Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

FIFA 11 - porównanie jakości grafiki

32 postów w tym temacie

Różnice jak z PESem. Poza tym że na czwartym screenie w X360 sędziowie mają różnice w długości włosów. Fizyka nie wyrabia na PS3?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie tak samo jak z PES''em. Ciekawe tylko co jest z moim Xbox''em nie tak, że w żadnym porównaniu gry tak u mnie nie wyglądają, bardzo bym się cieszył, gdyby murawa wyglądała tak u mnie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.09.2010 o 10:38, R3nO napisał:

Różnice jak z PESem. Poza tym że na czwartym screenie w X360 sędziowie mają różnice w
długości włosów. Fizyka nie wyrabia na PS3?

Mi się wydaję że na x360 był inny arbiter.
Popatrz na inne screeny - niby twarze te same ale fryzura i kolor włosów inne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Na PS3 wygląda wyraźniej, kolory są ładniejsze. Na X360 jakieś takie rozmyte wszystko, ciekawe porównanie. Graficznie Xbox niestety coraz bardziej zaczyna odstawać od konkurencji. Powoli zaczynam myśleć o przesiadce (a raczej o posiadaniu obu konsol :P), ale to najwcześniej w przyszłym roku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.09.2010 o 10:52, knopfler napisał:

Na PS3 wygląda wyraźniej, kolory są ładniejsze. Na X360 jakieś takie rozmyte wszystko,
ciekawe porównanie. Graficznie Xbox niestety coraz bardziej zaczyna odstawać od konkurencji.
Powoli zaczynam myśleć o przesiadce (a raczej o posiadaniu obu konsol :P), ale to najwcześniej
w przyszłym roku.


Myślę, że zamiast zmieniać konsole lepiej przesunąć w menu kontrast :). Efekt ten sam i nie będziesz musiał niczego zmieniać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.09.2010 o 10:52, knopfler napisał:

Na PS3 wygląda wyraźniej, kolory są ładniejsze. Na X360 jakieś takie rozmyte wszystko,
ciekawe porównanie. Graficznie Xbox niestety coraz bardziej zaczyna odstawać od konkurencji.
Powoli zaczynam myśleć o przesiadce (a raczej o posiadaniu obu konsol :P), ale to najwcześniej
w przyszłym roku.


Wiesz też mogę sobie ustawić lepsza głębie kolorów i mniejszy kontrast i będe miał na Xboxie jeszcze lepsza grafikę niż na tych screenach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.09.2010 o 11:05, Xjumpaytech napisał:

Myślę, że zamiast zmieniać konsole lepiej przesunąć w menu kontrast :). Efekt ten sam
i nie będziesz musiał niczego zmieniać.

Mi nie chodzi tylko o to porównanie. Po prostu gry na X360 wyglądają gorzej, gorsze cienie, niższe rozdzielczości. Przecież nie podjąłem decyzji o kupnie nowej konsoli na podstawie porównania jakości grafiki w Fifa 11 ;). Zresztą nie mowa tu o zmianie a o kupnie drugiej konsoli, także tu jeszcze dochodzi kwestia exclusive''ów ale to rozmowa nadająca się już na inny temat.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jak tak sobie popatrzyłem to jedyna różnicę którą można wg mnie zauważyć to tylko wyższa gamma na screenach z X360. Przez to screeny z PS3 są bardziej nasycone... Tyle :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.09.2010 o 11:34, knopfler napisał:

> Myślę, że zamiast zmieniać konsole lepiej przesunąć w menu kontrast :). Efekt ten
sam
> i nie będziesz musiał niczego zmieniać.
Mi nie chodzi tylko o to porównanie. Po prostu gry na X360 wyglądają gorzej, gorsze cienie,
niższe rozdzielczości. Przecież nie podjąłem decyzji o kupnie nowej konsoli na podstawie
porównania jakości grafiki w Fifa 11 ;). Zresztą nie mowa tu o zmianie a o kupnie drugiej
konsoli, także tu jeszcze dochodzi kwestia exclusive''ów ale to rozmowa nadająca się
już na inny temat.

Skąd tys się urwał z choinki ?Gry na xbox''ie wyglądaja gorzej wtf? Wiekszość multiplatform wygląda lepiej właśnie na x360 - choćby nowości - MAfia 2, Red Dead Redemption... wiele by się tego znalazło... no ale jeśli nadal pozostajesz przy swoim to zmi8eń konsolę i nie zawracaj dupy ;P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 17.09.2010 o 12:36, maXan napisał:

Skąd tys się urwał z choinki ?Gry na xbox''ie wyglądaja gorzej wtf? Wiekszość multiplatform
wygląda lepiej właśnie na x360 - choćby nowości - MAfia 2, Red Dead Redemption... wiele
by się tego znalazło... no ale jeśli nadal pozostajesz przy swoim to zmi8eń konsolę i
nie zawracaj dupy ;P


I powiedział co wiedział. Ty to chyba masz jakieś kompleksy, co wypowiedź to jedziesz po PS3 jak po szmacie... :) Ja rozumiem, denerwuje cię kiedy ktoś ma racje<a ta racja uderza w twoje fan''boyowe ego> RDR lepiej na X-boksie?? Dziwne... po odpowiednim ustawieniu kontrastu i jasności nie widzę różnicy pomiędzy obydwoma wersjami, co do Mafii się zgodzę... Wersja Mafii II na PS3 została całkowicie zmaszczona... Ale to już tylko wina naszych południowych sąsiadów, że nie chciało im się lepiej popracować nad konwersją owej gry i zrobili ją po prostu na odp***** :> Nie powiem, jest pare tytułów które na prawdę lepiej wyglądają na X-0 ale to tylko przez to, że architektóra sprzętowa X-a niczym się nie różni od PC-towej... to tyle :D A wracając do właściwego tematu, to popieram to iż wystarczy pobawić się suwaczkami w opcjach wyświetlania i różnica zniknie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.09.2010 o 11:34, knopfler napisał:

> Myślę, że zamiast zmieniać konsole lepiej przesunąć w menu kontrast :). Efekt ten
sam
> i nie będziesz musiał niczego zmieniać.
Mi nie chodzi tylko o to porównanie. Po prostu gry na X360 wyglądają gorzej, gorsze cienie,
niższe rozdzielczości. Przecież nie podjąłem decyzji o kupnie nowej konsoli na podstawie
porównania jakości grafiki w Fifa 11 ;). Zresztą nie mowa tu o zmianie a o kupnie drugiej
konsoli, także tu jeszcze dochodzi kwestia exclusive''ów ale to rozmowa nadająca się
już na inny temat.


Nie wiem co paliles ,ale musialo byc dobre :] .

marcin-malysza ty tez niezie przykurzyl :p. RDR to nie tylko kwestia kontrasu ,a LOD ,draw distance'ow ,nizszej rozdzielczosci ekranu jak i gorszego framerate'u :].
I to ,ze multiplaty wygladaja na x'a to nie tylko kwestia architektury ktora z PC nie ma nic wspolnego (powerpc , wspoldzielona pamieci ,no naprawde P..C...) . Poprostu x0 ma wydajniejsze i przemyslane komponenty :] . Konsola sony to chaos robiony na ostatnia chwile aby nie bylo jeszcze wiekszych opoznien w ktorym jest wiecej marketingu niz poukladanych bebechow .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Let the flame war begin !! :) zaraz rozłoże stoisko z tortami i dla bardziej krewkich z granatami , złoty interes. Brawo Gram róbcie więcej tego typu tematów... x360 vs PS3 czy jakąkolwiek inną konfiguracje będzie ciekawiej...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Hehe :D Z tymi tortami to może być dobry pomysł... A co do podobnej architektóry :D Przyjrzyj się procesorom... Nawet w jakimś wywiadzie koleś z M$ przyznał iż procesor nie różni się niczym z 3 rdzeniowym pc''towym odpowiednikiem, współdziele nie pamięci jest również w laptopach, tam pamięć ram jest często dzielona pomiędzy cpu i gpu<tak, karty zintegrowane dzielą się ramem>... Przemyślane i wydajniejsze??? w którym miejscu?? I ten niby chaos... Bo micro$oft to wszystko robił dokładnie :D To, że wypuścili konsole wcześniej a sony później to niby znak iż to ci z Redmond swoją dopracowali a Japończycy zrobili swoją na odpiernicz?? :D Ciekawa teoria, tyle, że mija się z prawdą :D To M$ zrobił swoją konsole na opdpiernicz :D naprędce bym rzekł... Moją pierwszą konsolą był box360 i nie był to pierwszy model jaki wyszedł < tylko Jasper> i tu zobaczyłem to dopracowanie panów od okienek... RRoD po dniu zabawy, kolejna wytrzymała dłużej, 3 miechy ale i tak RRoD... I masz tu swoje dopracowanie... Nie jestem Fanboyem żadnej z konsol, pisze tylko z doświadczenia użytkownika obydwu platform.

A FIFA pokazuje, że gdy firma chce troszkę bardziej to i na PS3 multiplatforma może wyglądać świetnie, na tyle by konkurować z X-boksem.
PS. Pokaż mi jakikolwiek exclusive z x''a który wyglądał by lepiej niż jego odpowiednik na PS3..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.09.2010 o 12:36, maXan napisał:

Skąd tys się urwał z choinki ?Gry na xbox''ie wyglądaja gorzej wtf? Wiekszość multiplatform
wygląda lepiej właśnie na x360 - choćby nowości - MAfia 2, Red Dead Redemption... wiele
by się tego znalazło... no ale jeśli nadal pozostajesz przy swoim to zmi8eń konsolę i
nie zawracaj dupy ;P

Strasznym fanboy''stwem zajeżdża ta wypowiedź. Xbox 360 ma o wiele mniejszą moc niż PS3 i PC, to nie ulega wątpliwości. Pokaż mi gre na X360 która wygląda jak Uncharted 2 (z otwartym światem bez doczytywania dodam) to będziemy mogli porozmawiać. Tytuły multiplatformowe są po prostu równane do najsłabszej platformy. Podam jeszcze przykład GTA 4 które ma problemy z doczytywaniem pewnych elementów na X360, na PS3 z tego co wiem nie ma tego problemu.
PS. Czytanie ze zrozumieniem - nie mówiłem nic o zmienianiu konsoli !!
PS2. Wiedziałem że wywołam swoim postem kolejną wojnę fanboyów/zwolenników :P.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować