Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Tydzień z grą Arcania: Gothic 4 - dzień trzeci

32 postów w tym temacie

Kurde, tak czytając artykuł pomyślałem, żeby kiedyś przelali wydarzenia z trylogii na książkę.

Tak czy inaczej, świetnie się czytało.

P.S.: Free Kevin! :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

"Prowizoryczna placówka górnicza rycerzy Rhobara II zostaje wyrżnięta w pień przez pełzacze"
z tego co pamiętam to nie pełzacze, a zębacze pozagryzały paladynów eskortujących diego - więźnia i rudę... ale pewnie się czepiam. poza tym Lee to świetna postać, a w artykule doczekał się ledwie wzmianki... polecam wszystkim twórczość fanowską, kiedyś na głównym portalu fanowskim serii gothic można było znaleźć multum opowiadań mających miejsce w kolonii górniczej, z różnymi bohaterami. może jeszcze się gdzieś te skarby uchowały...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.10.2010 o 23:46, jeremyarch napisał:

"Prowizoryczna placówka górnicza rycerzy Rhobara II zostaje wyrżnięta w pień przez pełzacze"
z tego co pamiętam to nie pełzacze, a zębacze pozagryzały paladynów eskortujących diego
- więźnia i rudę... ale pewnie się czepiam. poza tym Lee to świetna postać, a w artykule
doczekał się ledwie wzmianki... polecam wszystkim twórczość fanowską, kiedyś na głównym
portalu fanowskim serii gothic można było znaleźć multum opowiadań mających miejsce w
kolonii górniczej, z różnymi bohaterami. może jeszcze się gdzieś te skarby uchowały...



Diego z dwoma panami został odesłany z wyrobiska kiedy na kopaczy zaczęły napadać pełzacze - jeżeli dotrze się do placówki znajdujemy trochę nieboszczyków i kupę agresywnych "mrów". Diego zaś siedzi w kotlince przed która znajdujemy ciała paladynów, chyba faktycznie po napadzie zębaczy (tu już nie pamiętam).

Co zaś do Lee. Serce mi się krajało że kończę z nim tylko na krótkiej wzmiance. Jednak jesteśmy jednak limitowani objętością, nie bardzo ale zawsze. Druga sprawa to sama historia generała - bardzo pasjonująca i tragiczna w warstwie osobistej, jednak - co niestety jest smutna prawdą niewykorzystanego potencjału - o stosunkowo niewielkim wpływie na przebieg fabuły i los świata. Nie krzyczcie na mnie za to ostatnie stwierdzenie, ale taka jest prawda - do nieszczęsnego G3:ZB jest niestety postacią mocno epizodyczną, a szkoda.

Spoiler

Dodam jeszcze że nie pojawia się w A:G4 osobiście - przynajmniej w głównej osi fabuły - występuje tylko w intrze i jest wzmiankowany w kilku miejscach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

"Czy nie jesteście ciekawi, co dzieje się z przyjaciółmi Bezimiennego, którzy przeżyli z nim piekło Górniczej Doliny?" Ja rozumiem, można próbować nadać tekstowi ciut dramatyzmu, ale, przepraszam... piekło Górniczej Doliny? Z tego co pamiętam, to ludzie tam żyjący, z towarzyszami Bezimiennego włącznie, raczej nie narzekali... ;)

Całymi dniami ściemniali, obżerali się, opijali i zastanawiali się komu jeszcze obić mordę, kogo okraść, na kim zarobić, albo jakiemu jeleniowi wcisnąć swoją robotę do odwalenia... A tych parę wspólnych wypadów, to była dla Gorna, Lestera, Miltena i Diego co najwyżej miła odskocznia od siedzenia przy ognisku i gadania o pierdołach, a nie piekło.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jest podana informacja na temat Merdariona, a co z resztą Magów Wody? Co z Xardasem? Brakuje tu też kilku innych przyjaciół Bezimiennego z poprzednich części, jak choćby Laresa czy Angara.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.10.2010 o 10:02, Bezczel napisał:

Jest podana informacja na temat Merdariona, a co z resztą Magów Wody? Co z Xardasem?
Brakuje tu też kilku innych przyjaciół Bezimiennego z poprzednich części, jak choćby
Laresa czy Angara.


a Lares to w ogóle jest w Arcanii? bo ja słysze tylko o Lesterze....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Faktycznie, teraz tak czytając ponownie, kilku ważnych osobistości brakuje.

Xardas to podstawa, Cor Angar by się przydał, ale zastanawiam się dlaczego wymieniony został Merdarion, a nie ma Saturasa? Jak dla mnie ten drugi jest ważniejszy.

I jeszcze sprawa pełzaczy: ogólnie zawsze uważałem je za pająki, tu zaś Curtiss określił je jako "mrowie". ;)
Więc czym naprawdę są te pełzacze? Mrówkami? Pająkami? Termitami? Mrówkolwami? Dobra, przesadzam, ale gdzie je zaszufladkować? :)

P.S.: Free Kevin! :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie. Kiedy ma być premiera Arcanii na PS3? W listopadzie, czy na początku przyszłego roku? Bo widziałem już obie wersje i nie wiem na kiedy odkładać kasę;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 14.10.2010 o 12:24, Cygi napisał:


ale zastanawiam się dlaczego wymieniony

Dnia 14.10.2010 o 12:24, Cygi napisał:

został Merdarion, a nie ma Saturasa? Jak dla mnie ten drugi jest ważniejszy.


Proste, wymienili Merdariona bo to on został szefem razem z Miltenem i tym drugim tego zakonu w drzewie w Toshoo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować