Domek

Forumowa Mafia

60875 postów w tym temacie

FireBox właśnie się włączył.
- Już nawet w necie krążą plotki o jakichś straszliwych wirusach działających we dwóch, a tu proszę - photoshopa nam gwidznęli... I kto mi "wstecz" zrobi?! - znowu sie wydarł, korzystając ze swego pliku sound.sfx.
"Hmm, pomyślał, dlaczego w życiu zawsze mam pecha, mieliśmy szansę wywalić wirusa, a tu nic, i to ja poparłem, żeby wywalić normalny program... a niech mnie windows pochłonie! :/ Dalej, zero podejrzeń, albo chociaż jakiś śladów, jedyne ewentualne podejrzenie, że programy, które nie głosowały ze wszystkimi mają mniejsze prawdopodobieństwo bycia wirusami, ale to wszystko. Dalej jest 9 programów, które mogą być wirusami. Musimy teraz dokładnie przeanalizować wypowiedzi wszystkich programów (progtalk.sys) i może znajdziemy kogoś kto nie pasuje do normalnych programów."
I poszedł zaglądnąć do sieci w poszukiwaniu wiadomości o wirusach kasujących dobre programy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

walterminator wyszedł ze stanu zawieszenia. Najpierw pogrążony był w obliczeniach, a potem okazało się, że pamięć komputera nie jest w stanie zaspokoić potrzeb walterminatora i po prostu doszło do zawieszenia...

Do rzeczy jednak - walterminator obiecał sobie poprawę - Dziś mamy już jakieś poszlaki. Zazwyczaj podejrzewa się ostatnich głosujących. Ale dziś mieliśmy sytuację następującą:
1. Dazzy [Ninger -1]
2. mtobi [Seba - 1, Ninger - 1]
3. Seba [walgierz - 1, Seba - 1, Ninger - 1]
4. Ninger [DaZZy - 1, walgierz - 1, Seba - 1, Ninger - 1]
5. Shogun [mtobi - 1, DaZZy - 1, walgierz - 1, Seba - 1, Ninger - 1]
6. fanfilmu [LifaR - 1, mtobi - 1, Dazzy - 1, walgierz - 1, Seba - 1, Ninger - 1]
7. Kukowski [DaZZy - 2, LifaR - 1, mtobi - 1, walgierz - 1, Seba - 1, Ninger - 1]
8. Invin [DaZZy - 3, LifaR - 1, mtobi - 1, walgierz - 1, Seba - 1, Ninger - 1]

Wyraźnie widać, że pierwsze sześć osób głosowało każdy na inny program. Dopiero dwóch ostatnich wyłamało się i pogrążyli DaZZego. Czy to ich stawia w złym świetle? Moim zdaniem nie, ale... Któryś z nich mógł wskazać DaZZego, by chronić kolegę (oni sami nie mieli głosu). Zagłosowali niemal jednocześnie i myślę, że z dużym prawdopodobieństwem można uznać, że nie są parą zdrajców. Zagłosowali niemal w ostatniej chwili, zapewne nie wiedząc jeden o drugim.
Takie ryzyko (wygląda na dobijanie) zdrajca podjąłby tylko gdyby jego kompanowi groził lincz. A tymczasem wszyscy mieli po jednym głosie.
Moim zdaniem można założyć, że jeśli ktoś z dójki Kuki/Invin jest zdrajcą, to tylko wtedy, jeśli drugim zdrajcą jest ktoś z niegłosujących, mających już głos, czyli: ja albo LifaR. Swojej niewinności jestem pewny. Wypada mi więc "sprawdzić" jutro Lifara.
Oczywiście nie jest powiedziane, że ta teoria jest w jakiejś części prawdziwa, ale na chwilę obecną to jedyne sensowne wnioski jaki mozna wyciągnąć z linczu. Poszukam oczywiście też innych.

*****
Przepraszam MG i Graczy za brak głosu. Zająłem się pracą, a potem komputer mi fisiował :/
To się nie powtórzy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.01.2007 o 22:57, LifaR napisał:

Jesli chodzi o moje podejrzenia - Kukowsky.
Wykluczam z grona podejrzanych, przynajmniej chwilo FireBoxa (Invina). Glosowal jako ostatni na Dazziego, wiec chyba zbytnio by sie wystawil, jako nasz wrog.

Tyle, że zagłosowali oni niemal jednocześnie, więc dla mnie są jednakowo podejrzani/nie podejrzani.
walterminator zajął się analizą terminarza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

----
Naszła mnie pewna myśl, dosyć luźna, i jeśli bedziecie głosować możecie nie brać jej pod uwagę, mianowicie, jeśli bylibyście mistrzem gry, to czy po nieudanej edycji wzięlibyście do mafii kogoś kto gra w nią pierwszy raz? Nie wiem czy jest jakiś debiutant oprócz mnie, ale myślę, że skoro Kal nie wziął mnie, to myślał podobnie jak wyżej napisałem i wziął już troche doświadczonych.
----
Invin zaczął rozpisywać w pliku think.txt swoje podejrzenia:
- walgierz - moim zdaniem odpada, gdyby był mafią pewnie takiego posta nawet by mu się nie chciało napisać, a jeszcze żeby bronić w nim mieszkańców?
- Kukowsky - oddał głos równo ze mną, czyli pewnie myślał podobnie do mnie, narazie go wykluczam
- mtobi - mógł wybić photoshopa, żeby pozbyć się konkurencji :P, poza tym głosował na niego w linczu, ale to kiepskie argumenty.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

KaKa właśnie przed chwilą otrzymał wiadomość o tym, że z komputera zniknęły kolejne dwa "czyste" programy. Komunikator nie mógł się pogodzić z tym, że przyłożył swoje pluginy do usunięcia Mikro Suft Dorra, jednak gdyby oddał głos na kolejną osobę bez głosu to wówczas mogłoby dojść do sytuacji w której usunięty zostałby walterminator razem z Lif_Tweak, gdyż brałem pod uwagę, że mogą oni nie zdążyć oddać swoich głosów na czas, więc głos na osobę z jednym głosem spowodował, że remisowało trzech graczy, więc jakby był remis zginęła by tylko jedna osoba z tego grona... Przez wirusa został usunięty wczoraj Photoshop. Jak dla mnie wygląda to na usuwanie programów, które jeszcze niedawno były zainfekowane, jednak jeśli wirus tak działa ciężko jest powiedzieć, który z programów mógłby za tym stać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.01.2007 o 23:23, walgierz napisał:

Tyle, że zagłosowali oni niemal jednocześnie, więc dla mnie są jednakowo podejrzani/nie podejrzani. walterminator zajął się analizą terminarza.

- Rzeczywiscie, zwrocilem uwage tylko na godzine posta FireBoxa, nie patrzac juz na godzine przy glosie KuKu. Nastepuje jednak tylko mala korekcja moich wnioskow - nie ma nikogo kogo bym odsunal z kregu podejrzanych. Invin i Kukowsky mogli sie dogadac, by oddac glosy w ostatniej chwili. Co prawda bardzo ich to wystawia, ale mogli podejrzewac, ze nikt nie wezmie pod uwage, iz obaj sa zlymi, paskudnymi wirusami.
Jesli chodzi o Twoja teorie to jest jedna luka - gdzie tu ratowanie kolegi, jesli w przypadku remisu skasowane zostaja dwa programy ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Proszę o wybaczenie, ale u mnie w domu prawie wszyscy są chorzy i moj tata przez pół dnia siedział i skanował rózne rzeczy, a potem juz mi nie pozwolili. Jeno - Dolaro sprawdził swoją pamięć

tzzz Nie wykonywano żadnych przeliczeń tzzz

Hmm, sądze, że żaden z zdrajców (tu wirusów) nie głosował na Dazzy''ego, po prostu nie chcieli się rzucać w oczy, a grupa osób które nie głosowały lub zagłosowały na innych (poza Dazzym) jest dość duża i tu zdrajcy się przyczaili, to chyba wszystko co mam do powiedzenia. tzzz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.01.2007 o 23:35, Invin napisał:

- mtobi - mógł wybić photoshopa, żeby pozbyć się konkurencji :P, poza tym głosował na niego
w linczu, ale to kiepskie argumenty.


Pamiętam kiedyś w niedawnych edycjach zrobiłem taki myk na avalonie i takie baty się na mnie posypały, że ho ho...

Co do mnie, to ja nar5azie nie mam żadnego typu, nikt się nie ujawnia, z głosem poczekam do wieczora, gdyż wszystko się może zdarzyć...

Mówiąć to PIMP udal się do palety "frędzle" aby jeszzcze trochę poprawić jeden obrazek...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.01.2007 o 14:24, mtobi napisał:

nikt się nie ujawnia

A kto niby ma się ujawniać? :)

Z grupy głosującej na Dazzy''ego nie mogę wykluczyć nikogo.
Jednak zaciekawiła mnie ta wypowiedź: "Ninger - taki ze mnie katani, jak z Ciebie mafia :P" ( http://forum.gram.pl/forum_post.asp?tid=59&pid=21890). Skąd Firebox wie, czy Ninger jest mafią czy nie? Można to potraktować jako niefortunną wypowiedź, ale jest to naprawdę dziwne :) Oni (Invin + Ninger) razem? Możliwe, ale dość trudne do przełknięcia, bo przecież rzadko mafiozi głosują na tę samą osobę.
KuKu? Wygląda na to, że chce nam pomóc. Ale może to tylko pozory ;]

Co do reszty - głosy byłe całkiem porozrzucane, więc mało co można z tego wymyślić. Mikro Suft Dorr głosował na walterminatora, ale powodem jego śmierci raczej jest poprzednia, zainfekowana wersja tego programu :)

Idę pousuwać Kalkulatorowi jego maile, nie pomaga nam usunąć wirusa, to niech straci swoje listy ;))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Przyznam bez bicia, że to rzeczywiście może wyglądać podejrzanie, ale wynika to z tego, że w pierwszych postach raczej wierzyłem w niewinność Ningera, a chciałem tylko zaprzeczyć co do mojej kataniności.. Teraz wirusem wg. mnie może być każdy z Ningerem włącznie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.01.2007 o 08:49, LifaR napisał:

Jesli chodzi o Twoja teorie to jest jedna luka - gdzie tu ratowanie kolegi, jesli w przypadku remisu skasowane zostaja dwa programy ?

My nie oddając głosu mamy po dwa. DaZZy jako trzeci dołącza do naszej radosnej grupki i już nie giniemy tylko my, ale jest losowanie i 66% na przeżycie.
Opcja druga.
Zastanówmy się zatem.
Był remis 6 programów. Przy tej sytuacji losowany byłby ten do kasacji. Nawet jeśli wśród nich byłby zdrajca, to szansa na jego pozbycie się byłaby mała. Ja bym nie ryzykował zatem wyskakiwania przed szereg jak zrobili to KuKu i FireBox.
Dlatego myślę, że KuKu i FireBox mogą być winni jedynie w przypadku, gdy drugim zdrajcą jest któryś z nas (przedstawiam punkt widzenia innych, bo swojej niewinności jestem pewny).

Nie mając lepszego pomysłu, postnowiłem dziś oddać swój głos na Lif_Tweaka, wstrzymam się jednak, bo może ktoś mnie oświeci.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja narazie pomysłów do głosowania raczej nie mam, waham się między NinWare(Ninger) i PIMP(mtobi), chwilowo zaczekam, może ktoś wysunie jakąś teorię.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dobra, ja nie mam pomysłu za bardzo, zaraz wybiorę kogoś z grupy walgierz, Ninger, mtobi, shogun, MAR Cinek, fanfilmu.pl, LifaR, czemu??? Bo jak już mówiłem, nie uważam żeby dwie ostatnie osoby głosujące na Dazzy''ego były w mafii. Niech pomyślę i przeskanuje swoją pamięć:

tzzz Nie wykonywano żadnych przeliczeń tzzz

########################################

lincz ----> PIMP (mtobi)

Później prawdopodobnie nie bede mogł siedzieć przed kompem, wiec nie chce ryzykować wpadki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

- Pora na decyzję - oznajmił kumpel z folderu.
- No trudno, coś musimy zrobić.
I wysłał wszystkim programom komunikat dotyczący programu, który może być zarażony.

-----
Lincz ---> NinWare.exe (Ninger)
-----

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Echh, naprawdę nie mam żadnych pomysłów, więc pójdę tradycyjną metodą oko za oko. Nic innego dzis nie wymyślę.

*************
Lincz-------> Avalon

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

>/.../
- Mialem Ci cos napisac, poklocic sie... Ale doszedlem do wniosku, ze mozesz miec racje. I pewnie wlasnie dlatego glos oddam na Ciebie. Ze wszystkich teorii Twoja zdaje mi sie najbardziej kupy trzymac, dlatego uwazam, ze dzis glosy powinny isc na mnie lub na Ciebie. Ktos z nas napewno jest w mafii (wg. Twojej teorii). Nie uda sie za pierwszym razem, uda sie za drugim, prawda ?

-------------
lincz -> walgierz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No cóż, prawdopodobieństwo że trafię jest jak jeden do dwunastu, ale spróbuję wytypować mądrze.
A może znajdę więcej wskazówek na guglach co do tych wirusów? Może nawet aktualizację do Pingwina! Spróbuję. Będę potrzebował jednak połowy mocy obliczeniowej kompa, więc będzie trochę cięło.

**************************
Lincz --> Kukowsky (KuKu ver. 6.66)
**************************

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A ja zagłosuję na NinWare''a.
Poszedł na łatwiznę oddając swój ostatni głos, może nie jest to doskonały dowód, jednak wydaje mi się najlepszym kandydatem.
Jakoś teorie walterminatora mnie nie przekonują. Zastanowię się jeszcze,

PS. Wiecie ile ten Kalkulator dostaje spamu?! Ja się wypisuję z tej roboty, wolny procesor (tylko 2 GHz, nieporozumienie, to mi nie wystarcza!) przeszkadza mi w pracy ;)

***
lincz --> Ninger

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.01.2007 o 19:28, LifaR napisał:

- Mialem Ci cos napisac, poklocic sie... Ale doszedlem do wniosku, ze mozesz miec racje. I pewnie wlasnie dlatego glos oddam na Ciebie. Ze wszystkich teorii Twoja zdaje mi sie najbardziej kupy trzymac, dlatego uwazam, ze dzis glosy powinny isc na mnie lub na Ciebie. Ktos z nas napewno jest w mafii (wg. Twojej teorii). Nie uda sie za pierwszym razem, uda sie za drugim, prawda ?


Hehehe. No cóż, słuszny tok rozumowania :)

*****
Lincz --> LifaR
Bo nie mogę nic lepszego wymyślić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.01.2007 o 07:31, Kukowsky napisał:

KaKa właśnie przed chwilą otrzymał...

KuKu po pewnej chwili zorientował się, że od tego przepychu wiadomości nawet na pewien czas zapomniał własnej nazwy. Rzecz jasna tak genialny program KuKu nie może być porównywany do czegoś takiego jak Kaka (nawet ten piłkarz nie jest tak genialny jak ten program)...

Co do dzisiejszych typowań to mam po prostu pustkę w bazie danych. Nie mam pojęcia, który program podejrzewać o bycie wirusem. Poobserwuje jeszcze trochę obecną sytuację i za jakiś czas podejmę odpowiednią decyzję.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się