Zaloguj się, aby obserwować  
modestvermin

Diablo II Lord of Destruction

12427 postów w tym temacie

Dnia 25.05.2006 o 18:36, shelion napisał:

A jak masz zamiar przerzucać rzeczy z sl na hc ladder? O ile pamiętam, to ja nie mogłam wejść
do gry jak była innego typu. Ale może coś mi się pomieszało.


To nie tak - handlarzom nie przeszkadza kupić na sc i sprzedać na hc - trudniej drożej ale jak najbardziej wykonalne. Chce zarobić na sl i kupić na hc bez przerzucania:)

--
Cerm

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.05.2006 o 18:40, Persona Non Grata napisał:

handlarzom nie przeszkadza kupić na sc i sprzedać na hc - trudniej drożej ale jak najbardziej wykonalne.


Jakim cudem? !!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No proszę, Abiego coś zdziwiło odnośnie D2! :D
A ci handlarze to kto właściwie? Jakaś odrębna grupa? Bo przecież nie moze chodzić o taką Charsi np, skoro to nadal gra albo hc albo sc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.05.2006 o 18:47, shelion napisał:

No proszę, Abiego coś zdziwiło odnośnie D2! :D


A co to ja jakiś guru Diablowy jestem? :)
No co ty, daleko mi do prawdziwych maniaków i znawców, którzy wszystkie progi znają na pamięć :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.05.2006 o 18:55, Abi Dalzim napisał:

> No proszę, Abiego coś zdziwiło odnośnie D2! :D

A co to ja jakiś guru Diablowy jestem? :)
No co ty, daleko mi do prawdziwych maniaków i znawców, którzy wszystkie progi znają na pamięć
:D

No guru może nie, ale zawsze myślałam, że bardzo dużo wiesz :) Więc się zdziwiłam troszkę :)))
Ja się ciągle czegos dowiaduję. Wczoraj musiałam czemu wszyscy po "lvl" zaczęli pisać "gz" - też napisałam,bo uznałam, że się powinno. Dopiero potem miałam okazję sprawdzić :)
A na BRy chodzę, choć zazwyczaj są nudne, bo chcę wymaxować dmg z łuku. Na razie jestem na 91 lvl i jak widzę ile tych milionów jeszcze trzeba... A to średnio 2 mln na jeden BR. Więc pewnie nie wytrwam :) Ale kto wie. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Sprawa jest wyjątkowo prosta. Ceny na sc i hc są generalnie podobne, lecz istnieją itemy nico bardziej wartościowe w trybie hardcore np. tgv (Wigor Boga Gromów), przyjmuje się, że ist hcl = 1,5*ist scl. Lecz istnieje forum (nie wiem czy mogę podać jego adres, więc na wszelki wypadek nie podaję ;)), które znać powinien każdy d2-maniak (istnieje również duże polskie forum poświęcone grze;)) i operuje się na nim walutą jaką jest forum gold (fg). Jeśli dobrze kojarzę to ostatnio nawet ist hcl jest nieco tańszy od ista scl :D Ceny w fg są wyznacznikiem dla wielu hadlarzy, np. wg przelicznika w fg ustalają się ceny unid anniego. zarobione runy na scl sprzedaje się za fg, za które następnie kupuje się sprzęt na hc. Ot cała fiozofia. Lub bezpośredni handel, np. chcę wymienić 3*ist scl na 1,5*ist hcl, więc wołam jakąś zaufaną osobę (kogoś z "trusted" na forum) i on jest pośrednikiem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.05.2006 o 18:59, shelion napisał:

No guru może nie, ale zawsze myślałam, że bardzo dużo wiesz :) Więc się zdziwiłam troszkę :)))
Ja się ciągle czegos dowiaduję. Wczoraj musiałam czemu wszyscy po "lvl" zaczęli pisać "gz"
- też napisałam,bo uznałam, że się powinno. Dopiero potem miałam okazję sprawdzić :)
A na BRy chodzę, choć zazwyczaj są nudne, bo chcę wymaxować dmg z łuku. Na razie jestem na
91 lvl i jak widzę ile tych milionów jeszcze trzeba... A to średnio 2 mln na jeden BR. Więc
pewnie nie wytrwam :) Ale kto wie. :)


Na wstępie pytanie: czy mogę edytować swoje poprzednie posty? :P

Pamiętaj, że później będziesz dostawać co raz mniej expa, a do następnego lvl-u potrzebować więcej :/ Trzeba kominować żeby wycisnąć z jednego br jak najwięcej i dlatego warto ganiać br z zaufaną ekipą. Hammerzy lecą cs, inne postaci np. eldritcha i shenka czy np. mefa albo ande, alle muszą wszyscy wrócić na trzecią falę. No i robi się baal party :D ostatnie 2 lvl-e to dziesiątki tysięcy br''ów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Aaa, no chyba, że tak się to odbywa :)
Bo ja już w swojej paranoicznej wyobraźni wymyśliłem, że są tacy kozacy, co robią to samodzielnie i bezpośrednio :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 25.05.2006 o 18:59, shelion napisał:

Na razie jestem na
91 lvl i jak widzę ile tych milionów jeszcze trzeba... A to średnio 2 mln na jeden BR. Więc
pewnie nie wytrwam :) Ale kto wie. :)


Nie bylo mnie kilka dni i juz masz 91lev :) Ja ostatnio nie moge znalezc czasu na BN :( Ale napewno sie niedlugo tam pojawie i bedziemy mogli wspolnie nabijac levele :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.05.2006 o 19:24, Alien1981 napisał:


> Na razie jestem na
> 91 lvl i jak widzę ile tych milionów jeszcze trzeba... A to średnio 2 mln na jeden BR.
Więc
> pewnie nie wytrwam :) Ale kto wie. :)

Nie bylo mnie kilka dni i juz masz 91lev :) Ja ostatnio nie moge znalezc czasu na BN :( Ale
napewno sie niedlugo tam pojawie i bedziemy mogli wspolnie nabijac levele :)


O! A już się martwiłam, że sobie nie pogramy, bo na gg przestałeś się odzywać i pomyślałam, że stałeś się 100% człowiekiem pracy i na BN nie wracasz. Bardzo się cieszę, że jednak wracasz :))))) Znalazłam Ci eth tarcze - dwie, ale jedną spaprałam, bo jak chciałam w niej zrobic sox, to tylko 1 wyszedł. Drugiej nie ruszałam :)

Czibaku, dzięki za uświadomienie mi okrutnej prawdy o zdobywaniu lvl powyżej 97. :) Ale mimo wszystko fajnie by choć raz było mieć taką postać :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dziś troszkę zniesmaczony wyszedłem z BN. Mianowicie oferowałem dać Enigme dla osoby która mnie pokona na duelu 2 razy na 5 walk. Nikt się nie odważył, początkowo dawałem Uma bo myślałem że zaraz zlecą się chłopaki, jednak nie więc stawkę podwyższałem. Nie było nic do stracenia i nikt się nie odważył... ech Oczywiście brani były osoby z mojej f listy, 2 osoby się zgłosiły przegrały 5:0 każda ale to już tacy tam znajomi...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

2 osoby się zgłosiły

Dnia 25.05.2006 o 22:08, Modest-Vermin napisał:

przegrały 5:0 każda ale to już tacy tam znajomi...


Modest, zawsze znajdziesz jakiś ciekawy sposób, żeby się pochwalić ;p
Ja bym się na pewno nie odważyła na duel z Tobą, w ogóle z nikim, bo dueli nie lubię, ale Ty lubisz, wygrywasz 5:0 i piszesz, że zniesmaczony jesteś?? :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.05.2006 o 23:25, shelion napisał:

Modest, zawsze znajdziesz jakiś ciekawy sposób, żeby się pochwalić ;p
Ja bym się na pewno nie odważyła na duel z Tobą, w ogóle z nikim, bo dueli nie lubię, ale Ty
lubisz, wygrywasz 5:0 i piszesz, że zniesmaczony jesteś?? :D


Nie chwalę się ;p Piszę tylko to co mnie oburza na BN :) Chciałem moich kolegów ze szkolnej ławki zaciągnąć na duela ale nawet Enigma którą by dostali nie zachęciła ich. Gdyby ktoś oferował nawet 1 Ista to ja bym chociaż spróbował.
Wiesz duele nie są takie straszne, zależy jakie masz do tego podejście, jeśli z dystansem traktujesz to na serio to źle, naprawde takie bitewki między sobą mogą przebiegać w miłej atmosferze zabawy :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Sorki ze zbaczam z tematu ale mam pewien problem z zainstalowaniem patcha do LOD. Czy bedzie to wymagalo ponownego zainstalowania gry??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie, nie musisz ponownie instalować gry. Wystarczy, żę (najlepiej) skopiować patch do katalogu z grą i kliknąć na niego 2 razy - reszta zrobi się sama.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.05.2006 o 18:44, Abi Dalzim napisał:

Jakim cudem? !!!


Czibaku odpowiedział właściwie wyczerpująco -

Słowo wyjaśnienia(dla shelion) - handlarze (w moim prywatnym słowniku) to ludzie którzy "mają" osobiście znam kilku mają wszystko - handel zajmuje im 99% czasu na BN 1% poświęcają na robienie mułów:) Nie ogłaszają się nie spamują - leca po kanałach szukając okazji, czasem wejda do gry "trade"
Kupią wszystko co ma wartość - i sprzedadza z zyskiem bo wiedzą komu na fl mają takich jak oni - nie grają cała filozofia gry to " mieć". Są potrzebni ale mnie osobiście denerwują:P

Nie pytaj skąd mają żeby mieć to już jest dość złożona spawa:)
--
Cerm

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja się nigdy nie bawiłem w PvP i w tym temacie jestem totalnie zielony ;) Wiesz, Persona Non Grata, na nieustannym handlu można się naprawdę nieźle dorobić. Trzeba mieć cierpliwość i trochę szczęścia (na znalezienie jakiegoś cacka lub znalezienie noobka, który przepłaci za jakiś crap - niestety, takie są prawa BN ;P. Warto biegać na pit - leci tam dużo przedmiotów z dziurami i sprzedawać je z małym przebiciem tzn. drożej niż ich średnia cena, zawsze znajdzie się ktoś kto będzie czegoś potrzebował szybko i będzie skłonny zapłacić więcej, a już dobre sockety to naprawdę są w cenie. Pamiętam jak kiedyś kupiłem słabego Zaka za ist+um, znalazł się naiwniak który odkupił za ok 3*ist :P Ja sam też wielokrotnie przepłaciłem.
Dobrze jest nie mieć manii "perf itemów", bo perfy sprzedajesz, a kupujesz taniej nieco słabszy przedmiot np. eni w mp 15%ed - po co 15%? Kupić np. mp 9%ed - różnica w defie niewielka a w cenie spora :) Tylko trzeba być cierpliwym ;)

Pograłbym, ale nie chce mi się zaczynać wszystkiego od początku, poza tym sesja na karku :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować