Zaloguj się, aby obserwować  
Prometeusz

Age of Conan: Hyborian Adventures

4161 postów w tym temacie

Dnia 13.08.2008 o 12:37, Nvaier napisał:

Ja na pocieszenie dodam, że kiedy wygasły pierwsze "darmowe" miechy
w AoC ilość chamów i dzieciarni zmalała wielokrotnie :)
A jeśli chodzi o community to na szczęście jest DUŻO lepsze od tego z WoW.


Poczekamy tak ze 3 lata i zobaczymy jak się community AoCa zmieni. ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 13.08.2008 o 13:39, Ziloh napisał:

Poczekamy tak ze 3 lata i zobaczymy jak się community AoCa zmieni. ;)


Za trzy lata nie bedzie juz AoC. To kolejny fail Funcomu, chociaz nie wiedzac czemu (w zasadzie to wiadomo - pieniadze, CDP wtopilo w ten projekt sporo) u nas w Polsce ciagle sie ta gre promuje jako ogromny hicior, pomimo tego, ze rzetelne recenzje za naszymi granicami takiego zachwytu juz nie potwierdzaja, liczba graczy (wg. statystyk prowadzonych przez serwis Xfire) spadla o jakies 1500% a akcje Funcomu leca na morde w dol...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam takie pytanie czy aby uruchomic aoc z pierwszym darmowych miesiacem potrzebna jest karda kredytowa czy mozna ja dodac po wykorzystaniu darmowego miesiaca ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.08.2008 o 14:23, Strider napisał:


> Poczekamy tak ze 3 lata i zobaczymy jak się community AoCa zmieni. ;)

Za trzy lata nie bedzie juz AoC. To kolejny fail Funcomu, chociaz nie wiedzac czemu (w
zasadzie to wiadomo - pieniadze, CDP wtopilo w ten projekt sporo) u nas w Polsce ciagle
sie ta gre promuje jako ogromny hicior, pomimo tego, ze rzetelne recenzje za naszymi
granicami takiego zachwytu juz nie potwierdzaja, liczba graczy (wg. statystyk prowadzonych
przez serwis Xfire) spadla o jakies 1500% a akcje Funcomu leca na morde w dol...


No ja dokładnie o tym wiem, ale AoC jeszcze będzie, zrobią z niego Free2Play i będą sprzedawać bonusy za rl kasę. Dobrze, że zamówiłem WARa, a nie AoCa.:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.08.2008 o 15:24, Ziloh napisał:

No ja dokładnie o tym wiem, ale AoC jeszcze będzie, zrobią z niego Free2Play i będą sprzedawać
bonusy za rl kasę. Dobrze, że zamówiłem WARa, a nie AoCa.:)


Zabawne jak to w temacie o AoC wypowiadają się ludzie którzy nawet w nią nie grali.

Dnia 13.08.2008 o 15:24, Ziloh napisał:

liczba graczy (wg. statystyk prowadzonych przez serwis Xfire) spadla o jakies 1500% a akcje Funcomu leca na
morde w dol...


Hahahaha :D Rozbawiłeś mnie tym :D 1500%? Jesteś pewien? Bo wychodzi na to, że mamy ujemną liczbę
graczy na serwerach :)
Żeby zweryfikować twoje informacje wszedłem na stronę Xfire - ilość graczy od premiery gry
spadła o niecałe 50%, gdzieś na gram chyba pisano, że to wynik lepszy niż WoW''a nawet :P

Poza tym, jak myślisz, jaki procent graczy używa Xfire... no właśnie ;)

Dnia 13.08.2008 o 15:24, Ziloh napisał:

Poczekamy tak ze 3 lata i zobaczymy jak się community AoCa zmieni. ;)


Wątpię czy dorówna "wieśniactwu i dziecinności" community WoW''a.
Wystarczy uważnie pośledzić tematy o WoW i o AoC - skoro Conan
to taka porażka to po co fanboye Warcrafta przyłażą tu i próbuję
na siłę zniechęcić ludzi do gry, której sami nie znają i nie chcą poznać?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Co do xfire, jest zarejestrowanych tam 10 mln kont, z czego nie wiem, ale sporo nie było nawet razu używane... Głównie xfire maja wowczyki i gracze cod 4. W innych grach to czasem nie wiedzą co to xfire :P Nie, nie mówię tego patrząc po statsach, że niby to świetne gry tylko ta grupa graczy najwięcej używa xfire. Wystarczy popytać się w wowie i cod4 ludzi czy mają xfire to zobaczycie.

Btw. z tego 1500% to się posikałem ze śmiechu :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 13.08.2008 o 23:41, Wielki Bubba napisał:

Btw. z tego 1500% to się posikałem ze śmiechu :D


Dobre to było. Mi się kojarzy ze sceną z Alternatywy 4 :

Inżynier do dyrektora elektrowni:

- Ja nad tym myślałem, panie dyrektorze. To jest najdłuższa nitka, ta na te nowe osiedla Ursynów, Natolin, Służew. Najdłuższa, więc straty energii mamy największe, do 50% w sieci.
- Co pan powie? Do 50%?
- Teraz to wszystko tam jest nieizolowane, nieotynkowane, szpary w oknach. Znowu 50% tracimy.
- Coś podobnego!
- Ale to jeszcze nie wszystko. Połowa mieszkań niezasiedlona i ogrzewamy pustostany. 50% w cholerę idzie!
- No to niesłychane! Tracimy 150% ciepła!! Wyłączyć. Natychmiast wyłączyć!
- Panie dyrektorze, ja wiedziałem, że pan potrafi podjąć prawidłową decyzję.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 13.08.2008 o 20:55, Nvaier napisał:

Zabawne jak to w temacie o AoC wypowiadają się ludzie którzy nawet w nią nie grali.


Grałem, co prawda tylko parę godziń, ale samo uniwersum conana mnie odrzuciło, czuję, że tak w nim pusto jest.

Dnia 13.08.2008 o 20:55, Nvaier napisał:

Hahahaha :D Rozbawiłeś mnie tym :D 1500%? Jesteś pewien? Bo wychodzi na to, że mamy ujemną
liczbę
graczy na serwerach :)


Ktoś się pomylił, a Ty nie potrafisz tego uznać, Panie NIEOMYLNY.

Dnia 13.08.2008 o 20:55, Nvaier napisał:

Żeby zweryfikować twoje informacje wszedłem na stronę Xfire - ilość graczy od premiery
gry
spadła o niecałe 50%, gdzieś na gram chyba pisano, że to wynik lepszy niż WoW''a nawet
:P


Jak z wykresu można odczytać jest tendencja spadkowa, poczekamy jeszcze trochę i spadnie więcej.:)

Dnia 13.08.2008 o 20:55, Nvaier napisał:

Wątpię czy dorówna "wieśniactwu i dziecinności" community WoW''a.
Wystarczy uważnie pośledzić tematy o WoW i o AoC - skoro Conan
to taka porażka to po co fanboye Warcrafta przyłażą tu i próbuję
na siłę zniechęcić ludzi do gry, której sami nie znają i nie chcą poznać?


No czekaj naliczę w tym temacie może jednego fanboya WarCrafta....a sam widziałeś njius od gram, że już prawie większość fanboyów WoWa, którzy zasmakowali AoCa, wrócili do warcrafta...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.08.2008 o 20:20, Ziloh napisał:

Grałem, co prawda tylko parę godziń, ale samo uniwersum conana mnie odrzuciło, czuję,
że tak w nim pusto jest.


I po kilku godzinach gry czujesz się na siłach oceniać całą grę?

To mniej więcej tak jak oceniać książkę po spisie treści, czy pierwszych kilku stronach - mozna to robić, ale nikt normalny nie uzna tego za obiektywną ocenę.

Dnia 14.08.2008 o 20:20, Ziloh napisał:

No czekaj naliczę w tym temacie może jednego fanboya WarCrafta....a sam widziałeś njius
od gram, że już prawie większość fanboyów WoWa, którzy zasmakowali AoCa, wrócili do warcrafta...


Z definicji fanboy to osoba fanatycznie oddana idei, czy rzeczy, często do punktu, który graniczy z obsesją. Więc niespecjanie powinno dziwić to, że fanboy WoWa wraca właśnie do WoWa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach


Dnia 15.08.2008 o 11:07, MarcusBrutus napisał:

I po kilku godzinach gry czujesz się na siłach oceniać całą grę?

To mniej więcej tak jak oceniać książkę po spisie treści, czy pierwszych kilku stronach
- mozna to robić, ale nikt normalny nie uzna tego za obiektywną ocenę.


Oceniać...hmm.... może uznam to za moje periwsze odczucie, które mnie zaraz odsunęło od tego tytułu...

Dnia 15.08.2008 o 11:07, MarcusBrutus napisał:

> No czekaj naliczę w tym temacie może jednego fanboya WarCrafta....a sam widziałeś
njius

Dnia 15.08.2008 o 11:07, MarcusBrutus napisał:

Z definicji fanboy to osoba fanatycznie oddana idei, czy rzeczy, często do punktu, który
graniczy z obsesją. Więc niespecjanie powinno dziwić to, że fanboy WoWa wraca właśnie
do WoWa.


No właśnie AoC, mimo wszystkich swoich niby zalet potrafi przyciągnąć graczy mocno casualowych, jak ostatnio idzie tręd. Gracze którzy oczekują więcej od gry, niż tylko 1h-1,5h przyjemniej gry, nie ciągną do Conana, a jak już ktoś płaci abo to trochę wymaga na coś więcej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Powtorze pytanie co zadalem wyzej :) :
Czy aby uruchomic aoc z pierwszym darmowych miesiacem potrzebna jest karda kredytowa czy mozna ja dodac po wykorzystaniu darmowego miesiaca ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.08.2008 o 12:43, Ziloh napisał:

Grałem, co prawda tylko parę godziń, ale samo uniwersum conana mnie odrzuciło, czuję, że tak w nim pusto
jest.


Widocznie przez ty kilka godzin nie zdołałeś ukończyć tutoriala :P

Dnia 15.08.2008 o 12:43, Ziloh napisał:

Oceniać...hmm.... może uznam to za moje periwsze odczucie, które mnie zaraz odsunęło
od tego tytułu...


Za mało długouchych elifików, zielonych orków i święcących mieczyków? ;D

Dnia 15.08.2008 o 12:43, Ziloh napisał:

No właśnie AoC, mimo wszystkich swoich niby zalet potrafi przyciągnąć graczy mocno casualowych,
jak ostatnio idzie tręd. Gracze którzy oczekują więcej od gry, niż tylko 1h-1,5h przyjemniej
gry, nie ciągną do Conana, a jak już ktoś płaci abo to trochę wymaga na coś więcej.


Skąd wiesz, skoro grałeś tylko kilka godzin? Ja gram drugi miesiąc i ludzi jest bardzo dużo i nie są
to casualowcy(ci nie przedłużają abonamentu, paradoks?). Nie rozumiem, dlaczego próbujesz na
siłę zgnoić grę o której nic na dobrą sprawę nie wiesz? WoW to inna gra, bardziej dziecinna, dla
ludzi którzy poszukują typowego heroicznego świata fantasy i skupiająca się tylko i wyłącznie na
rozgrywce. W AoC zaś jest coś, czego nie spotkałem w żadnym poprzednim mmorpgu(a uwierz mi,
grałem w prawie wszystkie dostępne na rynku) mowa tu o klimacie, o ciekawym, charakterystycznym i
oryginalnym, często bardzo brutalnym(nie tylko w sensie krwistości) świecie(i nie mów nic o oryginalności
świata Warcraft, bo to oczywista zrzynka ze Warhammera).

Grając w WoW nie dostrzegłem ani jednej rzeczy której nie spotkałbym w innych grach mmo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Cześć. Mam pewien problem z którym nie potrafie sobie poradzić tak więc pisze. Grę w AoC rozpocząłem na koncie które uaktywniłem na trialu. W międzyczasie zakupiłem grę AoC poczekałem aż trial się skończy i na tym samym koncie chciałem przedłużyć subskrypcję (Upgrade subscription) . Jednak nic to nie daje nadal stan konta widnieje jako "Frozen" . Jak to jest z tym darmowym miesiącem ? Proszę o pomoc .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 15.08.2008 o 12:43, Ziloh napisał:

No właśnie AoC, mimo wszystkich swoich niby zalet potrafi przyciągnąć graczy mocno casualowych,
jak ostatnio idzie tręd. Gracze którzy oczekują więcej od gry, niż tylko 1h-1,5h przyjemniej
gry, nie ciągną do Conana, a jak już ktoś płaci abo to trochę wymaga na coś więcej.


Akurat dzięki temu, że w AOC można pograć również tak krótko i czerpać z tego przyjemność, w grze więcej jest dojrzałych ludzi, którzy graja dla przyjemności w przerwach pomiędzy pracą i rodziną, a mniej graczy w stylu dzieci WoWa, którzy nie mają co robić i odreagowują swoje frustracje i niepowodzenia w życiu codziennym psując zabawę innym.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

@MarcusBrutus
Też się zastanawiałem nad obiema, ale nie chcę wydawać pieniędzy na de facto dwie takie same gry z inną wersją językową. Jak już kupię AoC (jak będzie dopracowany...) to jeden, albo ENG albo PL.

@Ziloh
Czytałeś prozę Roberta E. Howarda w świecie Hyborii? Zresztą to, że akurat na serwerze, na którym ty grasz nie ma tłoku (jak i w całej grze bodajże) to już nie wina gry tylko graczy, którzy w to grają... MarcusBrutus - > słusznie mu powiedziałeś. ;)

@topic
Pytanie: jakbym kupił AoC to do uruchomienia muszę mieć albo pre-paid albo kartę kredytową. Pre-paida póki co nie będę kupował, bo jak mi nie przypadnie do gustu pierwszy miesiąc grania to nie chcę wydawać pieniędzy w błoto, a na kartę kredytową za mały jestem. Co zrobić?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja gram ponad 2 miechy w aoc, nie moge stwierdzic zeby miala bardziej dojrzaly community, gram na rp servie, sam nie rpguje, ale daje innym to robic, moj wybor opieral sie na tym by uniknac ludzi krzyczacych omfg im imba! , i pown u all! etc ale niestety sie to nie udalo, jednak to wina graczy a nie gry, tak samo bylo w wow w ktorym spedzilem 4 lata, w cale takie zachowania nie wywodza sie z tego ze ktos ma malo lat, bo przez te wszystkie lata spedzone w mmo widzalem sporo ludzi po 30 roku zycia zachowujacych sie jak ''idioci''. Co do tego ze ludzie odchodza z aoc, owszem u mnie tez sa takie przypadki ale wiekszosc z nich mowi : '' wroce jak bedzie lepiej'' takze nie zdziwcie sie jak fancom upora sie w koncu z glownymi problemami i liczba graczy wskoczy na plus ponownie. Co do Warhamera online bo tu pare osob wspomnialo, dla mnie to replika wowa, moze byc nawet swietnym mmo ale nie wnosi nic nowego do gatunku. Age of Conan ma spory potencjal, w koncu predzej czy pozniej Fancom zrealizuje wszystko, ja tez nie jestem zadowolony, ale wole gre ktora ma przyszlosc, niz dopracowanego odgrzewanego kotleta. Fakt ze zajmuje im to duzo czasu, duzo obiecuja , pozniej tego nie realizuja, ale nawet takiej firmie jak blizzard nie wszystko sie udawalo. A do tych ludzi co graja w wow, a krytykuja aoc nie grajac nawet w niego, wasze posty uswiadamiaja mnie tylko w tym ze zazdroscicie tym co w ta gre graja, widac albo was nie stac by w nia pograc albo nie macie do tego sprzetu, znam tez takie przypadki gdzie poprostu gra okazala sie za trudna dla wielu bo nie wystarczylo klikac bezmyslnie skili do 5 rano w pol przytomnym, wiec wrocili do wowa gdzie chociaz troche cos potrafia. Tyle z mojej strony. Wczesniej ostro skrytykowalem aoc na forum, ale nadal podtrzymuje ze to MMO ma najwiekszy potencjal i przyszlosc nawet jesli teraz to jest kaszana.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

@ T34

jeśli w ogóle grasz w AoC to najwyraźniej na serwerze pve: szczególnie w Conanie(pvp) widać "graczy (...), którzy nie mają co robić i odreagowują swoje frustracje i niepowodzenia w życiu codziennym psując zabawę innym".

@ Gosu

1. każda gra nad którą twórcy pracują, a chyba Funcom to robi, ma potencjał

2. no i wydało się: to nie "kaszanowatość" jest źródłem braku olśniewającego sukcesu AoC tylko słabość sprzętu graczy WoWa ! Genialne !

3. cieszy że pomimo "kaszanowatości" AoC sa gracze gotowi płacić Funcomowi za dalszy rozwój tej gry - niechciałbym by moja przygoda z Conanem zakończyła się po 27 dniach( tyle tylko F. dał mi pograc ).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

1. każda gra nad którą twórcy pracują, a chyba Funcom to robi, ma potencjał

Bzdura totalna. Ja gralem w Warhamera online i dla mnie ta gra nie ma zadnego potencjalu, jest odgrzewanym kotletem.

Dnia 18.08.2008 o 11:05, PiotrRK napisał:


2. no i wydało się: to nie "kaszanowatość" jest źródłem braku olśniewającego sukcesu
AoC tylko słabość sprzętu graczy WoWa ! Genialne !


Sa przypadki ze ludzie odchodza z powodu tego ze gra im sie tnie, z powodu tego ze nie umieja grac w aoc, a osoby ktore nawet nie maja max lv w aoc nie powinny sie wogole odzywac bo ja z dobiciem 80 nie mialem w grze zadnego problemu, wiec nie rozumiem czemu inni narzekaja? widac nie potrafia sobie dac rady i tyle.

Dnia 18.08.2008 o 11:05, PiotrRK napisał:


3. cieszy że pomimo "kaszanowatości" AoC sa gracze gotowi płacić Funcomowi za dalszy
rozwój tej gry - niechciałbym by moja przygoda z Conanem zakończyła się po 27 dniach(
tyle tylko F. dał mi pograc ).


za wow tez tak placili. Mnie na to stac a to ze innych nie malo mnie obchodzi. Ja gram jakos ponad 2 miechy i sie nie nudze, sa tytuly barzdziej dopracowane a odszedlem od nich po 2 miechach grania, jak Lotro czy tabula rasa, przy czym pierwsza nie miala w sobie nic nowatorskiego a druga byla poprostu nudna mimo ze roznila sie tak bardzo od innych MMO. Nie masz pojecia o aoc a sie wypowiadasz to jest Genialne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.08.2008 o 13:20, Gosu napisał:

Bzdura totalna. Ja gralem w Warhamera online i dla mnie ta gra nie ma zadnego potencjalu,
jest odgrzewanym kotletem.

A się nad nim zastanawiałem... serio kiepski? :/

/ciach/
Ciągle broniłem AoC, ale zgadzam się powoli z niektórymi opiniami: niedopracowanie i bugi... odechciało mi się w to grać, nawet nie grałem i nie mówi, że powinienem siedzieć cicho. Płacenie abonamentu za betę jest śmieszne według mnie, stać mnie, ale jako sknera wolałbym wydać na dopracowaną grę, a nie na betę. Nerwowy ze mnie człowiek i nie chcę się wkurzać przy AoC, a szkoda, bo gra ma potencjał i uwielbiam świat Conana od dziecka...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować