Zaloguj się, aby obserwować  
Prometeusz

Age of Conan: Hyborian Adventures

4161 postów w tym temacie

@Gatts

Tutaj ja również nie podejmę się polecenia czy odradzenia ;) Kwestia gustu :) Mi póki co gra się całkiem przyjemnie ;) Aczkolwiek... :)
Jakieś doświadczenie z MMO? Żebyśmy wiedzieli w czym gustujesz :P

Co do sprzętu, kumpel na podobnym grał na "medium", ale jak mu to szło to nie wiem ;)
W AoC jest wielka loteria, labo będzie działac albo nie -_-

"Powiedzmy kupie terazniejsza wersje AoC wersja angielska etc. PL zostanie wydane przez CD projekt czy bedzie mozliwosc sciagnac oficjalnej latki na wersje EN jak i rowniez jezeli sie powiedzie rozpoczac granie na polskim serverze (jezeli takowy powstanie) z warunkami jakie beda ? platnosci etc czy poprostu trzeba bedzie kupic nowa pre paid card or smth ?"

Co do łatki polonizującej, CDP zaprzeczył, że będzie taka dostępna równocześnie z premierą wersji pl, ale nie wykluczył takiej możliwości w przyszlości.
Będzie można grac na wersji EU na polskich serwerach tylko nie wiem jak będzie to działac...


@Skwarek pl

Co do serwerów to obstawiam, że będzie albo tylko PvP, albo będą 2 PvP i PvE, albo zrobią jakąś sondę na jakim serwerze chcialbyś grac...

Buddy program jest ciągle na etapie "comming soon" ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tak jak napisal Skwarek, poczekac, nie ma co sie szarpac i stresowac teraz bo gra nie ma jeszcze nawet ustalonej nawet do konca mechaniki i ekonomii. Przyklad: gdybys kupil gre powiedzmy 3 tygodnie temu, zrobil level 40 i wywali 2 gold na konia (to bylo wbrew pozorom sporo kasy) to po zalogowaniu 2 dni temu bys sie mogl wkurzyc ze ten sam kon kosztuje teraz 70 silver.

Granie polskim klientem na angielskich serverach moze okazac sie nieco utrudnione bo jak np. zapytasz kogos o quest jesli jego nazwa bedzie sie roznila od angielskiej?

@Tokix - nie nie bedzie mozliwosci przeniesienia postaci z ang. servera, CDProjekt uzasadnil to tak ze byloby to nie fair w stosunku do graczy zaczynajacych dopiero gre w AoC. I tak wystarczajacym bonusem jest to ze grales wczesniej i znasz gre duzo lepiej niz poczatkujacy. Jakbys jeszcze wpadl na taki server swoja 80lvl postacia to co wlasciwie mialbys do roboty poza gankowaniem? Sam na raidy bys chodzil?

Zawcia zapomnial w swej skromnosci dodac ze nie tylko Buddy program ale wiekszosc rzeczy jest "coming soon" :]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ano pominąłem ten istotny szczegół ^^

U mnie w domu też tak jest :( Głodny już jestem a obiad ciągle "comming soon" :P

Co do kasy, to ten ktoś wcześniej żeby kupi konia musiał wywali 3 gloda (raiding skill+mount) i na 40 mógł co najwyżej pomarzy o takiej "fortunie", bez wsparcia najwcześniej 53-55 lvl.
No ale inna sprawa, że później ta kasa się mnoży i mnoży i naprawdę jej nie brakuje :)

Fajną ankietkę podsyłają teraz na maila...licze, że wyciągną z tego wnioski [;

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

I na drugiego konia 150 i na bag 150. Zawcia, napisalem o koniu i jego cenie, nie o koniu+riding skill. Sama cena konia spadla z 2 gold do 70 silver. Co pokazuje ze cos ta ekonomia kuleje w grze. To samo zreszta jest z guild villages. Gildie wtopily mase kasy w budowe i teraz sie okazalo ze ceny obnizone. Cale szczescie ze chociaz questy dla architektow nie zabieraja im wytworow ich pracy. To byl bol kiedy topiles kase w kolejnych Tierach po to zeby zbudowac lepsza wioche a taki gemcutter machnal 3 kamyki byle jakie i ding. Quest finished.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zwróc uwagę, że gemcutting nie jest taki prosty, bo żeby zaliczylo gem do questa musisz robic po kazdym reloga xD
No tak, ale zawsze kupuje się sumarycznie :) Chociaż widziałem na forum post od typa, który kupił konia ale nie wiedział, ze trzeba jeszcze riding skill i się oburzał, że nikt nie napisał :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Aaaaa widzisz, wcale nie trzeba reloga, wystarczy zmienic zone, stajesz sobie przy jakims przejsciu, robisz kamulca, zoning, kamulec, zoning, kamulec, DONE! :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To ja może poprosze Was o opinię -poradę. Jestem z tego pokolenia które w szkole miało jeszcze rosyjski ,i angielski opanowałem na poziomie podstawowym, ucząc się sam:P Jeśli chodzi o doświadczenie mmo to gram juz 3 rok w GW i troche sie już wypalilem w tej grze:) Na poczatku wszystko było po ang. ,ale miałem wyjątkowe szczęscie , bo spotkałem kogos kto mi pomagal gdy czegoś nie rozumialem...(a troche tego bylo).Korci mnie AoC,przebolalbym 50 zl abonament,tylko najwazniejsza kwestia,czy ze slabym ang. dam rade?? Moze lepiej czekac na wersje PL, jednak wolę grac z dorosłymi , no i jezeli maja być jakies ograniczenia...;/ Ja preferuje PvE z dodatkiem PvP,i wolalbym grac bez udziału dzieci.Nie wiem jak to w AoC wygląda, w WoW-a nigdy nie gralem . Dzięki za porady i wskazowki. Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dasz rade z questami, to nie jest zadna trudnosc poniewaz i tak masz na radarze strzalki do konkretnych questow, no a co do graczy to juz sam sobie odpowiedz czy czujesz sie na silach. I raczej chodzi mi o to czy dasz rade sie przelamac wiedzac ze z poczatku bedzie ciezko i Twoj angielski moze byc niezrozumialy, nikt z doroslych graczy nie bedzie sie z tego powodu z Ciebie wysmiewal, nawet niektorzy beda pomagali w sprawach jezykowych. Bo bez rozmow z innymi predzej czy pozniej sie nie obejdzie. Poza tym MMO to swietna rzecz jesli chcesz sobie podszkolic jezyk, wiecej Ci poradzic nie moge. Ja gram w rozne MMO na serverach angielskich i zawsze na RP wlasnie po to zeby cwiczyc, na poczatku bylo ciezko ale teraz juz daje rade, chociaz jak ktos zacznie odgrywac krasia i walic teksty typu:
Ah yea doont nahd tae call mae mahster ….ah alrredy sid ya kin cal me scootchhey…dinna ?
to ja dziekuje :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dobra zmowilem gierke teraz mi pomozecie jaki server i gdzie grac :D I moze ktos pomoze na starcie co i jak bo ja przyzywczajony do lineage ... 5 lat w niergo i troche w wow. A pozatym nie licze all MMORPG-ow typu archlord, requiem etc etc duzo ich bylo. :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

@Maximo - tak długo pisałem post, że nie uznał mi go jako odpowiedzi ;]

Prawda, wykonując questy masz uczucie, jakby dev z Funcomu trzymał cie za rączkę i mówił "a teraz musisz iść tutaj". Osobiście mi się to podoba, bierzesz questa w którego treści nie zawsze jest podana dokładna lokalizacja, tak więc czasem musiałbyś się naszukać po danym terenie, pytałbyś ludzi, lub odpaliłbyś coś w stylu thottbot.com tyle, że dla AoC a tutaj masz ładną strzałkę i X. Biorąc powyższe pod uwagę, z questami nie miałbyś kłopotu, jednak grając w angielską wersje ze średnią znajomością tego języka nie miałbyś takiej frajdy z samego klimatu. Rozmowy, questy samo nadzienie tej gry by cię ominęło a przyznać trzeba, że gra ma dobry klimat, bardzo mi przypadł do gustu, dlatego mam zamiar stworzyć sobie nową postać na rp-pvp jak zaczne grać, bo tam sami gracze kreują naprawde fajne eventy - jednym słowem (lub nie) tam klimat można kroić nożem.

Jeśli chodzi o dzieci to również w wersji eu napotkasz na swojej drodze takowe, jednak szczerze to nie natrafiłem na jakieś znaki, które by na to wskazywały (błędy w pisowni itp). Jednak zostało mi w pamięci pare średnio przyjemnych spotkań z innymi polskimi graczami.

PvE z domieszką pvp....to pewnie sam serwer pve by ci wystarczył. Tam masz tylko pare miejsc gdzie możesz kogoś "napaść". Ja jednak zdecyowanie polecam serwer pvp i do tego rp. RP sprawia, że znajdziesz tam większość dojrzałych graczy a sam wcale nie musisz być hardkorowym graczem rp. Ja sam nim nie jestem, chodzi tylko o to, żeby czasem sypnąć jakimś tekstem bardziej pasującym do klimatu gry niż "Yo" i "What''s up". Fajnie jest poczuć tę dzicz, gdzie możesz zaatakować każdego jak i sam możesz być zaatakowany, przemykanie się obok silniejszych graczy, którzy czasem mogą się okazać pomocni, naprawde serwer pvp nie jest taki zły. Czasem się zdarzy, że ktoś będzie próbował gankować i nabijać się z tego, że załatwił gracza o klikanaście poziomów niżej, jednak powiedz sobie w takie chwili szczerze, kto się bardziej upokożył, ty czy on, odpowiedź jest jasna ;]

Co do wątku o angielskim, to możesz się pokusić o poszukanie na serwerze na który się wybierasz jakiejś gildii, która zrzesza polskich graczy, lub gildie, która ma paru polaków. Jakbyś wybrał pvp-rp to zapraszam do gili "Riddle of Steel" jest nas tam 3 polaków i reszta to ludzie z całej europy, mili i pomocni :D


@ zawcia
Chodzi o ankietkę, gdzie oceniasz różne rzeczy od 1 do 10 ? Jeżeli tak, to dostałem ją zaraz po upływie 30 dni darmowych w folderze "spam" :) wypełniłem co prawda i dodałem pare słów od siebie, ale wątpie aby wzieli to do siebie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.07.2008 o 16:02, Gatts napisał:

Dobra zmowilem gierke teraz mi pomozecie jaki server i gdzie grac :D I moze ktos pomoze
na starcie co i jak bo ja przyzywczajony do lineage ... 5 lat w niergo i troche w wow.
A pozatym nie licze all MMORPG-ow typu archlord, requiem etc etc duzo ich bylo. :D

Zamowiles jaka? AoCa polska wersje? No to juz masz odpowiedz jaki server. A jak to gdzie grac? W domu najlepiej. Wygodnie, cieplo, na leb nie pada, piwko mozna wypic czy cos.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.07.2008 o 18:34, zawcia napisał:

Terrorite, mi tam zoning nie działał -_-

Co do ankiety...co prawda pisze żeby nie kopiowa ale luknijcie którą mam na myśli:
https://aocliveen.speedsurvey.com/survey.aspx?u=73A5BF8D&DO_NOT_COPY_THIS_LI NK


hm, ja czegos takiego nie dostalem, dziwna ankieta bardzo duzo negatywnie bym odpowiedzial z tego co czytalem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ankieta? Stary ja mam caly funcom dodany do spamu i wszelkie ich maile od razu spuszczam do Wisly. Ta ankieta to moim zdaniem to taka kolejna mydelniczka zeby gracze pomysleli ze cos sie dzieje. Ale Zawcia, jesli oni pisza w patchnotes ze zmieniaja cos zgodnie z community feedback a community robi O.O i pyta aaaaale osso chozi to mnie 100 ankiet nie przekona, ja chce widziec konkretne zmiany w grze a nie kolejne blahblahblah godagera albo ankiety.

@Gatts, spokojnie, masz 8 slotow na postacie, kazda mozesz sobie zrobic na innym serverze i popatrzec i sprawdzic samemu. Nikt Ci nie powie gdzie masz grac i gdzie lepiej. Skwarek mial dobra sugestie do PvP-RP Aquilonia. Mozesz tam sprobowac, mozesz zrobic druga postac na PvE-RP Hyrkania.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A ja ciągle polecam serwer "pro" PvP Fury ;)


@Terrorite

hm...nie wiem czy się orientujesz, ale wbrew pozorom FC slucha (czasem...).

Przykład?

Chocby system podróży...było narzekań dużo, zrobili ankietę + zbiórkę różnych pomysłów jak gracze widzą podróż i jak na razie znacznie przyśpieszyli możliwośc przechodzenia do poszczególnych lokacji - nie ma już obowiązku przy podróży przechodzenia "łancuchem" obszarów.

Inny przykład itemy BoE - miał wprowadzac już ten patch, ale z racji "problemów technicznych" (...) zrobi to następny.

No cośbym jeszcze wymyślił :P

Narzekano, że Assassin jest słaby to mu dali nowe efekty graficzne przy skillach :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.07.2008 o 19:02, zawcia napisał:

A ja ciągle polecam serwer "pro" PvP Fury ;)


@Terrorite

hm...nie wiem czy się orientujesz, ale wbrew pozorom FC slucha (czasem...).

Przykład?

Chocby system podróży...było narzekań dużo, zrobili ankietę + zbiórkę różnych pomysłów
jak gracze widzą podróż i jak na razie znacznie przyśpieszyli możliwośc przechodzenia
do poszczególnych lokacji - nie ma już obowiązku przy podróży przechodzenia "łancuchem"
obszarów.

Khm khm, Zawcia, system dodali nie dlatego ze gracze tego chcieli tylko dlatego ze najszybszym sposobem podrozy bylo wejsc do zony i poprosic kogos zeby cie zabil albo zrobic suicide. I na dodatek zajelo im to 2 miesiace. Itemy BoE tez juz powinny byc dawno a oni jak zwykle "problemy techniczne", sie zapewne okaze ze itemy beda cursed i po zalozeniu ich na levelu 10 bedziesz w nich latal do 80 bo sie nie da zdjac :D
Nie no, poprawiles mi humor tym systemem podrozy doprawdy. failcom slucha graczy, juz po 2 miesiacach zmienilismy system podrozy. Dobry joke :D Ale dobre i to wazne ze zmienili, ze zlych wiesci jest ta za to ze niestety PvP upgrade zobaczymy dopiero august/early september.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Terrorite

Wiesz pytam bo nie chce spalic na sam poczatek chodzilo imi oto gdzie wiecej Polskich Guild gra. Bo napewno poczatki w AoC beda ciezkie. PRzestawic sie z L2 to troche ciezko bedzie :)

Ale wlasnie mam pytanie. Czy AoC tez jest oparte na zasadzie. Bez dobrego party. Czyli support + dmg delerzy Nie powalczysz, nie ubijesz bossa or smtg. Czy gra jest bardziej nastawiona na pvp 1 vs 1 czy TvsT ? Czy jest wto w miare z balansowane. Widzialem siege ale nie bardzo widzialem postacie ktore rzucaly nie wiem jakies czary wspomagajace czy leczyly ? czy cokolwiek ? :)

Pozdrawiam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować