Zaloguj się, aby obserwować  
Prometeusz

Age of Conan: Hyborian Adventures

4161 postów w tym temacie

Nie wiem czy macie to samo ale ostatni patch to niezła kicha.
Po kilku minutach grania gra się wiesza i wyłącza kompa...

Jak zacząłęm pytać w pomocy technicznej to zaczęli od standardowego klejenie głupa, że pewnie coś z moim kompem.
Jak im wytłumaczyłem, że nie ma takiej możliwości i wprost zapytałem czy przyznają się, że coś spieprzyli w ostatnim patchu to łaskawie otzrymałem odpowiedź:
"The issue is actually with a Memory Leak in the programming.
Unfortunately, we are still working on a permanent solution to this problem, and must ask that you remain patient until this fix is released."

Czyli nie wiadomo kiedy... Żenuła...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Hehe, czyli jednak się im przypomniało....sęk w tym, że problem z "wyciekiem" towarzyszy im od momentu premiery.... Ciesze się, ponieważ pomimo utraty ok 20 darmowych dni gry (spalona płyta główna po troche ponad tygodniu gry) gra będzie bardziej funkcjonalna kiedy do niej wróce, a wcale mi się nie śpieszy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.07.2008 o 16:24, Skwarek pl napisał:

Hehe, czyli jednak się im przypomniało....sęk w tym, że problem z "wyciekiem" towarzyszy
im od momentu premiery.... Ciesze się, ponieważ pomimo utraty ok 20 darmowych dni gry
(spalona płyta główna po troche ponad tygodniu gry) gra będzie bardziej funkcjonalna
kiedy do niej wróce, a wcale mi się nie śpieszy.


Nie mów, że z tego powodu spaliła ci się płyta główna?
Moja padła w ubiegły weekend.
Zbieg okoliczności?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Aktualnie jedynym skutecznym rozwiązaniem na "memory leak" jest 64 bitowy system.
Oczywiście - FC odpowiada za grę i powinien z tym jak najszybciej coś zrobic, bo nie oszukujmy się "zmieńcie systemy na 64 bitowe" to chyba nie jest rozwiązanie ;)

Inna sprawa, że odnoszę wrażenie, iż po tym patchu mam niższą wydajnośc, dla porównania na testowym serwerze, odnoszę wrażenie, że mam 2x większy fps. Tzn. obserwuję ilośc klatek i jakoś mi tak wychodzi ;P Może to dlatego, że mniej osób...

@T34

jaki zbieg okolicznosci... spisek! :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam ! Kupiłem Age of Conan i chciałbym się dowiedzieć jak jest z formą płatności :)
Proszę o odpowiedź. Chciałbym wiedzieć czy jak wygram to 30 free day''s to musze od razu kupić karte czy mam nieeograniczony czas na kupno.
No i jeśli ktoś gra to prosze o pomoc z rejestracją :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

zawcia - na testowym serwerze mogą być już zaimplementowane nowe poprawki w tym te zwiększające wydajność, które były zapowiadane niedawno.

Nie ściągałem jeszcze nowego patcha bo jestem na wyjeździe, ale mam nadzieję, że mnie to nie trafi. Do tej pory było w miarę ok chociaż w trakcie kilkugodzinnej sesji gra wieszała się kilkakrotnie. Czasem znika cały GUI chociaż można "po omacku" wyłączyć grę albo pisać na chacie.

Lolko13 - Po 30 darmowych dniach zostaniesz poproszony o wprowadzenie klucza z karty lub z twojego konta zostanie pobrana odpowiednia kwota, jeśli zdecydujesz się na taki sposób płatności. Dostęp do gry zostanie czasowo wstrzymany. Jakiej pomocy potrzebujesz z rejestracją ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

@lastvegas

tak mniemam :) lada dzień na test servach powinien zosta zaimplementowany system pvp :)
Ta, zgadza się, odnośnie tych zwiech, "szarej mapy", out of memory itd., również doświadczyłem :> Ale jak mówię problem znika po przesiadce na 64 bitowy system ;) Cieszę się, że zdecydowałem się na taki i mimochodem rozwiązałem sporą częśc problemów z AoC ^^

Cóż, ale po nowej poprawce znowu nasiliły się "lagi", czytaj kilku sekundowe zwiechy serwera...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.07.2008 o 18:38, zawcia napisał:

Aktualnie jedynym skutecznym rozwiązaniem na "memory leak" jest 64 bitowy system.
Oczywiście - FC odpowiada za grę i powinien z tym jak najszybciej coś zrobic, bo nie
oszukujmy się "zmieńcie systemy na 64 bitowe" to chyba nie jest rozwiązanie ;)


To nie jest rozwiązanie, a jedynie kolejna ściemia amatorów. Na moim pececie jest Vista Ultimate 64 i po ostatnim patchu mogę grać ok. 5 minut, po czym wyłacza kompa. Przed patchem wszystko chodziło OK. Straciłem do nich cierpliwość i anulowałem następną płatność. Ile można kredytować zaufanie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.07.2008 o 17:13, T34 napisał:

Nie mów, że z tego powodu spaliła ci się płyta główna?
Moja padła w ubiegły weekend.
Zbieg okoliczności?


Heh, fakt, że jakoś dziwnie nagle zaczeły mi się w ilościach hurtowych pojawiać bluescreen''y (chociaż wcześniej ich nie miałem), nawet tylko przy włączeniu launchera. Następnie ledwo co mogłem włączyć kompa, bluescreen zaraz po wejściu do windy. Oczywiście, zacząłem podejrzewać AoC ;] . Zrobiłem format, zainstalowałem ponownie wszystko, restart po zainstalowaniu sterów i koniec, komp nie chce się podnieść... Tyle tylko, że to już drugi raz w tym roku, i ten sam problem. Po restarcie kompa na wyświetlaczu mobo miałem tylko "cpu init" i na tym koniec. Jedyne pocieszenie, to fakt, że płyty główne z serii striker itd znane są z tego problemu. Jednak jej nie wymienie, jeszcze raz zrobi mi taki numer i będę mógł ją wymienić za darmo na inny model ;]

Co do visty w 64 bitach, to nie pomaga każdemu. Jedynym rozwiązaniem jest odpuścić sobie i czekać. Jakież było moje rozczarowanie (tak), kiedy dowiedziałem sie, że twórcy dodają nowe questy do przedziałów lvl''owych, nowe dialogi itd, kiedy ja miałem ok 30 lvl. Ten kto osiągnął już 80 lvl dużo straci, no chyba, że wlvluje postać raz jeszcze od zera. Ja poczekam, czekam już ponad miesiąc, poczekam jeszcze troche i zaczne od zera na serwie rp-pvp.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 13.07.2008 o 11:10, Skwarek pl napisał:


Heh, fakt, że jakoś dziwnie nagle zaczeły mi się w ilościach hurtowych pojawiać bluescreen''y
(chociaż wcześniej ich nie miałem), nawet tylko przy włączeniu launchera. Następnie ledwo
co mogłem włączyć kompa, bluescreen zaraz po wejściu do windy. Oczywiście, zacząłem podejrzewać
AoC ;] . Zrobiłem format, zainstalowałem ponownie wszystko, restart po zainstalowaniu
sterów i koniec, komp nie chce się podnieść... Tyle tylko, że to już drugi raz w tym
roku, i ten sam problem. Po restarcie kompa na wyświetlaczu mobo miałem tylko "cpu init"
i na tym koniec. Jedyne pocieszenie, to fakt, że płyty główne z serii striker itd znane
są z tego problemu. Jednak jej nie wymienie, jeszcze raz zrobi mi taki numer i będę mógł
ją wymienić za darmo na inny model ;]


Miam dokładnie to samo na kolejnej płycie głównej....
Jaką masz/miałeś płyte?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Cały czas mam Striker Extreme Ausus''a. Chce ją zmienić na Striker 2 Formula, jednak z tego co czytam na forum Asus''a to wszystkie te płyty mają z tym problem ;/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.07.2008 o 21:31, lastvegas napisał:

zawcia - na testowym serwerze mogą być już zaimplementowane nowe poprawki w tym te zwiększające
wydajność, które były zapowiadane niedawno.

Nie ściągałem jeszcze nowego patcha bo jestem na wyjeździe, ale mam nadzieję, że mnie
to nie trafi. Do tej pory było w miarę ok chociaż w trakcie kilkugodzinnej sesji gra
wieszała się kilkakrotnie. Czasem znika cały GUI chociaż można "po omacku" wyłączyć grę
albo pisać na chacie.

Lolko13 - Po 30 darmowych dniach zostaniesz poproszony o wprowadzenie klucza z karty
lub z twojego konta zostanie pobrana odpowiednia kwota, jeśli zdecydujesz się na taki
sposób płatności. Dostęp do gry zostanie czasowo wstrzymany. Jakiej pomocy potrzebujesz
z rejestracją ?



jak sie zarejestrowac czy coś znaczy wiem na jakiej stronie
tylko ktore mam tam opcje powybierać ??
byś pomógł bo ja 1 raz mam grę na abonament

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.07.2008 o 16:04, Skwarek pl napisał:

Cały czas mam Striker Extreme Ausus''a. Chce ją zmienić na Striker 2 Formula, jednak
z tego co czytam na forum Asus''a to wszystkie te płyty mają z tym problem ;/

Ja miałem i mam Gigabyte.
Było GA-965-DS3, jest GA-EP35C-DS3R i dalej ten sam problem....
Może porocek ale dziwnie nic mu sie nie działo do momentu wyłączania kompa przez amatorsko niedorobiony AOC...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

ech...zbyt długo byłem szczęśliwym i beztroskim człowiekiem...
dziś w mój nowy pc padł. Co jest przyczyną? Hm...nie mam zielonego pojęcia, prawdopodobnie komp skończy w serwisie, bo naprawdę nie moge dojść do tego co jest uszkodzone...Winę za uszkodzenie sprzętu ponosi...przyroda. Przestał działać po tym jak wywaliło podczas burzy prąd, a potem przeleciał piorun po linii wysokiego napięcia niedaleko mojego domu :/ Rzecz jasna łba nie daje, bo zasilacz całkowicie sprawny, a inne sprzęty podłączone do tej samej listwy również.
Bądź co bądź kupiłem zasilacz, który powinien mnie ustrzec prze takimi anomaliami pogodowymi ;|

Tak czy siak się nieco załamałem. Jutro jeszcze pokombinuję, a jak się nie uda to, ech, co najmniej 2 tygodnie z głowy w serwisie na gwarancji:|

btw. jest opcja "zamrożenia" konta, że nie będzie mi zżerało dni? pewnie nie, ale i tak wysmaruję mail do supportu aoc, bo szkoda by było ;(

Ech...Zawsze mogę (jak zapłacę...) w WoWa na laptopie :|

Bulwa, no idę płakać w poduszkę :>

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Hehe, współczuje, ale dasz rade to przeżyć. Opcji zamrażania nie ma, sam sie pytałem jak mi się spaliła płyta i raczej wątpie aby mail do supportu coś zdziałał ;] No chyba, że masz znajomości. Mam nadzieje, że tobie szybciej pójdzie ten serwis, jednak pamiętaj, że serwis wpierw sprawdza, szacuje straty, wysyła do dystrybutora tam znów testy i ewentualna naprawa\wysyłka nowej części. Ja serwisowałem 2 razy mobo i za pierwszym razem był to równo miesiąc za drugim miesiąc bez 3-4 dni.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.07.2008 o 01:27, zawcia napisał:



nie martw sie serwisowanie nie jest takie zle i dlugie, sam wyslalem kiedys swoja karte graficzna opisujac wszystkie jej przypadlosci i serwis w 2 tygodnie bez dnia sie uwinął tak wiec powiedz im jak najwiecej mozesz co sie stalo itp. przyspieszy to duzo.

co do zamrozenia konta nie dziala, zamrozilem bo nie mialem jak grac chcialem pograc kiedy indizej.. dostalem maila ze moje konto wygaslo calkowicie ;/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.07.2008 o 10:57, Onybic napisał:

nie martw sie serwisowanie nie jest takie zle i dlugie, sam wyslalem kiedys swoja karte
graficzna opisujac wszystkie jej przypadlosci i serwis w 2 tygodnie bez dnia sie uwinął
tak wiec powiedz im jak najwiecej mozesz co sie stalo itp. przyspieszy to duzo.


Gdyby faktycznie tak było to nikt nie narzekałby na serwisy... nawet jeżeli opiszesz im problem co, jak i kiedy się stało, to przecież nie poprzestaną na twojej opinii, lecz sami sprawdzą. Chociaż może czas zależy od serwisu, jego popularności i podzespołu do wymiany. Fakt, że karte graficzną szybciej można sprawdzić niż mobo ;/

zawcia sam nie wie co poszło, więc serwis i tak sam będzie musiał sprawdzić każdy z podzespołów oddzielnie...jednym słowem (lub nie) nie liczyłbym na rozwiązanie w dwa tygodnie. Jeżeli posiadał zasilacz zabezpieczający przed takimi przepięciami, to powinien uratować podzespoły a sam ulec uszkodzeniu, wtedy wystarczy wymienić zasilacz. Najlepszym rozwiązaniem jest nie grać w takie burze, wyłączyć kompa od zasilania i czekać. Pare godzin gry więcej nikogo nie zbawi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 14.07.2008 o 10:57, Onybic napisał:

co do zamrozenia konta nie dziala, zamrozilem bo nie mialem jak grac chcialem pograc
kiedy indizej.. dostalem maila ze moje konto wygaslo calkowicie ;/


Ja też. A jak próbuję skontaktować się z funcomem, wysyłam im meile przez stronę, to wracają one do mnie błyskawicznie z jakimś błędem...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Postanowiłem opisać tu sytuacje, ta wręcz groteskowa sytuacje dotyczącą BANA naszego lidera.


Pewnego dnia nasz Gm XXX zalogował sie do gry i ku jego zdziwieniu okazało sie, ze nie ma juz nicka XXX ale YYY. Oszołomiony tymże faktem czym prędzej napisał petycje do GMa z prośbą o wyjaśnienia. GM odpisał, ze nie ma żadnych informacji na temat zmiany jego nicku, ze on tego nie zrobil i nikt mu nicku oddać nie może. XXX pisal petycje kilkakrotnie, rozmawiał z rożnymi GMami i kazdy z nich odpisywał mu te same bzdury.
Początkowo wszyscy GMowie zgodnie twierdzili, ze postaci XXX w ogóle nie było, jednak po wysłaniu przez XXX screenow do GMa (screenow z nickiem XXX na 70lvlu) GM stwierdził, ze XXX był, ale postać ta należała do kogoś innego z naszej gildi i została skasowana przez tego kogoś. Paranoja!!!!
W końcu doszło do tego, ze GM zagroził mu zawieszeniem konta, jeżeli jeszcze raz będzie domagał sie wyjaśnień.
Dzisiaj rano osoby obecne w grze, a było nas ok. 8 wysłały petycje w tej sprawie i praktycznie każda dostała informacje, ze nikt nie zmieniał niku naszego Lidera, a Ci którzy rozwinęli swoje wypowiedzi o parę cięższych zdań otrzymali werbalne ostrzeżenia.
XXX wysłał kolejne zapytanie i w odpowiedzi dostał BAAANA!!!!!!!!

Sprawa wyglądałaby inaczej gdyby przyznali sie do tego, ze coś im sie porypało i zmienili XXX nick, ale wypierają sie tego oskarżając Go o kłamstwo i "strasząc" banami.

Robia z ludzi idiotów, z doroslych ludzi......po prostu slow brak..
Po prostu przestroga dla tych co zamierzaja sie upominac o swoje placac za gre.
Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować