Zaloguj się, aby obserwować  
Arkadiusz

Guild Wars - Temat ogólny

55450 postów w tym temacie

Dnia 08.08.2007 o 00:27, Olamagato napisał:

Napisałeś czego się nie robi, ale nie podałeś absolutnie żadnego argumentu. Najlepiej, jakbyś
do każdego swojego zdania dodawał pytanie "dlaczego?" i dopisał zawsze chociaż jedno, które
jest uzasadnieniem.


Barrage kosztuje 5 ene, czyli 2 albo 3 przy wysokim expertise i nie ma recharge w zasadzie, a to znaczy że spamujesz tym ile wlezie i nic więcej nie potrzebujesz.

Dnia 08.08.2007 o 00:27, Olamagato napisał:

Dlaczego? :)


Lipny skill- o wiele lepiej wrzucić whirling defense, albo lightning reflexes- co da Ci bieganie i energia? Ranger nie ma z tym problemów, bo atakowany jest przeważnie na końcu, a wysokie expertise załatwia problem many.

Dnia 08.08.2007 o 00:27, Olamagato napisał:

Dlaczego?


Bo daje blok/

Dnia 08.08.2007 o 00:27, Olamagato napisał:

Dlaczego?


Teleportacja trupa do ciebie- można wyciągac przyjaciela z wrogiej grupy, gdzie padł.

Dnia 08.08.2007 o 00:27, Olamagato napisał:

Dlaczego?


Dla balansu skuteczności skilli- pozmienaj sobie i zobacz jak zmieniają sie charakterystyki skilli, czasem sie wcale nie zmienią, nawet jak dowalisz 2 ap.

Dnia 08.08.2007 o 00:27, Olamagato napisał:

Ech, czy zawsze trzeba uczyć, że syndrom "zaawansowanego gracza", czyli "ja wszystko wiem,


Wystarczy poczytac opisy skilli...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam pewien problem. No więc kiedy nabijam pkt uznania baltazara po dojściu do 2,000 pojawia sie komunikat że mam iśc do kapłana baltazara odebrać nagrodę i dalej mi nie wbija , no więc ide do kapłana i oglądam co tam mogą odblokować a tam umiejętności za 3,000 czyli że da sie tych pkt wbić więcej a poza tym na pasku jest max 10,000 więc coś tu nie gra myśle sobie może jak wydam te pkt to potem będę mógł wbić 4,000 ale nie przez pewien czas wogle wbijać niemogłem.Pytałem się innych i mówią że czegoś takiego nie mieli.więc ja już sam nie wiem co sie dzieje czy baltazar mnie nielubi czy co:P

PS: jeśli to ma ułatwić rozwiązanie problemu to mam kampanie factions i pkt wbijałem jedną postacią.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.08.2007 o 23:07, lordfett napisał:

Dodajmy, że ranger jest klasą w dużym stopniu samowystarczalną, a za 2 prof. można
wybrać Monka dla wielokrotnego Resurrecta ;)

W sumie jak sie przyjrzeć, to każda niemal klasa jest samowystarczalna, to kwestia dobrania umiejętności i umiejętności posługiwania się nimi. :)
Zauważ, że buildy do farmu są zazwyczaj buildami samowystarczalnymi. A dla każdej z profesji (i każdej kombinacji) gracze potrafią takie znaleźć. Stosunkowo najtrudniej jest mesmerowi, ale to też kwestia umiejętności wykorzystania dobrze pomyślanego zestawu (np. zarzucić przeciwnika masowym degenem i uciekać, póki sami nie padną).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Kurcze, no i trafiłem na misję, której nie da rady zrobić z henchami :/ Mianowicie, mam na myśli Gyala Hatchery w GWF, które w pewnym sensie wymaga minimum 3 graczy do zaznaczania terenu do obstrzału słynnymi żółwimi czołgami :) Próbowałem ją zrobić w alternatywny sposób przedstawiony na wiki z henchami, ale niestety ciężko idzie sobie poradzić z pullowaniem osobno jednej grupki, gdzie mieszają się aż trzy grupki. Byłby ktoś chętny na to i potem na następne (chcę do Raisu Palace dojść w tym tygodniu), może nawet od razu na masterze? :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Rzeczywiście, dziwne... Chyba, że...

Gdzie nabijasz te pkt? Na arenach/ab/gvg/ha/hb czy na wyzwaniach zaishen/zaishen challenge?
Jeżeli zaishen, to przez to, że tam można nabić max 2k dziennie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.08.2007 o 00:33, RebeliaMuppet napisał:

Mam pewien problem. No więc kiedy nabijam pkt uznania baltazara po dojściu do 2,000 pojawia
sie komunikat że mam iśc do kapłana baltazara odebrać nagrodę i dalej mi nie wbija , no więc
ide do kapłana i oglądam co tam mogą odblokować a tam umiejętności za 3,000 czyli że da sie
tych pkt wbić więcej a poza tym na pasku jest max 10,000 więc coś tu nie gra myśle sobie może
jak wydam te pkt to potem będę mógł wbić 4,000 ale nie przez pewien czas wogle wbijać niemogłem.Pytałem
się innych i mówią że czegoś takiego nie mieli.więc ja już sam nie wiem co sie dzieje czy baltazar
mnie nielubi czy co:P


A w jaki sposób ty właściwie te punkty nabijasz? :) Bo może w tym jest przyczyna problemu. Po za tym, punkty Baltazara są naliczane per konto, czyli masz wspólną pulę 10 000 pkt uznania do uzbierania, bez względu na to jaką grasz postacią.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.08.2007 o 00:39, PirO 17 napisał:

Rzeczywiście, dziwne... Chyba, że...

Gdzie nabijasz te pkt? Na arenach/ab/gvg/ha/hb czy na wyzwaniach zaishen/zaishen challenge?
Jeżeli zaishen, to przez to, że tam można nabić max 2k dziennie.


Najpierw troche na arenie treningowej a potem zainsein więc sie chyba wyjaśniło tylko kurcze szkoda że wbiłemm kilka minut po północy. eh

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.08.2007 o 00:43, RebeliaMuppet napisał:

Najpierw troche na arenie treningowej a potem zainsein więc sie chyba wyjaśniło tylko kurcze
szkoda że wbiłemm kilka minut po północy. eh


Olej zaishen i wbij na prawdziwe pvp. Na początek spróbuj ab (alliance battles) z gh albo ra (random arena)
Buildy możesz sam wymyśleć, albo wziąć z PvXwiki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 08.08.2007 o 00:47, PirO 17 napisał:


Olej zaishen i wbij na prawdziwe pvp. Na początek spróbuj ab (alliance battles) z gh albo
ra (random arena)
Buildy możesz sam wymyśleć, albo wziąć z PvXwiki.


Może lepiej niech potrenuje na zaishenach, a dopiero potem niech leci na poważniejsze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.08.2007 o 00:52, Patryk R napisał:

Może lepiej niech potrenuje na zaishenach, a dopiero potem niech leci na poważniejsze.

Przecież zajszeny nie mają właściwie nic wspólnego z prawdziwym PvP...Zwykłe farmienie factionów, nic więcej. Już lepiej niech na RA wbije, ale z drugiej strony tam może się do prawdziwego PvP zniechęcić :>

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 08.08.2007 o 00:56, qrczak90 napisał:

Przecież zajszeny nie mają właściwie nic wspólnego z prawdziwym PvP...Zwykłe farmienie factionów,
nic więcej. Już lepiej niech na RA wbije, ale z drugiej strony tam może się do prawdziwego
PvP zniechęcić :>

Tak ale na Zaishenach może spokojnie potrenować buildy, nie narażając się, że ktoś go wyśmieje czy wyzwie od noobów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.08.2007 o 00:32, Budo napisał:

Barrage...

No i gdyby kolega dodał te kilka zdań to w swoim poście, to wszystko byłoby oczywiste. A tak był to po prostu de facto spam. :)

Dnia 08.08.2007 o 00:32, Budo napisał:

Wystarczy poczytac opisy skilli...

Nie każdy potrafi czytać ze zrozumieniem na tym samym poziomie. Po drugie - zakładając, że ktoś nie zna angielskiego dobrze lub wcale - trochę do życzenia pozostawia jednolitość tłumaczenia. Coś co jest oczywiste w eng jest czasem niezrozumiałe w pol, albo nabiera innego znaczenia.
Warto, żeby większość grających od zawsze na common wiedziała o tym.

ps. Przy kilkuset skillach dla jednej profesji czytanie opisów wszystkich jest bezowocne. Zaczynając pierwszą setką gubimy ją z pamięci przy trzeciej i dalszych.

ps2. Tak naprawdę zaczyna się jarzyć efektywne zastosowanie umiejętności dopiero jak ma sie 3/4 gry za sobą.
Ilu jest graczy, którzy z ręką na sercu powiedzą, że w pierwszym podejściu do gry zrobili na swojej postaci tytuły legandary survivora i gmc? Podejrzewam, że nikt.

ps3. To samo ze skillami i całymi buildami. Wiele umiejętności wydaje się bezużytecznych, ale w połączeniu z innymi stają się bardzo efektywne. Mały problem gdy chodzi o jedną profesję. Jednak gdy ktoś próbuje wykombinować build dla postaci dopiero rozwijającej się czyli mając ograniczony zestaw umiejętności i mając do dyspozycji po kilkadziesiąt innych umiejętności każdej profesji którą możemy wybrać jako dodatkową - to proponowanie gotowych buildów przez doświadczonych graczy (nawet tych z wiki) kompletnie mija się z sensem. Pierwsze, że wystarczy brak jednej kluczowej umiejętności, żeby cały build z bardzo efektywnego stał się ledwo grywalny; drugie, że nie ma zestawów idealnych i nie ma uniwersalnych do każdego zastosowania.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.08.2007 o 00:56, qrczak90 napisał:

> Może lepiej niech potrenuje na zaishenach, a dopiero potem niech leci na poważniejsze.

Przecież zajszeny nie mają właściwie nic wspólnego z prawdziwym PvP...Zwykłe farmienie factionów,
nic więcej. Już lepiej niech na RA wbije, ale z drugiej strony tam może się do prawdziwego
PvP zniechęcić :>


Jeśli chodzi o zaishen to mi sie troche znudziło ale chce sie dostać do tych elit czy jak to sie tam zwie ale daje rade tylko 4 drurzyną i zostają mi wojaki pomszcze cie i traperzy zwycięstwo jest moje i ani tych ani tych niedaje rady pokanać(jakby koś mógł mi poradzić jak sie za nich zabrać będe wdzięczyn gram wojownikiem/mnichem z mieczem)

PS: po zainsein gdzie najlepiej iśc na areny losowe?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 08.08.2007 o 01:00, RebeliaMuppet napisał:

PS: po zainsein gdzie najlepiej iśc na areny losowe?


Tak chociaż możesz tam trochę nerwów natracić :). Jeżeli masz GW: Factions to idź na AB (bitwy sojuszy), generalnie dla nowych graczy najlepsze rozwiązania to Zaisheny, Random Areny i Team areny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.08.2007 o 22:43, Kukowsky napisał:

Może na początek takie pytanie... Czy wybierać sobie profesję dodatkową i jeśli tak to jaką?

1. Musisz. Możesz również olać ją i nie używać po prostu.
2. W pewnym momencie dostaniesz możliwość wzięcia questów szkolenia drugiej postaci u różnych NPC. Zasadniczo polecam zrobienie ich wszystkich - w najgorszym razie tylko do nabicia doświadczenia. Jak zrobisz jedną profesję, to nie decyduj się na jej utrwalenie na stałe, lecz idź do innego trenera i powtórz to dla wszystkich 5 pozostałych profesji (w Tyrii). W pozostałych kampaniach jest to o tyle łatwe, że tam jest to jeden rozbudowany quest, więc jest mniej biegania po prologu.
Na końcu jak już się zdecydujesz, to idź do właściwego trenera i utrwal zmianę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.08.2007 o 00:38, Sth`Devilish napisał:

Kurcze, no i trafiłem na misję, której nie da rady zrobić z henchami :/ Mianowicie, mam na
myśli Gyala Hatchery w GWF, które w pewnym sensie wymaga minimum 3 graczy do zaznaczania terenu
do obstrzału słynnymi żółwimi czołgami :) Próbowałem ją zrobić w alternatywny sposób przedstawiony
na wiki z henchami, ale niestety ciężko idzie sobie poradzić z pullowaniem osobno jednej grupki,
gdzie mieszają się aż trzy grupki. Byłby ktoś chętny na to i potem na następne (chcę do Raisu
Palace dojść w tym tygodniu), może nawet od razu na masterze? :)

Jestem wstanie ta misje zrobić z samymi henchami bez większych problemów odezwij się do mnie w grze ;-) pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.08.2007 o 01:13, Olamagato napisał:

2. W pewnym momencie dostaniesz możliwość wzięcia questów szkolenia drugiej postaci u różnych
NPC.


W Tyrii owszem są questy, ale w Elonie i Canthcie po prostu się wykupuje profesje za 500g.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować