Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Nowe głośniki 5.1 od Logitecha

21 postów w tym temacie

Kompletnie nic specjalnego, odświeżony wygląd i ciut lepsze parametry niż w X-530 i 540. Choć po premierze, jak znane będą dokładne parametry, może okażą się ciekawszą propozycją. Niestety w głośnikach 5.1 do komputera od wielu lat nic się nie zmienia. Po głośnikach za ok 300 zł następuje próżnia i dopiero potem są Z-5500 za 1300zł. Miałem nadzieje że ten zestaw zmieści się gdzieś po środku jak kiedyś G51 które niestety zniknęły z ofert znanych mi sklepów...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dlatego, że już w moim leciwym X-540 wykorzystano osobny moduł z pokrętłem głośności, regulacją basów oraz wtyczką na słuchawki. I jest to mega wygodne.

Głośniki wyglądają fajnie, ale ja oczywiście nie widzę sensu wymiany posiadanych obecnie przeze mnie. Mimo to dla kogoś, kto pierwszy raz kupuje zestaw 5.1, mogą się okazać ciekawym wyborem. Tym bardziej, że produkty od Logitecha polecam całym swoim sercem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.07.2010 o 19:15, Kretoszczur napisał:

> pokretlo i wtyki na sluchawki w prawym glosniku to jakas pomylka...
A dlaczego?


Bo ideą zestawu 5.1 jest dźwięk przestrzenny i powinieneś być w jego centrum, otoczony głośnikami. Ty w centrum i pokrętło na głośniczku nie idą ze sobą w parze. Chyba, że:

1. nie chcesz być w centrum, bo ci nie zależy :P
2. masz regulację dźwięku na klawiaturze albo myszce ( ja mam w bocznym kółku myszki pod kciukiem)
3. masz amplituner i pilota
4. regulujesz dźwięk myszką w ikonce systemowej i cie nie zależy :D

Ale słuchawki w głośniczku to już dla mnie zbyt wiele, niech inni uzasadnią ;).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

nie ma pilota. żeby zmniejszyć głośność albo podłaczyć słuchawki musze wędrować w prawy róg pokoju.
Na jakiej planecie twórcy tego czegoś żyją ? :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.07.2010 o 19:22, palpatine napisał:

Bo ideą zestawu 5.1 jest dźwięk przestrzenny i powinieneś być w jego centrum, otoczony
głośnikami. Ty w centrum i pokrętło na głośniczku nie idą ze sobą w parze.


Przepraszam, akurat na tym się absolutnie nie znam. W takim wypadku rzeczywiście nie ma to sensu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Miałem kiedyś głośniki 5.1 ale od Cretiva. Najpierw było fajno, ale potem wkurzała mnie platyanina kabli, a zwłaszcza od tylnych głośniczków.
A wracając do tego Logitecha, myślę, że będzie podobnie. W tym przedziale cenowym rozwiązań bezprzewodowych raczej nie ma. A jesli chodzi o regulację głośności, to umieszczenie pokrętła na prawym głośniku to totalna porażka. Moim zdaniem pilot nie jest już jakąś kosztowną technologią i powinien być standartem w zestawach 5.1.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam jakieś głośniki 5.1 od Logitecha i przyznać trzeba, że to świetny sprzęt, a do tego niedrogi. Zestawy głośników do komputera wybierałbym chyba tylko z tej firmy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.07.2010 o 19:46, Majez napisał:

w porównaniu z Logitech Z-5500 THX wypada słabo :P drogie ale bardzo dobre mam je od
roku


Też nie zamieniłbym swoich Z-5500 na nic innego :) Niedawno podpiąłem je do konsol i zakochałem się od nowa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem przeznaczeniem tego zestawu jest umiejscowienie ''wokół" komputera na biurku, wiec pokretlo jest w odpowiednim miejscu jak w zestawach 2.0 czy 2.1. Jak ktos z takiego zestawu chce sobie budowac kino domowe to pozostaje albo wspołczuc albo doinformowac ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wyglądają całkiem ładnie, niestety przy obecnym kursie dolara to na razie radze się wstrzymać, jeszcze niecały miesiąc temu dolar stało po jakieś 2,50zł nawet mniej, a teraz - 3,17zł. Co to się ostatnio porobiło.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.07.2010 o 20:06, Pile napisał:

A jak podłączyć takie głośniki z konsolą? Chyba muszą mieć wejście optyczne?

Wystarczą cinche (ale wtedy 5.1 nie dostaniesz), lub jakiś porządny amplituner.

Spoiler

ja wczoraj miałem niezłego zonka, jak się dowiedziałem, że moje 8-letnie kino domowe (Sony Dav-s400) posiada optyka :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować