Zaloguj się, aby obserwować  
Dark_SMG

Crysis - czyli nowa wspaniała seria gier FPS na silniku CryEngine

5214 postów w tym temacie

Się tak nie wymądrzaj nie chodzi mi o to, że dwurdzeniowe są złe bo wiadomo, że są lepsze, chodzi mi o to, że to nie logiczne żeby jak narazie gry pod takie coś podchodziły bo jednak nie są te prcki najtańsze więc albo jesteś taki skromny (uważając, że można tanio kupić takie coś, oczywiście wnioskuję to z twojej wypowiedzi, ze takie coś jest na porządku dziennym) albo serio ja jestem taki biedny, ze szkoda gadać :P ale nigdy nie sądziłem, że gry tak szybko będą wymagały 2 rdzeni, bo to jest tylko do śmietanki programowej potrzebne jakieś studio 3D itp :P ale my nie będziemy tworzyć na tym gier my będziemy w nie grać więc mi nie mów, że to jest na porządku dziennym bo to jest pierwsza gra, która ma takie wymagania !!! rozumiem już duże wymogi karty graficznej, która i tak odwala większość brudnej roboty, ale rpzesadzili z tymi dwoma rdzeniami moim zdaniem :) jak już napisałem to jest moje zdanie na ten temat i nie oczekuje, że ktoś będzie mnie ganił bo ja tak uważam !!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

ha nie rozśmieszaj mnie proszę...
stary ty wiesz co mówisz? twoim zdanie programiści mieli by się cofnąć o epokę abyś ty mógł se pograć, to raj sobie w FC albo Dooma 3.
umiesz czytać ze zrozumieniem?? pisze wyraźnie że Dual Core jest ZALECANY czyli gra wspiera nowe technologie jeśli masz jedn rdzeń to i tak sobie zagrasz, poza tym prograliści dostają kasę żeby dać takie wymagania a nie inne, nie optymalizują kodu maxymalnie bo okazało by się że gra wymaga o połowę mniej niż dziś, ale to jest teraz nie istotne, chodzi o to że skoro gra będzie obsłógiwała 2 rdzenie prostym jest że za rok nie będziesz psioczył "o ja mam dual a te zje** nie zrobiły tej gry żeby u mnie lepeij chodziła"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Oto mój ,,Crisowy'''' komp obok ceny
Karta graficzna GeForce 7600 GS Asus Top Silent 512MB HDTV & DVI (PCI-E) 605.00
Napędy optyczne LG SuperMulti DVD+/-RW GSA-4167B BOX white 162.00
Obudowa Tracer TRO-979 PHANTOM PFC 400W Prescott 183.00
Dysk twardy IDE/SATA Seagate 80 GB Barracuda 7200.9 (8MB, Serial ATA II, zapis prostopadły) 194.00
Pamięć RAM DDR 1GB PC-400 OEM CL 3 x2 329.00
Płyta główna Gigabyte GA-K8N SLI nVidia nForce4-SLI
zawiera: karta muzyczna, karta sieciowa 318.00
Procesor AMD Athlon 64 X2 4200+ BOX (Socket 939) 776.00
zawiera: wentylator procesora
No i oczywiście Windows Vista Razem brutto: 3024.00

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.08.2006 o 16:37, Grzegrzulka napisał:

Karta graficzna GeForce 7600 GS Asus Top Silent 512MB HDTV & DVI (PCI-E) 605.00

z ta grafika to mozesz przezyc kryzys jak odpalisz gre :) ja bym zamienil conajmniej na 7600GT. no i kupujac kompa pod ta gre poczekal bym na karte z dx10

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.08.2006 o 16:37, Grzegrzulka napisał:

Oto mój ,,Crisowy'''' komp obok ceny
Karta graficzna GeForce 7600 GS Asus Top Silent 512MB HDTV & DVI (PCI-E) 605.00
Napędy optyczne LG SuperMulti DVD+/-RW GSA-4167B BOX white 162.00
Obudowa Tracer TRO-979 PHANTOM PFC 400W Prescott 183.00
Dysk twardy IDE/SATA Seagate 80 GB Barracuda 7200.9 (8MB, Serial ATA II, zapis prostopadły)
194.00
Pamięć RAM DDR 1GB PC-400 OEM CL 3 x2 329.00
Płyta główna Gigabyte GA-K8N SLI nVidia nForce4-SLI
zawiera: karta muzyczna, karta sieciowa 318.00
Procesor AMD Athlon 64 X2 4200+ BOX (Socket 939) 776.00
zawiera: wentylator procesora
No i oczywiście Windows Vista Razem brutto:
3024.00


Trochę Ciebie nie rozumiem. Gra jeszcze nie wyszła a Ty już wpikowałeś całkiem niemałą kwotę w konfog, który za kilka miesięcy (nie mówię tutaj już o latach) będzie wzbudzał co najwyżej uśmiech na twarzy... Groźnie w tym całym zestawieniu brzmi tylko procesor. A reszta? Z całym szacunkiem ale karta graficzna to żaden demon, a takiego wymaga Crysis do płynnej gry. W dodatku bez obsługi dx 10 jak wspomniał kolega powyżej. Swoją drogą wymagania na dobrą sprawę będą znane dopiero w chwili premiery gry. A do tego jeszcze trochę czasu. Dołączony do procesora wentylatorek zazwyczaj również nie jest najwyższych lotów. Dysk twardy... Oczywiście wystarcza do podstawowych czynności, ale standart dzisiaj (podczas kupna) to ok. 160 - 200 GB+. Także koniec końców nie ma czym się za bardzo chwalić, bo chyba tylko o to Ci chodziło pisząc tego posta, uwzględniając jeszcze ceny poszczególnych komponentów... Jeżeli ten konfig dedykujesz "Crysis''owi" lepiej było poczekać do premiery gry. Kupując nawet ten sam zestaw za kilka miesięcy sporo byś zaoszczędził.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.08.2006 o 17:05, conradzik napisał:

Dysk twardy... Oczywiście wystarcza
do podstawowych czynności, ale standart dzisiaj (podczas kupna) to ok. 160 - 200 GB+.

Mi by stanowczo wystarczyło. Zawsze można odinstalować cos. Wszyscy (prawie) patrzą się tylko na pojemność
a szybkość to dla was nic nie znaczy. Ja właśnie mogę mieć 50GB ale 10000 obr/min. i żeby śmigał jak marzenie
A zresztą po co krytykujesz zakup innego forumowicza? To jego zdanie i jego sprawa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.08.2006 o 17:20, speedraid napisał:

A zresztą po co krytykujesz zakup innego forumowicza? To jego zdanie i jego sprawa.

Oświeć mnie proszę tylko w jednym aspekcie. W jakim celu kolega Grzegrzulka umieszcza w tym temacie konfig komputera na dodatek podając ceny komponentów? Jak znajdziesz inny - sensowny - powód niż chęć pochwalenia się, to... przepraszam, zwracam honor (jeżeli wcześniej go zabrałem :)
Poza tym nie przeszło mi przez głowę krytykowanie kogokolwiek, tylko próba wyjaśnienia, że kupowanie komputera pod konkrtetny tytuł na kilka miesięcy przed jej premierą trochę mija się z celem. Tak jak Doom 3 miał hulać na max detail na GeForce3. Wpłyneło to pozytywnie na sprzedaż kart ale nie na zadowolenie ich użytkowników podczas próby uruchomienia Dooma...
Pozdro

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.08.2006 o 16:37, Grzegrzulka napisał:

Oto mój ,,Crisowy'''' komp obok ceny
Karta graficzna GeForce 7600 GS Asus Top Silent 512MB HDTV & DVI (PCI-E) 605.00
Napędy optyczne LG SuperMulti DVD+/-RW GSA-4167B BOX white 162.00
Obudowa Tracer TRO-979 PHANTOM PFC 400W Prescott 183.00
Dysk twardy IDE/SATA Seagate 80 GB Barracuda 7200.9 (8MB, Serial ATA II, zapis prostopadły)
194.00
Pamięć RAM DDR 1GB PC-400 OEM CL 3 x2 329.00
Płyta główna Gigabyte GA-K8N SLI nVidia nForce4-SLI
zawiera: karta muzyczna, karta sieciowa 318.00
Procesor AMD Athlon 64 X2 4200+ BOX (Socket 939) 776.00
zawiera: wentylator procesora
No i oczywiście Windows Vista Razem brutto:
3024.00


JEST !!!!!!!!!!!!!!!! Dzięki stary mamy tą samą płyte główną tyle, że ja mam procek 4000+ jeden rdzeń a zastanawiałem się czy będę mógł włożyć dwurdznieowy bo na niektórych stronkach czytałęm, że nie :) ale teraz już wiem, że mogę :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dobra, ale po co ty się czepiasz jego konfiguracji. To że zamieścił konfigurację, to tylko się chciał pochwalić. Może i nie powinien tego robić, ale po co zamieszczasz opinię o nim. Zrobiłeś taki sam błąd jak on. Ja kończe tą dyskusję (bez odbioru:DD) bo nie chcę mieć degrada. Przepraszam moderatorów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.08.2006 o 17:20, speedraid napisał:

Mi by stanowczo wystarczyło. Zawsze można odinstalować cos. Wszyscy (prawie) patrzą się tylko
na pojemność
a szybkość to dla was nic nie znaczy. Ja właśnie mogę mieć 50GB ale 10000 obr/min. i żeby śmigał
jak marzenie


Przepraszam za rozbicie, ale skupiłem się na jednym temacie zapominając o drugim. Nie wiem czy to akurat ja jestem aż takim dyskowym bałaganiażem, czy to może ma związek z tym, że u nas z jednego komputera, korzysta cała rodzina. Każdy ma własne gry, programy i inne pierdołki. Co z tego, że dysk ma (właściwie to już miał...) 80 GB jak po miesiącu trzeba było szukać wolnego miejsca, żeby móc choćby ściągnąć jakieś nowe demo z neta. Bo przecież sama taka Toca RD 3 zajmuje przeszło 6 GB. Nie wspominałem o szybkości dysku, ponieważ wydaje się logiczne, że nikt w miarę normalny nie kupi dzisiaj dysku 5400 obr/min. A kolega Grzegrzulka wybrał dysk 7200 czyli pod tym względem jeszcze obecny standard ( sorry za -t na końcu tego słowa w poprzednim poście). Rozumiem, że może żyć oszczędnie itd. Tylko wiesz, kilka lat temu myślałem, że te 8,4 GB też będzie cholernie ciężko kiedykolwiek zapełnić... i na co mi ta prędkość (7200) jak miejsca zabrakło? A co jak co ale twardy dysk jest urządzeniem, które na dobrą sprawę najrzadziej się wymienia, chyba, że trafiło się na jakiegoś felera.
Na dalsze dyskusje na ten temat zapraszam do odpowiedniego tematu. Swoją drogą właśnie w nim ludzie umieszczają konfigi swoich komputerów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.08.2006 o 12:07, speedraid napisał:

Dobra, ale po co ty się czepiasz jego konfiguracji. To że zamieścił konfigurację, to tylko
się chciał pochwalić. Może i nie powinien tego robić, ale po co zamieszczasz opinię o nim.
Zrobiłeś taki sam błąd jak on. Ja kończe tą dyskusję (bez odbioru:DD) bo nie chcę mieć degrada.
Przepraszam moderatorów.


Ach!!! Ależ Ty jesteś uparty! :) Teraz to całkiem zgłupiałem i dwa razy przeczytałem wszystkie moje posty. Naprawdę nie znalazłem takiego miejsca, w którym wyrażałbym opinię o samym autorze uprzednich wypowiedzi.
Dlatego w tym miejscu to Ty czepiasz się mnie :)
Ja również pragnę zakończyć tę bezcelową dyskusję, nadającą się jak wspomniałem do innego tematu.

I żeby nie było całkiem na offtopie, życzyłbym sobie jak i wszystkim innym czekających na Crysis''a aby pozostałe elementy gry (przede wszystkim grywalność, ale również i dźwięki) stały na równie wysokim poziomie co grafika.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.08.2006 o 18:31, Grzegrzulka napisał:

Procesor AMD Athlon 64 X2 4800+ BOX (Socket AM2)
Pamięć RAM GoodRam DDR2 1GB 533MHz
Karta graficzna GeForce 7600 GT Asus 256MB TV & DVI (PCI-E)
Będę miał takiego kompa

Całkiem niezły. ja mam teraz Sempron 2600+, 768RAM, GeForce 6600GT, z wieeelką biędą powinno pójść na minimalnych detalach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

hahahahahahahahahahahahaha Minimalne Crysisa to Athlon 3000+ A ty chcesz na Semperonie 2600+ Go Odpalić . gdyby liczył się tylko proc to na moim Athlonie 64 X2 4800+ (DWURDZENIOWY) to miał bym full detali a normalnie to mam chyba średnie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.08.2006 o 18:43, Grzegrzulka napisał:

hahahahahahahahahahahahaha Minimalne Crysisa to Athlon 3000+ A ty chcesz na Semperonie 2600+
Go Odpalić . gdyby liczył się tylko proc to na moim Athlonie 64 X2 4800+ (DWURDZENIOWY) to
miał bym full detali a normalnie to mam chyba średnie

Co sie wysmiewasz?? Myślisz ze jak masz super kompa to mozesz wszystko?? A jak juz powiedziales, NIE SAM PROC SIE LICZY, a reszte wymagan moj komp spelnia, wiec mysle ze mi na minimalnych ruszy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.08.2006 o 18:51, Magwisienka napisał:

> hahahahahahahahahahahahaha Minimalne Crysisa to Athlon 3000+ A ty chcesz na Semperonie
2600+
> Go Odpalić . gdyby liczył się tylko proc to na moim Athlonie 64 X2 4800+ (DWURDZENIOWY)
to
> miał bym full detali a normalnie to mam chyba średnie
Co sie wysmiewasz?? Myślisz ze jak masz super kompa to mozesz wszystko?? A jak juz powiedziales,
NIE SAM PROC SIE LICZY, a reszte wymagan moj komp spelnia, wiec mysle ze mi na minimalnych
ruszy

Na minimalnych i ruszy to warzne słowa bo Crysis ci ruszy, w to nie wątpie i nawet na mimimalnych ale jaka frajda z grania na minimalnych z 14 klatkami?? toż ja dla tego w obliviona nie grałęm a o Crysisie już nawet nie marzę ze swoim sprzętem :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 05.08.2006 o 19:03, Dark SMG napisał:

Na minimalnych i ruszy to warzne słowa bo Crysis ci ruszy, w to nie wątpie i
nawet na mimimalnych ale jaka frajda z grania na minimalnych z 14 klatkami?? toż ja dla tego
w obliviona nie grałęm a o Crysisie już nawet nie marzę ze swoim sprzętem :P


Wszystko zalezy od optymalizacji silnika gry, jezeli CryTek dobrze to zrobi to jestem pewna ze spokojnie sobie pogram ;D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.08.2006 o 19:03, Dark SMG napisał:

> > hahahahahahahahahahahahaha Minimalne Crysisa to Athlon 3000+ A ty chcesz na Semperonie

> 2600+
> > Go Odpalić . gdyby liczył się tylko proc to na moim Athlonie 64 X2 4800+ (DWURDZENIOWY)

> to
> > miał bym full detali a normalnie to mam chyba średnie
> Co sie wysmiewasz?? Myślisz ze jak masz super kompa to mozesz wszystko?? A jak juz powiedziales,

> NIE SAM PROC SIE LICZY, a reszte wymagan moj komp spelnia, wiec mysle ze mi na minimalnych

> ruszy
Na minimalnych i ruszy to warzne słowa bo Crysis ci ruszy, w to nie wątpie i
nawet na mimimalnych ale jaka frajda z grania na minimalnych z 14 klatkami?? toż ja dla tego
w obliviona nie grałęm a o Crysisie już nawet nie marzę ze swoim sprzętem :P


Ja równierz sobie nie zagram(mój konfig pominę). Tak wogóle to ja mam kompletną polewkę z tych, którzy teraz kupują PC dla gier bardziej next-genowych(jak Crysis). Nie dośc, że do premiery jeszcze kilka miesięcy, to na dodatek po nowym roku wyjdzie ten cały DX10 wraz z Vistą i (byc może) SM 4.0.W ślad za nimi wyjdą karty obsługujące Dx10 i gry, które do pełni szczęścia wymagają takich kart. Co jak co, ale wydawanie kilku tysięcy złotych na AKTUALNIE mocnego PieCa mija się moim zdaniem z celem. Co z tego, że ktoś kupi sobie kartę GeForce7xxx skoro po uruchomieniu przyszłych gier będziemy mogli cieszyc się tylko niższymi detalami(ew. Dx10 graphic cart support not found. Application will be terminated). Tak więc niech nikt się teraz głupawo nie chwali/cieszy ze swojego "super kompa", bo za byc może nawet mniej niż pół roku będzie mial nieciekawą minę, gdy trzeba będzie ustawiac zmniejszone detale w grach, bądź nawet gry się nie uruchomią. Radzę poczekac z zakupem PC(komukolwiek).Wracając do tematu:
Oglądałem sobie screeny z Crysisa na IGN i grafa jest na prawdę wyśmienita(m.in. bardzo szczegółowe twarze), ale ciekawe jak będzie z innymi aspektami rozgrywki. Ja mam nadzieję, że trochę czasu spędzimy w dżungli walcząc z wrogimi żołnierzami, ponieważ nie wieżę, że gdy już pojawią się obcy to będziemi mieli okazję na różne taktyczne zagrywki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.08.2006 o 20:31, Magwisienka napisał:


> Na minimalnych i ruszy to warzne słowa bo Crysis ci ruszy, w to nie wątpie
i
> nawet na mimimalnych ale jaka frajda z grania na minimalnych z 14 klatkami?? toż ja dla
tego
> w obliviona nie grałęm a o Crysisie już nawet nie marzę ze swoim sprzętem :P

Wszystko zalezy od optymalizacji silnika gry, jezeli CryTek dobrze to zrobi to jestem pewna
ze spokojnie sobie pogram ;D



a tal dokładnie wszystko zależy od optymalizacji, masz rację , gra powinna ci pujść i zaryzykuję nawet stwierdzenie że na 800x600 przy wyłączeniu niekturych opcji i na średnich detalach :) oczywiście w najgorszym pujdzie na minimum i będzie miało 12 klatek :P ale mam nadzieję że sobie pograsz i tego ci życzę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach


Dnia 06.08.2006 o 13:20, Dark SMG napisał:

a tal dokładnie wszystko zależy od optymalizacji, masz rację , gra powinna ci pujść i zaryzykuję
nawet stwierdzenie że na 800x600 przy wyłączeniu niekturych opcji i na średnich detalach :)
oczywiście w najgorszym pujdzie na minimum i będzie miało 12 klatek :P ale mam nadzieję że
sobie pograsz i tego ci życzę

Dziękuję bardzo :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować