Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Nowy trailer Final Fantasy XIV

10 postów w tym temacie

Dla mnie Final Fantasy to znakomite postaci o głębokich osobowościach i wciągające, filmowe historie. Formuła MMo jest zaś zaprzeczeniem tego wszystkiego, więc raczej się nie zainteresuję. xP

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jakoś nie mogę przekonać się do tej bajkowej, wręcz komiksowej stylistyki (w końcu to manga). Jednakże najbardziej drażnią mnie sztuczki i niedoróbki w grafice. Zastosowanie wysokiego kontrastu i ostrej palety kolorów, ukochane przez japońców rozjaśniające blury i aury dookoła wszystkiego, prymitywne kształty otoczenia i bardzo słabe pokrycia teksturami (wyglądającymi straszliwie płasko), krzaki, trawa (szczególnie) i drzewa przypominają sprity, płaskie, dwuwymiarowe i pozbawione antyaliasingu. Postaci wyglądają słabo i karykaturalnie (no nie lubię kotków, chomików, grzybków i innych pokemonów jako wzorników postaci) i gorzej niż te z Guild Wars, nie wspominając o Aionie. Na razie wszystko jest w wersji beta, a może nawet alfa (obstawiam wczesną alfę, bo straszne kichy widać na filmikach) więc może poprawią wszystko w finalnej wersji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Szczerze? Mam gdzieś jak mocną grafikę dadzą bo to nie jest najważniejszy element gier japońskim za co je bardzo cenie. A jak ktoś wyżej wspomniał o kotkach itd. to jest nieodzowny element gier tworzonych bardziej na rynek japoński bo rynek zachodni aż tak ważny dla nich nie jest. Czekam z niecierpliwością na tą grę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.06.2010 o 11:44, Kadaj napisał:

Dla mnie Final Fantasy to znakomite postaci o głębokich osobowościach i wciągające, filmowe
historie. Formuła MMo jest zaś zaprzeczeniem tego wszystkiego, więc raczej się nie zainteresuję.


Podzielam opinię w 100%. Jako fan serii próbowałem sił w FFXI, ale nie mogłem się wciągnąć. Dodatkowo zabawę psuły mechanizmy potrzebne w MMO, np. źle zrobiony chat. Może tym razem będzie lepiej? Wydaje mi się jednak, że FFXI (i XIV zapewne też) głównie były tworzone z myślą o konsoli, a PC niejako na dodatek. Warto na to zwrócić uwagę, jeśli ktoś jest wstępnie zainteresowany.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.06.2010 o 11:51, Galder_Grasfiord napisał:

Jakoś nie mogę przekonać się do tej bajkowej, wręcz komiksowej stylistyki (w końcu to
manga). Jednakże najbardziej drażnią mnie sztuczki i niedoróbki w grafice. Zastosowanie
wysokiego kontrastu i ostrej palety kolorów, ukochane przez japońców rozjaśniające blury
i aury dookoła wszystkiego, prymitywne kształty otoczenia i bardzo słabe pokrycia teksturami
(wyglądającymi straszliwie płasko), krzaki, trawa (szczególnie) i drzewa przypominają
sprity, płaskie, dwuwymiarowe i pozbawione antyaliasingu.

To wszystko w trailerze wypatrzyłeś? Dla mnie to to FF jest znacznie mniej karykaturalne i posiadające zdecydowanie bardziej stonowane barwy niż wow. A w tego Aiona grałeś? Bo o ile faktycznie postacie są wykonane realistycznie to całe środowisko też jest w dużej części kolorowe, mnóstwo blura i pełno jest w tej grze "słitaśnych" petów mutantów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

@Namaru
Moje wnioski, przyznaję, wyciągam z wielu trailerów, gameplayów i screenów, a jako ktoś kto od lat zajmuje się grafiką, mam juz zboczenie zauważania błędów, szczególnie tak prymitywnych. Rozumiem, że wiele z nich musi pozostać ze względu na połączenie platform i bez tego nie byłaby możliwa stabilna gra, jednakże jak coś robić, to powinno się porządnie, są inne sposoby aby uzyskać lepsze efekty niskim kosztem zachowując stabilność, ale jak już wspomniałem wcześniej, daleko jeszcze do wersji finalnej. W Aiona, owszem, grałem, ale szybko mnie zniechęciło.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Z tego, co zauważyłem podczas testowania wersji Alfa, grafika jest piękna. Wyraźne, szczegółowe tekstury, ładna animacja postaci, do otoczenia też nie mam zastrzeżeń. Powiedziałbym, że jest to chyba najmniej mangowy FF ever :). Wszystko jest stylizowane na średniowieczne realia, a że jakieś potworki mangowe tam są, tym lepiej ;). Mała odskocznia od śmiertelnie poważnych, pro MMO...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jestem bardzo zaciekawiony, gdzie będą takie przerywniki, co i jak się będzie działo. Szkoda, że polakom (jak próbowałem) nie było wolno zgłaszać się do bety :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze w kwietniu 2009 Sqqre Enix informował o 2 milionowej liczbie użytkowników. To wystarczająca liczba aby gra była nadal opłacalna.
Trzy lata grałem w FF XI i mimo wielu mankamentów bardzo cenię sobie tą grę duży poziom trudności. Grafika jest drugoplanowa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować