Zaloguj się, aby obserwować  
evilemot

Shogun II: Total War

1255 postów w tym temacie

Dnia 25.03.2012 o 21:55, dark_master napisał:

swoją drogą, jak to teraz jest z tymi wychodzącymi w połowie bitew? Bo Kupiłem dodatek dla singla, skończyło się na tym że cały weekend spędziłem w multi i wyłapałem dziwną rzecz - gdy wywali mnie z gry (urok mojego neta, a shogunowi starczy chocby chwilowe zerwanie i juz widze radosny komunikat o wyjsciu) gra nie wiedziec czemu zalicza mi zwycięstwo.

Z wychodzeniem / dropami z bitew to nic się nie zmieniło, uciekasz nie liczy Ci porażki i nic nie dostajesz, pzreciwnik ma wygraną i wyszystko co z tego wynika.
On ucieka Ty masz wygraną wraz z wszyskimi tego konsekwencjami, on nie ma przegranje w statystykach.
Mi np dziś zerwało 2 razy połączenie w grze, raz wystapił błąd uwietyrzelniania VOD (czy jakoś tak) i zaliczylo mi porażkę, drugi raz wyskoczyl bład desynchronizacji na dzień dobry i gra potraktował to jako remis, tylko taki ramei że w podsumowaniu bitwy dostałem porażkę.
Co do Twojego przypadku to może byleś gospodazrem bitwy więc zerwanei połącznia odczytywało jako ucieczkę wroga.

A i zauważyłem ciekawą rzecz, po wygranej dostajesz 2 żetony rodowe, natomiast w przypadku klęski tylko jeden.

Dnia 25.03.2012 o 21:55, dark_master napisał:

Tak samo dalej nie rozgryzłem na jakiej zasadzie wypadają zdobycze pobitewne, raz wypadły mi dwie (i to po przegranej), a potem cały dzień nic.

Z tego co pamiętam jak kiedyś kumpel mi tłumaczył szansa na zdobycz bitweną wynosi 1 do 100 na przedmiot zwykły, na przedmioty z dodatków coś około 1 do 10 a na legendane 1/1000.
Szansa na zdobycie losowego łupu jest zawsze, zarówno po wygranej jak i po przegranej bitwie, a czy coś dostaniesz to już czysty traf, bo nieraz jest tak że jednego dnia masz 4 przedmioty a poźniej przez miesiąc nic.
A zwiekszenie szansy na losowy przedmiot ? - Toczenie dużej ilości bitew w mutli, zarówno z listy jak i z doboru.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

witam!
czy wersja pudełkowa shogun 2 oraz dodatek zmierzch samurajów
przypisują się do konta steam i można korzystać ze wszystkich dobrodziejstw steama (osiągnięcia, chmura itd.)?

czy jest pełna polonizacja czy tylko napisy?
dzięki!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.03.2012 o 23:43, moonman napisał:

czy wersja pudełkowa shogun 2 oraz dodatek zmierzch samurajów
przypisują się do konta steam i można korzystać ze wszystkich dobrodziejstw steama (osiągnięcia,
chmura itd.)?

Tak :)

Dnia 25.03.2012 o 23:43, moonman napisał:

czy jest pełna polonizacja czy tylko napisy?

Definitywnie napisy, bo postacie gadają po japońsku głównie (tzn. poza filmikami fabularnymi, ale to bardzo epizodyczny element gry) :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie ogarniam bitwy morskiej podbój avatara Lv1 więc statki początkowe moja korweta drewniana dostaje kulkę i w pięknym stylu wybucha na 2 połowy po 1 trawieniu o co tu chodzi ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.03.2012 o 06:41, Carter napisał:

Nie ogarniam bitwy morskiej podbój avatara Lv1 więc statki początkowe moja korweta drewniana
dostaje kulkę i w pięknym stylu wybucha na 2 połowy po 1 trawieniu o co tu chodzi ??


Dostała w silnik parowy najwyraźniej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dlaczego Shogun mi się wiesza? Gram sobie i nagle wyskakuje mi komunikat, że gra przestała działać. Najczęściej zdarza mi się to przy wczytywaniu ekranu końcowego po bitwie na multi, ale potrafi też wyjść tak po prostu. Proszę o pomoc, bo m ja tego już nie wytrzymuje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A ja mam takie pytanie, gram rodem Satsuma i podbiłem

Spoiler

całą wyspę dookoła

i w jaki sposób mogę sobie załatwić pociąg parowy tam? -gram carskimi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.03.2012 o 18:29, BartexooN napisał:

A ja mam takie pytanie, gram rodem Satsuma i podbiłem

Spoiler

całą wyspę dookoła

i w
jaki sposób mogę sobie załatwić pociąg parowy tam? -gram carskimi.

pociąg można tylko tam, gdzie jest stacja telegrafu. Tak jak jedne prowincje mają np herbaciarnię czy płatnerza, tak inne stacje. Ot urok gry satsumą, że produkcję trza przenieść potem na północ by korzystać z dobrodziejstw kolei.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.03.2012 o 19:36, piotrekkj napisał:

musiałem przeinstalować steam, czy zapisy gier s shoguna 2 zostały na kompie? bo sh2
muszę od nowa instalować :(


Zapisy powinny zostać "w chmurze", na zewnętrznym serwerze. Poza tym nawet jeśli odinstalujesz dowolną grę z poziomu Steam to zapisy nie zostają usunięte.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ależ ten nowy system celowania jednostek w bitwach potrafi być irytujący.
Staję sobie oddziałem na górce i widzę całe przedpole oraz wroga przedemną i co ?
I nic, moi wojacy stoją i ogladają krajobraz a w tym czasie przeciwnik spokojnie sobie do nich podchodzi i klepie w twarz z katany.
Tak samo jest z konnicą z karabinkami, stoją wyżej, ba nawet znajdując się na koniu powinni lepiej widzieć przeciwnika jak się chowa za krzakami, ale nie stoją i czekają, a jak wydam ręcznie rozkaz ataku strzeleckiego podchodza na taką odległość że przeciwnik może policzyć ilość sieści na zadzie wierzchowców.
Natomiast starcia oddziałow kawalerii między sobą są dla mnie zagadką, dzis wypuściałem 2 oddziały yari ki na 2 oddziały przeciwnika (1 na 1), moje 2 podpakowane po 2 punkty walki wręcz, przeciwnika bez niczego, on stoi ja szarżuje na jego pozycje (obok nie ma ma żadnych innych jednostek), wynik starcia - moje dostały taki łomot że szkoda gadać, natomiast przeciwnikowi zostało po poł z każdego oddziału.
Do tego wyzej wspomniana jazda yari ki jest nieco przegięta, ktoś ma 3 oddziały w składzie i już cieżko jest jakoś dobrze się ustawić z wojskami liniowymi, a do tego jak ma jeszcze armaty to jest juz szczyt masochizmu, bo ani to stać, ani szturmować, chowanie się po lasach nie ma sensu bo zaraz zajmie wszystkie punkty i zdobedzie zwycięstwo przez dominację. Pozostaje tylko wesoła improwzacja i liczenie na głupie ruchy przeciwnika, choć nie wiem czy takie moga nastąpić jak sobie spokojnie nas ostrzeliwuje prawie z 2 końca mapy.
A nie chcę robić moim składem kolejnego klona większości spotykanych armii, czyli 3x jazda, armaty plus spam jednostek strzeleckich najlepiej tych najtańszych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 30.03.2012 o 20:02, Mercuror napisał:


Zapisy powinny zostać "w chmurze", na zewnętrznym serwerze. Poza tym nawet jeśli odinstalujesz
dowolną grę z poziomu Steam to zapisy nie zostają usunięte.


ok dzięki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 30.03.2012 o 21:40, Szalony_Max napisał:


spoko, zapraszam do bitew ''klasycznym'' awatarem, gdzie mój oddział samurajów no-dachi (bodaj weteran z 2 pkt w walkę wręcz, jednym w obronę i jednym morale) został pojechany przez.. oddział włóczników ashigaru przeciwnika. Weteranów, no i stali na górce, ale kurna bez przesady. W ogóle, atakowanie kogoś na wzgórzu to prosta droga do wyraźnej przegranej, a na niektórych mapach po prostu nie da się tego uniknąć

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 30.03.2012 o 21:40, Szalony_Max napisał:


JA miałem tak z armatami cel w zasięgu a one nie prowadzą ostrzału wyłącz i włącz swobodny ostrzał najlepiej wszystkim strzelcom przed bitwą pomaga

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ma ktoś jakiś sprawdzony sposób na przejmowanie zamków w Shogunie 2? Gram w kampanię i gdy wybrałem opcję automatycznej potyczki, to zaliczyło mi tylko 50 poległych, gdy sam atakuję to mam ich około 500 (z 1200 moich, przeciwników jest ok 600). Nie mam pojęcia jak to zrobić sensownie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 31.03.2012 o 22:53, sinir napisał:

Ma ktoś jakiś sprawdzony sposób na przejmowanie zamków w Shogunie 2? Gram w kampanię i gdy wybrałem opcję automatycznej potyczki, to zaliczyło mi tylko 50 poległych, gdy sam atakuję to mam ich około 500 (z 1200 moich, przeciwników jest ok 600). Nie mam pojęcia jak to zrobić sensownie.


Zacytuję sam siebie :
http://forum.gram.pl/forum_post.asp?tid=61553&pid=961

W uzupełnieniu dodam iż warto atakować z kilku stron, czyli spalić bramę wejść po murach i spróbować otoczyć obrońców, bo stłoczenie armii powiedzmy w zniszczonej bramie nic nie da bowalczy tylko kilka jednsotek a reszta usiłuje przez nie przejść. Jednak nie warto też za mocno rozbijać naszej armii na mniejsze zgrupowania wojsk, z uwagi na karę do morale z uwagi na miejscową przewagę liczebną wroga.

Natomiast jeśli chodzi o automatyczne rozstrzyganie bitew, czasami daje to wesołe efekty, np w tej nowej kampanii mam armie podstawowych chyba najtańszych jednsotek strzeleckich wypełnioną nimi na full plus 3 oddziały armat. Atakuje wrogą armię przeciwnika z nieco lepszymi jednostkami ale walczącymi wręcz plus sporo jazdy. Efekt po kliknięciu automatycznego rozstrzygania bitwy moje straty 10 osób, straty SI 800 - 900 w porywach do 1200 ludzi. Gdy wybieram opcję kierowania bitwą ręcznie to tracę okolo 100-300 ludzi i wygrana nie przychodzi zbyt łatwo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jakie macie opinie o dodatku do Shoguna II, czyli tego Zmierzchu Shogunów? Warto w to zainwestować? Jest jakaś nowa mapa kampanii, dużo nowych jednostek. Jak wygląda Wasza ocena w stosunku nowej jakości do ceny? Ogólnie muszę przyznać, że podstawka Shoguna II to chyba najbardziej dopracowana gra z serii TW, chciałbym tylko by wyszedł nowy Medieval tak dopracowany :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.04.2012 o 01:00, Paoro napisał:

Jakie macie opinie o dodatku do Shoguna II, czyli tego Zmierzchu Shogunów? Warto w to
zainwestować? Jest jakaś nowa mapa kampanii, dużo nowych jednostek. Jak wygląda Wasza
ocena w stosunku nowej jakości do ceny? Ogólnie muszę przyznać, że podstawka Shoguna
II to chyba najbardziej dopracowana gra z serii TW, chciałbym tylko by wyszedł nowy Medieval
tak dopracowany :)

Mapa to ta sama bo to japonia dodano jedną wyspę a wiek 19 to same nowe jednoski za tą cene nawet się nie zastanawiaj jest mały mankament mam nadzieje że go poprawią gra potrawi wywalić podczas multi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.03.2011 o 11:48, berbelek napisał:

Czy gra ktoś na wysokim poziomie trudności? Ja zaczynam i od początku widzę, ze jest
ostro. Armie wrogów chyba z kosmosu, prawie żadnej bitwy nie można rozstrzygać automatycznie,
bo się nie opłaca. Pytanie, czy sojusze są tu w miarę trwałe, czy też może mam się spodziewać
ataku w stylu wszyscy na jednego? Gram Date- specjaliści od samurajów no-dachi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować