Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Civilization V - łatka polonizująca już gotowa, ale jeszcze niedostępna

27 postów w tym temacie

Adam Berlik

Mamy dobrą wiadomość dla fanów Cywilizacji – jak poinformowała firma Cenega Poland, prace nad polską wersją językową Civilization V dobiegły końca. Niestety, jest też druga strona medalu.

Przeczytaj cały tekst "Civilization V - łatka polonizująca już gotowa, ale jeszcze niedostępna" na gram.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To po jakiego... wydają grę jak dopiero robią polonizacje?
Strategia kupowana w PL za 130 zł i to po angielsku w 2010 roku? Przecież to jawna kpina.
Dobrze, że mnie steam zniechęcił do kupna.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Gdyby gra zainstalowała mi się w wersji PL to może bym nie zmienił na EN... ale zainstalowała się w EN i w tej chwili wersja polska byłaby nieczytelna dla moich oczu. Poza tym: to naprawdę pouczająca gra pod względem słownictwa. Gdy odpaliłem CIV za cholerę nie mogłem się domyślić co to jest to "pottery" (choć to takie proste) i dlaczego kojarzy mi się ze spoconym czarodziejem. Teraz już pociskam w CivV na angielskiej bez takich rozterek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

@thiefi

A co Ci steam przeszkadza??? Ja kupiłem i jakoś nie mam problemu, staem to za mała bzdura, żeby tak świetnej gry nie kupić, gorzej jakby to był DRM to by był powód. Co do wersji pl to po Cenedze można się było tego spodziewać, nie ma jak polonizacja gry by cdprojekt ;/.

@VrOObel69

Masz trochę racji, ale i tak wolę pl ;p, ale cierpliwie czekam, a nie zrzędzę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Widziałem u znajomego tą grę i jak dla mnie jest to mega intuicyjna gra jak napisał VrOObel69. Na chłopski rozum można w tą grę grać. Może nie na tyle przejść, ale z czasem da się zapoznać z interfejsem co gdzie jest. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Cóż, sam się martwiłem że nie ma polonizacji (jeszcze) ale mój angielski w połączeniu z prostotą gry dał radę. Tak jak napisali poprzednicy, gra jest intuicyjna, i po godzince nie potrzeba żadnej łatki polonizującej :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Trza się języków uczyć. Zawsze wybieram gry w wersji angielskiej. Chyba że RPG w wersji kinowej gdy dialogi sie dłużą, ale z oryginalnymi głosami.
Zresztą nawet RPG mają dziś już tak "skomplikowane" dialogi że można spokojnie po angielsku grać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie gra to gra i służy do rozrywki, a nauka to co innego. Angole mogę grać w swoim języku nawet w polskie gry (patrz >> Wiedźmin) , więc czemu ja nie mogę grać w swoim języku?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dlaczego Cenege jak zawsze musi sie wykazac takim brakiem profesjonalizmu ? :( Nie dosc, ze taka obsuwa (sam nie mam nic do tego wole angielska i w sumie wszystkich tez zachecam do korzystania z angielskiej, nauka nauka ale dodatkowa stycznosc z angielskim nie zaszkodzi - i niestety to my musimy sie dostosowac nie anglik, to my gdziekolwiek z zagranica bysmy sie kontaktowali musimy rozmawiac po angielsku nie oni po polsku, no ale to nie temat na tu i teraz, poswiecajac troche wiecej czasu na nauczenie sie gry po angielsku nic nie tracicie a tylko zyskujecie; no ale to na inny temat), to ta instrukcja sciaga sie z predkoscia 5 kilo na sekunde. Wsparcie klienta po stronie cenega najczesciej tez nie istniejace, brak odpowiedzi na maile / brak patchy itd... Ech.. wybaczcie, ale jak kazda nowa gre widze to tylko marze, zeby wydawca nie byla cenega :(. Nie rozumiem sukcesu i fenomenu tej firmy..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tylko ja nie mam ochoty, żeby po 45 min. granie głowa mi pękał od zastanawiania się co znaczy co, owszem większość słówek znam, ale czytanie ang. napisów nie przychodzi mi intuicyjnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Powiem Wam że to jest zwyczajne chamstwo ze strony Cenegi - nie dość że informacja o spolszczeniu gry mogła wprowadzić w błąd co do czasu kiedy się pojawi to jeszcze nie potrafią określić dokładnie daty pojawienia się łatki ! A zrzucanie w tej chwili odpowiedzialności na wydawcę jest nieporozumieniem - przecież nie od niego kupiliśmy grę.
Najgorsze że nie ma alternatywy dla zakupu gier w wersji po polsku wydawanych przez Cenegę...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.10.2010 o 15:34, jadhtiger napisał:

Powiem Wam że to jest zwyczajne chamstwo ze strony Cenegi -


Chamstwo to jest ze strony 2K Games, że wypuściło na rynek późną betę. :[

Dnia 02.10.2010 o 15:34, jadhtiger napisał:

Najgorsze że nie ma alternatywy dla zakupu gier w wersji po polsku wydawanych przez Cenegę...


To może ucz się angielskiego? Spolszczenia Cenegi są średnie, choć i tak to majstersztyki w porównaniu do LEM-u.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.10.2010 o 17:15, Vojtas napisał:

To może ucz się angielskiego? Spolszczenia Cenegi są średnie, choć i tak to majstersztyki
w porównaniu do LEM-u.

Bez przesady - taka retoryka do niczego nie prowadzi. Czy twierdzisz też że jeśli mamy kiepskich piłkarzy to należy wyjechać na stałe do Hiszpanii ? Skoro kupuję grę u legalnego dystrybutora w Polsce to mam prawo oczekiwać polskiej wersji językowej, chyba że zaznaczy on że będzie inaczej. A jeśli jest jakiś problem z terminowym wydaniem spolszczenia to należy klientów przeprosić i podać konkretny termin: dzień, tydzień czy miesiąc. Przynajmniej będę wiedział kiedy włączyć Steam''a.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.10.2010 o 17:38, jadhtiger napisał:

Bez przesady - taka retoryka do niczego nie prowadzi. Czy twierdzisz też że jeśli mamy
kiepskich piłkarzy to należy wyjechać na stałe do Hiszpanii ?


Nie wiem, co ma piłka do strategii turowej. Chyba tylko tyle, że w Civ są Aztekowie, którzy mieli swoją własną, ciut okrutną odmianę.

Dnia 02.10.2010 o 17:38, jadhtiger napisał:

Skoro kupuję grę u legalnego dystrybutora w Polsce to mam prawo oczekiwać polskiej wersji językowej,


Oczywiście, ja wcale tego nie neguję. Zwłaszcza że Cenega obiecała.

Dnia 02.10.2010 o 17:38, jadhtiger napisał:

Przynajmniej będę wiedział kiedy włączyć Steam''a.


Co nie zmienia faktu, że znajomość angielskiego w branży informatycznej jest niezwykle przydatna.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Znajomość angielskiego jest niezwykle przydatna w wielu sytuacjach, wśród których chęć zagrania w ulubioną grę nie wybija się wcale na czoło. Gdybym go znał na tyle dobrze aby swobodnie pograć zakupiłbym grę przez Steam i miał gdzieś spolszczenie (hmm, kiedyś zaczynałem przygodę z grami od Panzer General i Transport Tycoon i jakoś szło ).
Chyba nie sugerujesz że szybciej nauczę się języka niż doczekam spolszczenia ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.10.2010 o 18:19, jadhtiger napisał:

Znajomość angielskiego jest niezwykle przydatna w wielu sytuacjach, wśród których chęć
zagrania w ulubioną grę nie wybija się wcale na czoło. Gdybym go znał na tyle dobrze
aby swobodnie pograć zakupiłbym grę przez Steam i miał gdzieś spolszczenie (hmm, kiedyś
zaczynałem przygodę z grami od Panzer General i Transport Tycoon i jakoś szło ).


Ano właśnie - ja uczyłem się na przygodówkach i też jakoś szło. Ale gdy sobie przypominam stare produkcje po wielu latach, odnajduję nowe znaczenia, których wtedy nie miałem szansy dostrzec i zrozumieć. Tak czy siak - gry mogą pomóc w nauce - a przy okazji motywują, jeśli nie ma spolszczenia. ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować