Domek

Forumowa Mafia

60875 postów w tym temacie

Ja powiem tak, na następną edycję raczej się nie zapiszę bo:

a) wyjadaczem nie jestem;/
b)i tak się nie dostanę:PP

Więc poczekam na którąśtam gdzie mnie przyjmą i jak się sprawdzę to będe miał większe szanse na inne;]

A sam nie robię własnej bo:

a) nie mam czasu ( prowadzenie to o wiele więcej niż granie)
b)powtórzyłaby się pewnie sytuacja

Co prawda prowadziłem kiedyś własnę grę(???) NeverEndingStory (ktoś jeszcze to pamięta) ale to nie to samo. Poza tym do mojej edycji musiałbym zrobić scenariusz a mi się nie chce:PP

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.01.2008 o 20:13, Fimar napisał:

Trochę mnie dziwi Wasze zachowanie. Mam tu na myśli spidera i Bumbera.


Nie rozumiem o co Ci chodzi .Wiem że do środy nie mam dostępu do kompa po godz. 20 więc zapisanie się było by raczej niesmaczne , przynajmniej wobec innych graczy . Już nie raz grałem gdy MG był początkującym graczem i to mi nie przeszkadza .Nie wiem o co się tutaj spinasz , uwierz że gdybym mógł to bym się zapisał .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach


Ileż to już czasu... heh kiedyś to był nawet jakowyś statystyk FM (pamiętam jakieś wykresy aktywności kto co i dlaczego:)) , nie pamiętam kiedy brałem udział po raz ostatni ale pamiętam że mnie szybko ubili:)

Podobno szykuje się edycja jakaś... i ozdoba trawnikowa ma się wynurzyć, i jakieś inne persony z odmętów dawno minionej świetności wątku, jak widzę ostania edycja która miała się odbyć została odwołana - jednym słowem źle się dzieje ale widzę świetlaną przyszłość - rok z ósemką to i dobrze będzie:P


ps: witam wszystkich dawno niewidzianych oraz tych których widzę po raz pierwszy....
--
Cerm

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.01.2008 o 20:43, CermatoX napisał:


Ileż to już czasu... heh kiedyś to był nawet jakowyś statystyk FM (pamiętam jakieś wykresy
aktywności kto co i dlaczego:)) , nie pamiętam kiedy brałem udział po raz ostatni ale pamiętam
że mnie szybko ubili:)

Ostatni raz grałeś dokładnie 25.02.2007, 21:57 ;p

Dnia 07.01.2008 o 20:43, CermatoX napisał:

Podobno szykuje się edycja jakaś... i ozdoba trawnikowa ma się wynurzyć, i jakieś inne persony
z odmętów dawno minionej świetności wątku, jak widzę ostania edycja która miała się odbyć została
odwołana - jednym słowem źle się dzieje ale widzę świetlaną przyszłość - rok z ósemką to i
dobrze będzie:P

Powiadasz że jakieś krasnoludki mają się pojawić ?? Jakaś edycja z miodkiem ma być ??

Dnia 07.01.2008 o 20:43, CermatoX napisał:

ps: witam wszystkich dawno niewidzianych oraz tych których widzę po raz pierwszy....
--

Świat się kończy , Furr już zaczął zbierać ekipę ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 07.01.2008 o 20:43, CermatoX napisał:


ps: witam wszystkich dawno niewidzianych oraz tych których widzę po raz pierwszy....
--
Cerm


Witaj i bądź natenczas pozdrowiony!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.01.2008 o 20:55, spider88 napisał:

/.../ Świat się kończy , Furr już zaczął zbierać ekipę ??

Już od dawna. :P Ja zostałem poinformowany jeszcze w trakcie trwania edycji skylera, może wysyłał zaproszenia wcześniej. Któż to wie ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.01.2008 o 21:04, spider88 napisał:

Tego nie wiedziałem , pewnie dlatego że widocznie jestem poza listą ;(

Podejrzewam, że zapisy i tak będą, więc żadna strata. A może zaproszenie jeszcze do Ciebie nie dotarło ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No, edycja elekrina przepadła, to kto wie, może spróbuję się w Furrowskiej. Dawno nie grałem, więc może, może... Oby udało się dostać :) A jak tak , to oby udało się pogodzić edycję z nauką.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.01.2008 o 21:13, rob006 napisał:

Pamiętasz jak mówiłeś, że nie będziesz grał przez najbliższe 2-3 miesiące? ;> ;P

Pamiętam. ;)

A czy ja gdziekolwiek napisałem, że zagram, a? :P Nadinterpretacja z Twojej strony, mam kolejny powód, by Cię zlinczować ;P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.01.2008 o 21:24, Bumber napisał:

A czy ja gdziekolwiek napisałem, że zagram, a? :P Nadinterpretacja z Twojej strony, mam kolejny
powód, by Cię zlinczować ;P


To nie nadinterpretacja, tylko przezorność - wolałem się upewnić, że nic nie knujesz. Poza tym twoje nadinterpretacje o mojej rzekomej nadinterpretacji są zbyt znadinterpretowane (?!) jak na nadinterpretacje, więc kręcisz. Mam cię na oku. ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wyjadacze, ssacze i pozostali gracze, czyli sprintem przez 2007 rok.

Styczeń

Pierwsza edycja rozpoczęta w 2007 roku i od razu spora wpadka - MG Kalkulator12 przy drugim mordzie mafii popełnił błąd i uśmiercił inną osobę niż ta, która została wskazana przez zdrajców. Szybko to poprawił, jednak rozgrywka i tak zostaje przerwana. Na szczęście restart przebiegł już bez podobnych wpadek. Wygrali mafiozi Kukowsky i Ninger.
W innej edycji, tym razem prowadzonej przez DEViANCE’a, mafia w składzie upiordliwy-Invin nie zdołała przekazać pierwszego mordu z przyczyn losowych. Ostatecznie stało się to główną przyczyną jej porażki, gdyż w trzyosobowym finale Bumber i glizda101 zdecydowali się oddać swoje głosy na Invina przede wszystkim z powodu tej przesłanki.
Natomiast w edycji Bumbera na przebieg rozgrywki w dużym stopniu miała dyskusja między upiordliwym a Furrem, której efektem był drugi i trzeci lincz kolejno na tych graczach. Decydującego dnia boogie85 będąc mafiozem podał się za kataniego, co zapewniło jemu oraz jego partnerowi Vaxinarowi końcowy triumf.

Luty

Jednym z głównych wydarzeń był powrót do FM dawno niewidzianego w tym temacie Dadixa. Zagrał on w edycji DonCarleone’a wraz ze mną jako mafia, która zakończyła się naszym zwycięstwem, zaś kolejną rozgrywkę sam poprowadził. W tym drugim przypadku po pierwsze wzięło udział kilku doświadczonych, choć coraz rzadziej grających forumowiczów, po drugie zaś został zastosowany dość oryginalny sposób selekcji - do edycji dostali się wszyscy zapisani na liście, natomiast zmniejszenie liczby graczy z 21 do 15 nastąpiło dopiero przy pierwszym mordzie mafii. Zwycięstwo odniósł duet zdrajców w składzie Kukowsky i LifaR.
Poza tym odbyła się jeszcze edycja Kukowskiego, w której niesamowitym szczęściem w sprawdzeniach popisał się Aldarion ratując przed drugim i trzecim mordem mafii kolejno skylera i CermatoX-a. Między innymi dzięki temu ową rozgrywkę wygrali mieszkańcy.

Marzec

Miesiąc rozpoczął się od zakończenia rozgrywki prowadzonej przez spidera88, w której wygrała mafia w składzie Ninger i Furrbacca, mimo że obaj zdrajcy podejrzewali i głosowali na siebie na przemian prawie przez całą edycję. Stało się tak głównie z powodu zagrywki Furra, który ostatniego dnia podał się za kataniego stwierdzając przy okazji, że Kalkulator12 jest winny. Dwóch mieszkańców zdecydowało się mu ostatecznie zaufać - z głosami obu mafiozów dało to w sumie 4 wskazania na 6 możliwych - co było ich gwoździem do trumny.
Złe miłego początki - tak można określić losy mafii w edycji walgierza. W pierwszym linczu padł jeden zdrajca Liqid, lecz drugi mafiozo glizda101 ostatecznie wygrał, co było jeszcze bardziej efektowne dzięki podaniu się za kataniego w czteroosobowym finale.
W kolejnej grze, którą prowadził Invin, po raz pierwszy dostałem rolę kataniego. W pierwszym sprawdzeniu trafiłem w mafiozę deiha, następnie dwukrotnie broniłem się udanie przed mordem ze strony Ningera, który ostatecznie poległ w remisowym linczu wraz z LifaRem, dzięki czemu wygrało miasto.
W tym miesiącu miał też miejsce debiut Pheleli podczas edycji Dazziego - nie napisał on jednak w trakcie rozgrywki ani jednego posta i zginął w pierwszym mordzie decyzją mafii w osobach skylera i spidera, którzy po zakończeniu gry mogli cieszyć się ze zwycięstwa.

Kwiecień

Głównym wydarzeniem była zdecydowanie jubileuszowa 100 edycja, którą poprowadził Ninja Seba. Zastosowany został podobny sposób selekcji co w lutowej rozgrywce Dadixa - grę rozpoczęło 31 osób, po czterech godzinach nastąpił przesiew, po którym zostało już tylko 14 szczęśliwców. Już w trzecim głosowaniu padł pierwszy zdrajca i jeden z kandydatów do zlinczowania tego dnia - Budo, którego wyeliminowanie przesądziło ujawnienie się kataniego w osobie upiordliwego. Jednak cudownie unikał on kolejnych mordów, co zwiększało podejrzenia odnośnie jego postaci. W międzyczasie ariwederczi dla prowokacji podał się na pewien czas za drugiego detektywa, zaś ostatecznie w finale upiordliwy został zlinczowany przez Lampka i boogiego85, co zapewniło temu drugiemu zwycięstwo w roli mafii. Przy okazji była to ostatnia rozgrywka w wykonaniu walgierza, który postanowił zrobić sobie przerwę od FM.
Kolejna edycja, prowadzona przez LifaRa, charakteryzowała się tym, że mafiozi nie mogli się w żaden sposób ze sobą komunikować w trakcie gry, natomiast rola kataniego została podzielona na sprawdzającego oraz obrońcę. Mimo tych utrudnień ostatecznie udało się wygrać mafii w składzie skyler i ja.
Natomiast w edycji Lampka zadebiutował Sonic1575 - gracz, który podejrzewał wszystkich po kolei bez podawania żadnych konkretnych argumentów. Przeżył on aż do finału, w którym po kiepskim ujawnieniu się został zlinczowany katani deih, a rozgrywkę wygrała mafia w składzie upiordliwy i mtobi.

Maj

Miesiąc rozpoczął się od powstania nowego tematu na forum, który informował o możliwości grania w mafię na IRC-u na kanale #mafii.
W edycji boogiego85 mafia, mimo że miała całkiem spore szanse na zwycięstwo, przegrała w dosyć dziwnych okolicznościach. Najpierw Lampek nieudanie podszył się pod kataniego, zaś zdrajców ostatecznie pogrążył nagły wyjazd drugiego mafiozy Sturnna, który uniemożliwił mu dalszą grę.
Kolejna rozgrywka prowadzona tym razem przez Dazziego charakteryzowała się tym, że Kukowsky, który był jednym z mafiozów, w dniu trzeciego linczu pomimo około 40-minutowego padu forum zebrał aż 4 głosy w ciągu ostatnich 12 minut głosowania, czego skutkiem było jego wyeliminowanie z gry. Mimo tego mafia zdołała wygrać, gdyż drugiemu zdrajcy Sonicowi1575 udało się dożyć do końca edycji.
Później miała miejsce pewna modyfikacja - Kukowsky wprowadził do swojej rozgrywki trzy dodatkowe role: opoja, mleczarza oraz łowcę. Wydatnie pomogły one mieszkańcom w odniesieniu zwycięstwa: Ninger upił jednego ze zdrajców - Bumbera, co miało spory wpływ na zlinczowanie go, natomiast boogie85 ostatniego dnia ginąc w głosowaniu zabrał ze sobą do grobu drugiego mafioza - glizdę101.

Czerwiec

W edycji skylera miał miejsce swego rodzaju niezbyt przyjemny precedens, mianowicie DonCarleone zamieścił screena, który przedstawiał jego rolę jako mieszkańca. Pomysł szybko podchwycił mafiozo Taaz, jednak spreparowany obrazek nie pomógł mu ostatecznie w uniknięciu linczu, a że wcześniej odpadł jego kompan LifaR rozgrywkę wygrało miasto.
Później odbyła się jedna z dwóch najszybciej zakończonych edycji w 2007 roku, którą prowadził deih - w pierwszym linczu poległ jeden zdrajca Liqid, zaś podczas drugiego głosowania poleciał jego partner windows00.
Kolejną rozgrywkę poprowadził Liqid. Wygrała ją mafia w składzie Fimar i Ninger, których taktyka opierała się na szybkim wyeliminowaniu bardziej ogranych osób, co po zakończeniu gry było im wypominane.
Pod koniec czerwca została rozegrana pierwsza edycja Ktulu na forum. Pomysłodawcą tego typu rozgrywki był Furrbacca, który zajął stanowisko Manitou. W grze trwającej 4 dni wzięło udział 16 forumowiczów. Edycję wygrała frakcja bandytów - jest to wyczyn o tyle szczególny, gdyż we wszystkich rozgrywkach Ktulu rozegranych w 2007 roku zarówno na forum jak i na IRC-u bandyci wygrywali w sumie zaledwie 2 razy.
Po raz pierwszy w FM Kukowsky użył zwrotu: „ssiesz”.

Lipiec

Kukowsky w swojej edycji doprowadził do bezprecedensowej sytuacji - pomimo iż w trzecim linczu padła Magwisienka, zaś w kolejnym dniu dzięki sprawdzeniu kataniego windowsa00 z rozgrywką pożegnał się LifaR (oboje stanowili duet mafiozów) MG nie zakończył gry, lecz przedłużył ją o jeszcze jeden dzień, w którym nieświadomi niczego - poza windowsem00 - mieszkańcy szukali zdrajców wśród 6 niewinnych graczy.
Później miała miejsce pierwsza edycja prowadzona przeze mnie. Wyróżniała się ona tym, iż każdy gracz oprócz roli podstawowej otrzymał również rolę specjalną, dzięki której nabywał dodatkową, unikalną zdolność. Niestety edycja została przerwana z powody złamania regulaminu przez Ningera.
W kolejnej rozgrywce MG Liqid zastosował innego rodzaju modyfikację, która dotyczyła podwójnych remisów. Na przemian były one śmiertelne dla obu delikwentów jak i nie powodowały żadnego zgonu. Edycję wygrała mafia w składzie Kukowsky i elekrin.

Sierpień

Po długim okresie stagnacji w temacie wreszcie udało się rozegrać edycję, którą prowadził spider88. Była to rozgrywka z najmniejszą liczbą zapisanych na liście osób w 2007 roku - wzięło w niej udział zaledwie 10 graczy. Podobnie jak w czerwcowej edycji deiha po dwóch linczach wygrało miasto.
W drugiej połowie miesiąca problemy z zebraniem składu zaczęły odchodzić w zapomnienie.
W rozgrywce prowadzonej przez Lampka wygrała mafia w składzie windows00 i matix00, którzy jednak nie popisali się zbyt aktywną grą. Do ich zwycięstwa przyczynili się również Phelela i Seqiu, którzy siali zamieszanie i nie czytali wszystkich postów, w dodatku ten pierwszy próbował wdać się w dyskusję z MG odnośnie pory zamieszczania wyników linczu.
Natomiast Bumberowi udało się zwerbować do swojej edycji kilku dawno niewidzianych doświadczonych graczy. W rozgrywce tej wygrali mieszkańcy przy wydatnej pomocy kataniego Lampka, który sprawdził jednego mafioza skylera, a następnie skutecznie dwa razy bronił się przed mordem ze strony Furra.

Wrzesień

Trwał okres, w którym do FM powracały osoby uważane powszechnie za ‘starych wyjadaczy’.
Najpierw do końca dobiegła edycja DEViANCE’a, w której już w pierwszym linczu poleciał katani, zaś obaj mafiozi - spider88 i glizda101 ładnie ukrywali się przez całą rozgrywkę, dzięki czemu wygrali.
Następnie w rolę MG wcielił się Yarr. W jego edycji zwycięstwo odnieśli mieszkańcy pozbywając się po trzech linczach obu mafiozów, w czym swój udział miał m.in. katani Budo, który trafne sprawdzenie Ninji Seby przypłacił życiem, gdyż napisał o tym na forum o kilkadziesiąt sekund za wcześnie. Jednak zanim to się stało pojawił się wątek ‘spożycia zjełczałych gruszek’ - tak MG starał się usprawiedliwić postać wykreowaną przez Phelelę, która kompletnie nie pasowała do stworzonego świata fabularnego.
Później rozgrywkę zdecydował się poprowadzić glizda101. Została ona zapamiętana głównie z powodu wycofania się trzech graczy już w trakcie edycji (Sturnn, Budo, matix00) oraz agresywnej i kontrowersyjnej gry kataniego DonCarleone’a. Najpierw był on przekonany o winie matixa00, chociaż go nie sprawdził i zmienił tą opinię z powodu jego jednego posta, co wywołało spore zamieszanie. Natomiast gdy kolejnego dnia był głównym kandydatem do zlinczowania zapowiedział swoje zrezygnowanie z gry, jeżeli gracze nie zagłosują na kogoś innego. Ostatecznie tego dnia padł pierwszy zdrajca ariwederczi, zaś dzień później Don uratował się przed mordem a podczas ostatniego głosowania zlinczowany został Liqid, dzięki czemu edycję wygrało miasto.
Miesiąc zakończyła rozgrywka Furra, w której byłem mafią wraz z Samem Fisherem5. Niestety zbyt szybko podałem się za kataniego, a w dodatku prawdziwy detektyw ariwederczi - podobno był to jego debiut w tej roli - wciąż żył. Pomimo starań przynajmniej o remis w głosowaniu poleciałem sam, zaś mój partner został zlinczowany dzień później, czego efektem była wygrana mieszkańców.

Październik

Zaczęło się od pierwszej rozgrywki Sama Fishera5 w roli MG. Edycję wygrała mafia w składzie Yarr i demrenfaris. W przypadku tego drugiego był to debiut w FM. W kolejnych grach wsławił się on częstym używaniem zwrotów typu „demagogia” czy też „bicie piany”. Poza tym w trakcie edycji doszło do nieprzyjemnej kłótni między Donem a dawidosem170, która trwała również po jej zakończeniu. Na szczęście po mniej więcej dwóch tygodniach została ona zażegnana.
W międzyczasie odbyła się edycja BloodyGuy’a, który na chwilę wrócił do FM. Co ciekawe jedno z podsumowań dnia zamieścił w jego imieniu Fimar, gdyż MG nie mógł załogować się na forum. Już w drugim linczu zdecydowaną większość głosów zebrał jeden mafiozo - DonCarleone, zaś jego partnerowi udało się w milczeniu wytrzymać jeszcze trzy dni. Sprawę wyjaśniło nieco ujawnienie się kataniego Donkiego, który jednak nie popisał się z ostatnim swoim sprawdzeniem - wybrał on bowiem spidera88 i opuścił temat, zaś ten podał się nieoczekiwanie za mafię i został zlinczowany. Mimo tych trudności mieszkańcom udało się odnieść zwycięstwo.
Kolejną edycję po raz drugi w tym miesiącu zdecydował się poprowadzić Sam Fisher5. Przypadła mi w niej rola mafii wraz z dawidosem170. Udało nam się wejść w łaski DonCarleone’a , którego to chcieliśmy za pomocą mordów wrobić w zdradę. Ostatniego dnia rozgrywki Don podał się na pewien okres czasu za kataniego, co miało służyć za prowokację pod adresem scorpa2005. Jej efektem było jednogłośne zlinczowanie tego drugiego, co przypieczętowało zwycięstwo mafii.

Listopad

Zaczęło się od edycji szerszenia45, która niestety została przerwana po pierwszym linczu. Przyczyną było zbyt szybkie poinformowanie kataniego DonCarleone’a o wyniku swojego sprawdzenia - napisał o nim na forum przed postem z mordem mafii.
Następnie miała miejsce rozgrywka Kalkulatora12, w której to byłem katanim. Głównym wydarzeniem było podanie się skylera za mafię po tym, gdy jego lincz został przesądzony, przez co straciłem jedno sprawdzenie siebie samego, a także wpadka MG - błędnie napisał on, że scorp2005 był winny i poprawił to dopiero po południu następnego dnia. Ostatniego dnia edycji szczęśliwie doszło do zremisowania w głosowaniu obu mafiozów - Magwisienki oraz Laski-z-Polski, co przełożyło się na zwycięstwo miasta.
Kolejną edycję poprowadził Laska-z-Polski. Trzeci raz z rzędu w pierwszym linczu padł Sam Fisher5. Najciekawiej jednak było pod koniec, gdy zostało już tylko 6 graczy. Wówczas Fimar ujawnił się jako katani pisząc, że sprawdził trzy osoby - scorpa2005, windowsa00 i matixa00, wobec czego mafią są demrenfaris i LifaR. Zdrajcy robili jednak wszystko, aby go zdyskredytować. Wtedy Fimar w dość kontrowersyjny sposób starał się udowodnić swoją rolę, pisząc m.in. o tym, że w przypadku kłamstwa przestanie udzielać się na forum. W głosowaniu padł jednak remis, gdyż windows00 pozostał nieugięty. Wobec tego nikt nie został zlinczowany, zaś w mordzie zginął nieoczekiwanie LifaR - był to jedyny przypadek w tym roku, w którym mafioza mordowałby sam siebie. Później w linczu poleciał demrenfaris, a mieszkańcy zakończyli edycję zwycięstwem.
Ostatnią rozgrywkę w tym miesiącu zorganizował demrenfaris - co warte podkreślenia była to druga edycja Ktulu na forum. Tym razem wzięło w niej udział 19 osób, ponadto oprócz frakcji mieszkańców, bandytów i Indian została dodana również frakcja ufoków. Gra zakończyła się po dwóch linczach. Udało się doprowadzić do remisu pomiędzy glizdą101 a matizem123, a ponieważ ten pierwszy miał posążek ze zwycięstwa mogło cieszyć się miasto. Zanim to jednak nastąpiło Manitou musiał poprawić błąd rachunkowy - pierwotnie doliczył się on bowiem jedynie pojedynczego linczu na matizie123. Trzeba jednak przyznać, że spory wpływ na tak szybie rozstrzygnięcie z pewnością miało masowe ujawnianie swoich ról przez większość mieszkańców.

Grudzień

W rolę MG pierwszej edycji w tym miesiącu wcielił się Sam Fisher5. Katani Kukowsky wykrył jednego zdrajcę - elekrina, jednak kolejnego dnia w dość dziwnych okolicznościach został zlinczowany wraz ze skylerem, z którym wdał się w wymianę zdań, gdzie jeden drugiemu zarzucał mafiozowanie. Ostatniego dnia zostało 3 graczy i co ciekawe napisali oni zaledwie 6 postów jeszcze w dniu z poprzednim linczem, zaś kolejnego dnia, czyli podczas właściwego finału nie odezwali się w temacie ani jednym słowem. Drugi mafiozo Invin nie został wówczas zlinczowany, dzięki czemu wygrał. Poza tym w tej rozgrywce Phelela dopuścił się dwukrotnego złamania regulaminu - najpierw edytując posty, potem zaś rozmawiając o swojej analizie z jednym z żywych jeszcze graczy poza tematem o FM.
Następnie po kilkudniowych problemach z zebraniem składu została rozegrana edycja Pheleli. Już w pierwszym linczu poleciał jeden zdrajca Deto. Po tym wydarzeniu podejrzewany elekrin, który był mieszkańcem, podał się za kataniego, aby uniknąć linczu. Doprowadziło to do ujawnienia się prawdziwego detektywa Invina, jednak mimo tego wydarzenia elekrin nie przyznał się do błędu, co zakończyło się linczem na nim. Ostatecznie wygrała mafia za sprawą bardzo mało udzielającego się przez całą grę Kalkulatora12.
Tuż przed świętami rozpoczęła się trzecia w tym roku edycja Ktulu, której Manitou został Kukowsky. Wystartowało w niej aż 25 graczy. W dniu drugiego linczu Indianom udało się przejąć posążek dzięki mordzie na Filarze, jednak wówczas nie mający już szans na zwycięstwo ufole w osobach Magwisienki i Belmundo postanowili zagrać na korzyść mieszkańców dzieląc się z nimi przydatnymi informacjami. Ostatecznie w pojedynku z Belmundo zginął posiadacz posążka upiordliwy, dzięki czemu miasto mogło świętować sukces w tej rozgrywce.
Ostatnią edycję w 2007 roku poprowadził skyler. Wyróżniała się ona celowym brakiem pierwszego mordu ze strony mafii, co spowodowało spore zamieszanie i miało spory wpływ na cały przebieg rozgrywki. Ostatecznie dzięki udanej prowokacji scorpa2005 na Bumberze, która zakończyła się zlinczowaniem tego drugiego w remisie z Phelelą oraz trafnym sprawdzeniu drugiego mafioza Magwisienki przez kataniego spidera88 edycja zakończyła się triumfem mieszkańców.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.01.2008 o 14:46, spider88 napisał:

Nie rozumiem o co Ci chodzi .


Takie mam wrażenie być może złudne, ale kiedy są przerwy między edycjami to Bumber jest jedną z najaktywniejszych osób w wątku FM ;). Dlatego myślę, że jego słowa nie mają poparcia tak samo jak i również Twoje ;).

Dnia 07.01.2008 o 14:46, spider88 napisał:

Wiem że do środy nie mam dostępu do kompa po godz. 20 więc zapisanie
się było by raczej niesmaczne , przynajmniej wobec innych graczy .


Pewnie masz rację, ale powiedz mi, co w takim razie w temacie FM robi ten post http://forum.gram.pl/forum_post.asp?tid=59&pid=39768 :>. Jest po 20:00 natomiast o dziwo miałeś czas wysłać wypowiedź po tej godzinie ;). Więc to ja raczej nie rozumiem, o co tutaj chodzi ;).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Gratuluję podsumowania, wyszło naprawdę zwięźle, treściwie i ciekawie. :) Podziwiam fakt, że miałeś chęć przekopywać się przez wszystkie posty wszystkich edycji - miejscami musiało to być naprawdę nudne. ;P
Gdy tak czytam ten tekst, widzę, że 2007 był dla mnie w FM nawet niezły, chociaż zdecydowanie zmniejszyłem swoją aktywność w porównianiu z rokiem poprzednim. Trzy razy w mafii, w tym dwa zwycięstwa, oba według mnie dosyć ładne. ;) Do tego poprowadzona bez żadnych błędów z mojej strony edycja. Generalnie rzecz biorąc, jestem zadowolony. :]
Jestem Ci wdzięczny za takie podsumowanie. Miło było poczytać. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.01.2008 o 16:39, Yarr napisał:

O cholera! To ja tak mało grałem w tym roku??? ;P Myślałem, że więcej tego było... (skubie
brodę).


No cóż , statystyka padła na łeb ;p

Fiarot - Świetna robota, szczerze powiem że raczej ciężko mi sobie wyobrazić lepszą osobę na takie zadanie ;)

Fimar - No i co z tego . Gdybym się zapisał i napisał ostatniego posta o 20 , lub raz na jakiś czas jednego o dziewiątej to by, rzeczywiście grał :]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.01.2008 o 12:57, glizda101 napisał:

Trzy razy w mafii, w tym dwa zwycięstwa, oba według mnie dosyć ładne. ;)

---> Taa... Moj wyglada rownie swietnie - 4 razy mafia, w tym 3 przegrane (raz przez strasznego pecha, ale przegrana to przegrana), a jedna wygrana dzieki Kukowi i temu, ze pozniej nic nie zepsulem. Jedno prowadzenie edycji i wpadka, reszta gier mieszkancem i nie wybijanie sie ponad przecietnosc... Tak, kolejny udany rok za mna ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się