Zaloguj się, aby obserwować  
Dark_SMG

Crysis - czyli nowa wspaniała seria gier FPS na silniku CryEngine

5214 postów w tym temacie

Dnia 25.02.2009 o 19:21, BoloMaster napisał:

a ile czasu zajmie ukończenie gry średnio-zaawansowanemu w FPS graczowi?


Nie wiem, na pewno ponad 10 godzin. Mi przejście gry zajęło 12 godzin.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

omg, skasowałem posta, którego przed chwilą napisałemxD btw jak to szło
Właśnie zacząłem moją przygodę z Crysisem i ciekawi mnie kiedy znajdę kolejny egzentlarz broni SCAR, jaki dostajemy na samym początku rozgrywki. Z powodu braku amunicji przeniosłem się na strzelbę i FY71, ale autentycznie żal mi tego fajnego karabinu:>

Co do samej rozgrywki. Jest to prawdziwa kontynuacja FarCry, Far Cry 2 to kompletnie inna produkcja od swojego pierwowzoru. Ja zwykle podchodzę jako niewidzialny(aby dojść muszę robić kilka przerw za zasłonami:P) lub wbiegam i oddaje kilka strzałów, potem włączam znowu niewidzialność i załatwiam kolejnych wrogów itp. Gra się niezwykle przyjemnie.
Graficznie bomba. Nie wiem tylko dlaczego nie mogę ustawić grafy na bardzo wysoką? Czyżby tylko pod viste? Ja gram na najwyższych, tylko cienie zmniejszyłem na średnie, co niespecjalnie daje się zauważyć. Przed zmianą miałem około 17/26 fpsow, po nie spada do 30. Czasami i około 50 się utrzymuje.

20090226130730

20090226130750

20090226130813

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.02.2009 o 13:08, Forgotten napisał:

Graficznie bomba. Nie wiem tylko dlaczego nie mogę ustawić grafy na bardzo wysoką? Czyżby
tylko pod viste?


Niestety tak, choć są na to jakieś sposoby aby i na systemie win XP odpalić Crysisa w maksymalnych detalach, ale trzeba coś grzebać w jakiś plikach i z tym się już nie bawiłem. Zresztą nie mam aż tak mocnego kompa żeby ta gra mi chodziła płynnie na takich ustawieniach. Druga sprawa to to że nawet wtedy gra nie będzie wyglądała aż tak dobrze jak max. detale na viscie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.02.2009 o 13:08, Forgotten napisał:

Właśnie zacząłem moją przygodę z Crysisem i ciekawi mnie kiedy znajdę kolejny egzentlarz
broni SCAR, jaki dostajemy na samym początku rozgrywki. Z powodu braku amunicji przeniosłem
się na strzelbę i FY71, ale autentycznie żal mi tego fajnego karabinu:>

Długo go nie znajdziesz, musisz zostać przy FY71 :< Ale można się do tego przyzwyczaić.

Dnia 26.02.2009 o 13:08, Forgotten napisał:

Ja zwykle podchodzę jako niewidzialny(aby dojść
muszę robić kilka przerw za zasłonami:P) lub wbiegam i oddaje kilka strzałów, potem włączam
znowu niewidzialność i załatwiam kolejnych wrogów itp.

Na medium to niemalże jedyna słuszna opcja, większa otwarta wymiana ognia za przyjemnie się nie kończy ;D

Dnia 26.02.2009 o 13:08, Forgotten napisał:

Graficznie bomba. Nie wiem tylko dlaczego nie mogę ustawić grafy na bardzo wysoką? Czyżby
tylko pod viste?

Teoretycznie. :]

1. W miejscu, w którym zainstalowałeś grę, znajdź katalog CVarGroups. Zrób kopie zapasowe wszystkich plików z rozszerzeniami .cfg, jakie tam znajdziesz.

2. Teraz otwórz po kolei każdy z nich. Znajdziesz tam coś takiego:

[deafult]
; deafult of this CVarGroup
= 4

xxxx

[1]
yyyy

[2]
zzzz

[3]
qqqq


(W miejscach x, y, z i q znajdziesz różne linie typu e_particles_quality=4)

To, co musisz zrobić to skopiować wszystkie informacje z pierwszego akapitu (xxxx) do ostatniego (qqqq). Powinno to wyglądać tak:

[deafult]
; deafult of this CVarGroup
= 4

xxxx

[1]
yyyy

[2]
zzzz

[3]
xxxx


Teraz wystarczy już tylko włączyć grę i nie zmieniać ustawień graficznych (będą one od razu maksymalne).

[Przepisane żywcem z ramki w recenzji magazynu CD-Action].

PS. Tak jak mówi dave03, ten trik nie sprawi, że detale będą idealnie jak na b. wysokich na Viście, ale znacząco je do tego poziomu przybliży. Bardzo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.02.2009 o 14:12, TetraGramaton napisał:

> Tutaj macie niewyobrażalnie świetną grafikę w crysis.Dodane zostały mody.
> http://www.incrysis.com/index.php?option=com_content&task=view&id=768
>

A jesteś jakaś gra o ładniejszej i bardziej wymagającej grafice niż Crysis ?



Na chwilę obecną nie ma takiej gry i nie zanosi się, aby taka powstała. No jedynie Crysis 2.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie, jak mam rozwalić ten cholerny statek obcych? Babka się drze non stop, że mam namierzyć czy cuś jakieś działo o ile się nie mylę, tyle że to cholerne działo taktyczne niczego nie namierza!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A ja mam takie male pytanko ostatnio kompa zmienialem. Zakupilem crysisa nastawilem sie, ze bede gral na wysokich detalach. Naciskajac optymalne ustawienia system informuje mnie o srednich. Jak zmieniam manualnie to mi sie komp resetuje po 15min nic sie nie zawiesza tylko resetuje. Mam AMD athlon 6000+ (3.11ghz) x2, Ati radeon 4850, 2g ramu 1666mhz, Czy ma ktos jakis pomysl (sory za brak polskich znakow, ale pisze z laptopa rodzicow . Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.02.2009 o 16:00, Carnage13 napisał:

[...]
jak chcesz żeby gra wyglądała nieco ładniej proponuje Crysis Natural Mod. Screeny etc.
zobaczysz sobie już na stronie.
http://www.crymod.com/thread.php?threadid=14195
Wg. mnie wygląda znacznie lepiej niż oryginał



I pewnie wymagania mocno rosną...do tego to trzeba mieć pewnie bestie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czy może mi ktoś powiedzieć jak wyłączyć filmiki bo mnie denerwują te wstawki. Wiem że można w skrótach jakimiś poleceniami to wyłączyć. Będę czekał aż cała litania reklam przejdzie :[....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.02.2009 o 20:56, TetraGramaton napisał:

Czy może mi ktoś powiedzieć jak wyłączyć filmiki bo mnie denerwują te wstawki. Wiem że
można w skrótach jakimiś poleceniami to wyłączyć. Będę czekał aż cała litania reklam
przejdzie :[....

Do przeczekania jest tylko logo EA i @Crysis, resztę można przeklikać...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.02.2009 o 15:27, mokra skarpeta napisał:

Mam pytanie, jak mam rozwalić ten cholerny statek obcych? Babka się drze non stop, że
mam namierzyć czy cuś jakieś działo o ile się nie mylę, tyle że to cholerne działo taktyczne
niczego nie namierza!

Najpierw musisz zniszczyć działka zwykłą wyrzutnią rakiet, później osłaniaj archeolożkę, i następnie wyrzutnią jądrową w jedno "ramię", potem drugie (wcześniej znowu słaniając pannę).

Spoiler

Jeżeli statek już się "kładzie na lotniskowiec, wyrzutnią niszczysz właz i po jego zniszczeniu jądrówka w bebechy i happy end :]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Chcę kupić tą grę, grałem w demko z CDA, fajna gra. Potrzebuję wszelkich informacji na temat zabezpieczeń zastosowanych w tej grze. Warhead ma DMR i trzeba go odnawiać telefonicznie, a jak wygląda ta sprawa w Crysisie? Proszę o szybką odpowiedź, z góry dziękuję. Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.02.2009 o 21:41, MasterHeroes napisał:

Chcę kupić tą grę, grałem w demko z CDA, fajna gra. Potrzebuję wszelkich informacji na
temat zabezpieczeń zastosowanych w tej grze. Warhead ma DMR i trzeba go odnawiać telefonicznie,
a jak wygląda ta sprawa w Crysisie? Proszę o szybką odpowiedź, z góry dziękuję. Pozdrawiam.


Z tego co pamiętam to Crysis nie ma żadnych DRMów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.02.2009 o 21:41, MasterHeroes napisał:

Chcę kupić tą grę, grałem w demko z CDA, fajna gra. Potrzebuję wszelkich informacji na
temat zabezpieczeń zastosowanych w tej grze. Warhead ma DMR i trzeba go odnawiać telefonicznie,
a jak wygląda ta sprawa w Crysisie? Proszę o szybką odpowiedź, z góry dziękuję. Pozdrawiam.



Crysis- nie ma

Warhead- Ma DRM

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować