Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Rock Band 3 - kolejny krok do realizmu dzięki nowym kontrolerom

18 postów w tym temacie

Grzegorz Bonter

Wydaje się, że Rock Band 3 wreszcie zamknie usta wszystkim "jedynym prawdziwym gitarzystom", którym przeszkadza, że ludzie mają frajdę przy plastikowych wiosłach. RB3 będzie posiadało tryb "Pro" ze specjalnymi kontrolerami.

Przeczytaj cały tekst "Rock Band 3 - kolejny krok do realizmu dzięki nowym kontrolerom" na gram.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To nadal nie będzie gra na prawdziwym instrumencie. Ale faktycznie już dużo, dużo bliżej. Tutaj rzeczywiście jest spora szansa, że wymiatacz w RB3 dużo szybciej opanuje prawdziwy instrument.

I jeszcze szybka linka. Tu są też "blachy" do perki i klawisze.

http://www.joystiq.com/photos/rock-band-3-hardware/#/0

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.06.2010 o 19:25, Myszasty napisał:

To nadal nie będzie gra na prawdziwym instrumencie. Ale faktycznie już dużo, dużo bliżej.
Tutaj rzeczywiście jest spora szansa, że wymiatacz w RB3 dużo szybciej opanuje prawdziwy
instrument.

Dlaczego granie na prawdziwej gitarze z tabulaturą zamiast klocków, nie jest grą na prawdziwym instrumencie? :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.06.2010 o 20:00, Cthulhu_X napisał:

> To nadal nie będzie gra na prawdziwym instrumencie. Ale faktycznie już dużo, dużo
bliżej.
> Tutaj rzeczywiście jest spora szansa, że wymiatacz w RB3 dużo szybciej opanuje prawdziwy

> instrument.
Dlaczego granie na prawdziwej gitarze z tabulaturą zamiast klocków, nie jest grą na prawdziwym
instrumencie? :)

Bo na przykład Mustang nadal nie ma prawdziwych strun, tylko przyciski. Za to ten Squier to prawdziwa gra już według mnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Odniosłem się ogólnie do całości. W przypadku tego drugiego wiosełka, to już faktycznie może być prawdziwe granie, choć... Wszystko zależy tylko od mechaniki gry. Jeśli będzie wymagała grania, to się zgodzę. Jeśli jednak będzie to po prostu przyciskanie strun w odpowiednich i wybranych miejscach gryfu, to jednak prawdziwym graniem to trudno nazwać. Choć fakt, że blisko, coraz bliżej... :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.06.2010 o 20:15, Myszasty napisał:

Odniosłem się ogólnie do całości. W przypadku tego drugiego wiosełka, to już faktycznie
może być prawdziwe granie, choć... Wszystko zależy tylko od mechaniki gry. Jeśli będzie
wymagała grania, to się zgodzę. Jeśli jednak będzie to po prostu przyciskanie strun w
odpowiednich i wybranych miejscach gryfu, to jednak prawdziwym graniem to trudno nazwać.
Choć fakt, że blisko, coraz bliżej... :)

Będzie to polegało na tym, że musimy trącić odpowiednią strunę, trzymając palec na odpowiednim progu. Dla mnie to gitara jak nic ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No, to już całkiem nieźle. :) Choć jako gitarzysta lubiłem też pograć w Frets on Fire klawiaturą. Grałem w Guitar Hero u kumpla z tą plastikową gitarą... czuło się trochę dziwnie. :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.06.2010 o 20:19, Dared00 napisał:

Będzie to polegało na tym, że musimy trącić odpowiednią strunę, trzymając palec na odpowiednim
progu. Dla mnie to gitara jak nic ;)


Owszem, ale mam wrażenie, że będzie to ograniczone do tej samej kombinacji "miejsc", co w przypadku drugiego modelu. Więc raczej symulacja, niż granie. Chyba, że w grze pojawi się jakiś tryb ultra hardcore, w którym będzie się liczyć siła dociśnięcia struny, da się robić slide''y, czy hammeringi. Wtedy ok, to będzie prawdziwe granie na gitarze. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.06.2010 o 21:15, Myszasty napisał:

> Będzie to polegało na tym, że musimy trącić odpowiednią strunę, trzymając palec
na odpowiednim
> progu. Dla mnie to gitara jak nic ;)

Owszem, ale mam wrażenie, że będzie to ograniczone do tej samej kombinacji "miejsc",
co w przypadku drugiego modelu. Więc raczej symulacja, niż granie. Chyba, że w grze pojawi
się jakiś tryb ultra hardcore, w którym będzie się liczyć siła dociśnięcia struny, da
się robić slide''y, czy hammeringi. Wtedy ok, to będzie prawdziwe granie na gitarze.
:)

tylko raczej wtedy trzeba by było stroić gitarę, a Squiery maja słabe klucze, do tego zablokowany mostek.. jakieś aktywne przetworniki i humbucker, co to w ogóle jest? Wystarczy Guitar pro i można jechać, bo co z grą akordowa i takimi tam, a na przykład przy graniu utworów AC/DC to granie na normalnej gitarze jest prostsze niż na tych 5 przyciskach plastykowej gitarki :), a siła dociśnięcia struny nic nie da jeżeli to będą gitary (co w przypadku chińskich Squierów) takiej produkcji jak obecne Squiery z najniższej półki, gdzie co 2 egzemplarz wymaga regulacji menzury bo dźwięki na odpowiednich progach są złe, a granie na pojedynczych strunach to też nic takiego, ale łatwiej byłoby te 6 strun placami obracać niż na kontrolerze się bawić...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 11.06.2010 o 20:19, Dared00 napisał:

Będzie to polegało na tym, że musimy trącić odpowiednią strunę, trzymając palec na odpowiednim
progu. Dla mnie to gitara jak nic ;)


od takich rzeczy jest Guitar pro, a dokładniej to wątpię by jakość gry na takiej gitarze powalała, no i jeszcze pozostaje cena, i co to jest za Strat bez tremolo?! No ale twórców trzeba pochwalić za dążenie do oryginału, ale już są programy do takiej gry ( bo grą tego nazwać nie można)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.06.2010 o 21:37, Dared00 napisał:

Tutaj krótki gif przedstawiający fragment solówki w trybie Pro.

http://i45.tinypic.com/sdzm9v.jpg


"ta solówka" to w rzeczywistości szybkie prze kostkowanie wzdłuż struny i w drugą stronę, no ale blezej temu to prawdziwej gry niż temu co było wcześniej , jak będzie można podłączyć normalną gitarę to wtedy kto wie może bym zaczął grać ale tylko trybie 100% real :p, mimo wszystko wm końcu to bedzie jakieś przygotowanie do prawdziwej gry, ale tak naprawdę wątpię aby znalazło siw wielu chętnych do takiej gry co nigdy ie grali an normalnym wiośle, a jak spróbują to na pewno szybko się zniechęca, bo bądź co bądź bo tempa utworów są czasami spore i bez rozeznania na gryfie to kto ci szybko przejedzie ręką między odpowiednimi progami, albo bedzie szybko zmieniał power hordy no i jeszcze pozostaje czy te oznaczenia będą w 100% odpowiadać dźwiękom jak przy prowadzić grze, no i czy będzie można grać jak na prawdziwej gitarze te same dźwięki tylko struny wyżej? no i szybkiego kostkowania nie da się wyuczyć ze 6 razy bije na tym progu w przeciągu 1sek tylko to wychodzi samo i brzmi samo, a dokładnie zapisać się takich riffów nie da, jak wyjdzie to będzie można to sprawdzić.. a tymczasem pozostanę przy Guitar pro :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować