Zaloguj się, aby obserwować  
Evil_Khan

Two Worlds - Czyżby polski pogromca Gothica 3 i Obliviona?

3043 postów w tym temacie

Dnia 26.03.2009 o 18:28, Adam Słoma napisał:

W moim rankingu gier Nocy Kruka jeszcze żadna gra nie przebiła, chociaż Wiedźmin był
blisko. A Two Worlds dopiero zaczynam, więc nie wykluczone że mogę się jeszcze rozczarować;)
Ale puki co, gra mi się lepiej niż w G3.


W G3 dopiero zacznę grać, TW niedawno ukończyłem i powiem tyle - póki Ci się gra podoba, trzymaj się zadań pobocznych :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.03.2009 o 18:39, KoLoS napisał:

W G3 dopiero zacznę grać, TW niedawno ukończyłem i powiem tyle - póki Ci się gra podoba,
trzymaj się zadań pobocznych :)

Tak czynię. Ale czy mam przez to rozumieć że wątek główny jest... z tyłka?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.03.2009 o 21:20, HaatreT napisał:

> W G3 dopiero zacznę grać, TW niedawno ukończyłem i powiem tyle - póki Ci się gra
podoba,
> trzymaj się zadań pobocznych :)
Tak czynię. Ale czy mam przez to rozumieć że wątek główny jest... z tyłka?


Ogólnie to jest podobnie kiepski do tego w gothicu 3(niektórzy twierdzą że nawet gorszy). Ale zadania poboczne i świat są już dużo fajniejsze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.03.2009 o 21:20, HaatreT napisał:

> W G3 dopiero zacznę grać, TW niedawno ukończyłem i powiem tyle - póki Ci się gra
podoba,
> trzymaj się zadań pobocznych :)
Tak czynię. Ale czy mam przez to rozumieć że wątek główny jest... z tyłka?


Może nie z tyłka, ale questy poboczne są chyba mniej przewidywalne, niż wątek główny, no i można sobie posłuchać fajnych haseł głównego bohatera. Ponadto jeśli masz odpowiednio wysoki poziom postaci, wątek główny da się ukończyć bardzo szybko. Ja sobie wyczesałem postać na zwiedzaniu świata i wykonywaniu questów pobocznych. Jak wziąłem się za główny wątek, skończyłem grę o wiele szybciej, niż myślałem, że skończę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.03.2009 o 21:37, KoLoS napisał:

no i można sobie posłuchać fajnych haseł głównego bohatera.

Jeeeej a grałeś kiedyś w grę z dobrym dubbingiem? xD Głos głównego bohatera IMO jest tragiczny - nigdy jeszcze nie spotkałem równie irytującego (a najlepszy głos w grach miała Rayne, pół dhampiżyca :)

Dnia 26.03.2009 o 21:37, KoLoS napisał:

Jak wziąłem się za główny
wątek, skończyłem grę o wiele szybciej, niż myślałem, że skończę.

Tia, wprawna dłoń skończyłaby grę w ~10 godzin, ale komu by się chciało... Poboczne questy - tu masz rację - trochę trzymają grę przy życiu, jednak po 50 godzinach aż mi się odechciało łażenia i dałem sobie spokój, kończyłem wątek fabularny :]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.03.2009 o 17:21, HaatreT napisał:

Hm... Czy ktoś znalazł quest, który przebija ten z brudnymi gaciami kapitana oddziału?
;D

A taki był? Nawet nie trafiłem na niego :]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.03.2009 o 17:22, Piciambeer napisał:

> Hm... Czy ktoś znalazł quest, który przebija ten z brudnymi gaciami kapitana oddziału?

> ;D
A taki był? Nawet nie trafiłem na niego :]

Był. W jakimś niewielkim obozowisku wojskowym nad rzeką. Nie pamiętam gdzie dokładnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.04.2009 o 18:48, KrzychW napisał:

W końcu jakieś konkretne informacje na temat Two Worlds 2.Ciekawy i bardzo zachęcający
artykuł.
http://www.gry-online.pl/S022.asp?ID=5443


Warto dodać, że w tym artykule jest spoiler na dole pierwszej strony. Ogólnie nie zgadzam się z paroma zdaniami:
Pamiętacie fatalną muzykę? Cóż z tego, że stał za nią Harold Faltermeyer (Gliniarz z Beverly Hills), skoro efekt finalny był okropny.
Że co?! Muzyka w tej grze jest genialna, odważnie skomponowana (inaczej niż w innych cRPG-ach), daje efekt magiczny i tworzy nowy folklor tej gry.

nie sposób pominąć fatalnego dubbingu
No bez przesady, może nie był najwyższych lotów, ale fatalny? Głos głównego bohatera, jego tonacja w zależności od sytuacji były bardzo dobre. Pozostałych osób - już gorsze. Ale żeby było fatalnie?

gracz będzie na nowo musiał gromadzić wszystkie punkty doświadczenia, skille i przedmioty. Może to nieco naciągane, ale sprytne.
Naciągane? Wg mnie lepiej to rozwiązano (a na pewno ciekawiej), niż w Gothic II :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.04.2009 o 20:32, Karfein napisał:

Że co?! Muzyka w tej grze jest genialna, odważnie skomponowana (inaczej niż w innych
cRPG-ach), daje efekt magiczny i tworzy nowy folklor tej gry.

No nie wiem, muzyka była uboga, tylko ta w menu głównym jako tako dawała radę.

Dnia 13.04.2009 o 20:32, Karfein napisał:

No bez przesady, może nie był najwyższych lotów, ale fatalny? Głos głównego bohatera,
jego tonacja w zależności od sytuacji były bardzo dobre. Pozostałych osób - już gorsze.
Ale żeby było fatalnie?

No bez przesady, bez :] Słuchanie rzucanych przez niego drętwo "mmm what do we have here", "mmm I specially like that" i "that''s, what you get" należy do najmniej miłych wspomnień z tejże gry... A pozostali lektorzy też spisali się napraaawdę słabo.

Dnia 13.04.2009 o 20:32, Karfein napisał:

Naciągane? Wg mnie lepiej to rozwiązano (a na pewno ciekawiej), niż w Gothic II :P

Seria Gothic jest wyjątkowa - bo są nauczyciele, a nie lvl up - do tabelki - +++++ do siły :D Nie głoś herezji, Gothic rządzi <3 ^^

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.04.2009 o 22:27, Piciambeer napisał:

No nie wiem, muzyka była uboga, tylko ta w menu głównym jako tako dawała radę.

Cóż, może i kwestia gustu, ale nie zgodzę się, że muzyka była do kitu, bo np. dodano gitarę elektryczną. Nie wiem, czy to cokolwiek zmienia, że jestem po szkole muzycznej, ale w mojej opinii przynajmniej 3/4 melodii soundtracku Two Worlds jest naprawdę oryginalnie brzmiąca i wręcz piękna. No i nie zwalajmy wszystkiego na Harolda Faltermeyera - Andreas Slavik też jest autorem części utworów. Często się zdarzają podobieństwa, a tu mamy coś całkowicie nowego, odrębnego - może dlatego tak niezbyt ciepło przyjętego (choć są wyjątki, vide Karfein albo niektórzy moi znajomi).

Dnia 13.04.2009 o 22:27, Piciambeer napisał:

No bez przesady, bez :] Słuchanie rzucanych przez niego drętwo "mmm what do we have here",
"mmm I specially like that" i "that''s, what you get" należy do najmniej miłych wspomnień
z tejże gry... A pozostali lektorzy też spisali się napraaawdę słabo.

Hmmm, tu przyznaję Ci rację, choć lubiłem jego sarkazm odnośnie pogody czy mhrocznych lochów. Chodziło mi jednak bardziej o dialogi z NPC-ami. Ale faktycznie już NPC-e byli odegrani słabo.

Dnia 13.04.2009 o 22:27, Piciambeer napisał:

Seria Gothic jest wyjątkowa - bo są nauczyciele, a nie lvl up - do tabelki - +++++ do
siły :D Nie głoś herezji, Gothic rządzi <3 ^^

Nie chodzi mi o rozwój postaci, bo ten jest rozwiązany bardzo dobrze w Gothicu. Chodzi mi o wyzerowanie postaci i wytłumaczenie, jak to się stało przed akcją G2.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.04.2009 o 22:49, Karfein napisał:

Chodzi mi o wyzerowanie postaci i wytłumaczenie, jak to się stało przed akcją G2.

No to strzeliłeś obie w stopę, kolego. TW pod tym względem porównuj do pierwszej części Gothica - wszak tam również po prostu zaczynałeś przygodę jako cherlak. Z porównaniem do G2 poczekaj do premiery TW:TT, zobaczymy, co wymyślą autorzy w kontynuacji - i wtedy zestawianie tych dwóch tytułów będzie na miejscu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.04.2009 o 22:53, Piciambeer napisał:

No to strzeliłeś obie w stopę, kolego. TW pod tym względem porównuj do pierwszej części
Gothica - wszak tam również po prostu zaczynałeś przygodę jako cherlak. Z porównaniem
do G2 poczekaj do premiery TW:TT, zobaczymy, co wymyślą autorzy w kontynuacji - i wtedy
zestawianie tych dwóch tytułów będzie na miejscu.


No właśnie chodzi mi o zerowanie postaci w "dwójkach", a nie zaczynanie od zera w "jedynkach" tych gier. A co do tego, co wymyślą autorzy - już przecież wiadomo, podano to w tym, co określiłem spoilerem z artykułu z serwisu Gry-OnLine, do którego linka podał KrzychW.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

>> Warto dodać, że w tym artykule jest spoiler na dole pierwszej strony. Ogólnie nie zgadzam

Dnia 13.04.2009 o 20:32, Karfein napisał:

się z paroma zdaniami:
Pamiętacie fatalną muzykę? Cóż z tego, że stał za nią Harold Faltermeyer (Gliniarz
z Beverly Hills), skoro efekt finalny był okropny.

Że co?! Muzyka w tej grze jest genialna, odważnie skomponowana (inaczej niż w innych
cRPG-ach), daje efekt magiczny i tworzy nowy folklor tej gry.

>>
>

Maja rację. Muzyka nie była tragiczna. Była beznadziejna. na tyle, że że grajac po raz drugi, juz po tym ogromnym patchu, nie wytrzymałem tego pitolenia i przestałem grać. Do dzis mnie odrzuca, gdy przypomne sobie nute która leciała np. w miastach....
Może to dlatego, że przed Tw grałem w G3, a piekniejszej muzyki niż ta z gothic 3 w zadnej grze nie słyszałem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.04.2009 o 18:48, KrzychW napisał:

W końcu jakieś konkretne informacje na temat Two Worlds 2.Ciekawy i bardzo zachęcający
artykuł.
http://www.gry-online.pl/S022.asp?ID=5443

Już nienawidzę autora tego tekstu. Wcale nie miałem ochoty dowiedzieć się, że Gandohar coś tam pod koniec gry zrobi. Teraz nie będe miał już takiej zabawy z poznawania fabuły ;( Jakby nie mógł pomyśleć o tym, że nie wszyscy gracze już grę ukończyli...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.04.2009 o 10:37, Noristias napisał:

Już nienawidzę autora tego tekstu. Wcale nie miałem ochoty dowiedzieć się, że Gandohar
coś tam pod koniec gry zrobi. Teraz nie będe miał już takiej zabawy z poznawania fabuły
;( Jakby nie mógł pomyśleć o tym, że nie wszyscy gracze już grę ukończyli...


Nie dziwię Ci się. Ostrzegałem o spoilerze w swoim poście, ale oczywistym jest, że artykuł był o wiele bardziej interesujący od mojej wzmianki. Tyle fajnie, że fabuła główna w TW zbyt wyrafinowana nie jest, więc za wiele nie stracisz, a dobre są za to questy poboczne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować