Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

W jaki sposób Xbox 360 może wygrać wojnę konsol?

115 postów w tym temacie

Dnia 07.06.2010 o 00:29, nVid napisał:

Btw. niech mi ktoś wytłumaczy, kiedy się wygrywa "Wojnę Konsol"? Bo jeśli chodzi o ilość
zwróconych, zepsutych egzemplarzy konsol do serwisu, to Microsoft jest na pewno na czele
;]

Jak się na nich zarabia najwięcej. Rozgrywające się tu starcie to tylko nieciekawe przepychanki o drugie miejsce. Przydzielenie pierwszego już dawno zostało rozstrzygnięte.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.06.2010 o 00:29, nVid napisał:

Btw. niech mi ktoś wytłumaczy, kiedy się wygrywa "Wojnę Konsol"? Bo jeśli chodzi o ilość
zwróconych, zepsutych egzemplarzy konsol do serwisu, to Microsoft jest na pewno na czele
;]

W opisanym wypadku wygrał akurat Microsoft :)
A te wojny się zaczyna, ale nie kończy (niekończąca się opowieść ...).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.06.2010 o 19:03, Xjumpaytech napisał:

A co do PSN:

A czy to temat o PSN? Bo najzwyklej w świecie spamujesz.

Dnia 06.06.2010 o 19:03, Xjumpaytech napisał:

- Ma większe lagi (czyt. częstsze)

Ciekawe u kogo. ja żadnych nie uświadczam. (1MB/s)

Dnia 06.06.2010 o 19:03, Xjumpaytech napisał:

- Dłużej się dema ciągnął,

Aha, argument roku...

Dnia 06.06.2010 o 19:03, Xjumpaytech napisał:

- Ma gorszy chat,

Tu się zgodzę, jedyna wada IMO.

Dnia 06.06.2010 o 19:03, Xjumpaytech napisał:

- Nie ma cross-chat,

j/w

Dnia 06.06.2010 o 19:03, Xjumpaytech napisał:

- Częściej jest offline,

A to co niby oznacza?

Dnia 06.06.2010 o 19:03, Xjumpaytech napisał:

- Ma częstsze awarie,

j/w bo ja w swojej 2 letniej karierze z PS trójką, tylko raz napotkałem na awarie PSN

Dnia 06.06.2010 o 19:03, Xjumpaytech napisał:

- Przy aktualizacjach lubi popsuć konsole,

Heh, lubi robić zwiechy niektórym grą, jest to po chwili naprawiane.

Dnia 06.06.2010 o 19:03, Xjumpaytech napisał:

Wystarczy? Mogę jeszcze coś dodać jak brakuje.

Dodawaj...

Proszę, nie zaśmiecajcie wymyślonymi argumentami o PS3 tego tematu, to temat O X360

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Rozgrywające się tu starcie to tylko nieciekawe przepychanki

Dnia 07.06.2010 o 00:31, hallas napisał:

o drugie miejsce. Przydzielenie pierwszego już dawno zostało rozstrzygnięte.


Dokładnie, to jakaś walka o pietruszkę ;-) Wii bezapelacyjnie zmiażdżyło przeciwników w tej generacji - Nintendo zarabia na grach i (co ważne !) nie dopłaca do produkcji swojej konsoli. Podobnie zresztą M$ - zarabiają na grach i na każdym egzemplarzu "klocka", ich dywizja rozrywkowa zanotowała w tym roku (po raz kolejny) zysk. Sony wciąż jest tutaj na minusie, do tego marka PlayStation przynosi straty - nie wyzłośliwiam się tutaj ani odrobinę, stwierdzam fakt. Zarabiają oczywiście na grach.

W/w pokazują dobitnie "kto wygra, a kto przegra" a nie jakiś stek bzdur, którym jest powyższy felieton, przepisany "bez pomyślunku" przez newsmana. Czytałem go z niedowierzaniem - zwycestwo ma zapewnić BR (co ma nośnik do jakości i sprzedaży gier ?), WiFi w standardzie , Alan Wake jako "jedyny rodzynek" (pewnie te exclusivy na klocka na mojej półce to fatamorgana), itp. sranie w banie.

Decydują tylko trzy rzeczy - sprzedaż gier, koszta produkcji sprzętu (to czy się do każdej sztuki doplaca czy nie), liczba sprzedanych egzemplarzy (to jasne - im większa baza użytkowników tym lepiej).

W poprzedniej generacji to Sony rozłożyło konkurencję. PS2 dominowało nad pierwszym klockiem i GameCube, pomimo tego że: xbox miał bardziej wydajne bebechy, dysk twardy w standardzie i nacisk położony także na zabawę sieciową. PS2 miało jednak więcej fajnych gier, które sprzedawały się jak świeże bułeczki, a do tego Sony mniej dopłacało do każdego egzemplarza. Także całe to pitolenie w tym artykule od razu wkładam między bajki.

Oczywiście pominięcie dominatora tej generacji (Wii) i skupienie się na mało znaczącej walce o drugie i trzecie miejsce również mogę tylko uśmiechem skwitować :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Właściwie można by temat zamknąć (pilot świetnie podsumował), a wszelkie kolejne tego typu artykuły kwitować banem dla autora.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.06.2010 o 20:43, akodo_ryu napisał:

> sonki sie nie przerabia bo BR za drogi a ceny jak stoja tak staly
PS3 się nie przerabia, bo nawet jeżeli jest jakaś karkołomna metoda odpalenia piratów
(raz o takiej czytałem i nigdzie więcej potwierdzenia nie znalazłem), to jest ona totalnie
nie funkcjonalna. Płyty BD kosztują 5pln bodajże, więc to nie cena tu jest problemem.
A i nagrywarkę można by kupić w cenie 2-3 gier.


Z nagrywarka masz racje koszt 600-800 zl ale co do plyt to raczej na jakims maxwelu czy innym badziewiu gry nie wypalisz verbatim kosztuje 20 zl. Wiec tobie jakos zwyklemu uzytkownikowi sie to oplaca ale osobie ktora ma sie napocic przy zlamaniu ps3 i wbic w spore koszta raczej nie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.06.2010 o 21:57, Xjumpaytech napisał:

> Niestety MS nie doda nic do tej generacji konsol jedyne co "usprawnili" to zminimalizowane

> przegrzewanie sie Jasperow (wersja plyty glownej w xboxie) ale to tez im za bardzo
nie
> wyszlo poza tym w ps3 tez to wystepowalo w wersjach z 60gb dyskiem twardym ale MS
nie
> oplaca sie inwestowac w zwbogacanie 360 ki konsola sie sprzedaje gry wychodza impreza


?! Przecież awaryjność Jasperów wynosi 1%

> Ale jedno co mnie najbardziej boli przy obu konsolach to popier****** system zabezpieczen

> zapisu gier WRRRRRRRRRRR...... co za inteligentny wyksztalcony czlowiek wymyslil
taki
> bezsens ze nie mozesz pograc na wlasnych seivach na innej konsoli przy X360 jak
nie zainstalujesz
> gry na dysku to jeszcze jak masz memorke to przeniesiesz profil ale i tak nie wszystkie

> zapisy przejda nie to co na ps2 brales memorke szedles do kumpla i git a tu jaksa
zenada
> !!!!!

!? Przecież można kupić kabelek i zgrać wszystkie save''y na komputer, a później znowu
na dysk.


A co do dalszych argumentów, to XBL ma jeszcze usługę XBLA i nie ma DC.



nie wiem z kad to wzioles ze uszkodzenie jasperow wynosi 1% leca minimalnie mniej jak falcony
a co do przenoszenia zapisu z dysku na kompa a potem na inny dysk to wyglada to tak ze musisz miec specjalna dostawke w ktora wpinasz dysk piodlanczasz do kompa modlac sie zeby sie dysk nie uwalil na ktory to bedziesz wgrywal bo niestety zeby zgrac profil na inny dysk muszisz miec go o takiej samej pojemnosci z mniejszego na wiekszy ani odwrotnie jest bardzo wyskoa szansa na to ze dysk bedzie jechal do frankfurtu (przerabialem to osobiscie)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

@RA86

"Z kad", "wzioles", "piodlanczasz" i fakt, że całe (!) Twoje wypociny to jedno zdanie dyskwalifikują wszelkie Twoje argumenty. Chyba czas się wziąć do nauki, a nie bawić się konsolami.

Ech, tak naprawdę jeżeli ktoś chce się dowiedzieć o właściwie każdym aspekcie obu konsol to polecam serię filmików Lasse Pulkkinena z serwisu Techno Buffalo:

http://www.youtube.com/watch?v=fARdxkovMhQ&feature=fvst

Autor w dwunastu rundach (na razie jest ich 11) dokładnie porównuje Xboxa 360 z PS3. Nie ma tu mowy o jakiejś specjalnej stronniczości. Wiadomo, że są pewne aspekty, które podlegają bardzo subiektywnej ocenie (np. preferencje odnośnie gamepada), ale autor próbuje nie faworyzować żadnej ze stron.

Oglądając serię na YouTubie dowiedziałem się np. czemu Xbox Live zjada PSN bez popitki i czemu warto za tę usługę płacić 130 zł extra ;) Dodatkowo, niuanse CPU i GPU zostały poddane dość interesującej analizie i opisane w bardzo przystępny sposób. Oprócz tego autor porównuje interface, gry multiplatformowe, exclusivy, wygodę użytkowania, odtwarzanie multimediów i kilka innych aspektów.

Jedyny problem to fakt, że do obejrzenia całości potrzeba prawie dwóch godzin i wymagana jest bardzo dobra znajomość angielskiego. Tyle, że naprawdę warto, bo od razu czuć, że to profesjonalista, a nie jakiś internetowy troll. Przy okazji, słuchając tego recenzenta byłem pewien, że jest Amerykaninem, a okazało się, że jest z Finlandii. Po akcencie w ogóle nie da się poznać.

Czekam na ostatnią 12 rundę i zgrabne podsumowanie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.06.2010 o 00:29, nVid napisał:

Albii: jesteś albo inteligentnym trollem, albo bardzo głupim fanboyem ;] Tak czy siak- ładnie się ludziska w tym temacie wkurzają.

Ja tu tylko się wykłócam. Ogólnie to bez powodu nie robię zamieszania, ale jak widzę, żę ktoś tam pisze, o jakie to ps3 jest dobre, a Xbox zły to trolluję i wciskam na siłę, że xbox jest lepszy, a inni jak to widzą, to nie mając racji piszą jakie to ps3 jest wspaniałe, a xbox do dupy i tak w kółko. W rezultacie nikt nie ma racji. Niech każdy sobie gra sobie jak chce. Mi przyjemność sprawia granie na xboxie, to gram na xboxie, innym na PC to niech grają na PC, ktoś woli ps3 to niech sobie na nim gra. Po uja takie njusy na forum ? Żeby Albii mógł sobie potrollować i powkur*iać ludzi ? Tak jak z tym njusem o wyższości grafiki w RDR na xboxa, bo więcej trawy. No i uj. Czy tu więcej, czy tu. Kamień więcej, czy mniej. Ważne, że gra jest super i świetnie się w nią gra na każdej platformie. ;)

Kaucz@ Ale i tak PS3 i Wii ssą pałkę, xbox nie może ssać, najwyżej może ugryźć, albo urwać, czy przytrzasnąć. ;]

Pozdr.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.06.2010 o 16:16, Albii napisał:

YT mam w telewizorze, komputer obok <fuck yeah>

Super, ale to w żaden sposób nie zmniejsza użyteczności PS3. Większa funkcjonalność jest zawsze mile widziana Bluray, wi-fi czy możliwość montażu dowolnego dysku.

Dnia 06.06.2010 o 16:16, Albii napisał:

> Przynajmniej gram za darmo LOL
Wolę płacić grosze za coś porządnego, niż mieć jakiś badziew darmowy. ;]

Wolisz? Nie masz wyboru ;) Jestem pewien, że gdyby ludzie mieli możliwość darmowej gry w takim samym standardzie jak w PSN to znacząca większość by nie płaciła. To tak jakby ktoś miał neta 1 Mbs i mówił, że ma za darmo, a ty nie mogąc mieć za free mówił, a ja mam lepiej bo za 100 zł mam 4 Mbs. Sporo osób wybrało by pewnie tą drugą opcję, ale zdecydowana większość wolała by ten darmowy 1 Mbs.

Dnia 06.06.2010 o 16:16, Albii napisał:

Kumpel sprzedał xboxa i kupił ps3. Zagrał w GoW''a w HR, chyba jeszcze w pierwszego Uncharteda,
może coś jeszcze i sprzedał i znowu kupił xboxa. Jakby nie exy to kiepsko byłoby z ps3.

A dlaczego kupujesz konsolę? Dla gier. Ale mając lepsze IMO exy dostaję przy okazji większą funkcjonalność.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Panowie i po co ta wojna na argumety,obydwie kasole sa fajne Ps3 jak i Xbox360 i pozostaje tylko zecza gustu komu co bardziej pasi ja mam xbox360 a moi kolesie ps3 i wii i wszyscy sa zadowoleni,moim skromnym zdaniem nie ma sesu sie przekrzykiwac w tym temacie.Lepsze jest zawsze to co posiadamy my a nie inni proste hehe Taka to juz natura nasza :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.06.2010 o 14:40, czaczi87 napisał:

@RA86

"Z kad", "wzioles", "piodlanczasz" i fakt, że całe (!) Twoje wypociny to jedno zdanie
dyskwalifikują wszelkie Twoje argumenty. Chyba czas się wziąć do nauki, a nie bawić się
konsolami.

Ech, tak naprawdę jeżeli ktoś chce się dowiedzieć o właściwie każdym aspekcie obu konsol
to polecam serię filmików Lasse Pulkkinena z serwisu Techno Buffalo:

http://www.youtube.com/watch?v=fARdxkovMhQ&feature=fvst

Autor w dwunastu rundach (na razie jest ich 11) dokładnie porównuje Xboxa 360 z PS3.
Nie ma tu mowy o jakiejś specjalnej stronniczości. Wiadomo, że są pewne aspekty, które
podlegają bardzo subiektywnej ocenie (np. preferencje odnośnie gamepada), ale autor próbuje
nie faworyzować żadnej ze stron.

Oglądając serię na YouTubie dowiedziałem się np. czemu Xbox Live zjada PSN bez popitki
i czemu warto za tę usługę płacić 130 zł extra ;) Dodatkowo, niuanse CPU i GPU zostały
poddane dość interesującej analizie i opisane w bardzo przystępny sposób. Oprócz tego
autor porównuje interface, gry multiplatformowe, exclusivy, wygodę użytkowania, odtwarzanie
multimediów i kilka innych aspektów.

Jedyny problem to fakt, że do obejrzenia całości potrzeba prawie dwóch godzin i wymagana
jest bardzo dobra znajomość angielskiego. Tyle, że naprawdę warto, bo od razu czuć, że
to profesjonalista, a nie jakiś internetowy troll. Przy okazji, słuchając tego recenzenta
byłem pewien, że jest Amerykaninem, a okazało się, że jest z Finlandii. Po akcencie w
ogóle nie da się poznać.

Czekam na ostatnią 12 rundę i zgrabne podsumowanie.


wiesz ta dyskusja jest generalnie o tym co Twoim zdaniem zagwarantuje Xboxowi 360 wygrana w wojnie konsol a nie sprawdzanie czyichs bledow ortograficznych bo z tego co widze to zwracasz na to wieksza uwage niz na tresc zawarta w wypowiedzi. Uwazasz ze moja posty to wypocin ok moga dla Ciebie nimi byc ale ja przynajmniej mam wlasne zdanie i potrafie sam powiedziec co w xboxie powinni dodac a co poprawic/wywalic do kosza a nie podpieram sie filmikami z youtuba i zachwycam akcentem jakiegos goscia :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

mam x360 moj qmpel ma ps3 i jedna platforma i 2 mają rożne gry... ps3 ma wiele starych tytulów które kontynuowali takie jak tekken god of war itp. <głowne zyski> no i heavy rain , x360 niespecjalnie ma rożne ciekawe gry teraz bedzie SWTFUII na ps3 podobno nie bedzie i natal dojdzie ale prade mowiąc wole se na pc w MMORPG grać niż w nowe gry bo wiekszość z nich czy na x360 czy ps3 gry mają podobną fabule przewidywalne są, wiele zerznietego z innych gier o podobnym gatunku itd

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

albii ale ty jesteś zapatrzony w tego Xboxa. Każda konsola ma swoje plusy i minusy . Ale nie, Xbox jest lepszy i już. Zal mi cie:) albo nie, nie żal mi cię:) Przepraszam, mogłem cię urazić ale nie lubię ludzi z ograniczoną pojemnością mózgu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować