Zaloguj się, aby obserwować  
Arkadiusz

Guild Wars - Temat ogólny

55450 postów w tym temacie

Dnia 22.05.2009 o 22:18, miszcz929 napisał:

> miszcz929 - defensive seta zawsze się używa,
caly czas na def secie jedziesz? ;d chodzilo mi tu o to ze deadly riposte mozesz uzyc
podczas castowania jakiegos spella i masz akurat jakis inny set, np 40/40

i tak riposta na nekrusie ssie >:O WOW 45 dmg przy 6 tactics i bleed na 10 sek.

Dnia 22.05.2009 o 22:18, miszcz929 napisał:

>poza tym nie można adrenaliny nabijać spearem.
hm?

No może przesadziłem, jedynie do SoCa się nie HA tłucze ;s

Dnia 22.05.2009 o 22:18, miszcz929 napisał:

> Tak czy siak wolę zablokować melee na 20 sek, niż zadać taki mizerny dmg :P
skad to 20 sec? ;]

15 raczej ;d NIe uczę się skilli na pamięć >:('

Budo->>>>>>>> a jak 1 skill combosa bloknie dla sina? :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.05.2009 o 22:25, Infinitas napisał:

Budo->>>>>>>> a jak 1 skill combosa bloknie dla sina? :D


To tylko dla sina, poza tym to tylko blokowanie kombosa i to w części. Blokada melee to blind, a nie wyłączenie jednego skilla na 15, czy tam 20 sekund...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.05.2009 o 22:25, Infinitas napisał:

i tak riposta na nekrusie ssie >:O WOW 45 dmg przy 6 tactics i bleed na 10 sek.

+ block ;p poza tym uzywasz tego glownie gdy jakis brave melee nawala cie na frenzy, wtedy wychodzi juz 90-100 dmg

Dnia 22.05.2009 o 22:25, Infinitas napisał:

> >poza tym nie można adrenaliny nabijać spearem.
> hm?
No może przesadziłem, jedynie do SoCa się nie HA tłucze ;s

niestety nadal nie wiem o co ci chodzilo w 1 zdaniu ;]

Dnia 22.05.2009 o 22:25, Infinitas napisał:

15 raczej ;d NIe uczę się skilli na pamięć >:(''

raczej 5, poza tym w tym czasie warek moze normalnie atakowac

jakby nie patrzec glowna zaleta shield basha jest to ze zadaje kd atakujacemu, co czesto moze uratowac zycie
szczerze mowiac sam nie wiem ktory skill jest lepsze, to juz zalezy od buildu reszty teamu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ehh... kłócicie się o blokowanie skilli casterami, a ja na przykład nigdy nie używałem defense setu(gram monkiem). Na RA chodze z Guardianem, który wystarcza mi na melee, większość warriorów i sinów rezugnuje po kilku atakach. Do tego co kilka sekund rzucam na siebie Reversal of Fortune. Derwisze z WS też nic mi nie zrobią, bo Mending Touch usuwam sobie 2 kondycje i sie healuję, jedyny problem stanowią derwy z VoS i to tylko wtedy, gdy nie zdąże rzucić PSa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.05.2009 o 22:45, Vandaeriel napisał:

nigdy nie używałem defense setu(gram monkiem).


Jestes moim idolem.
A co zrobisz gdy jakis melee/ranger/mes wylacza ci guardiana, ew dostaniesz kd zanim zarzucisz sobie guardiana?
Poza tym uzywanie stance''ow/shiled basha/ returna ≠ uzywanie def setu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.05.2009 o 23:11, miszcz929 napisał:


Jestes moim idolem.

Cieszę się.

Dnia 22.05.2009 o 23:11, miszcz929 napisał:

A co zrobisz gdy jakis melee/ranger/mes wylacza ci guardiana, ew dostaniesz kd zanim
zarzucisz sobie guardiana?

To mam jescze PS i heale... rzadko zdarza się ogarniający mes, który wyłączy mi cokolwiek...

Dnia 22.05.2009 o 23:11, miszcz929 napisał:

Poza tym uzywanie stance''ow/shiled basha/ returna ≠ uzywanie def setu

Używasz shield basha bez tarczy Oo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.05.2009 o 22:50, Budo napisał:

/.../

Guardian ma swój casting time. Nie wiem jak inni, ale ja często gęsto przerywam.

Rzadko kto mi przerwie 1s cast. Rangerzy na RA zwykle używają random interruptów. O Kd się nie boję, bo obserwuję pole walki i rzucam proty zanim ktoś podbiegnie, a mało który sin zauważył, że shadowstepy sie jednak przydają...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.05.2009 o 00:24, Vandaeriel napisał:

> Poza tym uzywanie stance''ow/shiled basha/ returna ≠ uzywanie def setu
Używasz shield basha bez tarczy Oo

my bad, zagalopowalem sie z tym shield bashem

Dnia 23.05.2009 o 00:24, Vandaeriel napisał:

To mam jescze PS i heale... rzadko zdarza się ogarniający mes, który wyłączy mi cokolwiek...
Rzadko kto mi przerwie 1s cast

czy podczas walki z nie-retardami twoja taktyka nie uzywania def setu na monku tez sie sprawdza?
btw, z jakiego disu startujesz ze dobiera Ci takich przeciwnikow? ;d

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.05.2009 o 07:19, Budo napisał:

Xunlai to dzisiaj czy za tydzień obstawiamy? Oo

Pozostało ci 8 dni na wytypowanie wyników 1v1. Pozostało ci 7 dni na wytypowanie wyników GvG.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.05.2009 o 22:45, Vandaeriel napisał:

Ehh... kłócicie się o blokowanie skilli casterami, a ja na przykład nigdy nie używałem
defense setu(gram monkiem).

"The same reason every other class in the game should carry a shield - the extra defense. If you are not attacking or casting a spell, the weapon and offhand that you have equipped do not matter, so they might as well be as defensive as possible, with as much health and armor as you can get. A lot of the time it doesn''t cost you anything and has a lot of benefits. If you''re taking fire and running away, for instance, pulling out a shield and health weapon can help you survive longer at no cost. If you are just standing there waiting, as Monks often do, you might as well be in a shield set; that leaves you as well defended as possible for whatever might go wrong.

The benefits you gain from using caster items aren''t all that important a lot of the time. The +12 energy, for instance, is only a useful mod to have when you need more *current* energy; as long as you have enough energy to cast the spells you would want to cast, that +12 is doing nothing for you. You would be better off with a shield exposed to reduce some damage, and then pull out your focus when you need the energy."
"Some crude numbers to help explain why -5/20% mods are so bad:

+10 armor vs a type of damage is approximately 16% damage reduction against that type of damage. That's a bit better than taking off 1/7th of the damage.

-5/20% takes off, on average, 1 damage per hit.

Against a particular damage type, +10 armor vs that type and -5/20% are equivalent when you would otherwise be taking 7 damage per hit. More than that, and the +10 vs type is a better mod.

-5/20% works against all 3 physical damage types, while +10AL only works against one type. If you are expecting an even mix of all 3 physical damage types, and feared them all equally, then it would make sense to take the +5/20% mod when the average hit you take deals 21 damage. If you take more than 21 damage per hit on average, then +10 armor against any one of those physical damage types is going to do more than +5/20%.

An average level 20 monster does damage very similar to a player. Sword and axe hits deal about 35 damage, bows 40, hammers 50. Higher level monsters deal more damage as appropriate.

On a caster that never changes which shield he uses, you're going to prevent twice as much damage with the +10 AL mod over the -5/20% mod, and that's assuming you're fighting normal level 20 enemies. Against higher level monsters, or in hard mode, or against bosses, the +10 AL mod looks even better by comparison.

Plus you can tailor your shield to a particular set of enemies; if the piercing or blunt damage is more dangerous than the slashing, you can switch shields and get even more of a benefit. But again even if you never switch in PvE, you're preventing a whole lot more damage with the +10 AL shield than the -5/20% shield - instead of it triggering randomly, it only triggers against certain damage types.

The only place you should ever consider DR shields is on a Warrior or other hard target with a lot of inherent armor and armor buffs; when you have a ton of armor, DR becomes more attractive to clean up the damage that comes through. On a caster, DR is virtually never better than +10 vs slashing, piercing, or blunt."

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 23.05.2009 o 01:07, miszcz929 napisał:

czy podczas walki z nie-retardami twoja taktyka nie uzywania def setu na monku tez sie
sprawdza?


Rzadko się tacy zdarzają. Po prostu uważam, że monk to nie warrior tak samo jak sin to nie ranger ani derv, mesmer to nie ele a necro to nie ryt...

Dnia 23.05.2009 o 01:07, miszcz929 napisał:

btw, z jakiego disu startujesz ze dobiera Ci takich przeciwnikow? ;d


z amerykańskich

@Infinitas

Podczas walki naprawdę nie mam czasu zastanawiać się jaki dmg akurat biorę bo jestem zajęty leczeniem. Poza tym nie lubię na siłę próbowac zmniejszyć dmg o te 10-15 pkt.

Zauważcie, że GW jest grą mmoRPG. Widzieliście w jakiejś innej grze monka z tarczą?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 23.05.2009 o 10:03, Vandaeriel napisał:

Zauważcie, że GW jest grą mmoRPG. Widzieliście w jakiejś innej grze monka z tarczą?


ja widziałem kapłana w pełnej płytowej z buzdyganem w łapie. coś tu nie gra, nie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.05.2009 o 10:10, Azra napisał:

ja widziałem kapłana w pełnej płytowej z buzdyganem w łapie. coś tu nie gra, nie?

Monk to nie kapłan :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.05.2009 o 09:14, loytar napisał:

Pozostało ci 8 dni na wytypowanie wyników 1v1. Pozostało ci 7 dni na wytypowanie wyników
GvG.


To jest aktualne? nie wiem czy pamiętasz, ale poprzednia stronka xunlai pokazywała niezależnie od miesiąca terminy obstawiania gdzieś tam z września ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.05.2009 o 10:03, Vandaeriel napisał:

@Infinitas
Podczas walki naprawdę nie mam czasu zastanawiać się jaki dmg akurat biorę bo jestem
zajęty leczeniem. Poza tym nie lubię na siłę próbowac zmniejszyć dmg o te 10-15 pkt.

Czasu zastanawiać? Widzisz że Cie 2 MB disortion elemy tłuką, to klikasz sobie F3...

Dnia 23.05.2009 o 10:03, Vandaeriel napisał:

Zauważcie, że GW jest grą mmoRPG. Widzieliście w jakiejś innej grze monka z tarczą?

Co ma skuteczność do wyglądu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.05.2009 o 10:03, Vandaeriel napisał:

Zauważcie, że GW jest grą mmoRPG. Widzieliście w jakiejś innej grze monka z tarczą?



wut?

20090523103053

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.05.2009 o 10:26, Budo napisał:

To jest aktualne? nie wiem czy pamiętasz, ale poprzednia stronka xunlai pokazywała niezależnie
od miesiąca terminy obstawiania gdzieś tam z września ;]

Raczej tak. W razie co daj jakieś typy, najwyżej za tydzień zmienisz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

>

Dnia 23.05.2009 o 10:29, Infinitas napisał:

Co ma skuteczność do wyglądu?


To nie chodzi ani o skutecznośc ani o wygląd. Monk z tarczą po prostu nie pasuje tak samo jak sin z kosą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować