Zaloguj się, aby obserwować  
Prometeusz

Age of Conan: Hyborian Adventures

4161 postów w tym temacie

Co do pvp...to tak, na serwerze pve to zbój wie jak to wygląda, acz przypuszczam, że nieciekawie ;>

Natomiast na takim pvp Fury, to sytuacja wygląda następująco:

-Istna rozwałka jeżeli idzie o pvp na White Sands Isle
lvl żeby się zabawić 14- do nawet 25, bo i tacy tam biegają ;)

-Następnie takim spotem do walk pvp jest Tesso na Wild Lands of Zelata, można tam uprawiać pvp spokojnie między 20-35 lvlem.

-Później popularne do walk między graczami jest Fields of the Dead, levele
35-50

Są to oblegane spoty i sporo graczy ma alty w tych przedziałach i robi sobie pvp zależnie od humoru i ilości ludzi w danych lokacjach ;D

No i prawdziwe piekło zaczyna się w Khesattcie, tam biegają rajdy pvp 80 lvl itd. itd.
W międzyczasie można korzystać z pvp mini games.
No i zasadniczo na 80 lvlu ludzie bawią się w siege,co można nazwać prawdziwym pvp ;D


Questów jest sporo, najcięższym momentem w grze nazwałbym okolice 70-80 lvlu. Bez grupy bardzo ciężko lvlować, bo większość questów to questy grupowe, a lokacja przeznaczona na te poziomy jak już wspominałem aż się roi od ludzi robiących pvp ;>

Aczkolwiek i ja, i wielu innych swego czasu dalo radę, więc co nie zabije to wzmocni ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

:) Czyli na początek chyba zacznę od serwera pve aby złapać jakieś doświadczenie w grze i ogólnie ogarnąć świat :) Szkoda że nadal nie wiem kim grać... w wowie grałem frost magiem i grało się świetnie ale tutaj do pve nie wiem co ; p Jakieś propozycje ? Jaki poradnik jest czy coś:P?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.01.2009 o 23:08, zawcia napisał:

Co do pvp...to tak, na serwerze pve to zbój wie jak to wygląda, acz przypuszczam, że
nieciekawie ;>


Na serwerze PvE wygląda to tak że w każdym kraju istnieje rejon przeznaczony do gry PvP. W każdym z trzech dużych miast można znaleźć przewodnika do takiego rejonu (są to np: Border Kingdoms w Aquilonii). Poza tym wszelakie minigry PvP są również dostępne na serwerze PvE.

Różnica jest tylko taka że aby zagrać w trybie PvP trzeba się tam udać (lub umówić na minigrę), zamiast cały czas się oglądać za siebie, czy też stresować się w czasie bio, bo jakiś "miły" gracz w tym czasie nas napadnie ...

Dnia 05.01.2009 o 23:08, zawcia napisał:

Natomiast na takim pvp Fury, to sytuacja wygląda następująco:
-Istna rozwałka jeżeli idzie o pvp na White Sands Isle
lvl żeby się zabawić 14- do nawet 25, bo i tacy tam biegają ;)


Ten kawałek jeszcze we Wrześniu przeszedłem na Battlescar (jako BearShaman). W porównaniu do Rangera na Bori (serwer PvE) wyjście z Tortage zajęło mi 3 dni dłużej - spędzone w większości na rozpoczynaniu tego samego zadania po tym jak ktoś np. wykorzystał moje osłabienie po walce z grupką mobów, żeby mi wbić nóż w plecy.

Dnia 05.01.2009 o 23:08, zawcia napisał:

-Następnie takim spotem do walk pvp jest Tesso na Wild Lands of Zelata, można tam uprawiać
pvp spokojnie między 20-35 lvlem.



A tutaj już dałem sobie spokój z PvP - nawet głupich materiałów: bawełny, czy piaskowca nie można było w spokoju zebrać. Jeśli chciało się przetrwać to po prostu trzeba było znaleźć sobie gildię i chodzić w grupach (taką dokładnie poradę dostałem na chacie), tak by siebie na wzajem pilnować, co jest głupie bo akurat harvesting idzie lepiej samodzielnie.

Dnia 05.01.2009 o 23:08, zawcia napisał:

Questów jest sporo, najcięższym momentem w grze nazwałbym okolice 70-80 lvlu. Bez grupy
bardzo ciężko lvlować, bo większość questów to questy grupowe, a lokacja przeznaczona
na te poziomy jak już wspominałem aż się roi od ludzi robiących pvp ;>


Tu się nie zgodzę - grupowe zadania są w większości dopiero powyżej 75 lvl - głównie dzięki Onyx Chambers i Atzel''s Fortress. Wcześniej jest ich mniej niż zadań solo. Ma powstać nowa lokalizacja solo dla tych poziomów trudności, ale kiedy ona będzie dostępna to nie wiem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Pomijając początki, bo to już historia, to teraz większość bawi się w pvp w okolicach rez padu.
Zresztą na ogół jest dostępna jedna instancja, któa delikatnie mówiąc jest pustawa ;)
Do gildii wstąpiłem tuż przed 80, a wcześnie, cóż, jakoś dawałem sobie radę ;)

Czyli jak rozumiem strefy pvp na serwerze pve, to te od siege?:> Cieszą się popularnością?
U nas w border kingdoms itd. to tylko siege, reszta jak już wspominałem głównie w Khess ;>

strefa dla leveli 70+ to chyba ma byc ta nowa dzielnica Tarantii ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.01.2009 o 23:32, duzii napisał:

:) Czyli na początek chyba zacznę od serwera pve aby złapać jakieś doświadczenie w grze
i ogólnie ogarnąć świat :) Szkoda że nadal nie wiem kim grać... w wowie grałem frost
magiem i grało się świetnie ale tutaj do pve nie wiem co ; p Jakieś propozycje ? Jaki
poradnik jest czy coś:P?



Grając w betę grałem kilkoma klasami, starałem się przynajmniej wyjść każdą poza Tortage i udało mi się trzema. Najlepiej grało mi się Mrocznym Templariuszem(33 lvl) (chociaż Zdobywca(36 lvl) był równie ciekawy). Nigdy nie było nudno i monotonnie:) Zdaję sobie jednak sprawę z tego, że w porównaniu do innych nie jest to mocna klasa, dlatego chciałem spróbować ToSkiem( 24 lvl) i tu się rozczarowałem, było strasznie monotonnie (przez cały czas używałem 3-4 czarów). Trzecią klasą, którą grałem był Zdobywca, bardzo porównywalny do Mrocznego Templariusza, równie ciekawie i szybko:) Jednak ciemna strona mocy zawsze bardziej mnie pociągała=)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Z tego co się orientuję to teraz Conqueror (Zdobywca) jest jedną z ciekawszych klas w pvp, natomiast Dark Templar należy do tych, które potrzebują trochę miłości od developerów :P
ToS za to wymiata w pvp na 80 i za to należy mu się nerf ;D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam jeszcze ostatnie pytanie - na jakim serwerze lepiej grać? PvP cz PvE? Ja jestem totalnym NÓBEM w MMO(w żadnego dłużnej niż 2 godziny nie grałem:P).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A grał ktoś z was Demonologistem ? Jak się grało ? Właś nie kompletnie nie wiem kim zacząć grąc ; p tyle tego że trudno wybrać ;[

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.01.2009 o 20:15, darth 16 napisał:

Mam jeszcze ostatnie pytanie - na jakim serwerze lepiej grać? PvP cz PvE? Ja jestem totalnym
NÓBEM w MMO(w żadnego dłużnej niż 2 godziny nie grałem:P).


w takim razie bierz PvE

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Moim skromnym zdaniem rozpoczynając przygodę z mmo powinieneś zacząć od serwerów pve jest tam spokojniej niż na pvp co pozwala poznać zasady gry w tym przypadku aoc. Jednak po pewnym czasie (myślę, że każdy czuje kiedy to nadchodzi :P ) pve zaczyna nie wystarczać, prawdziwa zabawa zaczyna się na serwerach pvp ( chyba najlepsze uczucie towarzyszące grze na serwerach pvp to gdy zniszczysz swojego przeciwnika, wywołasz wojnę z inną gildią lub po prostu zrobisz komuś "lanie" tak bez powodu =) )

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja mam pytanie z innej beczki.
Czemu gram.pl podnioslo tak wysoko cene edycji kolekcjonerskiej?!?! 209 zł+ koszta przesylki czyli razem cos kolo 220zł a to sporo. A na stronie empiku mozna kupic za 179,90 zł i wysyłaja do salonu który mam najblizej!!
To prawie 40 zł roznicy. Czy gram.pl obnizy cene czy bedzie tracic klientow? Ja osobiscie zawsze kupuje gry na gramie ale w tym wypadku zastanawiam sie na zmiana...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.01.2009 o 14:40, zawcia napisał:

Pomijając początki, bo to już historia, to teraz większość bawi się w pvp w okolicach
rez padu.
Zresztą na ogół jest dostępna jedna instancja, któa delikatnie mówiąc jest pustawa ;)
Do gildii wstąpiłem tuż przed 80, a wcześnie, cóż, jakoś dawałem sobie radę ;)


Mam jeszcze jeden slot wolny i może założyłbym postać na serwerze PvP żeby zobaczyć jak to teraz jest... ale za miesiąc wychodzi Empire: Total War i mój czas w Hyborii ulegnie skróceniu. Ale będę miał to na uwadze.

Dnia 06.01.2009 o 14:40, zawcia napisał:

Czyli jak rozumiem strefy pvp na serwerze pve, to te od siege?:> Cieszą się popularnością?
U nas w border kingdoms itd. to tylko siege, reszta jak już wspominałem głównie w Khess
;>


To te same. A z popularnością różnie bywa: małe gry (tak do poziomu 6 vs 6 ) odbywają się niemal codziennie, ale większe już rzadziej. Ostatni siege był około połowy Grudnia - za mało ludzi na serwerze na pełne 48 v 48. Zresztą kilka dużych gildii wstrzymało działalność PvP, aż do połączenia serwerów. Obecnie większość ludzi rajduje (ja średnio co drugi dzień biorę udział w rajdach), zbiera kasę i surowce.

Dnia 06.01.2009 o 14:40, zawcia napisał:

strefa dla leveli 70+ to chyba ma byc ta nowa dzielnica Tarantii ;)


Ta dzielnica biedoty za mostem i w lewo?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.01.2009 o 18:15, zawcia napisał:

Kurde, za nic nie mogę sobie przypomnieć jak to tam wygląda za mostem w lewo xd


No to wbijaj do gry i sprawdź, bo ta niepewność nie da Ci spać :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować