Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Mafia II w polskiej wersji językowej

30 postów w tym temacie

Dnia 21.06.2010 o 20:12, Karanthir666 napisał:

Weźmy np. GTA: SA. Tam kilka angielskich wyrazów jest zostawionych w oryginale jak i
miejscami są spolszczone. Poza tym tłumaczonych tekstów nikt nie czyta. Czasami odnosi
się wrażenie, że są tłumaczone za pomocą translatora.


A kiedy to GTA:SA wyszło w polskiej wersji? Cenega wypuściła oryginalną angielską wersję językową, a po pewnym czasie dopiero jakaś grupa zabrała się za spolszczenie, które i tak jest niepełne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No to dobre wieści, bo wcześniej było info, że będzie dostępna jedynie wersja z dubbingiem. Może w końcu do nich dotarło że dubbing tylko psuje klimat gry !

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.06.2010 o 21:15, sirufok1987 napisał:

A kiedy to GTA:SA wyszło w polskiej wersji? Cenega wypuściła oryginalną angielską wersję
językową, a po pewnym czasie dopiero jakaś grupa zabrała się za spolszczenie, które i
tak jest niepełne.

Żartujesz, prawda? Mam oryginalne GTA: SA w polskiej wersji językowej od cenegi. Wygrałem na onecie ;) Niemniej nieco zawiodłem się na tym spolszczeniu i w miarę możliwości poprawiam je. Chyba, że chodzi ci o GTA 4.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.06.2010 o 22:06, Karanthir666 napisał:

Żartujesz, prawda? Mam oryginalne GTA: SA w polskiej wersji językowej od cenegi. Wygrałem
na onecie ;) Niemniej nieco zawiodłem się na tym spolszczeniu i w miarę możliwości poprawiam
je. Chyba, że chodzi ci o GTA 4.


Pomyłka z ostatnim GTA;)
Ale SA w polskiej wersji było wydane dopiero jakieś 2 czy 3 lata po premierze, wcześniej było dostępne tylko i wyłącznie w wersji oryginalnej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.06.2010 o 23:01, sirufok1987 napisał:

Ale SA w polskiej wersji było wydane dopiero jakieś 2 czy 3 lata po premierze, wcześniej
było dostępne tylko i wyłącznie w wersji oryginalnej.

No i ostatnio naszła mnie ochota na SA. W PL nie grałem i nieco się przeraziłem tym co zobaczyłem. Jak ktoś chętny, to jak skończę poprawki, mogę je udostępnić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Świetna wiadomość !!! W przypadku tej gry napisy są najlepszym rozwiązaniem.
Teraz czekam na ofertę pre-ordera wersji pl na x360 i składam zamówienie :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.06.2010 o 16:38, vegost napisał:

Szkoda że Polska nadal jest zacofana.


raczej Ty jestes zacofany w stosunku do swiata gameingu w ktorym od lat rzadzi jezyk angielski ;)

dubbing - tylko w przypadku gdy mam wybor podczas instalacji: aktorzy orginalni albo pseudoaktorzyny polskie. Nie po to autorzy gry dobieraja obsade pod katem gry aby jakis polski czytacz calosc spartolil ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.06.2010 o 20:12, Karanthir666 napisał:

cenega i spolszczenia to tak jakby sprzeczne wyrazy. Jeszcze nie spotkałem żadnej idealnie
przetłumaczonej gry od cenegi.


Proponuję porównać opinię np. w prasie fachowej na temat ostatnich lokalizacji np. od CDP i od Cenegi i nie żyć w przeświadczeniu sprzed lat.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bardzo fajnie, że będzie spolszczenie. Jeśli ktoś nie kojarzy angielskiego i ominąłby fabułę w Mafii - popełniłby ogromny błąd. Tak to Cenega nas nie zawiedzie. Miło. A jeszcze milej, że polska wersja ma być baardzo dopracowana. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie tak dawno narzekałem na Cenege że na konsoli PL nie będzie .... a tu proszę.
Napisy mi w zupełności wystarczą , liczy się dla mnie zrozumienie fabuły.
Dubbing znacznie drożej wychodzi , a nie wydaje mi się że w Polsce aż tyle orginałów na konsole się sprzeda , szczególnie xboxa.
Panowie świetnie znający język Angielski , dajcie na luz z tym narzekaniem na polonizacje.Pamiętajcie że znaczna rzesza graczy to nastolatkowie , którzy jeszcze tego języka dobrze nie znają.Inna część graczy to ludzie którzy kiedyś się uczyli , ale Rosyjskiego itd. Jak wam nie pasuje to kupujcie wersję bez spolszczenia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować