Domek

Forumowa Mafia

60875 postów w tym temacie

Dnia 28.04.2007 o 11:02, .Darnok napisał:

Ashakela bym faktycznie jakoś usunął, bo nie jest brany kompletnie pod uwagę przy głosowaniach,
a byłoby bardzo nieprzyjemne i trochę niesmaczne gdyby się okazało, że jest jednak mordercą,
a całą rozgrywkę kontynuuje samotnie jakiś jego wspólnik.

Nie wiemy czy jeszcze jest on na liście, niestety musimy poczekać na post MG. Jeśli natomiast jest mafią i nie będzie brał udziału w grze ( to co napisał ) to myślę że nie będzie miało sensu kontynuować gry z jednym nieaktywnym mafią tym bardziej że regulamin jasno określa takie postępowanie .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No i mafia usunęła Fiarota który chyba najbardziej im zawadzał ;]. Dzisiaj skoncentruję się na dwóch osobach : Mtobi i upiordliwy. Najbardziej podejrzany jest ten pierwszy ale drugi za bardzo z tyłu nie zostaje ;]. Do kolejnej grupy nadal zalicza się Sonic. Jednak coś mi się w nim nie podoba ale raczej na niego dzisiaj nie zagłosuję. To tyle.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Przeglądając dość powierzchownie wypowiedzi poszczególnych zawodników zwróciłem być może nieco przypadkowo uwagę na to stwierdzenie Spidera -> http://forum.gram.pl/forum_post.asp?tid=59&pid=25772 . Zgadnijcie kto zginął wieczorem z rąk mafii? Dar. Może i przypadek, ale w sumie trudno zrozumieć motywy jakimi sugerowała się mafia przy wyborze ofiary. No bo powiedzmy sobie szczerze, czy Dar mógł się komuś narazić? Być może był właśnie postacią budzącą najmniejsze kontrowersje. Ale z drugiej strony - głosował na mtobiego. Jako jedyny. I od tamtego momentu mtobi już nie uzyskał żadnego głosu w typowaniu. Pytanie tylko, czy śmierć Dara była spowodowana próbą załatwienia sobie alibi przez Spidera, czy też raczej pozbycia się przez mtobiego jedynej osoby, która na niego głosowała. No i być może coś przeoczyłem, bo jeszcze nie wszystko do końca przeczytałem, ale jakoś nikt nie skojarzył śmierci Dara z mtobim. To dość spore przeoczenie ze strony nas wszystkich. Sprawa jest o tyle poważna, że mtobi jakoś dziwnym trafem zawsze wypowiada swoje opinie jakby "obok", nie angażując się bezpośrednio w jakieś dyskusje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jakby nie patrzeć jest trochę przestoju w temacie, chyba większość korzysta ze słonecznej pogody i bawi się tym naszym cudownym, wspaniałym piaseczkiem ;P

Tak próbowałem w ramach ciekawości popatrzeć kto ile razy przyczynił się w głosowaniu do śmierci niewinnej osoby. Pytanie tylko na ile jest to przemyślana decyzja a na ile zwykła pomyłka, która teoretycznie mogła się przydarzyć każdemu z nas. Inna sprawa to przyglądnięcie się ogólnemu sposobowi myślenia poszczególnych graczy. Zestawiając wszystko konkretnie, ukazując rozkład głosów:


Sonic najpierw przyczynił się do śmierci niewinnego Lifara, następnie wybrał na swojego typa Deiha, by ostatnim razem przyłożyć rękę do śmierci niewinnego skylera. 2-krotnie przyczynił się zatem bezpośrednio do ubicia niewinnego w linczu.
Deih wskazał na niewinnego Lifara, następnie na niewinnego Liqida, by ostatnim razem zatrzymać się na mojej osobie. Również 2 "ofiary" na koncie.
Upiordliwy -> mtobi, potem Ashakel, potem Spider. Za każdym razem inny typ, ani razu nie przyczynił się do śmierci niewinnej osoby w linczu - czyli z jednej strony znajduje się w podobnej sytuacji jak moja osoba, czyli nie przyłożyliśmy ręki do żadnego linczu. Pytanie tylko, czy aby na pewno uznać to za czynnik rozgrzeszający? Siebie z oczywistych względów nie podejrzewam, natomiast upiór trochę mnie tymi głosami zaintrygował, chociaż jakiś wielkich podejrzeń wobec jego osoby nie mam. I trochę mnie to martwi.
Spider początkowo wybrał Deiha, potem 2-krotnie "kosił" niewinnych w linczu - najpierw Liqida, następnie zaś skylera.
Mtobi zaczął dość specyficznie "głosując" na siebie. Potem padło na Sonica, a ostatnio dostało się skylerowi. 1 "ofiara", chociaż sposób oddawania głosów i udzielania się w temacie w znaczący sposób zwiększa podejrzenia wobec jego osoby.
Ashakel wskazał na niewinnego Lifara, potem na Deiha, ostatni głos chyba na siebie - pytanie tylko, czy powinienem go w ogóle brać pod uwagę.

Widać więc wyraźnie, iż liderami są trzy postacie - Sonic, Deih oraz Spider. Niemniej jednak brak przyczynienia się przez upiordliwego do któregokolwiek z linczów czy też mniejsza ilość "ofiar" u pozostałych graczy, szczególnie u mtobiego, wcale nie czyni ich niewinnymi. Szczególnie ten ostatni coś mi łazi po głowie, chociaż nadal biorę pod uwagę np. układ Spider-Sonic.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Darnok zrobił nam małą genezę i co z niej wycvzytałem .Otóż moimi typami na mafię są Darnok i Upiordliwy .Praktycznie jako jedyni nie oddali głosów na niewinnych .Dziwny zbieg okoliczności albo wiedzą na kogo głosować lub nie .Dzisiaj postawię na jednego z nich .Jako że słoneczko praży i piaseczek nagrzany , tylko brakuje szumu fal to nie wiem o której wrócę .Więc na wszelki wypadek już teraz oddam swój głos .Jeśli wrócę przed 22 to jeszcze przeanalizuję co się działo od tej pory ale raczej wątpię aby coś zmieniło mój pogląd .

****************************
Lincz -----> Darnok
****************************

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zabawne, że sam na to wskazałem i podkreśliłem?
Ale w sumie czy może mnie to dziwić, skoro sam 2-krotnie przyczyniłeś się do śmierci niewinnego. Najlepiej obrócić kota ogonem i oddalić podejrzenia od siebie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.04.2007 o 17:18, .Darnok napisał:

Zabawne, że sam na to wskazałem i podkreśliłem?


No właśnie , jak wiesz że coś jest nie tak to lepiej o tym samemu powiedzieć niż ktoś ma na to wpaść .To właśnie przeważyło szalę i głosuję na Ciebie , nie na Upiordliwego .Choć i on wczoraj coś próbował mieszać na wieczór .

Dnia 28.04.2007 o 17:18, .Darnok napisał:

Ale w sumie czy może mnie to dziwić, skoro sam 2-krotnie przyczyniłeś się do śmierci niewinnego.
Najlepiej obrócić kota ogonem i oddalić podejrzenia od siebie.

Jak większość mam to na sumieniu .większość jest równierz mieszkańcami , więc każde wyróżnienie jest podejrzane .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.04.2007 o 17:21, spider88 napisał:

(...)
No właśnie , jak wiesz że coś jest nie tak to lepiej o tym samemu powiedzieć niż ktoś ma na
to wpaść .To właśnie przeważyło szalę i głosuję na Ciebie , nie na Upiordliwego .Choć i on
wczoraj coś próbował mieszać na wieczór .


Fakt, że nie przyłożyłem ręki do niczyjej śmierci ma być dla mnie problemem. No faktycznie, szkoda, że nie ubiłem nikogo niewinnego w linczu, miałbym przynajmniej święty spokój. Inna sprawa, to lepiej byłoby siedzieć cicho, bo przecież ktoś na pewno wpadłby na taki genialny plan o rozpisce tego typu.

Dnia 28.04.2007 o 17:21, spider88 napisał:

Jak większość mam to na sumieniu .większość jest również mieszkańcami , więc każde wyróżnienie
jest podejrzane .


Bla, bla, takie sformułowania są równie oczywiste jak zdania typu "piłka jest okrągła a bramki są dwie" ;-P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.04.2007 o 17:30, .Darnok napisał:

Fakt, że nie przyłożyłem ręki do niczyjej śmierci ma być dla mnie problemem. No faktycznie,
szkoda, że nie ubiłem nikogo niewinnego w linczu, miałbym przynajmniej święty spokój. Inna
sprawa, to lepiej byłoby siedzieć cicho, bo przecież ktoś na pewno wpadłby na taki genialny
plan o rozpisce tego typu.


Może tak a może nie ;p
Wiesz każde wyróżnienie z tłumu rzuca się w oczy więc tym bardziej dziwi to że sam to wytłuściłeś a mogłeś mieć w tym cel .

Dnia 28.04.2007 o 17:30, .Darnok napisał:

Bla, bla, takie sformułowania są równie oczywiste jak zdania typu "piłka jest okrągła a bramki
są dwie" ;-P


Niby tak , ale są prawdziwe .Zresztą sam powinieneś to wiedzieć . Śp. Pan Górski wiedział co mówi .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Przeanalizwoałem sytuacje i:

Darnok - podejrzany nr. 1 (powody Fiarota)
Upiordliwy/deih - podejrzani nr. 2 - upiordliwy dużo miesza, ma dziwne wyskoki.
Głosuje tylko przed linczami.
Deih mi po prostu do roli mafii pasuje.
Spider- o nim później. Myślałem o nim podczas dzisiejszego wyjazdu (jechałem do jakiegośtam zamku, cośtam pozwiedzać). Bynajmniej w tych rozmyślaniach nie wyszedł tak pozytywnie jak w analizach wcześniejszych na jego temat.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.04.2007 o 18:23, Sonic1575 napisał:

Przeanalizwoałem sytuacje i:


Niezwykle fachowa analiza. Aż nie mogę się zdecydować wobec którego zdania powinienem się ustosunkować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 28.04.2007 o 18:41, .Darnok napisał:

Niezwykle fachowa analiza. Aż nie mogę się zdecydować wobec którego zdania powinienem się ustosunkować.

Dokładnie :D:D. Ja już nawet chyba wiem kto jest mafią :P:)). A ktoś tutaj wspominał niedawno , że inni opierają się tylko na wnioskach wymyślonych przez inne osoby. No a widocznie ta osoba też żadnych nie wymyśliła :D. Aha. głosujcie na Darnoka bo pasuje mi do roli mafiozy! :P:P :D...Żart oczywiście.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wydawało mi się, że dzisiaj poważniej zastanowię się nad osobą mtobiego, ale coraz mocniej chodzą mi po głowie Spider i Sonic. Pierwszy stosunkowo postanowił oddać dziś głos i dość sprytnie wybrnął z większej dyskusji dzisiejszego wieczora. Jego odpowiedzi zdają się być zbyt ogólnikowe, a powód dla którego zagłosował na mnie... kompletnie odwrotny niż oskarżenia, jakie padły na jego temat. Natomiast Sonic sformułowaniem "o nim później" na temat Spidera jeszcze bardziej mnie zaintrygował, chociaż ciągle strasznie się obawiam, że jego postawa może być grą nieco pomieszanego mieszkańca.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.04.2007 o 18:54, deih napisał:


>Żart oczywiście.

A nasypać Ci piasku za kołnierz? :P

Pula graczy coraz bardziej się zawęża, trzeba się zdecydować na bardziej konkretne typy. I tak się teraz martwię, że na pierwszy plan wychodzą u mnie Spider z Sonicem, tuż za nimi mtobi, a tutaj niespodziewanie trochę mniej piszą na temat Twój i upiora. Jak się okaże, że we dwóch jesteście mafią, to będą niezłe jaja ;P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.04.2007 o 18:41, .Darnok napisał:

Niezwykle fachowa analiza. Aż nie mogę się zdecydować wobec którego zdania powinienem się ustosunkować.

Nie miałem czasu.
Ale ogólnie jest to wina lenistwa i tego że coś mi te wnioski ostatnio nie idą (nie moge wyciągnąć odpowiednich).

Spider: Wie że jestem mieszkańcem.
Do tej pory nie myślałem o nim, ale teraz nagle pomyślałem: "a może on wie że nie jestem mafią, bo sam nią jest?".
No bo do ostatniego głosowania nie dostawał głosów na linczu.
Ale Darnok is my number one.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 28.04.2007 o 19:00, .Darnok napisał:

A nasypać Ci piasku za kołnierz? :P

Ale groźba nie ma co :P...Piasek sam się sypie za kołnierz więc twoja pomoc jest zbędna :)).

Dnia 28.04.2007 o 19:00, .Darnok napisał:

Pula graczy coraz bardziej się zawęża, trzeba się zdecydować na bardziej konkretne typy.

No a ja dzisiaj zapewne zagłosuje na Mtobiego. Powody , powody...Przyjdzie napisze i pójdzie. Nie wyciąga za wielu konkretnych wniosków czyli nie wnosi nic do gry. Do innych nic nie mam. Chociaż na siłę można by się przyczepić :P.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.04.2007 o 19:03, deih napisał:


No a ja dzisiaj zapewne zagłosuje na Mtobiego. Powody , powody...Przyjdzie napisze i pójdzie.
Nie wyciąga za wielu konkretnych wniosków czyli nie wnosi nic do gry. Do innych nic nie mam.
Chociaż na siłę można by się przyczepić :P.


To chyba swoją decyzją niejako wpłyniesz na mój typ. Miałem zamiar wybrać kogoś z pary Spider-Sonic, ale jeśli Ty zagłosujesz na mtobiego, to aby uratować własny tyłek będę musiał przyłączyć się do innej koncepcji (chociaż jakby nie patrzeć mi osobiście postawa mtobiego również wygląda trochę podejrzanie).
No, ale pozostaje nam jeszcze upiordliwy i jeszcze nieznane jego plany na wieczór. Ashakel jest poza obiegiem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tak zgodzę się. Zobaczymy co napisze jeszcze upiordliwy ;] bo ma podobną taktykę jak mtobi. Ja się od wczoraj zastanawiam czy Ashakel nie odpadł już bo się w ogóle nie udziela. ;) Zapewne Lampek dzisiaj Go usunie z gry .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

>Pierwszy stosunkowo postanowił oddać dziś głos i dość sprytnie

Dnia 28.04.2007 o 18:55, .Darnok napisał:

wybrnął z większej dyskusji dzisiejszego wieczora. Jego odpowiedzi zdają się być zbyt ogólnikowe,
a powód dla którego zagłosował na mnie... kompletnie odwrotny niż oskarżenia, jakie padły na
jego temat.

Jakoś tego nie rozumiem . Wiem że chciałbyś coś konkretnego na mnie napisać ale nie wiesz co .Oczywiście reakcja obronna więc to rozumiem ale mieszasz strasznie .Czemu ani razu nie napisałeś wprost , że uważasz mnie za mafię tylko tak krążysz .Mówisz że moje odpowiedzi są ogólnikowe , ale one są takie jak zadawane pytania ;p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.04.2007 o 20:19, spider88 napisał:

(...)
Jakoś tego nie rozumiem . Wiem że chciałbyś coś konkretnego na mnie napisać ale nie wiesz co
.Oczywiście reakcja obronna więc to rozumiem ale mieszasz strasznie .Czemu ani razu nie napisałeś
wprost , że uważasz mnie za mafię tylko tak krążysz .Mówisz że moje odpowiedzi są ogólnikowe
, ale one są takie jak zadawane pytania ;p


Dar zginął tego samego dnia, kiedy Ty napisałeś o nim, że "myśli tak samo jak Ty".
Skyler zwracał uwagę na Twoje relacje z Sonicem i padł w linczu po głosach m.in. Twoim i Sonica właśnie.
Do tego 2 razy przyczyniłeś się do śmierci niewinnych osób.

Nie no, ja piszę ogólnikowo, poza tym to przecież tylko i wyłącznie reakcja obronna. Ciekawe, że ta reakcja miała miejsce jeszcze zanim oddałeś głos na mnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się