Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Pierwszy skazany za wirtualną kradzież

84 postów w tym temacie

Dnia 14.10.2010 o 14:41, golic napisał:

Dobrze, że mamy takiego dyplomowanego, wykształconego, prawego samozwańca z jego niezaprzeczalnymi
poglądami życiowymi podpartymi niezawistnym kodeksem karnym...


To o czym mówi Ring5 to PODSTAWY prawa polskiego (oraz międzynarodowego). Widać jak jesteś zacietwierzony, skoro nawet takich banałów nie potrafisz przyswoić...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.10.2010 o 15:07, loczyn napisał:

> Dobrze, że mamy takiego dyplomowanego, wykształconego, prawego samozwańca z jego
niezaprzeczalnymi
> poglądami życiowymi podpartymi niezawistnym kodeksem karnym...

To o czym mówi Ring5 to PODSTAWY prawa polskiego (oraz międzynarodowego).
Widać jak jesteś zacietwierzony, skoro nawet takich banałów nie potrafisz przyswoić...


Ja nie potrafie loczku? Wiem jaka jest roznica miedzy zawiasami a wyrokiem wiezienia. To nie do mojego postu odnosilo sie jego ''czytanie ze zrozumieniem''. Mi chodzilo o jego podejscie do sprawy, stawianie prawa ponad ludzkie przekonania i robienie cyrku z sądu. I popisówki jaki to on obeznany jest a cała ciemna masa musi miec tłumaczone najbardziej elementarne sprawy.

Czytaj ze zrozumieniem i jak komus cos wytykasz to chociaz rob to pod odpowiednim adresem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Co to ma do rzeczy czy ktoś wychodzi czy nie do społeczeństwa. Okradli go, padł ofiarą, pozwał i wygrał. Gorsze jest to, że za taką kradzież idą ludzie do więzienia na rok, a mordercy siedzą kilka miesięcy i dalej mordują (lub gwałciciele).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Widziałem to chyba kiedyś w telewizji :D. Znaczy się gościu którego okradziono robił wywiad, to było jeszcze przed sprawą. Fajnie że skazano złodzieja ale kara mogłaby być większa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bardzo dobrze, że zapadł wyrok w tej sprawie.

Może w przyszłości uratuje to jakiegoś mniej rozgarniętego osobnika, który myśli, że włamanie się na konto to świetna zabawa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.10.2010 o 10:42, Skull3 napisał:

A na jakiej podstawie wycenił te swoje itemki na 900zł? O ile się nie mylę, M2 jest darmowy,
ew. ma jakieś płatne rzeczy, ale na bank nie na taką sumę. Powienien podziękować "złodziejowi",
może by się opamiętał i zobaczył, że to tylko gra.


Nie mam co prawda bladego pojęcia, ale zawsze można wycenić przeliczając ile trwałoby ich zdobycie w grze (jak rozumiem musiał poświęcić jakiś czas na to, nie wiem, nie znam gry). Więc nawet jeśli gra jest darmowa, to o ile przedmioty te nie są w niej dostępne od początku, musiały być wypracowane. Dzieląc średnią krajową (3100PLN) przez 22 dni robocze otrzymujemy dniówkę, a z niej przeciętną cenę godziny pracy (ok. 17 zł). Wystarczy, że ciułał swoje itemy 33 godziny, i wychodzi 900 PLN.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.10.2010 o 15:18, golic napisał:

Ja nie potrafie loczku?

Żeby mówić tak do mnie to musiałbyś być 2 razy starszy niż jesteś i 2 razy mądrzejszy. Next time boy.

Dnia 14.10.2010 o 15:18, golic napisał:

Wiem jaka jest roznica miedzy zawiasami a wyrokiem wiezienia.

Taaak? :O

Dnia 14.10.2010 o 15:18, golic napisał:

To nie do mojego postu odnosilo sie jego ''czytanie ze zrozumieniem''. Mi chodzilo o
jego podejscie do sprawy, stawianie prawa ponad ludzkie przekonania i robienie cyrku
z sądu. I popisówki jaki to on obeznany jest a cała ciemna masa musi miec tłumaczone
najbardziej elementarne sprawy.

Jaki cyrk człowieku? Jakie przekonania? Facet się napracował, ktoś mu to odebrał więc ma w pełni prawo domagać się ukarania i zadość uczynienia!

Dnia 14.10.2010 o 15:18, golic napisał:

Czytaj ze zrozumieniem i jak komus cos wytykasz to chociaz rob to pod odpowiednim adresem.

Strzeliłem w samą dziesiątkę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.10.2010 o 13:31, golic napisał:

Ujmę to po blokowiskowemu. Koleś jest frajerem i ofermą. Nawet jak nie wiedział kto mu
to podj... to drogą dedukcji mógł rozkminić, że to ktoś z najblizszego otoczenia tej
gry. Po co targać z czymś takim do sądu?


Dokładnie. Ja też na jego miejscu skułbym gnojkowi mordę. Kastetem żeby popamiętał. Mieszkanie też profilaktycznie bym mu spalił, bo, jak powszechnie wiadomo, z gniazdem os trzeba się rozprawić radykalnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.10.2010 o 15:59, Vojtas napisał:

Dokładnie. Ja też na jego miejscu skułbym gnojkowi mordę. Kastetem żeby popamiętał. Mieszkanie
też profilaktycznie bym mu spalił, bo, jak powszechnie wiadomo, z gniazdem os trzeba
się rozprawić radykalnie.


Znaczy - wyrwać chwasta? ;) Nie zapomnij o wysadzeniu całego bloku w powietrze, bo przecież to siedlisko degeneratów i bandytów. A dzielnicę otoczyć murem. Tak na wszelki wypadek, żeby się plugastwo nie rozlazło po całym mieście, bo dopiero wtedy by była jazda... ;)

http://www.youtube.com/watch?v=QAsa-KNoVRo <- DOZWOLONE TYLKO OD 18 LAT!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.10.2010 o 16:36, crash807 napisał:

Nie no rok pozbawienia wolności, 3 lata w zawieszeniu i 200zł za "wirtualną kradzież"?!
I może jeszcze w więzieniu o zaostrzonym rygorze ^^

To jest rok pozbawienia w zawieszeniu na 3 lata... mocno upraszczając gość pozostaje na wolności i jeśli przez okres 3 lat nie popełni przestępstwa kara tego więzienia zostaje mu odpuszczona, jeśli w ciągu tych trzech lat złamie prawo trafia za kratki. Poniał :P?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.10.2010 o 16:53, nerka99 napisał:

To jest rok pozbawienia w zawieszeniu na 3 lata... mocno upraszczając gość pozostaje
na wolności i jeśli przez okres 3 lat nie popełni przestępstwa kara tego więzienia zostaje
mu odpuszczona, jeśli w ciągu tych trzech lat złamie prawo trafia za kratki. Poniał :P?


No fakt... a to w takim razie kara jak najbardziej zasłużona ^^

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.10.2010 o 20:57, Madoc napisał:

Myślałem, że chodzi o USA, a to jednak nie...
Swoją drogą, głupio tak potem się przyznać kolegom z celi za co się siedzi...

Czyl ja wiem. Sworda na 80 level. i armora 80 defa. to w swoich łupach chciałby mieć niejeden czarny charakter.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.10.2010 o 21:08, Albii napisał:

> Myślałem, że chodzi o USA, a to jednak nie...
> Swoją drogą, głupio tak potem się przyznać kolegom z celi za co się siedzi...
Czyl ja wiem. Sworda na 80 level. i armora 80 defa. to w swoich łupach chciałby mieć
niejeden czarny charakter.


No ba, do tego takiego z +15% do szybkości kopania podkopów łyżeczką ze stołówki, to dopiero było by coś =)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.10.2010 o 12:04, Ring5 napisał:

Nie o kradzież itemków, tylko o kradzież KONTA. Jedna osoba ukradła dane do konta drugiej osobie, a
następnie przekazała sobie z tamtego konta cały sprzęt.

Czyli jednak nie chodzi o kradzież KONTA, tylko o kradzież itemków, która została umożliwiona przez kradzież danych do logowania - jeśli mamy być tacy konkretni :P Jednak mimo wszystko ten poszkodowany to jakiś głupawy był, bo w końcu przy jego pomocy mu to ukradli - jakby nic od tej dziewczyny/jej brata nie przyjmował do siebie na kompa, to by sprawy nie było.

Dnia 14.10.2010 o 12:04, Ring5 napisał:

Czy naprawdę umiejętność czytania ze zrozumieniem ginie w tym narodzie? O_o

Nie umiejętność czytania, tylko umiejętność uwierzenia w kretynizmy w postaci kradzieży przedmiotów z gry komputerowej :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować