Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Możliwość uruchamiania gier z PS2 na PS3 już wkrótce?

43 postów w tym temacie

być może zaimplementowanie wstecznej kompatybilności w PlayStation 3 było technicznie niemożliwe.
Dobre. Rozumiem, ze pierwsze modele PS3 z DOSTEPNA wsteczna kompatybilnoscia to nigdy nie istnialy?

PS. I tk nie kupie. Wole poczekac na wersje HD danych klasykow ;). Szkoda telewizora/monitora HD ;) ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

oh yea!

Już teraz wiem czemu na stronie Cenegi jest reedeycja Okami! Mam nadzieję że nie wprowadzą tego wraz z jakimś nowym rzutem konsol, bo swojego ps3 kupiłem tydzień temu ;P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No i ładnie... jak będzie to i może sobie wtedy PS3 kupię... Tylko szkoda że dopiero teraz i nie dołączone do podstawowej konsoli. :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ludzie, nie warto. Chyba, że macie pochowane stare crt-ki, bo na 42" LCD gry z ps2 wyglądają okrutnie. Gdyby ten adapter podbijał przynajmniej rozdzielczość...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

O ile się nie mylę to takowa możliwość istniała w pierwszej wersji konsoli - 60gb, dziwię się, że później z niej zrezygnowali, niby zrobili okrojoną tańszą (nie dużo) wersję ale w slimie już mogli to przywrócić...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

bardzo dziwne. Wg. wiadomości jakie wyszły na jaw podczas złamania ps3 to między innymi takie że jest zablokowane oprogramowanie w ps3 które służy do emulacji ps2. Więc po co dodatkowe urządzenie które co jak co nie ma pod co podpiąć? (usb odpada).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zaraz zaraz, adapter? Poważnie? Przecież pierwsze modele PS3 mogły odpalać normalnie gry PS2.

Poza tym, może się nie znam, ale czy nie lepiej kupić po prostu PS2?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.09.2010 o 20:50, Piotrek_K napisał:

Dobre. Rozumiem, ze pierwsze modele PS3 z DOSTEPNA wsteczna kompatybilnoscia to nigdy
nie istnialy?

PS. I tk nie kupie. Wole poczekac na wersje HD danych klasykow ;). Szkoda telewizora/monitora
HD ;) ...

Eh.. jak ja lubię (not), kiedy ludzie wypowiadają się na jakiś temat i nawet nie sprawdzą jak to wyglądało naprawdę. "Wsteczna kompatybilność" pierwszych modeli PS3 wyglądała tak, że miały one praktycznie PS2 wbudowane w bebechy. Konsola, m.in. przez to była koszmarnie droga (nie tylko na rynku, ale i w produkcji), więc wycięto te elementy, żeby obniżyć koszta. Obecnie PS3 kosztuje ile? 50% startowej ceny? M.in. dzięki temu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Może się myle ,ale wczesniej jakoś była wsteczna kombatybilność w PS3. Z nowym softem chyba ją ununeli, nawet była specjalna strona z opisem gier które aktualnie da się uruchomić na konsoli. Teraz wydziwiają z adapterem żeby sobie dorobić. Sony zawsze znajdzie pretekst do zarobku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.09.2010 o 21:33, SuavekS napisał:

Zaraz zaraz, adapter? Poważnie? Przecież pierwsze modele PS3 mogły odpalać normalnie
gry PS2.

Poza tym, może się nie znam, ale czy nie lepiej kupić po prostu PS2?


Chyba faktycznie najlepiej kupić sobie PS2 jak ktoś mocno tęskni do starych tytułów z tej konsoli. Z drugiej strony to jak ktoś ma duży LCD to te gry będą niemiłosiernie kiepsko wyglądać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Taki dlugi post, a calkowicie mija sie z moim. Dzieki.


Chodzilo mi TYLKO i WYLACZNIE o to, ze Harpen napisal, ze TECHNICZNIE nie bylo to mozliwe. A przeciez modele ze wsteczna kompatybilnoscia byly - czy to poprzez emulacje hardware''owa czy czesciowo software''owa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.09.2010 o 22:05, Mateox86 napisał:

Chyba faktycznie najlepiej kupić sobie PS2 jak ktoś mocno tęskni do starych tytułów z
tej konsoli. Z drugiej strony to jak ktoś ma duży LCD to te gry będą niemiłosiernie kiepsko
wyglądać.

Bez przesady. Kabel Component do PS2 i gry wyglądają nieraz ładniej niż na przyzwoitych CRT. Jasne, jakaś pikseloza będzie zawsze, ale chyba nikt nie siedzi z nosem wbitym w telewizor, tylko parę metrów od niego.

Tym bardziej dziwi mnie wypuszczanie takiego dodatku do PS3. Jeśli ma to być tylko i wyłącznie odtwarzacz gier PS2 bez żadnych urozmaiceń, dodatków i poprawek, to nie wiem dlaczego ktokolwiek by miał brać to zamiast prawdziwej konsoli.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 14.09.2010 o 22:15, SuavekS napisał:

Tym bardziej dziwi mnie wypuszczanie takiego dodatku do PS3. Jeśli ma to być tylko i
wyłącznie odtwarzacz gier PS2 bez żadnych urozmaiceń, dodatków i poprawek, to nie wiem
dlaczego ktokolwiek by miał brać to zamiast prawdziwej konsoli.


W zasadzie widzę tylko jeden powód: mniejsza plątanina kabli. Co do jakości obrazu, to nic mnie przekona do tego, że obraz w formacie PAL może dobrze wyglądać na LCD z rozdziałką Full HD. Ale to jest tylko moje zdanie i nikt nie mósi się z nim zgadzać:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować