Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

PS4 i XBOX 720 pojawią się za dwa, trzy lata?

91 postów w tym temacie

Dnia 01.07.2010 o 20:48, woko27 napisał:

> Czyż Sony nie zapowiadało dziesięcioletniej kadencji PS3?

Nie kadencji, ale żywotności, tzn. okresu przez jaki PS3 będzie jeszcze "trendy". ;)


Powinienem napisać "kadencji" :P Nie chodzi również o "trendy" tylko o koszty R&D i możliwości procesora, w które Sony tak bardzo wierzy. Należy dodać że Emotion Engine w PS2 dał jej właśnie taką żywotność.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.07.2010 o 20:36, hallas napisał:


pfff

Powietrze Ci ucieka ;)

Dnia 01.07.2010 o 20:36, hallas napisał:

To naturalna kolej rzeczy potwierdzona cyklem wydawniczym ostatnich trzech generacji
konsol. Nie nastąpiło w tej chwili cokolwiek, co miałoby przeciągnąć obecną generację
dłużej niż poprzedników.


A czemu zaraz dłużej? ;) Ps2 utrzymywało się na rynku przez 7 lat+. Ps3 ma dopiero 3 lata, może spokojnie pociągnąć jeszcze 3, zwłaszcza że dopiero od niedawna sprzedaż nakładu pokrywa koszty produkcji. Poza tym nie powiedziałem ani razu,że to nie ma prawa nastąpić za te 3 lata- poprostu niektórzy chcieliby już teraz, już natychmniast, a nie rozumieją jednej rzeczy- o tym kiedy wprowadzony zostanie następca zadecyduje nie jakiś tam cykl wydawniczy, tylko zyski. Gdyby ps3 sprzedawało się bardzo słabo, to prawdopodobnie wogóle nie byłoby następcy. Można spekulować terminami żeby ustalić cel, do którego się zmierza- w końcu kiedyś trzeba zacząć prace, ustanowić nowe priorytety itd. Ale poczekam aż zrobi to Sony- to że kiedyś pracowałem w urzędzie pracy nie oznacza,że wiem o ile w tym roku spadnie bezrobocie w moim mieście;

>Developerzy potrzebują coraz więcej mocy - nowe gry na PS3 i

Dnia 01.07.2010 o 20:36, hallas napisał:

Xbox już nie mają tej samej płynności co dwa lata temu, bo chcąc zachować postęp w jakości
grafiki trzeba coś uciąć.


Pierwsze słyszę- developerzy potrzebują przede wszystkim szmalu. I dlatego założę się, że wolą produkować gry na systemy dobrze poznane i popularne wśród sporej rzeszy graczy. Po pierwsze dlatego,że doświadczenie przekłada się równierz na niższe koszty produkcji, a spopularyzowane i powszechnie dostępne platformy gwarantują pewny zysk. Tymczasem przejście na nowe platformy oznacza spore nakłady- nowy sprzęt, oprogramowanie, szkolenia i próby sprostania nowym wymaganiom wobec nowej jakości. Poczytaj proszę na googlach co developerzy myślą o wprowadzaniu kolejnych generacji a nie wymyślasz czego mogliby teraz potrzebować- większość z nich jest przeciwna, a tylko "wizjonerzy" jak Kojima chcieli by już nowego plejaka;

Dnia 01.07.2010 o 20:36, hallas napisał:

Natalka zjada kilkanaście procent mocy X-a. Płyta DVD zaczyna
być za mała by zachować wygodę umieszczania gry na jednym nośniku. Ten sprzęt zwyczajnie
zaczyna mieć pierwsze objawy starości.


Oj bo się zdenerwuję ;D Jak okiem sięgnąć chyba wszyscy anty-fani Sony na świecie twierdzą,że Blu-Ray to głupota, bo DVD jest "wystarczająco pojemny" ;) A Natalka jest nieobowiązkowa. BTW czy my wciąż mówimy o konsolach?? Przecież konsole są ponadczasowe ;)

Dnia 01.07.2010 o 20:36, hallas napisał:

Nie mam wątpliwości, że obecne konsole będą na
rynku jeszcze 4, może nawet 6 lat. Nie wątpię też jednak, że w latach 12/13 pojawią się
ich następcy.


Może tak, może nie. Nie umiem powiedzieć.

Dnia 01.07.2010 o 20:36, hallas napisał:

Jeśli też do kogoś nie dociera to trzeba to po raz kolejny głośno powiedzieć - gry sprzedaje
marketing, a marketing w przypadku gier nie ma lepszego sprzymierzeńca niż "wspaniała
grafika" oraz "nowość".


Oczywiście...Tylko często (coraz częściej) ta "nowość" i "grafika" to jedno i to samo. I nic poza tym. Crysis pokazał co to grafika, a poza tym był biedny aż się rzygać chciało. Ale mniejsza o to- marketing sprzedaje gry. Ale zanim coś takiego sprzedasz, musisz to wyprodukować. Dobra grafika może sporo kosztować, ale dać niezły efekt. Dobry pomysł nic nie kosztuje, a efekty mogą być oszałamiające;

Dnia 01.07.2010 o 20:36, hallas napisał:

Poza tym ludzie oczekują nowych konsol. Tak, tak. Popatrz na
szał zakupów PS3 w okresie wydania odświeżonej wersji (właśnie mi grzeje nogi to dziadostwo
- na przydomek SLIM nie zasługuje w żadnym wypadku), za chwilę ten sam szał będzie w
przypadku nowej wersji Xbox. Ludzie lubią nowości i dlatego w końcu pokazane zostaną
nowe konsole - tym razem bez oszukanego HD, bo koszta produkcji podzespołów na to pozwolą.


Może też dlatego, że premiera Slimki zbiegła się nieco z premierami kozackich tytułów; Jakie będą koszta produkcji podzespołów to się okaże- większość komponentów do urządzeń typu konsola wytwarza się indywidualnie, a to jednak kosztuje (patrz: Cell) BTW- co to znaczy "oszukane HD"? Zgłupiałem;

Dnia 01.07.2010 o 20:36, hallas napisał:

Nie zdziwiłbym się też mocno, gdyby nowa konsola Sony miała ten sam procesor co poprzednik
- powinien mieć duże zapasy mocy.


Tutaj nie mam pojęcia- podobno produkcja Cell''a stoi pod wielkim znakiem zapytania, słyszałem że mają jej zaprzestać wraz z nadejściem nowej generacji konsol;

Dnia 01.07.2010 o 20:36, hallas napisał:

To co może zmienić czas życia aktualnej generacji to granie w stylu OnLive. Do tego nie
potrzeba mocy więc upgrade sprzętu nie jest konieczny. Rozważanie takiej ewentualności
w ciągu najbliższych lat nazwałbym jednak bujaniem w obłokach.


Bujaniem w obłokach nazwałem niektóre wypowiedzi niektórych forumowiczów- zwłaszcza tych, dla których mleko bierze się ze sklepu a jajka dojrzewają w wytłaczankach, w cudzysłowiu mówiąc ;)
OnLive ma przyszłość, niewątpliwie kolorową, ale tutaj zastanawiam się nad Nvidią i ATI;

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.07.2010 o 11:41, kodi24 napisał:

>
> pfff
>
Powietrze Ci ucieka ;)

I to z obu końców.

Dnia 02.07.2010 o 11:41, kodi24 napisał:

A czemu zaraz dłużej? ;) Ps2 utrzymywało się na rynku przez 7 lat+.

Od marca 2000 do listopada 2006... tobędzie 6+ lat.

Dnia 02.07.2010 o 11:41, kodi24 napisał:

Ps3 ma dopiero 3
lata, może spokojnie pociągnąć jeszcze 3, zwłaszcza że dopiero od niedawna sprzedaż nakładu
pokrywa koszty produkcji.

Na pewno przez 2010, 2011 i 2012 będzie kosić aż miło.

Dnia 02.07.2010 o 11:41, kodi24 napisał:

Poza tym nie powiedziałem ani razu,że to nie ma prawa nastąpić
za te 3 lata- poprostu niektórzy chcieliby już teraz, już natychmniast, a nie rozumieją
jednej rzeczy- o tym kiedy wprowadzony zostanie następca zadecyduje nie jakiś tam cykl
wydawniczy, tylko zyski.

Nie tylko zyski. Gdyby MS czekał na to aż Xbox zarobi to nie byłoby Xbox360 w 2005 roku. Różne mogą być zawirowania na rynku. Nie spodziewam się ogłoszenia czegokolwiek z nowymi konsolami wcześniej niż E3 w 2012 roku.
>. Poczytaj proszę na googlach co developerzy

Dnia 02.07.2010 o 11:41, kodi24 napisał:

myślą o wprowadzaniu kolejnych generacji a nie wymyślasz czego mogliby teraz potrzebować-
większość z nich jest przeciwna, a tylko "wizjonerzy" jak Kojima chcieli by już nowego
plejaka;

Chodzi o to, że konsolom brakuje mocy by pociągnąć nowe tytuły w HD. Pomijam sprawy spapranych konwersji, ale zaczną się ukazywać gry w rozdzielczości niższej niż 720p. Z resztą wczoraj oglądałem sobie jak Darkraiders się przycina na PS3... Nie, żeby było to dla mnie zaskoczenie, że takie rzeczy się zdarzają, ale niesmak i tak pozostaje.

Dnia 02.07.2010 o 11:41, kodi24 napisał:

Oj bo się zdenerwuję ;D Jak okiem sięgnąć chyba wszyscy anty-fani Sony na świecie twierdzą,że
Blu-Ray to głupota, bo DVD jest "wystarczająco pojemny" ;) A Natalka jest nieobowiązkowa.
BTW czy my wciąż mówimy o konsolach?? Przecież konsole są ponadczasowe ;)

Ponadczasowe to są klony NES - do dziś możesz je kupić na targowisku :D.

Dnia 02.07.2010 o 11:41, kodi24 napisał:

> Nie mam wątpliwości, że obecne konsole będą na
Oczywiście...Tylko często (coraz częściej) ta "nowość" i "grafika" to jedno i to samo.
I nic poza tym. Crysis pokazał co to grafika, a poza tym był biedny aż się rzygać chciało.

Przesadzasz. Przeszedłem 3 razy, a potem jeszcze jak miałem czas bawiłem się w pracy silnikiem fizycznym i ogólnie czerpałem przyjemność z łamania drzewek. Co by nie powiedzieć - graficznie poprzeczkę postawił wysoko...

Dnia 02.07.2010 o 11:41, kodi24 napisał:

Ale mniejsza o to- marketing sprzedaje gry. Ale zanim coś takiego sprzedasz, musisz to
wyprodukować. Dobra grafika może sporo kosztować, ale dać niezły efekt. Dobry pomysł
nic nie kosztuje, a efekty mogą być oszałamiające;

Jak na razie to dobrych pomysłów jak na lekarstwo, a wszechobecny bloom i porównania jakości grafiki na różnych konsolach święcą triumfy.

Dnia 02.07.2010 o 11:41, kodi24 napisał:

Może też dlatego, że premiera Slimki zbiegła się nieco z premierami kozackich tytułów;

A teraz wychodzi coś kozackiego na Xbox? Nie przypominam sobie, a Xbox w nowym opakowaniu sprzedaje się świetnie. Nowość, panie. I to w dobrej cenie!

Dnia 02.07.2010 o 11:41, kodi24 napisał:

Jakie będą koszta produkcji podzespołów to się okaże- większość komponentów do urządzeń
typu konsola wytwarza się indywidualnie, a to jednak kosztuje (patrz: Cell) BTW- co
to znaczy "oszukane HD"? Zgłupiałem;

No miało być wszechobecne FullHD i tak dalej, a okazuje się, że większość chodzi w 720p (czyli w zwykłym HD - nie żebym płakał, bo mi to w zupełności wystarcza) albo i jeszcze mniej jak konsola nie wyrabia.

Dnia 02.07.2010 o 11:41, kodi24 napisał:

OnLive ma przyszłość, niewątpliwie kolorową, ale tutaj zastanawiam się nad Nvidią i ATI;

Gdzieś ten sprzęt do uruchamiania tych gier musi się znajdować więc raczej nie martwiłbym się o nich, a o wielkość abonamentu, jak taka usługa stanie się jedyną możliwością.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.07.2010 o 14:07, hallas napisał:

I to z obu końców.


Na raz? ;)

Dnia 02.07.2010 o 14:07, hallas napisał:

Na pewno przez 2010, 2011 i 2012 będzie kosić aż miło.


Może być, tzn. mam nadzieję :)

Dnia 02.07.2010 o 14:07, hallas napisał:

Nie tylko zyski. Gdyby MS czekał na to aż Xbox zarobi to nie byłoby Xbox360 w 2005 roku.


Ale koszt wyprodukowania x360 był znacznie wyższy niż pierwszego X-a, o ps3 nawet nie wspominam;

Dnia 02.07.2010 o 14:07, hallas napisał:

Różne mogą być zawirowania na rynku. Nie spodziewam się ogłoszenia czegokolwiek z nowymi
konsolami wcześniej niż E3 w 2012 roku.


Ja równierz;

Dnia 02.07.2010 o 14:07, hallas napisał:

Chodzi o to, że konsolom brakuje mocy by pociągnąć nowe tytuły w HD. Pomijam sprawy spapranych
konwersji, ale zaczną się ukazywać gry w rozdzielczości niższej niż 720p. Z resztą wczoraj
oglądałem sobie jak Darkraiders się przycina na PS3... Nie, żeby było to dla mnie zaskoczenie,
że takie rzeczy się zdarzają, ale niesmak i tak pozostaje.


Niekoniecznie- spójrz na Uncharted 2 albo lepiej- na GoW3- tam przycinki są dosłownie pojedyńczymi przypadkami, gdzie GoW3 rzadko spada poniżej 40FPS. Dodam tylko,że to najlepiej wyglądające gry na platformę ps3 i być może na konsole wogóle; Budżet Panie drogi, budżet;

Dnia 02.07.2010 o 14:07, hallas napisał:

Ponadczasowe to są klony NES - do dziś możesz je kupić na targowisku :D.


Zgadzam się absolutnie- NES to najlepsza konsola wszechczasów IMO;

Dnia 02.07.2010 o 14:07, hallas napisał:

Przesadzasz. Przeszedłem 3 razy, a potem jeszcze jak miałem czas bawiłem się w pracy
silnikiem fizycznym i ogólnie czerpałem przyjemność z łamania drzewek. Co by nie powiedzieć
- graficznie poprzeczkę postawił wysoko...


Ale mnie się nie podobał- za dużo hype''u może. Spodziewałem się nowej jakości w rozumieniu jakości, a nie tylko nowej oprawy, która zarżnęła najdroższą kartę na jaką mogłem sobie pozwolić w 2007 roku. Rozczarowanie;

Dnia 02.07.2010 o 14:07, hallas napisał:

Jak na razie to dobrych pomysłów jak na lekarstwo, a wszechobecny bloom i porównania
jakości grafiki na różnych konsolach święcą triumfy.


No właśnie, niech się skupią lepiej na tych "pomysłach", bo ja nie jestem coraz młodszy i jarcowanie się grafą itp. przestaje mnie powoli cieszyć w obliczu coraz to płytszych historyjek;

Dnia 02.07.2010 o 14:07, hallas napisał:

> Może też dlatego, że premiera Slimki zbiegła się nieco z premierami kozackich tytułów;

A teraz wychodzi coś kozackiego na Xbox? Nie przypominam sobie, a Xbox w nowym opakowaniu
sprzedaje się świetnie. Nowość, panie. I to w dobrej cenie!


No wychodzi- nowe Halo, a to -nie wiem czemu- działa jak magnes ;) BTW ja kupiłem Slimkę, bo padła mi FATka, może ktoś robi podobnie, czemu nie; Są też tacy, których przerażą awaryjność Jasperów i Falconów i liczą na zmiany...;)

Dnia 02.07.2010 o 14:07, hallas napisał:

> Jakie będą koszta produkcji podzespołów to się okaże- większość komponentów do urządzeń

> typu konsola wytwarza się indywidualnie, a to jednak kosztuje (patrz: Cell) BTW-
co
> to znaczy "oszukane HD"? Zgłupiałem;
No miało być wszechobecne FullHD i tak dalej, a okazuje się, że większość chodzi w 720p
(czyli w zwykłym HD - nie żebym płakał, bo mi to w zupełności wystarcza) albo i jeszcze
mniej jak konsola nie wyrabia.


Rzadko, policzyłbym na palcach jednej ręki. A gier są setki;

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.07.2010 o 17:22, NintendoPassion napisał:

Może prędzej doczekamy się kolejnej wersji PS3?


Ja bym chciał porządnego laptopa ps3, z wbudowanym Eye-Toyem jako kamerką oraz Linuxem :) W pracy mam nieraz taką lipę, że aż bym sobie w coś pograł z nudów, jak np. dzisiaj ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.07.2010 o 17:31, kodi24 napisał:

> Może prędzej doczekamy się kolejnej wersji PS3?

Ja bym chciał porządnego laptopa ps3, z wbudowanym Eye-Toyem jako kamerką oraz Linuxem
:) W pracy mam nieraz taką lipę, że aż bym sobie w coś pograł z nudów, jak np. dzisiaj
;)


Pomysł jakkolwiek godny uwagi z pewnością był omawiany w środowiskach Sony. To jednak spowodowałoby konkurencję z VAIO. Jak myślisz?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No tak, racja, VAIO :) Zapomnialem, ze Soniacze maja tez lapka w ofercie ;p Skoro tak, to moze bez Linuksa, a''la "przenosna konsola stacjonarna" ;D Gadzet bylby w deche, ale musialby jako taki wystepowac, zeby nie bylo wewnetrznej konkurencji- ot konsola zwyczajnie, tylko w walizce. Watpie, ze Sony zainwestowaloby w cos takiego, ale biorac pod uwage partnerskie stosunki z Toshiba wierze, ze byliby w stanie zrobic eleganckiego lapka z bebechami ps3, dzielac sie zyskiem pod wspolna bandera (Ps3 Move ;)) Ale to tylko tak w ramach marzen :) Chyba ze sama walizeczka z bateriami, otworami do wentylacji i ekranem LCD... To bym sobie sprawil- gdyby jeszcze w przyszlosci miala ewentualnie wspolgrac z ps4- na mur beton :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

>ciach<

Nie zaprzeczam. Pomysł niezły. Musieliby wkładać Cell procesory do lapka, a Windows na tym chyba nie pójdzie. Za duże koszta. Wg mnie za dużo rzeczy w jednym. Wolę żeby moja konsola robiła swoje. To już byłby miszmasz jak cholera. Ale kto wie. A na PS4 sobie jeszcze poczekamy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Widzialem juz takie samorobki, ale tylko jedna wpadla mi w oko- w ktoryms z wydan PSX Extreme. Byl piekny, w obudowie w kolorze metalizowanego tytanu, z kamerka, klawiatura i Linuksem wlasnie. Stal na jakiejs wystawie. Cena: bodajze 4000$. Za grubo jak dla mnie, za grubo ;) Co do Windowsa to na Cell-u nie bedzie smigal - glowny rdzen bazuje na architekturze Power-PC, skrojonej miedzy innymi pod MAC-i, czyli pod Linuxy, Fedory, MorphOS i takie tam podobne wynalazki :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować