Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Diabelski dekalog - 10 rzeczy, które musisz wiedzieć o Diablo III

28 postów w tym temacie

gram.pl

Od zapowiedzi Diablo III wiele wody w rzekach świata upłynęło, a broda Deckarda Caina zdążyła wydłużyć się o kolejne znaczące centymetry. Warto więc zsumować to, co do tej pory wiemy o hack'n'slashu Blizzarda.

Przeczytaj cały tekst "Diabelski dekalog - 10 rzeczy, które musisz wiedzieć o Diablo III" na gram.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dwie sprawy.
1. Barbarzyńca - w czasie Blizzaconu, Blizzardowcy powiedzieli, że Barb może jednak nie być tym samym co z Diablo 2. Mają problem z lore i wyjaśnieniem dlaczego znowu zaczyna od pierwszego poziomu, musi się wszystkiego uczyć od początku, etc. Możliwe, że będą musieli zrezygnować z tej koncepcji.

2. Ekwipunek - na screenach z Gamescome widać, że skrzynka jest większa niż 5x8 i obecnie ma 6x10. Ale to takie tam małe sprostowanko.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

co do barbarzyńcy, to rzeczywiście umknęła mi ta informacja, za co przepraszam. Natomiast w kwestii ekwipunku - na screenach może być widoczny plecak już po możliwym powiększeniu, opisanym zresztą w stosownym punkcie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.11.2010 o 19:04, pepsi napisał:

Natomiast
w kwestii ekwipunku - na screenach może być widoczny plecak już po możliwym powiększeniu,
opisanym zresztą w stosownym punkcie.

Nie bardzo rozumiem o co tu chodzi tobie.
Jeśli chodzi o to, że opisałeś inventory na screenie, to ten screen jest dosyć stary. Inventory z Gamescom wygląda inaczej, a to z BlizzCon 2010 różnic się od tego z GC, z tego co wiem tylko o to, że dodali Talizman do niego.
http://www.diablowiki.net/images/d/d9/Inv-comparison-aug-2010.jpg - nie wiem czy mogę dawać takie linki czy nie, najwyżej usuniecie. Ten z prawej jest aktualny (+ talizman).

Ale oczywiście to nie jest jakieś tam super ważne, ale tylko takie tam szczegóły. I pewnie jeszcze kilka razy może się zmienić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ostatnie zdanie punktu 5.:

"dzięki specjalnym znaleziskom będzie można zwiększyć powierzchnię plecaka."

Chodzi mi o to, że przedstawiona na screenie, o którym mówisz, powierzchnia plecaka, mogła zostać powiększona właśnie dzięki takiemu znalezisku. 5x8 może być powierzchnią startową, 6x10 - po dopakowaniu odpowiednim przedmiotem (mają to być worki).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.11.2010 o 19:51, pepsi napisał:

Chodzi mi o to, że przedstawiona na screenie, o którym mówisz, powierzchnia plecaka,
mogła zostać powiększona właśnie dzięki takiemu znalezisku. 5x8 może być powierzchnią
startową, 6x10 - po dopakowaniu odpowiednim przedmiotem (mają to być worki).


Tylko, że wycofali się z pomysłu powiększania plecaka poprzez dodawanie worków. Teraz będzie można za pieniądze powiększać swoją skrzynkę.
Wywiad z Jay Wilsonem:
http://www.pcgames.de/Diablo-3-PC-27763/Specials/Diablo-3-Interview-Schluss-mit-Geruechten-hier-sind-die-Fakten-768616/
a tutaj opis tego wywiadu po angielsku:
http://diablo.incgamers.com/blog/comments/jay-wilson-interview-pcgames.de/

The inventory design now seen in screenshots is nearly the final thing; it’s not changed at all in at least half a year.
The inventory is much larger than the D2 inventory was. Early design ideas about it increasing in size as the player found larger backpacks are long gone.
The stash stats off small, but grows “ridiculously huge” over the course of the game, when gold is spent to enlarge it.


Tak wiem, że to wygląda jakbym się kłócił. Ale tak nie jest. Dla mnie po prostu Diablo 3 to najbardziej wyczekiwana gra ze wszystkich do tej pory wygłoszonych, i po prostu włącza mi się opcja "nerd - geek" i zaczynam poprawiać ludzi. :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Fajne podsumowanie tego co wiemy teraz o Diablo III szkoda tylko ,że nie ma tak naprawdę tej najważniejszej informacji czyli dokładna data premiery.Myślę ,że cena nie będzie miała znaczenia dla fanów Diablo i tak pewnie będzie bardzo podobna do ceny SC2 czyli coś około 180 zł.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jeggred ---> no widzisz, w takim razie mea culpa x2, ale to świadczy o jednym: sytuacja Diablo III jest bardzo dynamiczna, co rusz jakieś pomysły (nawet te już ujawnione) wypadają lub są modyfikowane. źródła, z których korzystałem, wydawałoby się sprawdzone, bo to przede wszystkim strony poświęcone właśnie DIII, a jednak i one nie nadążają za Blizzem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.11.2010 o 20:46, pepsi napisał:

Jeggred ---> no widzisz, w takim razie mea culpa x2, ale to świadczy o jednym: sytuacja
Diablo III jest bardzo dynamiczna, co rusz jakieś pomysły (nawet te już ujawnione) wypadają
lub są modyfikowane. źródła, z których korzystałem, wydawałoby się sprawdzone, bo to
przede wszystkim strony poświęcone właśnie DIII, a jednak i one nie nadążają za Blizzem.

Epickie wytłumaczenie
ale nie moge zrozumieć tego zdania
Okazało się jednak, że propozycja nie była z tych do odrzucenia, więc fani serii będą musieli nauczyć się żyć wśród barw.
wg mnie powinno być
Okazało się jednak, że propozycja nie była z tych "nie do odrzucenia", więc fani serii będą musieli nauczyć się żyć wśród barw.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.11.2010 o 19:30, karolekx23x napisał:

Kiedy wreszcie będzie można kupić Diablo III aż tyle czekać to nie chce się.

Jak to mawia blizzard '''' kiedy będzie gotowe '''' wiec trochę poczekamy, zobacz ile przeciętnie powstają gry do biza. Wiec ja obstawiam najprędzej okolice 2012 rok .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

„Tylko gdzie w takim szkielecie ma się niby znajdować dusza?”

A gdzie powinna znajdować się dusza? Zostało to już odkryte? Jakoś mnie to ominęło :> Przez wieki ludzie próbowali „znaleźć” dusze niektórzy twierdzili, że jest ona we krwi, więc czemu nie może być np. w szpiku kostnym? :>

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.11.2010 o 02:28, 7essio napisał:

> Kiedy wreszcie będzie można kupić Diablo III aż tyle czekać to nie chce się.
Jak to mawia blizzard '''' kiedy będzie gotowe '''' wiec trochę poczekamy, zobacz ile
przeciętnie powstają gry do biza. Wiec ja obstawiam najprędzej okolice 2012 rok .


Naprawde długo ale za to Bizzard robi gry swietne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Cukierkowa grafika- jeśli chodzi o samą technikę, rendering itp. itd. to oczywiście jest super. Twórcy mogli po prostu nie dawać tak żywych kolorów, tylko wszystko mogło by być poszarzone. No ale nic do tego trza się będzie przyzwyczaić. Za to paski życia przeciwników pojawiające się w walce są trochę irytujące, ale mam nadzieje że to będzie można zmienić w opcjach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Kurczę, już nie mogę się doczekać czasu, gdy dostanę tę grę w swoje łapska. Ciekawi mnie fakt zaznaczenia takich lokacji, jak Bramwell i Ureh. Czyżby książkowe opowiastki miałyby znaleźć swoje odzwierciedlenie w grze?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować