Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

PS4 i XBOX 720 pojawią się za dwa, trzy lata?

91 postów w tym temacie

Za dwa, trzy lata MUSI być już kolejna generacja konsol. Xbox w 2013 będzie miał już 8 lat, PS3 7. O ile Sony dotychczas trzymało się planu wprowadzania co 6 lat nowej konsoli, to w wypadku MS tak długi żywot X360 jest niespodzianką (Xbox na swojego następcę czekał tylko 4 lata). Dodatkowo już teraz gry na konsole, zwłaszcza multiplatformowe odstają grafiką od PC, który to znowu nie może pokazać pełni możliwości przez ograniczenia technologiczne konsol i tego, że twórcom nie opłaca się dostosowywać gier do możliwości piecyków. No i obecna generacja konsol nie jest za bardzo przystosowana do nowej mody, czyli grania w 3D. PS3 będzie miał obcięte z części detali gry, zaś X360 (może oprócz Crysis 2) nie będzie miał ich wcale. Dlatego obydwie firmy, czerpiące pomysły od Nintendo :) wzorem 3DS postawią w nowych konsolach na natywną, a nie dodawaną później, obsługę 3D. Ale się obszernie i chaotycznie rozpisałem:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

zastanawia mnie tylko jedno: co - poza oczywistym wzmocnieniem bebechów, a w efekcie lepszą grafiką - mogą nam jeszcze zaoferować. nie wydaje się wam, że pod wieloma względami producenci sprzętu doszli już do ściany?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.06.2010 o 14:06, Mastermind napisał:

zastanawia mnie tylko jedno: co - poza oczywistym wzmocnieniem bebechów, a w efekcie
lepszą grafiką - mogą nam jeszcze zaoferować. nie wydaje się wam, że pod wieloma względami
producenci sprzętu doszli już do ściany?


Powstrzymałbym się od takiej wypowiedzi. Czyż nie sam Bill Gates wypowiedział się w 1981 roku, że 640Kb pamięci będzie wystarczyło każdemu? A dzisiaj?
Prace nad sukcesorem PS3 na pewno trwają, ale czyż Sony nie wypowiadało się o planowanej dziesięcioletniej żywotności PS3?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.06.2010 o 14:12, NintendoPassion napisał:

Powstrzymałbym się od takiej wypowiedzi. Czyż nie sam Bill Gates wypowiedział się w 1981
roku, że 640Kb pamięci będzie wystarczyło każdemu?



He, he - tu mnie masz ;) Tylko ja raczej staram się stawiać temat otwarty. Doszli do ściany nie znaczy, że jej nie zburzą :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.06.2010 o 14:17, Mastermind napisał:

He, he - tu mnie masz ;) Tylko ja raczej staram się stawiać temat otwarty. Doszli do
ściany nie znaczy, że jej nie zburzą :)


Zburzą :) Wszak to Sony. Zgodzę się z Tobą, że w obecnym stanie technologicznym konsol i rozdzielczości monitorów media [gry] mogą się rozwijać głównie pod względem oprogramowania i pomysłowości projektantów gier.

... w Tetris gra się tak samo na NES jak i na najbardziej zaawansowanym sprzęcie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.06.2010 o 14:19, Daelor napisał:

dammit, to będę dwie generacje w plecy, bo właśnie mam zamiar kupić PS2 :P


Nie będziesz w plecy. To właśnie dzięki obecnym konsolom będziesz mógł się cieszyć bogatą biblioteką PS2 przy użyciu znacznie mniejszych funduszy.

Kupuj i nie żałuj.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 29.06.2010 o 14:24, NintendoPassion napisał:

Kupuj i nie żałuj.


NP, to był żarcik, pewnie, że biorę i nie żałuję ;]
God of War, MGSy, Ico, Shadow of the Colossus - nadciągam!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.06.2010 o 14:29, Daelor napisał:


> Kupuj i nie żałuj.

NP, to był żarcik, pewnie, że biorę i nie żałuję ;]
God of War, MGSy, Ico, Shadow of the Colossus - nadciągam!


Niech Cię Bóg [Wojny] ma w swojej opiece :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jasne mogą robić nowe xboxy 1080 czy PS8 ale po co to jak sprzęt który nie jako był by tam umieszczany to przez nawsze tv był by już nie obsługiwany. Dajmy na to gry w 3D żeby się tym cieszyć trzeba zmienić telewizor na extra drogi. Nie dziękuje : ) Konsola to nie komputer i niech pan od Capcomu jeszcze raz to sobie powtórzy przed lustrem w wc : )

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nowa generacja konsol powinna pojawić się jak najszybciej. Gry z PS3 i klocka odstają już grafiką od PC. I to bardzo. Mam nadzieje, że na PS4 i xbox 720 nie bedziemy musieli długo czekać. Może się czegoś dowiemy na następnych targach E3? Taa... marzenia, ale- kto wie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe ile lat jeszcze trzeba czekać na taką technologię że do łepetyny jakieś kabeli podłączą ala matrix. Ale żem się rozkminił co. :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

mnie zastanawia co może mieć lepszego ps3?
- najlepsza jakośc odtwarzania (blue ray) - juz jest
- podłączenie systemu głośników 5.1 - jest
- 3D - juz od niedawna
- Wi Fi - Jest
- Bluetooth - jest
- zgodnosc z PSP - jest
i wiele innych
co jeszcze mogła by miec ta konsola?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zastanawia mnie, kto sfinansuje proces wprowadzania nowych konsol na rynek i weźmie na siebie ryzyko ponoszenia gigantycznych strat przez kolejne pół dekady, skoro obecna generacja w najbardziej optymistycznym wariancie zwróci zaledwie ułamek poniesionych kosztów?



Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

@Mastermind

Trafiles w sedno. Mam kompa, ktory ma juz 2 lata.. i najnowsze gry dzialaja na nim idealnie, na full detalach (fakt, ze jak go skladalem to zlozylem potwora mocy... ale tez z kolei bez przesady... nie byl to jakis super komputer z wydajnoscia operacji zmiennoprzecinkowych rzedy kilkunastu petaflopow :P)... 5 lat temu takie cos bylo nie do pomyslenia, co 2 lata trzeba bylo zmieniac kompa zeby moc pograc w najnowsze gierki.

Sciana o ktorej piszesz to nie koniecznie ograniczenia sprzetowe (a w zasadzie nie tylko). Prawo Moora powoli przestaje obowiazywac, wiec idziemy w ilosc nie w jakosc (wiecej rdzeni, a nie szybsze procesory). Zyskujemy wiec w teorii na wydajnosci... ale ale ale... programisci (czyli ludzie, ktorzy tworza kod, ktory ma korzystac z naszego sprzetu) nie do konca przestawili sie na pisanie aplikacji zoptymalizowanych pod wiele rdzeni... jak jakas gra obsluguje 2 rdzenie to jestem milo zaskoczony... o 4 rdzeniowym supporcie nie slyszalem (architektura konsol jest ZUPELNIE inna niz PC wiec nie wnikam ze X ma XXX rdzeni a PS3 jeszcze wiecej... nie do konca o to tutaj chodzi, bo tam sa inne ograniczenia). Nie ma wiec sensu produkowac sprzetu, ktorego nie kupia ludzie bo i tak nie odczuja roznicy (bo czy 2 czy 4 rdzenie... co za roznica w grze, ktora i tak nie wykorzysta pelni mocy waszego sprzetu).

Teraz dolozmy do tego, ze gry oplaca sie wydawac przede wszystkim na konsole. Wychodzi nam, ze rozwoj sprzetu jest opozniany przez obecna generacje konsol (co nie znaczy ze wprowadzenie nowej od razu rozwiaze problem... na poczatku jeszcze bardziej go poglebi bo zmusi programistow do nauki nowych platform zamiast do szlifowania i wyciskania ostatnich sokow z obecnych generacji) + programistow (a w zasadzie kosztow produkowania gier, ktore ciagle rosna), ktorzy nie wykorzystuja potencjalu sprzetowego.

Moze wprowadzenie technologii 3D cos zmieni... ale na to trzeba poczekac moim zdaniem wiecej niz 3 lata (z uwagi na koszty telewizorow 3D atm)... mysle ze 5 lat (czyli tyle ile pisze M i S ze pozyja jeszcze ich konsole) jest bardziej realnym terminem.

A co to znaczy dla nas graczy? Nic. Zarabiste gry moga powstawac i na obecnych generacjach... grafika moze tez nas wciskac w ziemie... a zamiast kosztujacej 12 k zl rewolucji (telewizor 3d + osprzet) wole powolna ewolucje kosztujaca 3-5k zl (telewizor + nowa konsola).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.06.2010 o 14:58, Bezio15 napisał:

mnie zastanawia co może mieć lepszego ps3?
- najlepsza jakośc odtwarzania (blue ray) - juz jest
- podłączenie systemu głośników 5.1 - jest
- 3D - juz od niedawna
- Wi Fi - Jest
- Bluetooth - jest
- zgodnosc z PSP - jest
i wiele innych
co jeszcze mogła by miec ta konsola?


A znasz takie powiedzenie:

"Żadne LEGO nie da Ci tego co dziewczyna, kolego." :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować