Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Arcania: Gothic 4 - demo na PC już dostępne

159 postów w tym temacie

Dnia 23.09.2010 o 21:56, Lordpilot napisał:

Bez urazy ale coś dupne te wyliczenia - kompa podpinasz do plazmy, ale coś ceny tej plazmy
zapomniałeś podać .... :) Po za tym - konsole do monitora też można podpiąć (odpowiedni
kabel to bodajże 70 zł.) Skoro już apelujesz o spokój to sie dołącze, ale jednocześnie
też z apelem - nie naginaj faktów.


Nawet nie 70zł, potrzeba zwykły kabel DVI - HDMI którego sam używam do grania na xboxie. Cena na allegro dałem 30 zł. Jakośc piękna, i zero straty jakośći.

Teraz troche o grze, cóż spodziewałem się czegoś lepszego ,ale nie dziwie się taka firma jak Spellbund nie zrobi niczego lepszego to amatorka i dobrze jest jak jest. Mam wrażenie że gram w Risena muzyka bardzo podobna do tej własnie gry i graficznie też tak koło tego. Animacja jak leżała tak leży. Już nie będe komentował ruchów NPC bo to naprawdę nie ma sensu - dno. Optymalizacja - cóz tutaj Spellbund wyszedł o wiele lepiej niż phyranie w Gothicu 3. Przy ustawieniach jakie mi gra zaproponowała czyli wszystko na High i cienie na medium przy rozdziałce 1600x900, gra chodzi dośc płynnie nie ma zacinek ,ale do płynnośći troszeczke brakuje. Może to wina mojego procka bo mam już wysłużonego Quada 2,8 GHz ,ale optymalizacja i tak troche też leży.

Ogólnie gra pod względem graficznym niczym się nie różni od tego co mieliśmy okazje oglądać w Risenie, Optymalizacja jest bardzo dobra lecz troszke jeszcze brakuje jak mówiłem ktoś z lepszym prockiem nie będzie miał problemów. Animacja leży i to nie tylko animacja walk ale i samych postaći, sterownie nawet dosyć dobre. Rozmowy między NPC powinny być natychmiastowe a nie na 5 sekund zaciemnienie obrazu i dopiero rozmowa. Wydaje mi się że interface i dialogi w nich są za duże ? Troche to szpeci i nic więcej. Ogólnie bym kupił po polsku + ewentualne patche które podciągną engine. Moja końcowa ocena to 6/10. Nieżle jak na amtorskie tworzenie gry. Tak czy siak Arcania nie jest dla wszystkich, tak samo nie jest to godny następca serii Gothic. Tak więc apel go Jawood proszę oddajcie prawa do Phyrani.

Jutro zobacze jak działa to na xboxie ale pewnie będzie tak samo, wtedy będe wiedział że mój komp jest nadal dobry do nowych gier to poprostu gry są niedorobione :) PS. Wymagania do optymalnej gry są zdecydowanie zawyżone. Dobry Quad sobie poradzi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.09.2010 o 22:33, Lordpilot napisał:

> Dodałem "do co dzień używanej plazmy" a kosztów nie wliczałem bo żeby mieć PC
trzeba
> mieć monitor co można użyć zamiast TV i rozkoszować się z padem w ręku na wyrku
lub fotelu...
> a do konsoli musisz specjalnie taki TV kupić bo na innym zobaczysz efekt pegasus''a


Jak już robisz takie wyliczenia, to rób je uczciwie. Do nowego kompa czy tam "upgrejdu"
na ogół nie wlicza się ceny monitora, bo ten sprzęt kupuje się raz na kilka lat. Tak
samo do ceny konsoli nie wlicza się telewizora, bo ten prawie każdy w domu ma do ogladania
TV. Ja mój HD-Ready kupiłem kilka miechów przed zakupem klocka (głównie do ogladania
TV i filmów DVD) i jak dobrze pójdzie to przy przesiadce na następna generacje nadal
będzie mi on służył, więc koszty tutaj są równe zero. Nie wmawiaj mi więc, że "musze
specjalnie do konsoli kupić TV" tak jak ja nie wmawiam Tobie że przy każdej zmianie/upgrejdzie
kompa musisz kupować nowy monitor, bo jedno i drugie twierdzenie to bzdury.

Acha - na zwykłym kineskopie też miałem okazję testować - grafika wygląda wtedy gorzej
(niższa rozdziałka i proporcje 4:3 zamiast panoramy) , ale na pewno nie jest to "efekt
Pegasusa" , więć apeluje - nie naginaj faktów :) Swoja konsole też możesz bez problemu
podłączyć do "na co dzień używanej plazmy", więc koszty są ponownie zerowe... Apeluje
więc ponownie - jeśli robisz takie wyliczenia, to rób je uczciwie...

ps. Jeszcze jedna rzecz, bo z uporem maniaka zdajesz się tego nie dostrzegać - konsole
możesz podłączyć do monitora za pomocą kabla vga (lub hdmi - jeśli monitor ma odpowiednie
wyjście).

@Castlerock,

Na pewno demo możesz nagrać na pendrive i będzie działało - sam tak robię. Tyle, że pobieram
z xboxowego marketplace (przed zapisem musisz zaznaczyć zmianę nośnika, bo domyślnie
jest dysk). Musisz też mieć wgraną ostatnią aktualizację dashboardu - wtedy pendrive
jest formatowany na standard xboxowy i możesz na nim nagrywać dema, dlc, savy, itp. pierdoły.

Dodam jednak że po przeczytaniu krytycznych opini (także Twojej) odechciało mi się tego
dema ściagać - czy to na PC czy na "klocka". Chyba szkoda mojego czasu skoro wszyscy
piszą że jest bardzo średnio (najdelikatniej mówiąc) ?



Jak robisz ty takie super obliczenia to nie wmawiaj mi, że każdy przeciętny polak ma TV HD Ready, aby to wyglądało trzeba przynajmniej taki posiadać, a stare TV miały tak mało cali, że komfortu z fotela nie odczujesz więc aby się rozkoszować jak to piszą na kanapach potrzebny dobry TV i jak ktoś go nie ma musi kupić. A w PC masz monitor w zestawie. Dokupujesz pada na fotel i jazda.

Druga sprawa to taka, ze każdą z konsol miałem i grałem na zwykłym TV a tam widziałem "efekt pegasus''a". Więc apeluje - nie naginaj faktów. :)


Po 3: Oczywiście zdaje sobie sprawę jak ty to mówisz z podłączenia konsoli do monitora... Tylko nie trzeba aby doliczyć kosztów tego monitora (do konsoli) gdzie w PC jak kupuje za 2 tysiące mam go w zestawie? Ponownie apeluje - nie naginaj faktów. ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Gdy zobaczyłem wymagania sprzętowe, to lekko zwątpiłem, ale okazuje się, że jest lepiej niż dobrze :-)
Moja konfiguracja to:
C2D 6600@2.4,
4GB RAM DDR2@800MHz,
eVGA 250 512MB,
WindaXP32,
I na tym sprzęcie demko lata bez żadnego zacięcia na full detalach przy rozdziałce 1680x1050.
Jestem bardzo, bardzo pozytywnie zaskoczony.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj właśnie naszła mnie ochota by zagrać ponownie w Risena, a tutaj Demo Arcanii :) ściągnę przez torrenta i zobaczę jutro jak wygląda.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.09.2010 o 22:53, Chaos napisał:

Dzisiaj właśnie naszła mnie ochota by zagrać ponownie w Risena, a tutaj Demo Arcanii
:) ściągnę przez torrenta i zobaczę jutro jak wygląda.

Dokładnie, lepiej jakieś zewnętrzne źródło. ;) Tutaj zbyt wolno to leci (DL).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dla nie których, którym żal pobierać.

Jesli graliscie w poprzednie czesci... i polubiliscie gothica to ta czesc polubicie rowniez.

Tak jak opisał Tobi... grafika jest bardzo ładna (mogliby troche ulepszyć AAx16Q) ale i tak jest bardzo ładna. Wkurza mnie (jesli chodzi o grafike) jedna rzecz... OCEAN. Ocean w tej grze jest chyba najbrzydszą rzeczą jaką mozgliby zrobic. Śmieszne jest to że, różne małe stawiki czy kaluze... są ładne, wygladaja realistycznie, ale ocean? Jak z 2001 roku. Ok dalej. Optymalizacja... powiem że jest nawet dobra, oczywiscie jesli porownywac do Gothica 3 to ta w Gothicu 4 jest zajebista :D ale i tak mogloby byc lepiej. (PATCH MUSI BYC).

Przejdzmy do samego gameplaya.
Prawda ze gra jest uproszczona na wiele sposobow, i to bardzo wkurza, ale jakos idzie.
Po 1. Walka... jest łatwa jesli walczysz maks z 3 potworami. Wiecej = fail
Po 2. Sterowanie... sterowanie takie samo jak w poprzednich czesciach, ale przy walce sie juz troche zmienia. Na lepiej, niz w poprzednich czesciach.
Po 3. Kamera ktora sie oddala przy walce... wkurza, bedzie wkurzac i cholera wie po cholere to zrobili.
Czwarta uproszczona rzecz... inne fora, opisywaly BETE Gothica 4... pisali ze nie ma juz nauczycieli ktorzy by nauczali roznych skillow, walki, kradnięcia czy akrobacji. W Gothicu 4 jest wykorzystany system z Diablo''a, czyli wchodzi sie do inwentarza i sie dodaje plusami do roznych pierdół, i raczej to samo z alchemia i innymi takimi umiejętnosciami. Dokladnie nie wiem bo nie spotkalem czegosc takiego w demku.
Piąta rzecz... opisywali w becie jeszcze jedną sprawe... interakcji z otoczeniem. Pisali że NIC poza skrzyniami nie dziala, i nie mozna sie pobawic. W demku (widocznie dodali) można uzywac "już" wiele rzeczy, korzystać z łóżka (ale chyba nie można sie przespać, bo ja nie dałem rady, tylko leżeć), otwieranie skrzyn, uzywanie narzedzi kowalskich (nie mozna kuć zadnej broni, przynajmniej mnie sie nie udalo), można rownież korzystac z takich beczek z wodą tu i ówdzie zeby sie jej napić, no siadac na różnych krzesłach (to jest ciekawe, poniewaz zazwyczaj krzesla sa przy stolikach, i jak sie siada to rownoczesnie bohater wykorzystuje i stół do podparcia czy zjedzenia czegosc).
Szósta rzecz... nie można atakować nikogo w obozie, niestety :(
I chyba ostatnia rzecz, która mnie najbardziej martwi... boje sie tego że gra bedzie liniowa (tzn tylko główne misje, bez pobocznych). Po graniu w demko, miałem tylko główne misje, nie zauwazylem zeby ktos wolal o pomoc przy jakiejs innej misji. Ale nie martcie sie... ratuje nas taka myśl, że to tylko DEMO, więc nie chcieli dodawać misji pobocznych bo to byloby doslownie za duzo jak na DEMO.

To raczej tyle.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

a mi sie nie podoba, walka jest kiepska strzelanie z łuku czy kuszy też. Bardzo szybko (nie wiem czy tylko w demku) zdobyłem młot z którym byłem praktycznie nieśmiertelny. Nie tego sie spodziewałem. Gra w mechanice bardziej przypomina Fable (łażenie od punktu do punktu na mapie) niż gothica, choć w Fable walka była o niebo lepsza.

Poza tym nie można pływać, postać pokracznie skacze i często sie blokuje na nierównościach terenu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Konsoli nigdy nie kupię, ale za to dawno temu kupiłem sobie pada za 40 zł do PC, ale i tak większość gier przechodzę na myszce i klawiaturze :D

Btw. Coś wolno ściąga się to demko... idzie mi 20-40 KB/s :/ mam nadzieję, że do rana się ściągnie i przekonam się, czy gra naprawdę jest warta zakupu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.09.2010 o 23:09, marcinsud napisał:

a mi sie nie podoba, walka jest kiepska strzelanie z łuku czy kuszy też. Bardzo szybko
(nie wiem czy tylko w demku) zdobyłem młot z którym byłem praktycznie nieśmiertelny.
Nie tego sie spodziewałem. Gra w mechanice bardziej przypomina Fable (łażenie od punktu
do punktu na mapie) niż gothica, choć w Fable walka była o niebo lepsza.

Poza tym nie można pływać, postać pokracznie skacze i często sie blokuje na nierównościach
terenu.


Własnie strzelanie z łuku czy kuszy jest bardzo dopracowane. Jesli spojrzec na poprzednie czesci, to sa niczym do tego z Gothica 4. Wprawdzie jesli sie na to patrzy to sie prawie nieczym nie rozni, ale uzywanie luku jest lepsze.

Łażenie z punktu do punktu? Tak jak własnie napisałem, gra możliwe że będzie liniowa co sprawi że ta seria juz nie bedzie gothiciem. Zobaczymy w pełnej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wobec "argumentacji" że do konsoli "trzeba" kupić osobny telewizor albo monitor ja odpadam, także - enjoy: zostań dobie w swoim alternatywnym świecie urojeń, gdzie przeciętnego Polaka nie stać na TV HD Ready or Full HD i jedzie wciąż na kineskopie z lat 90-tych, za to stać go na porządny monitor i telewizor do peceta... :)

Chcesz zgrywac dalej idiotę - prosze bardzo, Twój wybór, z mojej strony EOT, nie będe "kopał się z koniem", bo to nie ma sensu... Enjoy :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.09.2010 o 23:23, Lordpilot napisał:

Wobec "argumentacji" że do konsoli "trzeba" kupić osobny telewizor albo monitor ja odpadam,
także - enjoy: zostań dobie w swoim alternatywnym świecie urojeń, gdzie przeciętnego
Polaka nie stać na TV HD Ready or Full HD i jedzie wciąż na kineskopie z lat 90-tych,
za to stać go na porządny monitor i telewizor do peceta... :)

Chcesz zgrywac dalej idiotę - prosze bardzo, Twój wybór, z mojej strony EOT, nie będe
"kopał się z koniem", bo to nie ma sensu... Enjoy :)

No to odpadasz bo nie pojmujesz faktów.
Haha..... Pięknie, czekałem na taką wypowiedź. Czysta próba zmieszania z błotem, że ty jesteś PRO. Powiedzenia w oszukiwaniu innych najlepiej (6 letnich) kolegów. Takiego steku bzdur dawno nie czytałem ale nice... Udało ci się poprawić mi humor po niezbyt udanym dniu. Mi pozostaje napisać piękne słowa w twoim kierunku: "Nigdy nie zaczynaj rozmowy z idiotą. Najpierw sprowadzi Cię do swojego poziomu, a potem pokona doświadczeniem!" ;) Czyli pisz co chcesz,ja pana wszystkowiedzącego olewam. ;) Bye

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

a ja wole grac na konsoli, przygodę z konsola zaczłem nie dawno, niecałe 2 tygodnie temu, wczesniej tylko PC, ale ciągłe jego modernizacje mnie dobijaja. Kupiłem TV w maire dobry do konsoli 40XV733/ 2300zł+Slima 1000zł/razem 3300zł i mam spokój na jakies 2, 3 lata?? Zanim wyjdzie nowa generacja konsol. Wyjdzie nowa generacja to tylko kupie nową konsolę i spokój na minimum 5 lat, a TV zostaje i od razu mam Telewizor. Zas jesli chodzi o PC-ta to nie dosc ze trzeba grac na malym ekranie, zazwyczaj u przecietnego kowalskiego 22 cale to maks, no i co chwile trzeba modernizowac kompa. Wolę rozwalić się na łożku i wietrzyć orzeszki a do PC-ta przysiąść aby skorzystać z sieci, lub pogadać ze znajomymi czy do prac biurowych. Nie jestem zadnym fanboyem konsol. Po prostu teraz odczuwam większą radość z grania na konsoli niz na PC. Dodam że na PC-tach grałem przez 11 lat.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 23.09.2010 o 23:17, Wrocu_yo napisał:

Własnie strzelanie z łuku czy kuszy jest bardzo dopracowane. Jesli spojrzec na poprzednie
czesci, to sa niczym do tego z Gothica 4. Wprawdzie jesli sie na to patrzy to sie prawie
nieczym nie rozni, ale uzywanie luku jest lepsze.


w poprzednich częściach strzała nie leciała po prostej linii co było o tyl fajne, że żeby dobrze strzelać trzebva było się wyskilować. Szczerze mówiąc w Arcani raz testowo ustrzeliłem jeleniai strzała leciała dokładnie w środku celowniczka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.09.2010 o 23:46, rafcio007 napisał:

a ja wole grac na konsoli, przygodę z konsola zaczłem nie dawno, niecałe 2 tygodnie temu,
wczesniej tylko PC, ale ciągłe jego modernizacje mnie dobijaja. Kupiłem TV w maire dobry
do konsoli 40XV733/ 2300zł+Slima 1000zł/razem 3300zł i mam spokój na jakies 2, 3 lata??
Zanim wyjdzie nowa generacja konsol. Wyjdzie nowa generacja to tylko kupie nową konsolę
i spokój na minimum 5 lat, a TV zostaje i od razu mam Telewizor. Zas jesli chodzi o PC-ta
to nie dosc ze trzeba grac na malym ekranie, zazwyczaj u przecietnego kowalskiego 22
cale to maks, no i co chwile trzeba modernizowac kompa. Wolę rozwalić się na łożku i
wietrzyć orzeszki a do PC-ta przysiąść aby skorzystać z sieci, lub pogadać ze znajomymi
czy do prac biurowych. Nie jestem zadnym fanboyem konsol. Po prostu teraz odczuwam większą
radość z grania na konsoli niz na PC. Dodam że na PC-tach grałem przez 11 lat.


No i szanuje twoje zdanie... :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zasysam. Taki fanboj jak ja (zapewne i wielu gramowiczów, razem z tymi którzy mnie znają;)) już demko zassała. A ja nie jeszcze. Oby, oby, bo poprzednie części były genialne (Zb nie liczyć).
PS Dla tych co kłócą się, czy na Pc czy na konsoli lepiej grać - to jest RPG iście Pecetowe, podobnie jak poprzednie części, i po prostu na PC będzie grało się lepiej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

a czemu Xboxa nie podepniesz do jest co dzien uzytkowanej plazmy(czy nawet zwykłego monitora 22 cale co jest przy PC) , tylko kupujesz drugi TV?
Gralem w demo, jak dla mnie lipa. Niewidzialne sciany, kiepskie animacja(nacisnijcie skok w biegu) i ogolnie lipa. Na Xboxa tez sprawdze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Obawy miałem duże co do Arcanii ale na szczęście demo je rozwiało:)
Owszem gierka jest uproszczona ale mimo wszystko gra się całkiem nieźle i przyjemnie.
Ja na pewno zakupie Arcanie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.09.2010 o 00:37, jasiek125 napisał:

a czemu Xboxa nie podepniesz do jest co dzien uzytkowanej plazmy(czy nawet zwykłego monitora
22 cale co jest przy PC) , tylko kupujesz drugi TV?
Gralem w demo, jak dla mnie lipa. Niewidzialne sciany, kiepskie animacja(nacisnijcie
skok w biegu) i ogolnie lipa. Na Xboxa tez sprawdze.

co do plazmy to input lag
zas co do monitora 22 cale, to wole wydac kase i niszczyc wzrok gapiac sie na duzy ekran, ale miec z tego wielka frajde
ja np osobiscie nie uzywam Telewizora do ogladania TV, ale własnie do grania na konsoli i oglądaniu filmow z laptopa :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zgodzę się z Jardenem, gra się przyjemnie ;) Moim zdaniem demo ściągnąć warto, jeżeli ma się wątpliwości co do kupna gry, choć od razu zaznaczę że nie polecam tej gry fanom serii :P

Grafika, zaiste nie zachwyca, niemniej nieźle wyglądają pancerze, tudzież oręż, fajna gra cienia i niesamowicie wyglądał ogień na głównym bohaterze kiedy zarobiłem czarem po łbie ;)

System walki daje rade, trzeba uważać co się robi. Spodobało mnie się to, że w zależności od przeciwnika, walka wygląda nieco inaczej, choć gra nie jest specjalnie trudna. Np. jest taki przeciwnik, który jak oberwie po głowie chowa się do skorupy, aby go z tej skorupy wyciągnąć trzeba go szybko trzepnąć czarem, inaczej się uleczy.

Obszar gry w brew pozorom jest zamknięty tzn. ogrodzony wszelakimi płotami do których pokonania niezbędny jest kluczyk :S Co zaś demo nie pokazuje to długość rozgrywki. Mam nadzieje iż nie przedstawiono jakieś 50% gry...

No i ostatnia bolączka to nazwa(?) "Gothic4". Gry łączy jedynie marka i dosłownie nic więcej, no może poza paroma postaciami... Nie mniej, podkreślam, demo polecam ściągnąć nie zależnie czy się lubiło Gothica, czy nie. Ot po prostu dobry RPG.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

nie mogę dema uruchomić, wyskakuje błąd " Unable to execute file, createprocess failed; code 14001, nie mozna uruchomić aplikacji, ponieważ jej konfiguracja jest niewłaściwa."
Reinstalowałem już 4 razy i dalej to samo.Proszę o pomoc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować