Zaloguj się, aby obserwować  
Prometeusz

Age of Conan: Hyborian Adventures

4161 postów w tym temacie

Witam mam kilka pytan bo wacham sie czy w AoC zainwestowac :)
1. Po premierze słyszalem ze patche ważą coś w sumie 30 GB - dalej tak jest?
2. Graczy raczej przybywa czy ubywa?
3. Czy spędzając ok. 2h dziennie przed kompem zaznam high-end''u (innym słowy czy żeby cos osiągnąc trzeba poswięcac duzo czasu?)
4. Czytalem ze gra byla bardzo zbugowana - dalej tak jest?
5. Zamierzacie przejsc na polskie serwery gdy te sie ukażą?
Z góry dziekuje za odpowiedzi :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.12.2008 o 19:14, kpiska napisał:

Witam mam kilka pytan bo wacham sie czy w AoC zainwestowac :)

Dnia 09.12.2008 o 19:14, kpiska napisał:

1. Po premierze słyszalem ze patche ważą coś w sumie 30 GB - dalej tak jest?


Cała gra waży ok 26GB razem z patchami, tak, że jest to mit.
Obawiam się jednak, że wieczór będziesz musiał na patchowanie poświęcić.

Dnia 09.12.2008 o 19:14, kpiska napisał:

2. Graczy raczej przybywa czy ubywa?


Ci co mieli zostać zostali, ci co mieli odejść odeszli. Teraz warto czekać na start polskich serwerów
bo znów przybędzie ludzi. A jeśli chodzi o ilość to jest w porządku - nie można narzekać na pustki.

Dnia 09.12.2008 o 19:14, kpiska napisał:

3. Czy spędzając ok. 2h dziennie przed kompem zaznam high-end''u (innym słowy czy żeby
cos osiągnąc trzeba poswięcac duzo czasu?)


Jeśli będziesz grał regularnie to oczywiście. Leveluje się dużo szybciej i przyjemniej niż w innych mmorpg.

Dnia 09.12.2008 o 19:14, kpiska napisał:

4. Czytalem ze gra byla bardzo zbugowana - dalej tak jest?


Są bugi, ale to jak w każdym mmo. Nie jest aż tak źle jak ludzie piszą(AoC ma gigantyczną bazę antyfanów).

Dnia 09.12.2008 o 19:14, kpiska napisał:

5. Zamierzacie przejsc na polskie serwery gdy te sie ukażą?


Z pewnością, zwłaszcza, że twórcy obiecali możliwość przenoszenia postaci z serwerów EU na PL.

Dnia 09.12.2008 o 19:14, kpiska napisał:

Z góry dziekuje za odpowiedzi :)


Proszę bardzo :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.12.2008 o 19:14, kpiska napisał:

Witam mam kilka pytan bo wacham sie czy w AoC zainwestowac :)
1. Po premierze słyszalem ze patche ważą coś w sumie 30 GB - dalej tak jest?
2. Graczy raczej przybywa czy ubywa?
3. Czy spędzając ok. 2h dziennie przed kompem zaznam high-end''u (innym słowy czy żeby
cos osiągnąc trzeba poswięcac duzo czasu?)
4. Czytalem ze gra byla bardzo zbugowana - dalej tak jest?
5. Zamierzacie przejsc na polskie serwery gdy te sie ukażą?
Z góry dziekuje za odpowiedzi :)


Odpowiem krótko - w tym wypadku nie można się sugerować większością opinii, bo gra w początkowej fazie zdobyła sobie grono antyfanów, którzy dalej ślepo tkwią w przekonaniu do swych racji. Osobiście polecam przeglądać regularnie oficjalne forum i samemu przekonać się o tym co aktualnie mają do powiedzenia gracze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Warto poświęcić 100 zł by przekonać się czym ta gra jest naprawdę ;)
Nawet na EU serwerach można grać w podobnej cenie jak to ma być na polskich - udało gdzieś mi się zakupić pre paid na 2 miechy za 65zł ;).

Jeżeli masz w miarę mocnego kompa, to powinna Ci gierka przypaść do gustu ;) NIe ma w niej nic odrzucającego na pierwszy rzut oka. A do tego spokojnie lvlując masz szansę osiągnąć największą przyjemność z gry.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.12.2008 o 13:58, zawcia napisał:

Warto poświęcić 100 zł by przekonać się czym ta gra jest naprawdę ;)
Nawet na EU serwerach można grać w podobnej cenie jak to ma być na polskich - udało gdzieś
mi się zakupić pre paid na 2 miechy za 65zł ;).

Jeżeli masz w miarę mocnego kompa, to powinna Ci gierka przypaść do gustu ;) NIe ma w
niej nic odrzucającego na pierwszy rzut oka. A do tego spokojnie lvlując masz szansę
osiągnąć największą przyjemność z gry.


ja planuje sobie kupić ale ,tą mnie zabugowaną wersję na razie to mnie kumple do powrotu do warhammera

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W CDA na reklamie wciąż widnieje data 22 stycznia, więc możemy domniemać, ze nic się w tej kwestii nie zmieniło, choć kto wie... Zwłaszcza, że zapowiadają sie dwa duże patche w najbliższym czasie...Tzn. jeden jeszcze przed końcem roku, a drugi gdzieś na początku przyszłego - styczeń/luty.


Co do WARa to nie dyskutuję na ten temat, ale jak dla mnie zawód. Nie robiłem sobie dużych nadziei, bo grałem w cb, ob, ale liczyłem na dużą ilość funu. I tak było, niestety, tylko do czasu ;) Szybko mi się znudziło i długo mógłbym mówić/przynudzać dlaczego. Jak dla mnie wybór w tym wypadku jest całkiem oczywisty :>

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

pójdzie to pojęcie względne, włączyć się włączy, ale NIE POLECAM, obawiam się, że przyjemność z gry będziesz miał zerową :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam.
Sprawa, z którą się zwracam, dotyczy sposobów wnoszenia opłat abonamentowych za mozliwość grania w Age of Conan.Wysłałem maila z tym pytaniem do działu pomocy technicznej, a oni skierowali mnie tutaj.
Moje pytanie brzmi: czy wraz z polską edycją gry zostaną udostepnione karty Pre-Paid uwzględniające ustalenia z firma Funcom dotyczące kwoty opłaty abonamentowej, oraz czy będzie można do gry na polskich serwerach używać kart Pre-Paid dostępnych obecnie w ofercie sklepu CDP?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

He he, pozdro dla działu pomocy technicznej xd

Te, które są aktualnie dostępne są do wszystkich wersji językowych (tych, które aktualnie są:) więc myślę, że będzie można ich używać w celu przedłużenia "polskiej subskrypcji".

Co za tym idzie obawiam się,że może nie być czegoś takiego jak tańszy pre-paid do polskiej wersji ;>

Rzecz jasna, powyższe informacje są tylko moim przypuszczeniem i mogę się mylić ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.12.2008 o 22:12, gaheris napisał:

Witam.
Sprawa, z którą się zwracam, dotyczy sposobów wnoszenia opłat abonamentowych za mozliwość
grania w Age of Conan.Wysłałem maila z tym pytaniem do działu pomocy technicznej, a oni
skierowali mnie tutaj.
Moje pytanie brzmi: czy wraz z polską edycją gry zostaną udostepnione karty Pre-Paid
uwzględniające ustalenia z firma Funcom dotyczące kwoty opłaty abonamentowej, oraz czy
będzie można do gry na polskich serwerach używać kart Pre-Paid dostępnych obecnie w ofercie
sklepu CDP?


Prepaidy dostępne obecnie w sklepie gram.pl służą do przedłużania subskrypcji europejskiej
wersji AoC. Do polskiej wersji zostaną wydane oddzielne karty prepaid po odpowiednio niższej
cenie. A co do kompatybilności kart EU z kontami PL to obawiam się, że będzie taka sama jak
EU z US, czyli żadna.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ot, taka ciekawostka.

http://www.massively.com/2008/12/15/age-of-conan-makes-10-most-disappointing-list/

The end of the year is coming, which means that it''s time for everyone to publish their best and worst of 2008. As such, we were interested to note that among many console near-misses like Mirror''s Edge and Dead Space, only one MMO made it to the top ten on the Wired listing. That''s right - clocking in at number 10, is Funcom''s recent MMO offering, Age of Conan.

Though they give some love to the combat system, they say their primary reason for including it is because it seemed as if it were shipped before all bugs were ironed out, and with not quite enough content. We''d have to agree to a certain extent, but we''d be remiss to note that Funcom is far from the only company to roll out an MMO this year that couldn''t have used just a wee bit more polish. At least we can say that they are finally getting it now. Whether or not its too late for those MMOs to build up more interest - including Age of Conan - only time will tell.


http://blog.wired.com/games/2008/12/disappointing-g.html

The games below, chosen by the usual panel of Wired.com contributors, is in no way supposed to be a list of the worst games of 2008. Those are all for the Wii, cost $10, are about dogs and/or babies, and we wouldn''t be caught dead playing them. No, these are the games that let us down the most this year. Most of them are actually good games. But they failed to live up to the hype, or didn''t deliver on their promises. Perhaps we were just left wanting more. Either way, here are our Most Disappointing Games of the year.

10. Age of Conan (PC)
MMO fans tired of World of Warcraft had high hopes for this so-called WoW-killer. So it''s too bad that its developer vastly overestimated its own capabilities. Though Conan had great ideas, like the innovative combat system, Funcom shipped the game months before it had ironed out the most glaring bugs or added enough content. Devotees who had spent months poring over every screenshot and snippet of information prior to release found the resulting product to be an utter mess. — Earnest Cavalli


Podsumowując - AoC uznany najgorszym MMO roku, ale nie został określony mianem gry bardzo złej. Po prostu zawód roku na rynku gier MMO.
Obecność AoC na liście top 10 failów nie jest dla mnie zaskoczeniem, użyte w powyższych artykułach argumenty pokrywają się z tymi, które pojawiły się w tym wątku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja bym tego nie nazwał listą failów ;) Bo z tego określenia korzystamy mówiąc o czymś co delikatnie mówiąc jest do...hm...bani ;) Jedna z gier, które nie sprostały oczekiwaniom to nazwa lepsza, aczkolwiek przypuszczam, że tę listę gier układał ktoś kto hm...

Dobra, jakby to ująć, żadna z wymienionych gier nie jest specjalnie zła ;)
Do tego dochodzi fakt, że autor mówi o AoC w momencie premiery, więc co bardzo prawdopodobne nie jest świadomy zmian jakie zaszły w samej grze od momentu premiery.

No zresztą, wstęp autora wszystko tłumaczy :P I z tym muszę się zgodzić, że sporo ludzi na choćby takim AoC się zawiodło, bo w sumie oczekiwali nie wiadomo czego :> Dziwne, że WARa nie ma, bo jak się orientuję olbrzymie rzesze ludzi również i nim się zawiodły ;)


BTW. nigdzie nie napisali, że jest najgorszym MMO tylko, że jedyną grą MMO która się załapała na tą listę :)

"but we''d be remiss to note that Funcom is far from the only company to roll out an MMO this year that couldn''t have used just a wee bit more polish"

Zresztą to jak dla mnie jest wymowne :*


EDIT.

Czekamy na Darkfalla!!! :D


PS. wiem, że mój post zalatuje fanbojostwem, ale nie mogłem się powstrzymać :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.12.2008 o 15:47, zawcia napisał:

BTW. nigdzie nie napisali, że jest najgorszym MMO tylko, że jedyną grą MMO która się
załapała na tą listę :)


Wniosek: trzeba było wybrać najgorszą z gier MMO konkurujących o miano zawodu roku.

Dnia 16.12.2008 o 15:47, zawcia napisał:

"but we''d be remiss to note that Funcom is far from the only company to roll out an
MMO this year that couldn''t have used just a wee bit more polish"

Zresztą to jak dla mnie jest wymowne :*


Dla mnie też, ale chyba inaczej to rozumiem.
W LOTRO, WAR i AOC grałem mniej więcej przez taki sam okres czasu (~2 miesiące). Każda z nich miała/ma jakieś niedoróbki i czymś mnie wkurzyła/znudziła, przy czym tylko AOC wywołuje u mnie odruch wymiotny. Do LOTRO i WAR chętnie powrócę, z kolei AOC pozostawił taki niesmak, że za nic w świecie do niego nie wrócę. Wierzę, że sporo się od sierpnia pozmieniało, ale karygodna postawa devsów tak mnie zniechęciła, że AOC nie dostanie ode mnie drugiej szansy. Obserwowałem dwumiesięczny proces żałosnego patchowania (1 błąd naprawiony => 3 nowe), olewane prośby i apele graczy na forum gry i pełne hipokryzji liściki od Game Directora, który cały czas uparcie twierdził, że AOC to pozbawione błędów arcydzieło. Game Director się zmienił, gra może też, ale negatywne wrażenia pozostały.

Dnia 16.12.2008 o 15:47, zawcia napisał:

PS. wiem, że mój post zalatuje fanbojostwem, ale nie mogłem się powstrzymać :)


Szanuję Twoje zdanie i mam nadzieję, że AOC zapewni Tobie i innym fanom gry całą masę nowych atrakcji i będziecie się świetnie bawić jeszcze przez długie miesiące (lata?). Dla mnie jednak ten tytuł jest skreślony.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jak to zwykle powtarzam w LOTRO niestety nie miałem okazji zagrać, a WAR delikatnie mówiąc naprawdę ssie ;)
Jeżeli przy AoC po 3 miechach z mojej gilidii odeszło sporo osób mówiąc że AoC jest failem to w WARze po miechu było jasne, że nikt z naszej ekipy grać nie będzie ;) Wiadomo, każdy lubi co innego, ciągle jedyną grą która podoba się olbrzymiej rzeszy graczy jest ten przez wielu przeklinany WoW ;)

btw. http://www.gram.pl/news_8g7gHue4_Ruszaja_beta_testy_polskiego_serwera_Age_of_Conan_2009.html

nazwa linka jest wymowna, nie?:) będzie się działo ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj dobiłem do 80 poziomu swoją główną postacią. ;)

Zostało mi jeszcze ponad 20 misji grupowych do zrobienia. Potem, przynajmniej dopóki nie wejdzie nowy kontent, mojemu ulubieńcowi pozostaną tylko rajdy, harvesting, no i polowanie na recepty... Na szczęście mam jeszcze 4 postacie w różnych fazach rozwoju.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Siema

Mam pytanie natury technicznej, chcę zakupić klucz do Age of Conan EU, chciałbym się dowiedzieć czy jest jeszcze możliwość ściągnięcia klienta gry ze strony rejestracyjnej funcomu. Jeżeli nie to czy znacie jakieś formy ściągnięcia klienta gry?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować