Zaloguj się, aby obserwować  
Magok

World Of Tanks

13349 postów w tym temacie

Jeśli chcę rozwinąć ruskie średnie czołgi z poziomu kv-1, to jestem skazany na kv-1s, a potem linię is, tak? To dobre maszyny, czy lipa?

A w ogóle, to ostatnio chyba psioczyłem na t-28. No cóż, w podstawowej wersji był do rzyci, ale po ulepszeniu śmiga aż miło, moja ulubiona maszyna teraz (a rozwijam wszystkie linie naraz :P).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.01.2013 o 19:21, Budo napisał:

Jeśli chcę rozwinąć ruskie średnie czołgi z poziomu kv-1, to jestem skazany na kv-1s,
a potem linię is, tak? To dobre maszyny, czy lipa?

Z tego co pamiętam to jak chcesz dojść do średnich to musisz z KV-1S zbadać KW-13 a potem przeskoczyć dalej na drugą stronę drzewka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.01.2013 o 19:21, Budo napisał:

Jeśli chcę rozwinąć ruskie średnie czołgi z poziomu kv-1, to jestem skazany na kv-1s,
a potem linię is, tak? To dobre maszyny, czy lipa?


http://www.wotdb.info/index-old.html#

ustaw pionowe wyswietlanie i zobaczysz co gdzie idzie. nowy wyglad drzewek w grze jest chory i niejasny. jak chcesz isc w medy od kv1 to kv1s->kv13->t43, jak w heavy to kv1s->IS

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.01.2013 o 19:29, Budo napisał:

Wiem, co muszę kupić, chodzi mi o to, czy to dobre czołgi (ciężka linia is).

KW1S wypas z działem 122, jak wyszkolisz odpowiednio drużynę to masz super zabawe, tylko trochę slabszą niz przy KV1. A co do ISa to jeszcze go nie mam, ale też bardzo fajny czołg z tego co widzę (ludzie osiągają niezle wyniki na nim, tzn dużo expa i kredytów ;). To chyba najłatwiejsza ścieżka w całej grze. Choć te końcowe czołgi jak IS7 wcale najlepsze nie są, bardziej przereklamowane, ale tak to jest łatwa dróżka wcale nie prowadzi do najlepszych czołgów. Z drugiej strony zanim dojdziesz do ISa-3 chociaż to jeszcze dużo bitew rozegrasz i zdążysz sie przerzucić na coś innego :) Ja dograłem do KW1S a potem zacząłem rozwijać równolegle inne nacje :) A pójdź sobie jeszcze w KV-2 by dojść do radzieckiej arty :) Przy KV2 można nauczyć się naprawdę dobrze grać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja na KV1S używam tego mniejszego działa. Nie ze względu na koszty amunicji, (bo na takim Ferdku niemal co bitwę używam gold ammo) ale dlatego, że próbuję grać nim, jak medem, zwłaszcza, że przy dobrym ustawieniu mogę przyblokować większą ilość czołgów - szybko strzela i teoretycznie można nim coś odbić. Taki z niego HT, jak z super persa med...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.01.2013 o 19:21, Budo napisał:

Jeśli chcę rozwinąć ruskie średnie czołgi z poziomu kv-1, to jestem skazany na kv-1s,
a potem linię is, tak? To dobre maszyny, czy lipa?

Aha widzę, że też chcesz tak jak ja, czyli przez KW1S>KW13 dostać się do średnich. Dobra opcja, ISa nie musisz kupować, choć tak jak wcześniej napisałem to fajny czołg, jeden z lepszych na VII tierze. Co do KW13 to jeżdżę nim i jest w porządku, ale widzę, że schody zaczną się przy T-43, bo jest dużo słabszy od KW13.. A i ciężko medem wygrać bitwę, w każdym bądź razie mi z takim działem jakie mam w KW13 :/ a co za tym idzie, bardziej jest się narażonym na negatywne skutki posiadania w drużynie noobów i makaków

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.01.2013 o 20:16, Heimdallr napisał:

Ja na KV1S używam tego mniejszego działa. Nie ze względu na koszty amunicji, (bo na takim
Ferdku niemal co bitwę używam gold ammo) ale dlatego, że próbuję grać nim, jak medem,
zwłaszcza, że przy dobrym ustawieniu mogę przyblokować większą ilość czołgów - szybko
strzela i teoretycznie można nim coś odbić. Taki z niego HT, jak z super persa med...


A na oficjalnym płacz, że bez 122 nie da się nim grać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.01.2013 o 20:16, Heimdallr napisał:

Ja na KV1S używam tego mniejszego działa. Nie ze względu na koszty amunicji, (bo na takim
Ferdku niemal co bitwę używam gold ammo) ale dlatego, że próbuję grać nim, jak medem,
zwłaszcza, że przy dobrym ustawieniu mogę przyblokować większą ilość czołgów - szybko
strzela i teoretycznie można nim coś odbić. Taki z niego HT, jak z super persa med...

No chyba, że używasz tego gold ammo, ale tą 85 długo jeździłem na KW13 i lipa była, zarówno tam jak i podejrzewam, że jest podobnie na KW1S choć tier niżej. Co do grania nim jako medem to ja jednak wolę tradycyjne medy, dużo mniejsze i zwrotniejsze, a KW1S traktuje jako gołe działo, tj. strzelić, schować się, poczekać. A już mega gra się w 2-3 w plutonie za sterami takiego KW1S z 122 - ma się czas by przeładować :)
McFlash@
no i właśnie w kompaniach to zauważyłem, że liczą się tylko KW1S, Hellcaty, do tego grill i tylko takie jeżdżą..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mi się dobrze gra z tym działem. Komuś innemu może bardziej pasować 122. Napisałem już, jak imo najlepiej się gra tym czołgiem i mimo odkrytej 122 nie mam zamiaru zmieniać działa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.01.2013 o 20:48, Paoro napisał:

No chyba, że używasz tego gold ammo, ale tą 85 długo jeździłem na KW13 i lipa była, zarówno
tam jak i podejrzewam, że jest podobnie na KW1S choć tier niżej. Co do grania nim jako
medem to ja jednak wolę tradycyjne medy, dużo mniejsze i zwrotniejsze, a KW1S traktuje
jako gołe działo, tj. strzelić, schować się, poczekać. A już mega gra się w 2-3 w plutonie
za sterami takiego KW1S z 122 - ma się czas by przeładować :) no i właśnie w kompaniach
to zauważyłem, że liczą się tylko KW1S, Hellcaty, do tego grill i tylko takie jeżdżą..


Tj. gold ammo używam tylko na Ferdku do 128 guna. Ja chyba też wolę tradycyjne medy, ale co poradzić skoro jeszcze takich nie mam, a przez KV1S mam najbliższą drogę ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.01.2013 o 20:48, Heimdallr napisał:

Mi się dobrze gra z tym działem. Komuś innemu może bardziej pasować 122. Napisałem już,
jak imo najlepiej się gra tym czołgiem i mimo odkrytej 122 nie mam zamiaru zmieniać działa.


Chodziło mi oto, że na oficjalnym są płaczki, dla których Sport bez 122 jest wrakiem, free fragiem, złomem i ogólnie najgorszym czołgiem w grze. A i tak dla nich z tym działem ten czołg jest do grania... Ogólnie to płacz durni, którzy nie radzą sobie nawet z wozem z OP działem na tym tierze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Hej jakiej amunicji używacie do troll guna z KV2? Czerwona rykoszetuje często, pomarańczowa to w ogóle jakaś słaba, kupiłem sobie trochę premium i co strzał do kill :D no ale no koszty trochę za duże, ale przy losowaniu z VIII tierem to warto wykorzystać takie ammo :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.01.2013 o 21:58, Paoro napisał:

Hej jakiej amunicji używacie do troll guna z KV2? Czerwona rykoszetuje często, pomarańczowa
to w ogóle jakaś słaba, kupiłem sobie trochę premium i co strzał do kill :D no ale no
koszty trochę za duże, ale przy losowaniu z VIII tierem to warto wykorzystać takie ammo
:D


Amunicja HE (odłamkowo-burząca) to podstawa - można nią uszkodzić dowolny czołg z każdej strony (bywają miejsca, w które lepiej nie strzelać). Obrażenia zależą od grubości pancerza w miejscu uderzenia, czyli pocisk nie musi spenetrować, jak to jest w przypadku zwykłej amunicji przeciwpancernej. Troll z HE zadaje olbrzymi dmg przy penetracji, ale i bez niej jest postrachem dla każdego. Dobra rada: czasem lepiej się wstrzymać od strzału, bo za chwilę przeciwnik może wystawić cieńszy pancerz i oberwać znacznie mocniej.
Zwykłe AP lepiej sobie odpuścić, bo to strata czasu, a HEAT (kumulacyjna za golda) ma sporą penetrację i podlega niemal tym samym zasadom, co AP. Warto jej używać wtedy, kiedy jest spora szansa na spenetrowanie nieprzyjacielskiego czołgu (np. bok). Walnie mocno i nie zejdzie poniżej dolnych widełek, co jest ważne.

Ogólnie warto używać zarówno HE jak i HEAT, ponieważ pięknie się uzupełniają. Trzeba tylko umieć przewidywać sytuację przynajmniej 20 sekund do przodu, czyli na czas reloadu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bez jaj... ja widziałem gdzieś narzekania, że KV nie da się grać. Tak - chodzi o tego sprzed podziału na KV1 i KV2, który bardzo często potrafił przesądzić o wyniku bitwy...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.01.2013 o 22:10, McFlash napisał:

Ogólnie warto używać zarówno HE jak i HEAT, ponieważ pięknie się uzupełniają.

Hohoho co to się dzieje! dzięki za rady, moje KV2 przeżywa drugą młodość! Do tej pory jeździłem 107, ale już mi się trochę znudziła (takie zwykłe działo) i miałem sprzedać to KW2, ale teraz z tymi dwoma rodzajami ammo 152ka daje czadu.. siekam rywali aż miło! Co bitwę to robię różnice, fajnie, fajnie, bo ludzie z teamu gratulują i jest miło xD Miałem też taką bitwę, gdzie zastanawiałem się czy nie wyjść, bo grubo już przegrywaliśmy... ale potem 4 kille i parę innych naruszyłem, że arta tylko dobiła i ku mojemu zdziwieniu wygraliśmy.. warto grać do końca i nawet jakby się miało przegrać to jeszcze trochę uprzykrzyć rywalom wygraną ;) Miałem już nie zakładać dosyłacza i szybszego celowania, ale chyba założę, bo jeszcze sporo bitwem przed moim KW2 ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.01.2013 o 19:29, Budo napisał:


Wiem, co muszę kupić, chodzi mi o to, czy to dobre czołgi (ciężka linia is).

Wypowiem się jako że gram ISem już jakiś czas, i jest to w zasadzie moja ulubiona maszyna :P

Krótko : czołg działa na zasadzie potężnej strzelby. Jego najlepsze działo ma sporo penetrację i zadaje olbrzymie obrażenia... ale traci na celności. Dlatego czołg nadaje się do starć na średnie i krótkie dystanse, idealny do walk w miastach. Ma także niezły silnik, dzięki któremu może zasuwać nawet 34 km/h (to sporo jak na ciężki czołg). Generalnie, po wykupieniu najlepszych modułów, wyszkoleniu załogi, oraz dodania dodaktowych urządzeń (rammer, ulepszona wentylacja, gun laying device) robi się z tego naprawdę groźna maszyna.

Nie wiem jak z dalszymi maszynami (gram do 7 tieru) ale od IS-3 wiecznie wszystko się odbija ze względu na jego specyficzny pancerz...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A fucktycznie masz rację, ale nadal IMO 300g to nie wydatek.
Raptem jeden sms za 11zł, czyli nawet do kina byś za to nie poszedł na nowość jakąś.

A to, że WG stara się wyciągnąc ile może z gry, dziwi w ogóle kogoś?
W dobie durnych DLC do każdej gry, polityka WG nie jest jakimś "złodziejstwem", tym bardziej że i tak gra żyć wiecznie nie będzie i kiedyś z żyły złota zrobi się mizerna strużka...

I tak cenić trzeba to że WoT pozwal bawić się całkiem darmo plu jeszcze masz możliwość (jesli jestes dobry) brać udział w wszelakich konkursach/turniejach/ESL''ach itp. itd. i dostawac za darmo to, za co inni muszą płacic twardym keszem.
Firma wychodzi nawet i z tak pomocną ręka, dając każdemu chętnemu, możliwośc postrzelania amunicją za którą wczesniej trzeba było płacić złotem (i najprawdopodobniej już, opcja ta nie zostanie usunięta).

Jeszcze tylko zmniejszenie roli losowania w mechanice gry i WoT stałby się całkiem przyjemną grą, nie licząc oczywiście zalewu małpiarni.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować