Zaloguj się, aby obserwować  
Dark_SMG

Crysis - czyli nowa wspaniała seria gier FPS na silniku CryEngine

5214 postów w tym temacie

Dnia 09.10.2006 o 21:22, kuko7 napisał:

Wiadomo jakie będą minimalne wymagania Crysisa???


ja przynajmiej wiem tyle ze bedzie juz opsługiwał Dx10 wiec GF8xxx jak narazie to tylko to wiem ale z filmikow mozna sie domyslec ze 1GB to czasem moze byc mini lub nawet 1.5GB :>

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.10.2006 o 21:33, kuko7 napisał:

Przecież nie ma GF8xxx???


tak ale graficy,programisci itp. pracujacy nad Crysis korzystaja juz z GF8xxx :>

ale napewno moge sie załozyc ze bedzie mozna zagrac na Dx9 bo napewno mysla ze nie wszyscy beda tak szybko mieli te nowe karty i wina Viste :? :>

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.10.2006 o 21:33, kuko7 napisał:

Przecież nie ma GF8xxx???

logika nakazuje:d ze skoro gf 7xxx nie obsługuja dx10 a nvidia jak robila geforce 4200 5xxx 6xxx 7xxx to i chyba pewne ze bedzie gf 8 xxx ktory bedzie najwczesniej obslugiwal dx10:d a oto wymagania choc mogly ulec lekkiej zmianie(czyt. mogly sie zwikeszyc)
Oto wymagania:

Wymagania minimalne:
Athlon 64 3000+/Intel 2.8ghz
Nvidia 6600/X800GTO (SM 2.0)
768Mb/1Gb RAM dla Windows Vista
HDD: 6GB
Internet: 256k+
DVD
DX9.0c pod Windows XP

Wymagania zalecane:
Dual-core CPU (Athlon X2/Pentium D)
Nvidia 7800GTX/ATI X1800XT (SM 3.0)
1.5Gb RAM
HDD: 6GB
Internet: 512k+ (128k+ upstream)
DVD
DX10 pod Windows Vista

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

tak swoja drogom to od wymagan obliviona(czyt takich na ktorych mozna bylo grac w ladnej grafie bez ciec) sie nie roznią choc watpie zeby jedna karta graficzna byla w stanie uniesc ta gre z AA i aizo wlączonymi na maxa:D hmm gf 8950gtx SLI 90tys. placąc mastercard:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.10.2006 o 21:38, Solstheim napisał:

tak swoja drogom to od wymagan obliviona(czyt takich na ktorych mozna bylo grac w ladnej grafie
bez ciec) sie nie roznią choc watpie zeby jedna karta graficzna byla w stanie uniesc ta gre
z AA i aizo wlączonymi na maxa:D hmm gf 8950gtx SLI 90tys. placąc mastercard:D

"Do not underestimate..." GF8 z średniej półki + reszta z konfiga zalecanego powinien już wystarczyć do uruchomienia max detali z średnim Anizo i AA.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.10.2006 o 21:36, Solstheim napisał:

> Przecież nie ma GF8xxx???
logika nakazuje:d ze skoro gf 7xxx nie obsługuja dx10 a nvidia jak robila geforce 4200 5xxx
6xxx 7xxx to i chyba pewne ze bedzie gf 8 xxx ktory bedzie najwczesniej obslugiwal dx10:d a
oto wymagania choc mogly ulec lekkiej zmianie(czyt. mogly sie zwikeszyc)
Oto wymagania:

Wymagania minimalne:
Athlon 64 3000+/Intel 2.8ghz
Nvidia 6600/X800GTO (SM 2.0)
768Mb/1Gb RAM dla Windows Vista
HDD: 6GB
Internet: 256k+
DVD
DX9.0c pod Windows XP

Wymagania zalecane:
Dual-core CPU (Athlon X2/Pentium D)
Nvidia 7800GTX/ATI X1800XT (SM 3.0)
1.5Gb RAM
HDD: 6GB
Internet: 512k+ (128k+ upstream)
DVD
DX10 pod Windows Vista


Nie wydaje wam się że wymagania są chore wręcz ? Wątpie żeby sporo osób posiadało Core 2 Duo , 2k Ramu oraz 7900+....Chyba zaczynają przeginać z tymi grami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 11.10.2006 o 12:54, oOreVenOo napisał:

Nie wydaje wam się że wymagania są chore wręcz ? Wątpie żeby sporo osób posiadało Core 2 Duo
, 2k Ramu oraz 7900+....Chyba zaczynają przeginać z tymi grami.


No to chcesz mieć tą fotorealistyczną dżunglę czy nie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Chcieć a móc ją mieć to dwie różne rzeczy. Mam 2,7 "D" , 2 Giga Ramu , 6600GT ASUSA i widze że Crysis''owi nie spodoba sie mój komputer , hmm podziękuję i postoję.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.10.2006 o 13:06, oOreVenOo napisał:

Chcieć a móc ją mieć to dwie różne rzeczy. Mam 2,7 "D" , 2 Giga Ramu , 6600GT ASUSA i widze
że Crysis''owi nie spodoba sie mój komputer , hmm podziękuję i postoję.


No ale dlaczego od razu chore? Ja bym powiedzial, ze calkiem normalne jak na to co dostajesz. A to, że Twój sprzęt nie uciągnie świadczy to raczej o jego zdrowiu a nie wymaganiach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja powiem tak. Trochę mnie zaczyna już to marudzenie mierzić. Ludzie chcą mieć super-hiper-extra-ultra grafikę ale gdy przychodzi do ogłoszenia wymagań sprzętowych to się wielkie zdziwienie robi i lamenty. Mój sprzęt ledwo minimalne spełnia a chciałbym pograć sobie w tą gierkę ale nie płacze i od razu nie twierdze, ze to chore. Przecież to całkowicie normalne. Tak zawsze było i tak będzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Podobnie było z FarCry, też niby miał skandaliczne wymagania. a jednak przemysł szybko dogonił, sprzęt zdolny udzwignąć FarCry na wysokich detalach bardzo szybko potaniał. Myślę, że tak też będzie w tym wypadku ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.10.2006 o 13:23, Jester napisał:

Ja powiem tak. Trochę mnie zaczyna już to marudzenie mierzić. Ludzie chcą mieć super-hiper-extra-ultra
grafikę ale gdy przychodzi do ogłoszenia wymagań sprzętowych to się wielkie zdziwienie robi
i lamenty. Mój sprzęt ledwo minimalne spełnia a chciałbym pograć sobie w tą gierkę ale nie
płacze i od razu nie twierdze, ze to chore. Przecież to całkowicie normalne. Tak zawsze było
i tak będzie.


A czy ja powiedziałem że chce miec super grafike ? Gdzieś tak tutaj napisałem ? No właśnie.... Dla mnie są wymagania chore... Na taki sprzęt będzie stać góra 50% posiadaczy PCtów , mnusto ludzi jeszcze posiada GeForce 2 MX....

Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.10.2006 o 19:04, oOreVenOo napisał:

A czy ja powiedziałem że chce miec super grafike ? Gdzieś tak tutaj napisałem ? No właśnie....
Dla mnie są wymagania chore... Na taki sprzęt będzie stać góra 50% posiadaczy PCtów , mnusto
ludzi jeszcze posiada GeForce 2 MX....

Pozdrawiam.


taka jest cena pięknej grafiki, GF2? swego czasu miałem i skończyło się wymianą na 5700 którego mam do dziś, nie zapomnę tego że nie mogłem pykać w co ciekawsze gry, poprostu nie odpalały.
wymagania? hmm nie są chore teraz na sprzęt do gier trzeba wydać minimum 3 tys. czy to dużo? niekoniecznie, bo kompa nie kupujemy z dnia na dzień tylko z np. 3 miesię cznym wyprzedzeniem, do tego dochodzą kredyty, pożyczki czy raty no i kasa ze starego sprzętu który można opchać np. na allegro, kupując proca, płyte gł. ram i grafe oszczędzimy sporo ( + zasilacz jeśli nasz będzie za słaby) ja kupiłęm najpierw płyte gł. po tygodniu ram potem grafe i n końcy proca bo miałem tego farta że na socket A był mój stary Duron 1200 i nowy Sempron 2600
a potem przy zakupie proca opchałem kolesiowi sprzęt (płyta, ram grafe i proca) i miałem zniżke na procesor :)
tak więc przy odpowiednim, rozplanowaniu wyjdzie że 3 tys to wcale nie tak dóżo jak się wie co gdzie i jak kupić, poza tym ostatnio skradziono transport 7900 z zielonym laminatem więc karty te będą takie, nie nakłąniam do paserstwa ale to taka mała niezbyt legalna okazja bo karty te będą naprawdę tanie
jeśli chodzi o środkową półke to polecam 7600 GT (oczywiście każda firma ma inną wersje więc polecam poczytać testy) jest tania ( od 600-800 zł) i dość dobra, no i crysis będzie łądnie chodził, procesor to Athlon 64 3800+ już za nie całe 700 zł, co do ramu toi się nie wypowiadam, wystarczy 1,5 giga najlepiej z Patriot, a płyta to już kwestia testów :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mój sprzęt to narazie 2,7 "D" , 2 Giga Ramu KingStone 400Mhz ,6600GT ASUS''a. Wraz z wyjściem Visty zmieniam na Athlona 3800+ , jakas plytka główna i karte graficzną przynajmniej na 7600GT. Jakoś nie chce mi sie wierzyc że Crysis bedzie wymagał tych Core 2 Duo , Athlon 64 3,5+ spokojnie spobie poradzi , pozatym jeśli chodzi o gry komputerowe to najważniejszy jest Ram pozniej karta graficzna a procesor pełni najmniej ważna funkcję.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.10.2006 o 21:42, oOreVenOo napisał:

Mój sprzęt to narazie 2,7 "D" , 2 Giga Ramu KingStone 400Mhz ,6600GT ASUS''a. Wraz z wyjściem
Visty zmieniam na Athlona 3800+ , jakas plytka główna i karte graficzną przynajmniej na 7600GT.
Jakoś nie chce mi sie wierzyc że Crysis bedzie wymagał tych Core 2 Duo , Athlon 64 3,5+ spokojnie
spobie poradzi , pozatym jeśli chodzi o gry komputerowe to najważniejszy jest Ram pozniej karta
graficzna a procesor pełni najmniej ważna funkcję.

hmm no nie zgodze się z tobą, nie ma najwarzniejszej części, jeśli masz słabą grafę to musisz mieś silnego proca ( co nie ma sprzętowego wspomagania w karcie jest emulownane na procku) a ramu nigdy za dużo :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować