Zaloguj się, aby obserwować  
Kr1z

Akcja Polonizacja - Fallout New Vegas na konsole w PL - Pomóż i ty!

35 postów w tym temacie

Dnia 22.08.2010 o 22:31, Kreek napisał:

> > > > Cenega i tak tworzy wersję kinową dla F NV ,ale tylko
> > > > dla PC , nasza petycja ma spowodować jedynie implementację

> > > Która również kosztuje, ze względu na jakieś tam opłaty... Kiedyś panowie
z
> CDP
> > ładnie
> > > wytłumaczyli czemu, jak Ty to błędnie nazywasz, implementacja napisów
w wersjach
>
> > konsolowych
> > > jest nieopłacalna. Koszty rzadko się zwracają, a dystrybutorzy nie są
firmami
> charytatywnymi.
> >
> > >
> > > PS. To nie polega na wciśnięciu 3 kombinacji klawiszy. Mylisz się.
> > >
> >
> > Wyobraź sobie dziecko drogie ,że trochę więcej wiem od ciebie na ten temat
, moja
> wiedza
> > nie polega jedynie na czytaniu artykułów czy też news''ów na www.gram.pl ,

>
> Skoro tyle wiesz i jesteś już duży, to powinieneś też wiedzieć, że jak coś się nie
opłaca,
> to się tego nie robi.

to polonizację mafii 2 na konsole się opłaca, ale innych gier nie? bullshit


Jakich innych gier?
Jeśli mówimy o różniach między Mafią 2 i F:NV, to:

a) Mafia 2 najprawdopodobniej lepiej się sprzeda.
b) Mafię 2 może przetestować jedna osoba w ciągu tygodnia-dwóch. Do przetestowania erpega z otwartym światem i kilkoma tysiącami stron dialogów trzeba odpowiednio więcej ludzi i czasu (czytaj - pieniędzy).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 22.08.2010 o 23:22, RexNebular napisał:

Jakich innych gier?


borderlands, kane and lynch 2, bioshock 2, wymieniać dalej?

Dnia 22.08.2010 o 23:22, RexNebular napisał:

b) Mafię 2 może przetestować jedna osoba w ciągu tygodnia-dwóch. Do przetestowania erpega z otwartym światem i kilkoma tysiącami stron dialogów trzeba odpowiednio więcej ludzi i czasu (czytaj - pieniędzy).


a co to, się robi oddzielne polonizacje do konsol i pc?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.08.2010 o 23:41, Kreek napisał:


> Jakich innych gier?

borderlands, kane and lynch 2, bioshock 2, wymieniać dalej?


Widocznie się nie opłaca. Co w tym dziwnego?

Dnia 22.08.2010 o 23:41, Kreek napisał:

> b) Mafię 2 może przetestować jedna osoba w ciągu tygodnia-dwóch. Do przetestowania
erpega z otwartym światem i kilkoma tysiącami stron dialogów trzeba odpowiednio więcej
ludzi i czasu (czytaj - pieniędzy).

a co to, się robi oddzielne polonizacje do konsol i pc?


A co, myślisz, że jak w wersji PC jakaś kwestia dialogowa się prawidłowo wyświetli, to w wersjach konsolowych będzie tak samo? Że nie wyświetlą się np. jakieś krzaki albo w ogóle nic się nie wyświetli? Jesteś w stanie bez sprawdzenia zagwarantować, że w wersji na PS3, w 50 godzinie gry na ekranie nie pojawi np. niewłaściwy podpis? Albo że polska wersja na Xboxa nie będzie się z jakiegoś powodu zawieszać przed końcową walką czy w jakimkolwiek innym momencie? Jeśli dysponujesz takim darem jasnowidzenia, to wróżę Ci wielką karierę i majątek.
EOT, bo ręce opadają.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To w tej grze jest coś w ogóle do tłumaczenia ?
W Fallout 3 tekstów nie było prawie wcale, a jak już, to na poziomie angielskiego z podstawówki. Nie wiem jak w Vegas,ale podejrzewam że bez większych zmian.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No na litość, że tak zacytuję ciutludzi z książki Terry''ego Pratchetta... dlaczego wszyscy w temacie o takiej petycji wdają się w dyskusję opłacalne/nieopłacalne, z uporem maniaka przedstawiając swoje argumenty? By udowodnić autorowi, że może petycję skasować, bo i tak gie zrobi? I dodać sobie parę punktów długości do e-członka, jeśli uda się swoimi argumentami skasować petycję? Naprawdę, wyjątkowo polskie...

Dla mnie sprawa jest prosta. Zgadzasz się? Podpisz się pod petycją. Nie zgadzasz się? Zamknij okno i zajmij się czymś innym. Bez dodatkowych filozofii i usilnych prób wytłumaczenia autorowi petycji, że jest niedouczonym głąbem.

Ja osobiście jestem za, bo czemu miałbym nie być. Nawet pomimo faktu, że na konsolach nie gram.

> To w tej grze jest coś w ogóle do tłumaczenia ?
W Fallout 3 tekstów nie było prawie wcale, a jak już, to na poziomie angielskiego z podstawówki. Nie wiem jak w Vegas,ale podejrzewam że bez większych zmian.

Tę grę robi inna (lepsza) firma, znacznie bardziej doświadczona w cRPG-ach. To, że fałszywego Fallouta robiła ekipa znająca się tylko na H'n'S (niezależnie od tego, że nazywają to cRPG, czyli na hamburgera mówią homar), to już inna sprawa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja mam pytanie off topowe lekko, ale czym wam płacą za to że zdobędziecie jakieś trofeum ? Są z tego jakieś profity, czy po prostu doliczy wam 10 punktów do rankingu q którym i tak jesteście na milionowym miejscu ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.08.2010 o 07:55, sevrond napisał:

Ja mam pytanie off topowe lekko, ale czym wam płacą za to że zdobędziecie jakieś trofeum
? Są z tego jakieś profity, czy po prostu doliczy wam 10 punktów do rankingu q którym
i tak jesteście na milionowym miejscu ?


No właśnie też się tak zastanawiam... Wszyscy płaczą nad trofeami, a te trofea oprócz rankingu nic nie dają... Więc nad czym płakać...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A wpadliście bando "bojowników o dobro gracza" na to że dlc nie będą działać tak jak to było w przypadku Mass Effect na początku a dopiero po roku można było w nie grać (i to głównie w pierwsze) ? nie ? szkoda bo jak wydaje 200zł na grę to lubię mieć dostęp do wszystkich opcji i dlc. Ten sam cyrk jest z DA i dlc które nie działają poprawnie z PL wersją. Nowe dlc do ME 2 tak samo nie będzie działać z PL wersją. Jak chcecie mieć wykastrowaną grę droga wolna ale nie ciągnijcie za sobą innych graczy.

No chyba że masz przerobioną konsolę to wtedy fakt tobie dlc nie potrzebne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.08.2010 o 07:55, sevrond napisał:

Ja mam pytanie off topowe lekko, ale czym wam płacą za to że zdobędziecie jakieś trofeum
? Są z tego jakieś profity, czy po prostu doliczy wam 10 punktów do rankingu q którym
i tak jesteście na milionowym miejscu ?


To nie tak, to ludzie mający xboxa grają dla osiągnięć, posiadacze ps3 grają w grę i nie patrzą na te durne trofea. Nie znasz się po prostu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.08.2010 o 08:26, Muradin_07 napisał:

No właśnie też się tak zastanawiam... Wszyscy płaczą nad trofeami, a te trofea oprócz
rankingu nic nie dają... Więc nad czym płakać...


Dokładnie. Chyba, że planujesz zostać no-lifem, wtedy to ma sens. Tylko wtedy. Inaczej szokda czasu ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Polska to chory kraj, gdzie nie dba się o porządnego obywatela. Wszędzie kasa, kasa, kasa. Niestety, chciałbym aby ta gra wyszła w kinowej wersji, ale Cenega jest zbyt pazerna. Mamy najwyższe ceny-najniższą jakość. Taka smutna prawda.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.08.2010 o 00:04, Darkstar181 napisał:

To w tej grze jest coś w ogóle do tłumaczenia ?
W Fallout 3 tekstów nie było prawie wcale, a jak już, to na poziomie angielskiego z podstawówki.
Nie wiem jak w Vegas,ale podejrzewam że bez większych zmian.

Zapominasz, że F;NV to Obsidian, nie Bethesda :)
@wszyscy, którzy mówią o trofeach: jeżeli dana gra je ma - to chcę mieć w polskiej wersji opcję, by je zdobywać - choćby po to, by przedłużyć "e-pena". Niektóre znacznie urozmaicają rozgrywkę.
@L33T: aye, masz rację w 100% :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

ciach

Pracowałem w C i tworzenie napisów wcale nie jest takie proste w przypadku gier na konsole.

Po pierwsze licencje, bildy i inne rzeczy, które musi zatwierdzić Sony i MS zależnie od konsoli. Czasami trwa to miesiące. Są to naprawdę dodatkow pieniądze. Duże pieniądze.

A jak wiadomo sprzedaż gier na konsole w naszym kraju wysoka nie jest tak więc koszty się nie zwracają.


Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.08.2010 o 09:08, Woo-Cash napisał:

> No właśnie też się tak zastanawiam... Wszyscy płaczą nad trofeami, a te trofea oprócz

> rankingu nic nie dają... Więc nad czym płakać...

Dokładnie. Chyba, że planujesz zostać no-lifem, wtedy to ma sens. Tylko wtedy. Inaczej
szokda czasu ;]


Ale też nie wiadomo czy jak zostaniesz no-lifem to czy będzie to miało jakiś sens, bo możesz ich w ogóle nie zrobić... XD

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować