanim walniesz kolejną taką bzdurę, zagraj chociaż, bo tylko się kompromitujesz :>

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Risen jest cholernie zbliżony do poprzednich Gothiców. No i ma klimat ! Może mogliby dopracować parę elementów gdyby jeszcze trochę nad nim popracowali. Jak dla mnie już nie ma tak klimatycznych RPG. Może są, niewiem, dla mnie seria Gothic + Risen to najlepsze RPG w jakie gralem ;)
No i zgodzę się że pisanie ciągle w tematach o Gothicu jaki to Risen jest taki i taki jest już nudne ;p Oczywiście, każdy ma prawo do wyrażania własnej opinii no ale bez przesady...W sumie nawet czekałem aż coś napiszesz tutaj :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.06.2010 o 21:42, aope napisał:

Jak jeszcze wyjaśnisz mi zależność pomiędzy JCII a Risen, to uznam, że nie pitolisz bez
sensu.


Obie gry są do dupy? :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.06.2010 o 22:21, kotlecik5 napisał:

> Jak jeszcze wyjaśnisz mi zależność pomiędzy JCII a Risen, to uznam, że nie pitolisz
bez
> sensu.
>

Obie gry są do dupy? :D


A przynajmniej jedna z nich ;) Zależy, co kto lubi - pomarańcze, czy jak mu stopy śmierdzą ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie kłóćmy się panowie. ;)

Brak specjalizacji w Arcanii?! Say what?! o.O
I niby czym to zastąpią, "nowym, lepszym" czymś?

Co do nowego bohatera: Nie będę tego nawet komentował... :\
Stary Bezi wróć! :]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.06.2010 o 21:57, Knightshade napisał:

Risen jest cholernie zbliżony do poprzednich Gothiców. No i ma klimat ! Może mogliby
dopracować parę elementów gdyby jeszcze trochę nad nim popracowali. Jak dla mnie już
nie ma tak klimatycznych RPG.

Dokładnie. Jeśli ktoś pisze, że Risen to gówno, to znaczy, że G1 i G2 to też shit. Te gry są do siebie bardzo podobne.
>Może są, niewiem, dla mnie seria Gothic + Risen to najlepsze

Dnia 02.06.2010 o 21:57, Knightshade napisał:

RPG w jakie gralem ;)

Polecam jeszcze Divinity 2: Ego Draconis. 100% oldschool

Dnia 02.06.2010 o 21:57, Knightshade napisał:

No i zgodzę się że pisanie ciągle w tematach o Gothicu jaki to Risen jest taki i taki
jest już nudne ;p Oczywiście, każdy ma prawo do wyrażania własnej opinii no ale bez przesady...

Gdzieś i jakoś trzeba w końcu nabić trochę postów, więc nie ma co się dziwić, że aope wszędzie się żali jaki to Risen jest tragiczny.

A co do Arcani:
Gra może być dobra (ale nie jako Gothic, tylko jako nowa marka). Twórcy chcą gdzieś zachować stary klimat, ale jednocześnie chcą dotrzeć do Amerykanów, co może po premierze źle wpłynąć na opinie starych fanów Gothica.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.06.2010 o 22:42, Growin napisał:

Dokładnie. Jeśli ktoś pisze, że Risen to gówno, to znaczy, że G1 i G2 to też shit. Te
gry są do siebie bardzo podobne.


Risen shitem nie jest, ale odgrzewanym kotletem jak najbardziej. Piranie po raz 4 wciskają nam tę samą grę tyle, że w innym uniwersum nie wysilając się zbytnio. Przerobiono po prostu pierwszego Gothica. Wyspa, zwalczające się obozy, Inkwizytor który brata się z tym złym (jak bodajże Cor Kalom z G1 nie pamiętam już), Zły który przypomina Śniącego, zbroja którą trzeba odnaleźć, system walki i rozwoju postaci żywcem przeniesiony z G itd. Ale zabrakło przede wszystkim tego co sprawiło że Gothica pokochało tak wiele osób. Mianowicie klimatu, dobrych dialogów, zaskakującej fabuły czy ciekawych postaci i questów. Od gry wieje sztampą i nudą na kilometr. Dla mnie Piranha Bytes skończyła się na Nocy Kruka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.06.2010 o 20:55, Growin napisał:

Skoro dwie pierwsze części plus dodatek śmierdzą Ci palonym gumiakiem to chyba grałeś w inną grę niż wszyscy gracze.


Bez urazy, ale mnie również seria Gothic i jej podobne nie rusza. Bo wcale nie musi. O gustach się nie dyskutuje :]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Co do Bezimiennego, Bohater z Gohtica ma normalne imię tylko my go nie poznajemy, jest jedna rozmowa w G2 chyba (chociaż już dobrze nie pamiętam):
- nazywam się...
- nie obchodzi mnie jak się nazywasz, <coś tam coś tam>,
Bezimienny został ochrzczony przez graczy jako Bezimienny, po prostu taka konwencja gry, żeby lepiej się zżyć z bohaterem,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A ja mam nadzieję , że Joowod pójdzie po rozum do głowy i nowego bezimiennego na końcu gry szlak trafi albo przynajmniej jakiś kamerdolec ^^ i w Gothic 5 ujrzymy znów starego bezimiennego XD

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.06.2010 o 19:53, Leos8 napisał:

Chcemy. Przynajmniej ja :) !!
a Phyrania Bytes raczej na szlak już, niestety, nie wróci.


Obyś się mylił i Phyranie wróca i jeszcze pokaża ząbki : ) Mam nadzieje że Jawood popięta lekcje jaką dostanie wraz z pramiera Arcani. Dla mnie to bezczeszczenie serii żeby nazwać nowy twór innego studia Gothic 4. Fuj mam nadzieje że dostaną nauczke od wszyskich "prawdziwych fanów" Gothica :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Gothica zawsze lubiłem - to była jedna z moich pierwszych gier (Chociaż wtedy byłem młodszy i radochę mi sprawiało po prostu ubijanie wszystkiego co się rusza niż gadanie - poznałem ją lepiej gdy podrosłem). Ale PB - nie oszukując się - nie wróci do starego stylu. Po prostu...Dzisiejsi, świeżsi gracze tego nie kupią. Pozostają nam wspomnienia.

Na Arcanię czekam bo, może jakimś cudem będzie bardzo dobrą grą z Gothicowym klimatem, dialogami i lekką ale potrafiącą zaskoczyć fabułą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować