Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Wiedźmin 2: Zabójcy Królów - wymagania sprzętowe

128 postów w tym temacie

Dnia 14.12.2010 o 15:06, drizzt115 napisał:

Przede wszystkim nie powiedziałem tego, że "oleli" aspekt fabularny, ale to, że na podstawie
tych wymagań na całej linii położyli aspekt optymalizacji gry, ale akurat w tym to się
zgadzamy.


Jak mogli położyć optymalizację, skoro dopiero co zaczęli ją robić!? Zastanów się, człowieku, bo pleciesz kompletne bzdury. O ewentualnym położeniu będzie można mówić PO premierze. PO, nie przed. I mówiąc że stawiają tylko na grafikę, kompromitujesz się jeszcze bardziej, bo we wcześniejszych filmach omawiali nieliniową rozgrywkę, system walki - nade wszystko na każdym kroku podkreślają, że najważniejsza w Wiedźminie będzie fabuła. Jak mówię - idź trollować gdzie indziej.

@ Pilot

Widzę, że trauma "wymagań" jeszcze nie minęła. ;) Po części rozumiem, ale z drugiej strony tak to już jest z pecetami. Poza tym weź pod uwagę, że pierwszy Wiesiek był stworzony na antyku, któremu na imię Aurora.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.12.2010 o 15:07, Pietro87 napisał:

Pisze to co było podawane przez producenta i to co mam na pudełkach.


To co jest napisane na pudełku przez producenta ostatnio dziwnym zbiegiem okoliczności może się znacznie rozmijać z rzeczywistością, ale tym stwierdzeniem to Ameryki nie odkryłem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Pytaniem było - jakie gry mają wpisany 8800 w minium.
Jaka różnica ile to ma wspólnego z faktycznym działaniem gry na słabszych czy mocniejszych kartach ?

Jak będzie chodził wiedxmin 2 też nie wiemy, więc pisanie że producenci zawyżają wymagania jest - bez sensu w kontekście zadanego wcześniej pytania.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.12.2010 o 15:41, Vojtas napisał:

Jak mogli położyć optymalizację, skoro dopiero co zaczęli ją robić!? Zastanów się, człowieku,
bo pleciesz kompletne bzdury. O ewentualnym położeniu będzie można mówić PO premierze.
PO, nie przed. I mówiąc że stawiają tylko na grafikę, kompromitujesz się jeszcze bardziej,
bo we wcześniejszych filmach omawiali nieliniową rozgrywkę, system walki - nade wszystko
na każdym kroku podkreślają, że najważniejsza w Wiedźminie będzie fabuła. Jak mówię -
idź trollować gdzie indziej.


Po pierwsze to nie trolluje a jedynie wyrażam swoją opinię.
Skoro twierdzisz, że na podstawie tych wymagań nie można stwierdzić, że są zawyżone to wytłumacz mi (bo może się mylę), która gra z obecnych wymaga do uruchomienia w ultra minimum karty graficznej z 512 MB VR, a tym bardziej gdy chodzi o karty tej klasy (aczkolwiek "nieco" już zakurzonej) co 8800.
Wniosek jest chyba logiczny, że są karty z wyższych serii 9XXX, które mają faktyczne osiągi dużo gorsze niż najgorszy model nawet z 256 MB VR, ale z serii 8800.

Procesora się nie czepiam, bo to oczywiste, że przy takiej złożoności gry 32-bity i brak wielowątkowości to już nie wystarczają.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Proszę bardzo: Metro 2033 i ArmA II.

Ponad to weź pod uwagę, że jest to specyfikacja orientacyjna - jej podanie to po prostu odzew na powtarzające się pytanie o wymagania sprzętowe. Czekać do kwietnia, gdy będzie wszystko wiadomo. EOT.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.12.2010 o 15:02, Vojtas napisał:

Proszę bardzo: Metro 2033 i ArmA II.

Ponad to weź pod uwagę, że jest to specyfikacja orientacyjna - jej podanie to
po prostu odzew na powtarzające się pytanie o wymagania sprzętowe. Czekać do kwietnia,
gdy będzie wszystko wiadomo. EOT.


To, że trzeba czekać do kwietnia to wiem, tylko dodatkowo uważam, że jak na taki projekt jak Wiedźmin 2 te pół roku to na optymalizację to chyba o rok za mało. Może jednak przełożą premierę i NA POWAŻNIE podejdą do optymalizacji. Wniosek jest logiczny z prostego faktu, że te wymagania "orientacyjne" jak to określiłeś są "strasznie" nie równe, więc niech się nikt nie dziwi, że ludzie którzy się choć trochę orientują w sprawach technicznych mają poważne wątpliwości co do ich obiektywności.

Uważam, że lepiej by zrobili nie podając nic aż do okresu przed premierowego niż siać zamęt podając JAKIEŚ TAM ORIENTACYJNE WYMAGANIA.

Z całym szacunkiem to nie świadczy o nich dobrze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Chciałbym siędowiedzieć czy ta gra mi pójdzie bardzo proszę o odpowiedź
mój komputer
*Procesor: AMD Athlon ii X2 250, ~3.0 GHz
*Karta graficnza: NVIDIA GeForce GT220 z 1 GB, 2 GB ram, XP Profesionall, DDR 3
Co o tym sądzicie ? Chciałbym zobaczyć odpowiedź na jakich ustaiweniach graficznych mój komp w maire sensownie pociągnie te gre na rozdziałce 1024x768.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

"Do tej pory zamówiono ponad 3200 egzemplarzy z puli 9999 sztuk."
Skąd ta wartość? Według licznika na http://www.wiedzmin2.gram.pl/ już prawie 7500. Skąd takie niedowartościowanie? Oczywiście te słowa są prawdziwe, ale ponad tu ponad dwukrotne

Wymagania napawają nadzieją - ruszy mi na [całkiem niezłym] laptopie ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować