Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Arcania: Gothic 4 się spóźni, ale tylko w Ameryce Północnej

16 postów w tym temacie

Adam Berlik

W przyszłym tygodniu odbędzie się premiera Arcania: Gothic 4. Wbrew wcześniejszym zapowiedziom, gra trafi wyłącznie na europejski rynek – gracze z Ameryki Północnej poczekają na tę produkcję nieco dłużej.

Przeczytaj cały tekst "Arcania: Gothic 4 się spóźni, ale tylko w Ameryce Północnej" na gram.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Hihi. Będę teraz krytyczny: Dostaniemy szybciej, bo nie kupujemy drogich Paków do Modernwarfarerów i Pontonów do narzędzia Microsoftu które i tak nie działa... I nie my występujemy w ich głupich reklamach..
[It''s joke, you know?]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Biedni Amerykanie? Sam nie wiem... nie macie wrażenia, że ta formuła już się powoli przejada? Przeszedłem wszystkie Gothicki i teraz gram w Risen i jakoś tak... nudzi mi się... ile razy można bawić się w bycie małym Bolkiem, który trafia na nieduży teren opanowany przez 2-3 frakcje do których musi przystać, wchodząc w cudze tyłki? W sumie czekałem na Arcanię, podobało mi się demo, ale... ile razy można? Pierwszy Gothic był nową jakością, ale im dalej w las, tym bardziej wkrada się monotonia...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.10.2010 o 00:41, Doomann napisał:

Biedni Amerykanie? Sam nie wiem... nie macie wrażenia, że ta formuła już się powoli przejada?
Przeszedłem wszystkie Gothicki i teraz gram w Risen i jakoś tak... nudzi mi się... ile
razy można bawić się w bycie małym Bolkiem, który trafia na nieduży teren opanowany przez
2-3 frakcje do których musi przystać, wchodząc w cudze tyłki? W sumie czekałem na Arcanię,
podobało mi się demo, ale... ile razy można? Pierwszy Gothic był nową jakością, ale im
dalej w las, tym bardziej wkrada się monotonia...


Może dla ciebie, najwyrażniej nie uległeś tej magii której Gothic promieniował od pierwszej częśći. To co spotkało tą serię to nie wina twórców tylko pieniędzy. Przykro na to patrzeć, ale napewno nie dotkne takiego czegoś jak Arcania bo to nie jest pełnoprawna kontynuacja tej serii. Bezimienny jest legendą i żadne Spellbund tego nie wymaże never.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Gothic i GothicII (+dodatek) - owszem, to były gry, mimo że mało oryginalne pod względem rozgrywki czy nawet fabuły, bardzo dobre i spokojnie można je nazwać kultowymi. Miały wspaniały klimat i mimo nie wybajerowanej grafiki i dosyć topornemu sterowaniu przyciągał na wiele godzin. Jednak to co zrobiła serii trzecia część, w moim odczuciu, powinno być czołowym przykładem jak spieprzyć dobrą markę. Gracze otrzymali grę niedopracowaną technicznie, z nie w pełni zaimplementowaną fabułą i rojącą się od błędów przez które odechciewało się grać. Ciężki, pożądny klimat Khorinis zniknął zastąpiony pięknymi widoczkami i sielankowymi osadami pozbawionymi kobiet. Cała mitologia świata została wywrócona do góry nogami. Powstało coś w stylu filmowego sequela, który tradia od razu na półki wypożyczalni DVD. Risen i ArcaniA są już zdegenerowanymi bękartami GothicaIII, lepszymi od niego ale nie sięgającymi pięt G1 i G2. Pierwszy choć tworzony przez PB, nie jest tak na prawdę Gothic''iem i pokazuje że nawet bez nacisku wydawcy twórcy nie wycisnęli by nic lepszego przy G3, może udałoby się pozostawić klimat, ale reszta by kulała. Drugi, mimo że dopracowany technicznie, tak jak G3 powinien być, nie ma klimatu dwóch pierwszych części, a przynajmniej demko nie potrafiło mnie do gry przekonać tak jak demo G1. Risen + ArcaniA byłoby prawdziwym Gothic''iem 3 czy 4, to co mamy jest już zwykłym żerowaniem na marce. PB zamiast Risena powinno zrobić sobie przerwę od RPG, a ArcaniA powinna być ArcaniĄ a nie ArcaniĄ : Gothic 4.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

@vegost

a gdyby gra nie nazywała się gothic to byś ją kupił? bo ja mam wrażenie, że ludzie nie krytykują już gry za to jaka jest, moim zdaniem jest oczywiście bardzo dobra, tylko porównują ją do poprzednich części i mówią, że gniot, ja traktuje tą gre jako nowe rpg które wychodzi i nie mogę się doczekać kolekcjonerki ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A ja dalej nie czaje co wy macie do G3. może i ma bugi i technicznie jest zrąbany ale jednak mi przynajmniej bardzo dobrze się w niego grało i chwała PB za to że zrobiła ta grę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.10.2010 o 08:57, zbyglu napisał:

A ja dalej nie czaje co wy macie do G3. może i ma bugi i technicznie jest zrąbany ale
jednak mi przynajmniej bardzo dobrze się w niego grało i chwała PB za to że zrobiła ta
grę


Fakt, chwilami grało się w G3 rzeczywiście całkiem przyjemnie. Chwilami. Nie czaisz, co ludzie mają do G3?
- gra pozbawiona klimatu poprzednich części
- klony, klony - wszędzie klony: miasta-klony, ludzie-klony, questy-klony.
- rozmiar świata przerósł twórców, którzy go stworzyli. Jest wypełniony atrakcjami słabo i od niechcenia.
- najbardziej irytujący i i prostacki system walki w action-RPG ever.
- pokraczni ludzie ;) powyginane i rozciągnięte ciała, zbyt malutkie głowy.

A co do Arcanii - pytanie do ekipy gram.pl: tutaj jest napisane, że gra trafi na półki sklepów 15 października, a na gram.pl, w zakładce gry, jest data 12 październik. O co cho?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować