Zaloguj się, aby obserwować  
modestvermin

Diablo II Lord of Destruction

12427 postów w tym temacie

Dnia 01.10.2009 o 18:57, Abi_Dalzim napisał:

Z tego co wiem, to Tyraela największą szanse dropnąć ma Baal na hellu. Od Mefa na 100%
go nie dostaniesz, bo ma za mały Mlvl jak na Sacred Armor (a Tyrael to SA).


Czyli wychodzi na to ze bede musial przejsc i potem go bic zeby zdobyc ta zbroje a tylko to mi zostalo do zdobycia (mam reszte kompletu). Chcialem miec komplet przez przejsciem wszystkim poziomow trudnosci ale tez cos myslalem ze nie bedzie sie dalo. A diablo nie dropnie tej zbroi?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.10.2009 o 16:26, lis899 napisał:

A diablo nie dropnie tej zbroi?

Nie pamiętam dokładnie jak to było z Diablo, ale największą szansę masz z Baala, bo on ma Mlvl 99.
Możesz też poszukać w jaskini na wyżynie Tamoe i w Mauzoleum (to z prawej od Krwawej Orlicy).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czyli pozostaje mi tylko rozwalac cierpliwie Baala i miec nadzieje ze dropnie. Narazie mam od jednego ze slug tylko Kalejdoskop Mary i jakies rzeczy unikatowe ale niepotrzebne w ogole, no i rzecz jasna niezliczona ilosc napiersnikow i dlugich mieczy na zielono:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.10.2009 o 22:13, lis899 napisał:

Czyli pozostaje mi tylko rozwalac cierpliwie Baala i miec nadzieje ze dropnie. Narazie
mam od jednego ze slug tylko Kalejdoskop Mary i jakies rzeczy unikatowe ale niepotrzebne
w ogole,


Zawsze możesz chodzić na pryszczoskóra na początku świątyni nihlathaka (jeśli go nie zabijesz portal do świątyni będzie cały czas otwarty). Ma co prawda trochę mniejszą szansę na dropnięcie tej zbroi, ale za to zajmuje to mniej czasu niż Baal. Właśnie z pryszcza miałem dwa razy tą zbroję.

>no i rzecz jasna niezliczona ilosc napiersnikow i dlugich mieczy na zielono:)

zielony napierśnik, najczęsniej wypadająca rzecz w d2 :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ehh rozwalam już ponad tydzien Bhaala, Pryszczoskóra, Niszczyszkałe, Szczerbiciela ale dalej nic:/ W ogole mało mi teraz rzeczy zielonych dropi. Jaki jest najleplszy współczynnik zwiększonej szansy znalezienia magicznego przedmiotu, zeby dropiło jak najwięcej zielonych? Bo mam 225% ale nie znam się na tym.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.10.2009 o 19:04, lis899 napisał:

Ehh rozwalam już ponad tydzien Bhaala, Pryszczoskóra, Niszczyszkałe, Szczerbiciela ale
dalej nic:/ W ogole mało mi teraz rzeczy zielonych dropi. Jaki jest najleplszy współczynnik
zwiększonej szansy znalezienia magicznego przedmiotu, zeby dropiło jak najwięcej zielonych?
Bo mam 225% ale nie znam się na tym.


Nie sądzę aby była jakaś optymalna wielkość. Nawet kilka tysięcy mf dzięki cheatom nie daje gwarancji.
Szansa wypadnięcia lepszych przedmiotów to zaledwie ułamki procenta. Jesli szansa wypadnięcia przedmiotu wynosi 0,002 to zwiększone mf bardzo tej wartości nie poprawi, chociaż warto moim zdaniem i tak mieć jak najwięcej.

Jeśli chodzi o to jak gra losuje przedmiot, algorytm jest nastepujący:

1. losowanie czy jest to przedmiot unikatowy (złoty)*
2. jeśli nie, to czy jest to przedmiot setowy*
3. jeśli nie, to czy jest to przedmiot rzadki (żółty)
4. jeśli nie, to czy jest to przedmiot magiczny (niebieski)
5. jeśli nie, to czy jest to przedmiot dobrej jakości
6. jeśli nie, to czy jest to przedmiot normalnej jakości
7. potem może być jeszcze losowanie czy będzie słabej jakości, uszkodzony, itp.

Do powyższego dochodzą jeszcze losowania typu przedmiotu (normalny, wyjątkowy, elitarny) gatunku (zbroja, buty itp.), losowanie eteryczności itp.

*nie każdy przedmiot ma swoją wersję unikatową, czy zieloną. W przypadku wylosowania więc unikatu, a potem typu przedmiotu, który nie ma wersji unikatowej czy zielonej, przedmiot który wypadnie będzie żółty.

Wszystkie powyższe losowania składają się na całkowitą procentową szansę konkretnego przedmiotu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.10.2009 o 14:14, Akoss-94 napisał:

A jak przesadisz do np. 1k to w sumie lecą same magiczne :< Tylko że nie złote, unikaty
itd, a zwykłe magiczne niebieskie


Nie, zawsze im więcej tym lepiej. Gra nie losuje typu przedmiotu między złoty, zielony, żółty i magiczny. Zawsze najpierw losowanie odbywa się o to czy przedmiot będzie złoty. I tylko o to. Jeśli to losowanie się nie powiedzie to następuje losowanie o przedmiot zielony, itd. Z tego powodu, losowanie przedmiotu niebieskiego odbywa się na końcu i nie ma żadnego wpływu na losowanie przedmiotów złotych czy setowych.

1000% mf może być nieopłacalne z innego powodu. 1000% w rzeczywistości daje 1000 dla przedmiotów niebieskich, ale już tylko 200 dla przedmiotów złotych. Jednak zasada, ze względu na sposób losowania przedmiotów, zawsze jest jedna - im więcej MF tym lepiej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To teoria. Praktyka jest trochę inna ale niech ci będzie ;p
Wiem z praktyki jak leci z setem tala i jakieś unikaty mf.
Tal - dużo ale słabo
unikaty - mniej ale lepsze
Przypadek czy nie ja biegłem z ~230 MF

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.10.2009 o 17:05, Akoss-94 napisał:

To teoria. Praktyka jest trochę inna ale niech ci będzie ;p
Wiem z praktyki jak leci z setem tala i jakieś unikaty mf.
Tal - dużo ale słabo
unikaty - mniej ale lepsze
Przypadek czy nie ja biegłem z ~230 MF


Praktyka jest taka, że wszystko się rozbija o losowość.
Ja na przykład miałem praktykę taką, że częściej mi wypadały unikaty wieczorami niż porankami. Reguła? Nie. Przypadek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.10.2009 o 20:53, Daimon_Frey napisał:

Ja na przykład miałem praktykę taką, że częściej mi wypadały unikaty wieczorami niż porankami.
Reguła? Nie. Przypadek.


W tym szaleństwie jest metoda. Ja mam podobnie, właściwie to zacząłem się zastanawiać czy w ogóle warto jest robić mf-runy o poranku. Irracjonalne to podejście, a jednak ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja mam jeszcze takie pytanie. Kazdy potwor moze dropnac rzecz ktora ma nizszy poziom od siebie? To w takim razie mefisto moglby dropnac klatke duszy bo to wymaga 76lvl, tak samo jak ogrzy kafar a tam mi dropnal?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Pierwszy raz robię pala hammera więc nie wiem czy to błąd czy tak ma być..
mianowicie nasyciłem berło (na obrazku)
i pomimo że jest bonus do błogosławionej celności dmg hammerów nie wzrasta po założeniu broni

20091021104559

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.10.2009 o 10:46, Maurycy_69 napisał:

Pierwszy raz robię pala hammera więc nie wiem czy to błąd czy tak ma być..
mianowicie nasyciłem berło (na obrazku)
i pomimo że jest bonus do błogosławionej celności dmg hammerów nie wzrasta po założeniu
broni


Bonusy z przedmiotów nie zwiększają bonusów z synergii. Bonusy z synergii dostajesz tylko za punkty wbite w umiejętności.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.10.2009 o 23:46, Pitej napisał:

Ile warta zbroja z zestawu Nieśmiertelnego Króla?


Sama zbroja niewiele, może um, może pul. Jakbyś cały zestaw uzbierał to byś ista dostał

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Od pewnego czasu mam problem - gdy gram na Battle.net to co dosłownie 2 minuty wyskakuje komunikat, że moje połączenie zostało przerwane, nie bardzo wiem co z tym zrobić. Ktoś miał podobny problem albo wie jak temu zaradzić?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanko, czy istnieje jakiś FAQ dla gry w Battlenecie ?? Dopiero zaczynam i chciałbym poznać jakieś podstawowe informacje i różnice jakie dzielą Battleneta i granie Singlowe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować