Domek

Forumowa Mafia

60875 postów w tym temacie

No cóż startu nie było więc napiszę coś od siebie ;))

Będzie to edycja którą na pewno będę śledził , co więcej mam nadzieje że MG nas nie zawiedzie i jednak przynajmniej my śledzący będziemy mieli troszkę zabawy ;p

Oczywiście życzę wszystkim udanej gry no i oczywiście jak najwięcej szczęścia dla MG ;))

Jeśli oczywiście w końcu wystartujecie ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.12.2007 o 18:13, Phelela napisał:

/.../ edycja miała się rozpocząć o 16 lecz jest mały poślizg i rozpocznie się najdalej za pół godziny , /.../

Małe pytanko: jak chcesz zacząć edycję, gdy zgłosiło się do niej zaledwie dziewięciu graczy?

Proponuję też nie kłócić się, panowie, bo jest to raczej zbędne. Fimar, nie martw się, po edycji będzie dość powodów, by "pogratulować" Pheleli, nie trzeba tego robić zawczasu. ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.12.2007 o 18:13, Phelela napisał:

Hmm , nie wiem do jakiej ty szkoły chodzisz


Dla Twojej wiadomości już nie chodzę do szkoły :]. Jestem o stopień wyżej.

Dnia 14.12.2007 o 18:13, Phelela napisał:

ale ja czasu wiecznie nie mam


Na czas swojej edycji powinieneś go znaleźć (poszukaj pod biurkiem może :P) .A szczególnie zainteresować się zmianami podczas wczorajszego dnia a nie załatwiać teraz wszystko na tzw. "kocią łapę".

Dnia 14.12.2007 o 18:13, Phelela napisał:

edycja miała się rozpocząć o 16 lecz jest mały poślizg i rozpocznie się najdalej za pół godziny


No faktycznie mały ten poślizg. Gdybyś dopilnował wszystkiego jak trzeba nie byłoby żadnego opóźnienia.

Dnia 14.12.2007 o 18:13, Phelela napisał:

jabys widział zmieniłem regulamin żeby Kuk był szcześliwy


I jedna mała wzmianka zajęła Ci jeden dzień O_o? Zdolniacha z Ciebie... :P. A prośby Fiarota zostały też zrealizowane w tym regulaminie czy będziemy czekali na nie jakieś kolejne dwa dni :P:>

Dnia 14.12.2007 o 18:13, Phelela napisał:

dobra nie wtrącaj sie wiecznie i pilnuj swoich spraw OK ?


Mam prawo do wypowiadania własnego zdania na każdy temat. A można powiedzieć, że też jest to moja sprawa, gdyż uczestniczyłem w paru edycjach i za pomocą wytykania Ci istotnych błedów mam nadzieję, że wreszcie ruszysz się do roboty!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.12.2007 o 18:22, Bumber napisał:

Proponuję też nie kłócić się, panowie, bo jest to raczej zbędne.


Ja się z nikim nie kłócę. Jedynie służę a raczej służyłem pomocą ;).

Dnia 14.12.2007 o 18:22, Bumber napisał:

Fimar, nie martw się, po edycji
będzie dość powodów, by "pogratulować" Pheleli, nie trzeba tego robić zawczasu. ;)


Wpierw zobaczmy czy edycja się rozpocznie ;), bo, jeśli się tak nie stanie (gdyż póki co się na to nie zapowiada z powodu małej ilości graczy) to nie widzę żadnych przeciwskazań aby w obecnej chwili "gratulować" MG ;).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.12.2007 o 18:22, Bumber napisał:

> /.../ edycja miała się rozpocząć o 16 lecz jest mały poślizg i rozpocznie się najdalej
za pół godziny , /.../
Małe pytanko: jak chcesz zacząć edycję, gdy zgłosiło się do niej zaledwie dziewięciu graczy?


Proponuję też nie kłócić się, panowie, bo jest to raczej zbędne. Fimar, nie martw się, po edycji
będzie dość powodów, by "pogratulować" Pheleli, nie trzeba tego robić zawczasu. ;)

Hmm no to co mam zrobić przełożyć edyjcje do jutra ? Ale wystartowałaby rano :]
Bo sam już nie wiemn 9 graczy jest do jutra bym 10 znalazł.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.12.2007 o 18:30, Fimar napisał:

Ja się z nikim nie kłócę. Jedynie służę a raczej służyłem pomocą ;).

Oj tak, Phelela z pewnością jest Ci wdzięczny Za Twoją pomoc, co zresztą widać na załączonym obrazku. ;)

Dnia 14.12.2007 o 18:30, Fimar napisał:

Wpierw zobaczmy czy edycja się rozpocznie ;), bo, jeśli się tak nie stanie (gdyż póki co się
na to nie zapowiada z powodu małej ilości graczy) to nie widzę żadnych przeciwskazań aby w
obecnej chwili "gratulować" MG ;).

W sumie prawda. Jeśli edycja się nie rozpocznie, to i tak zdążysz swoje skrytykować. ;)

Phelela

Dnia 14.12.2007 o 18:30, Fimar napisał:

Hmm no to co mam zrobić przełożyć edyjcje do jutra ? Ale wystartowałaby rano :]
Bo sam już nie wiemn 9 graczy jest do jutra bym 10 znalazł.

Moim zdaniem organizowanie edycji z zaledwie dziesięcioma graczami (nie mówiąc już o dziewięciu) mija się z celem. Dwanaście to absolutne minimum. A jeśli nie potrafisz/nie możesz znaleźć odpowiedniej ilości chętnych do gry, zostaw tę fuchę komuś innemu. Nie ma co kontynuować stagnacji w tym temacie, zważywszy na to, że kolejna edycja zapowiedziana jest na "za tydzień".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dobra to przesunę start edycji do jutra ,] postaram się znaleźc na szybkiego pare osób.... mam przygotowaną fabułe i nie chciałbym żeby to na marne poszło :]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.12.2007 o 18:30, Phelela napisał:

Hmm no to co mam zrobić przełożyć edyjcje do jutra ? Ale wystartowałaby rano :]


Słuchaj , może i bym Cię poratował i się zapisał , jeśli liczyłbym jeszcze Fiarota to było by 11 . Niestety , zwróć uwagę że zapowiedziałeś start na 16:00 , czy od tamtej pory ktoś z listy się odezwał ?? Oni po prostu chyba nawet nie wiedzą co tu się dzieje . Nie wiem czy używasz gg , ale chyba w końcu powinieneś zrobić z niego użytek .Właśnie z tych powodów coraz mniej wierzę aby się z tą grą udało .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.12.2007 o 18:37, Bumber napisał:

Oj tak, Phelela z pewnością jest Ci wdzięczny Za Twoją pomoc, co zresztą widać na załączonym
obrazku. ;)


Widocznie nie należy do takich osób co potrafią serdecznie podziękować innym za rady ;). Nic to, postaram się Go zrozumieć i nie mieć za to do niego pretensji ;).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.12.2007 o 18:45, spider88 napisał:

> Hmm no to co mam zrobić przełożyć edyjcje do jutra ? Ale wystartowałaby rano :]

Słuchaj , może i bym Cię poratował i się zapisał , jeśli liczyłbym jeszcze Fiarota to było
by 11 . Niestety , zwróć uwagę że zapowiedziałeś start na 16:00 , czy od tamtej pory ktoś z
listy się odezwał ?? Oni po prostu chyba nawet nie wiedzą co tu się dzieje . Nie wiem czy używasz
gg , ale chyba w końcu powinieneś zrobić z niego użytek .Właśnie z tych powodów coraz mniej
wierzę aby się z tą grą udało .

No mówiłem wcześniej ze wszystkim których miałem na gg to im wysłałem zaproszenie , to weź się zapisz ja poprosze Fiarota i jutro rano rozpoczniemy :]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.12.2007 o 18:43, Phelela napisał:

Dobra to przesunę start edycji do jutra ,] postaram się znaleźc na szybkiego pare osób....
mam przygotowaną fabułe i nie chciałbym żeby to na marne poszło :]

Przesuwaj, masz do tego prawo, jesteś MG. Problem w tym, że jak do tej pory zgłosiło się niewielu chętnych, a niektórzy nawet się wypisali. Wątpię, by do jutra udało Ci się znaleźć kilku chętnych. Ale zawsze warto spróbować.
Weź też pod uwagę słowa spidera, gdyż trafiają one w sedno. Bycie MG nie oznacza tylko pisania postów z wynikami linczu i mordu, to także (a nawet przede wszystkim) wiele obowiązków skupiających się głownie na dbanie o dobro gry (informowanie graczy o zmianach w regulaminie, przesunięciu startu edycji czy wreszcie pozyskiwanie nowych uczestników też się do tego zalicza). Słowem jest to więcej pracy, niż na pierwszy rzut oka się wydaje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.12.2007 o 18:43, Phelela napisał:

Dobra to przesunę start edycji do jutra ,] postaram się znaleźc na szybkiego pare osób....
mam przygotowaną fabułe i nie chciałbym żeby to na marne poszło :]

-_-'' Jutro jestem w domu dopiero po 15, więc jeśli już przesuwasz to nie miej do mnie pretensji. :/

Chyba, że zaczniemy jutro wieczorem???

A tak poza tym to fajnie by było, jakbyś rozesłał role.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.12.2007 o 18:48, Phelela napisał:

No mówiłem wcześniej ze wszystkim których miałem na gg to im wysłałem zaproszenie


Jak już wcześniej wspominałem powinieneś pozaglądać na Gsy, spisać nr gg tych użytkowników, którzy mieli jakąkolwiek styczność z FM. Następnie porozmawiać z nimi przez powyższy wymieniony komunikator internetowy a być może zbierzesz więcej ludzi. Ale Ty wolisz siedzieć w domciu i wszystko sobie OLAĆ! A potem narzekać, że masz mało osób na liście! Czytaj Ty choć trochę ze zrozumieniem posty osób, które wbrew pozorom próbują Ci pomóc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

O.K., pogadałem sobie z Phelelą na GG, wyjaśniłem parę dręczących mnie spraw, także ostatecznie pojawiam się na liście graczy:

MG - Phelela

1) Kalkulator12
2) Belmundo
3) deih
4) skyler
5) Deto
6) Invin
7) Sam Fisher
8) elekrin
9) Demrenfaris
10) Fiarot

P.S. Skyler, ciesz się ;] .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Forma gry: Ktulu
Data rozpoczęcia: Przyszły czwartek lub piątek (20 lub 21 grudnia, godzina 20:00- jeśli dla kogoś ma jakieś szczególne znaczenie to kiedy mamy zacząć to niech mi o tym napisze)
MG (Manitou): Kukowsky

1. Sam Fisher5
2. demrenfaris
3. szerszeń
4. spider88
5. elekrin
6. Wilk
7. matiz123
8. Belmundo
9. Magwisienka
10. upiordliwy
11. Phelela
12. Kalkulator12
13. mefiperes
14. Neban
15. Lampek
16. Fimar
17. Scorp2005
18. skyler
19. Fiarot
20. Deto
21. LifaR
22.

Tak wygląda aktualnie lista... Na czas trwania edycji Pheleli zapisy zostają rzecz jasna zamknięte. Zaraz po zakończeniu edycji będzie się można jeszcze wpisać.

Czekam jeszcze na kilka osób, które na tej liście już powinny być. ;)

Proszę o odezwanie się na GG do mnie następujących osób:
Kalkulator
Neban
Deto

Nie mam z Wami kontaktu...

Namiary to:
7795355
kukowsky[gibon]gmail.com

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

MAFIJNE FAQ

1. „Ilu jest graczy jaki jest podział ról”
Graczy jest 11, mafiosów dwóch, katani jeden.

2.”Kto i kiedy wkracza do akcji?”
Mafia zabija po raz pierwszy dnia 15.12.2007 . Katani po raz pierwszy sprawdza 15.12.2007, a gracze linczują po raz pierwszy 16.12.2007.

3. „W jakich godzinach głosujemy i kiedy spodziewać się wyników?”
Specyficzna sprawa w tym momencie UWAGA

Sobota-
Lincz -22
Mord & sprawdzenie - do 22:15
Post - 22:15 do 22:30
Niedziela
Lincz-20.30
Mord & sprawdzenie-20:45
Post - około 21
I tak analogicznie Sobota-Poniedziałek Niedziela-Piątek itd.
4. „Co się dzieje w przypadku gdy w głosowaniu będzie remis?”
- W takim przypadku obaj giną. W przypadku remisów powyżej 2 osób nie ginie nikt.

5. „Czy brak głosowania będzie karany?”
Tak, za 1 brak głosu otrzymuje się warn, za drugi ban. Jeśli ktoś w ogóle się nie odezwie przez całą edycję, otrzymuje perma bana.

6. „Jak głosujemy?”
- Głosowanie odbywa się jawnie, czyli *na forum*. Każdy gracz pisze na forum na kogo głosuje
wraz z krótkim uzasadnieniem. Brak głosu na forum oznacza brak udziału w głosowaniu.

7. „Jak skontaktować się z Mistrzem Gry?”
- Namiary znajdziecie na moim gramsajcie. Ale żeście lenie, więc:

moje gg - 944221
Podawanie nicka to podstawa, proszę też bez głupich żartów w stylu"cześć, poklikash?"

8. „Czy mogę pogadać z innymi graczami o Mafii inaczej niż przez forum?”
Jeśli zależy Ci na perma banie, naznaczeniem do końca życia i łatką oszusta to owszem. Wyjątkiem jest mafia, która nawet powinna się porozumiewać.

9. „Czy po śmierci mogę komentować grę ‘z zaświatów’?”
- Nie. Każdy kto nie bierze już czynnego udziału w grze proszony jest o niepisanie absolutnie
niczego. Posty taki będą kasowane przez życzliwych moderatorów, a osoba chronicznie łamiąca zakaz... cóż, nie pogra u mnie więcej.

10. „Nie gram w tej edycji, ale chciałbym zapytać o coś na forum”.
- Nie rób tego! Przeczytaj ptk 9. FAQ! Za to na moje gg możesz napisać.

11. "Gramy z fabułą, nie bardzo wiem jak się wczuć i na ile mogę popisywać się swoją kreatywnością”
- Stworzony świat do fabuły jest dla Was, ale proszę bez przeginania, w stylu"zjejczałych gruszek". Czyli np. jak jest średniowiecze, to nie ma kamer; jak jesteście na wojnie, to raczej z łuków nie strzelacie. jeśli ktoś się zapędzi to wejdę na forum i poprawię publicznie.


12. “A co z tzw. offtopami?”
zadnych offtopów. Poza, oczywiście, zarzutami i linczem. A jeżeli widzisz czyjegoś offtopa nie odpowiadaj na to, od załatwiania takich spraw jest MG.

13. „Phelela, wymiatasz(kto tak mówi xD). Zastanawiam się czy masz dziewczynę i czy jesteś wolny …”
- Mam 15 lat, ale jak coś to wolny jestem ,]


NIE EDYTUJEMY POSTÓW!
Jeśli ktoś czegoś nie wie niech zgłasza się do mnie :]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach


EDYCJA MIKOŁAJKOWA :D

Było piątkowe popołudnie , grupka osób siedziała w pomieszczeniu które można by nazwać izbą ,z daleka widać było blask oraz ciepło dobiegające z niej ...... Kogo kryła w środku było jeszcze lepsze.... było ich dziesięciu , nowo przyjętych Mikołaji każdy ubrany był tak samo ale każdego coś wyróżniało ,narazie się nie znali lecz to wkrótce miało się zmienić. Jak co roku przed świętami odpoczywali by mieć siły na długą wędrówkę która ich niebawem czekała .Wszyscy Mikołajowie siedzieli przy kominku , do świąt było jeszcze trochę czasu więc zbytnio się nie zamartwiali , wiedzieli że czeka ich trudno i żmudna praca do której należało dostarczenie paczek świątecznych do dzieci na całym świecie , a w ostatnim czasie było to jeszcze trudniejsze gdyż w tym roku nastała sroga zima która dawała we znaki. Podczas gdy próbowali zacząć rozmawiać ,przy kominku opowiadając swoje ubiegłoroczne historie do izby wpadł posłaniec- był to drobnej postury skrzat którego przysyłał Szef wszystkich Mikołaji – nowi Mikołajowie byli zdziwieni gdyż nie wiedzieli że takie stworzenia mogą chodzić po świecie . Mały skrzat wleciał do rozgrzanego pokoju w którym unosił się jeszcze zapach herbaty. Stanął na środku i rzekł do wszystkich zebranych
-Witam was , mam wam do przekazania jak zwykle coroczną sytuacje jako że jesteście nowi wszystko wam wyjaśnię - różne grupy Mikołaji są wysyłane w różne strony świata ,dzieje się tak tylko raz na rok dlatego to jest tak ważne akurat wasza grupa została wysłana do Europy będziecie podróżować do różnych krajów, oczywiście będzie się to odbywało pod osłoną nocy bo wszyscy dobrze wiecie że dzieci nie mogą was zobaczyć. Codziennie będziecie dostawać informacje gdzie macie wyruszyć dnia następnego wasza wędrówka dobiegnie końca gdy wszystkie paczki zostaną rozniesione....
-Teraz sprawa reniferów , każdy z was dostanie swój własny zaprzęg którym będzie dowodził oczywiście jako że jesteście nowi każdy z was może sobie wybrać który zaprzęg chce .
-Jednym słowem czeka was naprawdę bardzo wiele roboty , teraz was opuszczam , macie czas na zastanowienie się oraz oczywiście poznanie , jeśli komuś się chce spać pokoje są na pierwszym piętrze.
-Aha i prosiłbym nie otwierać okien bo za oknem nieźle sypie ....
Skrzat pożegnał się i zniknął z pomieszczenia .
Mikołajowie za to usiedli razem w kole i zaczęli śpiewać ;]
Dashing through the snow, in a one-horse open sleigh
O''er the fields we go, laughing all the way
Bells on bob-tail ring, making spirits bright
What fun it is to ride and sing a sleighing song tonight

Jingle bells, jingle bells, jingle all the way!
O what fun it is to ride in a one-horse open sleigh
Jingle bells, jingle bells, jingle all the way!
O what fun it is to ride in a one-horse open sleigh
**************************************************************************************
Teraz jest czas na zapoznanie się , przypominam że dziś sprawdza katani i dziś również pierwszy mord

1) Kalkulator12
2) Belmundo
3) deih
4) skyler
5) Deto
6) Invin
7) Sam Fisher
8) elekrin
9) Demrenfaris
10) Fiarot
11)Spider 88

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Demsson Alkvirst of Jhundendallon (zwany też Mikołajem nr 25965) pochodził z... no, nikt nie wiedział skąd pochodzi. Niemniej jednak był dość kontrowersyjnym człowiekiem. Wakacje spędzał nie, jak inni Mikołaje - na Syberii - on wolał inne klimaty - preferował Hawaje. Demsson nie miał żony - jego gospodyni podrywała go co święta, wszędzie wieszała kwiat jemioły, jednak 25965 nie zauważał tego - zawsze latał do Polski, gdzie mieszkała jego wybranka - Magda z Czarnolasu. Ostatnimi czasy Mikołaj bardzo się zaniedbał - jego 157kg ubywało - kiedy ostatnim ważył się (dostał wagę w prezencie od Gospodyni) na wskaźniku ujrzał... 120kg! Trzeba było coś z tym zrobić - dopuszczalna waga Mikołaja, wg nieśmiertelnego kodeksu Coca-Coli wynosiła 119,5kg...

- Jadła dajcie! - zawołał. Elfy sprężyły się - dostał on 2 udźce baranie, 20l napoju od sponsora, 30 paczek M&M, 4 opakowania po papierosach oraz 5l piwa. - Będzie uczta - powiedział, po czym zabrał się do konsumpcji
- 25965! 25965! - krzyczał ktoś w oddali
- Hę?! - odezwał się niezadowolony Demsson
- CENTRALA CIĘ WZYWA! - odparł niezidentyfikowany głos
- Nosz... Z posiłku nici... - mruknął niezadowolony, po czym udał się do szarego budynku

W środku było niezbyt ciekawie, podobnie jak w całym mikołajowym kompleksie - przejęto go wszakże od Armii fińskiej, po zakończeniu II wojny światowej. Wszędzie był beton - ściany, podłoga, nawet stół

- 25965... Podejdź tu - z mroku wyłoniła się postać
- Tttak? - odparł niepewnie
- Słyszałeś może o statystykach? - zapytał chytrym głosem
Demsson wydawał się być przerażony
- Nie? - wyjąkał wreszcie
- Słabo Ci idzie, kolego. Kiedyś byłeś najlepszy... Teraz ssiesz... Na 6 grudnia ssałeś okropnie... W tamte święta też... Emeryturka?
- Jestem w stanie wykonywać swą pracę... To dla mnie całe życie, psze pana...
- Udowodnij to. I czas się ustatkować. Dzieci nie kochają singli...
- Oczy... Jasne, OK. Zrobię to jeszcze przed świętami... Obiecuję...
- Słyszałeś o tych... Zresztą, co ja będę Ci mówić... Odbierz swój zaprzęg - dziś lecisz do Portugalii. Nowa moda tam powstała, dzieci chcą prezentów wcześniej. I śnieg tam pada, nie zdarza się to często. Renifery odbierz z myjni, w SEKTORZE B.
- Zrozumiano, sir - zasalutował 25965
Postać uśmiechnęła się
- Możesz wyjść. Good luck

Demsson wybył z pomieszczenia. Po odebraniu zaprzęgu i reniferów miał obowiązek wrócić do SEKTORA C, dołączyć do reszty mikołajów. Nawiasem mówiąc trzymano ich w fatalnych warunkach. Brak bieżącej wody, wszechobecny brud i pył. Tynk sypiący się ze ścian. Karaluchy, które urządzały sobie potańcówkę co noc. I to wszystko za marną pensję i zgrzewkę Coli co roku. Niektórzy mieli dość... Niektórzy mogli zdradzić...

25965 otworzył drzwi.
- Witajcie, mikołajowie. Gdzie was przydzielili? - powiedział nieco znużonym głosem

*^*^*^*^*^*^*^*^*^*^*^*^*^*^*^*^*^*^*^*^*^*^*^*^*^*^*^*^*^*^*^*^*^*^*^*^*^*^*^
1) Popracuj nad interpunkcją :)

2) Wydawało mi się, że jest nas 11, a nie 10 :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

- hou hou hou! - zahouhał Lekrifer - Stary (TEN Mikołaj :P) znowu zapomniał powiedzieć tym skrzatom, żeby zamykali te okna w czasie świątecznej przemowy.
Ku zdziwieniu wszystkich postacią przemawiającą był renifer, który włożył głowę przez okno.
- Mówcie mi Lekrifer, jestem miejscowym reniferem i oczywiście zaprzęgniętym do waszych usług.
Lekrifer, jako, że był reniferem miał niewiadome pochodzenie i jego praca polegała na uregulowaniu przelotów św. Mikołajów. Miał piękne poroże i ciemno-brązowawą sierść. Jego magiczne moce pozwalały mu tylko latać, nie miał, jak najlepsze renifery, lasera w nosie.

***********************************************************************
pierwsza wpadka Pheleli w czasie tej edycji ;] postanowiłem mu pomóc i uzupełnić fabułę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się