Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Two Worlds II - recenzja

280 postów w tym temacie

Chciałbym się spytać autora tekstu prosto, bez owijania w bawełnę. Który RPG jest lepsze w tym roku: Arcania - Gothic IV czy Two Worlds II?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tam w trzeciej linijace jest 2x ''Lub'' :) No chyba ze tak mialo byc ;)

Moze naprawia co nie co na wersje konsolowa, chocby mapke i interface, na wiecej bym nie liczyl. Generalnie pytajac osob ktore graly w Two Worlds 2 na pc czy jest lepszy od Arcani, to kazdy mi odpowiadal ze zdecydowanie tak. Mi pozostaje czekac do grudnia :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.11.2010 o 13:56, hammerfall87 napisał:

Strasznie skopali zabawe w asasyna bo 98 procentach jest tak ,że przeciwnicy lecą w
kupie a podkraść specjalnie nie ma jak


Czyli to samo co w jedynce.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Arcania - 7.5, Two Worlds II - 6.0. A przecież TWII jest wręcz nieporównywalnie lepsze wręcz pok każdym względem od Arcanii (wtf is Arcania?). Cóż, gram.pl nie rozczarowuje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.11.2010 o 14:12, TobiAlex napisał:

Arcania - 7.5, Two Worlds II - 6.0. A przecież TWII jest wręcz nieporównywalnie lepsze
wręcz pok każdym względem od Arcanii (wtf is Arcania?). Cóż, gram.pl nie rozczarowuje.


Wiesz, ze recenzja jest SUBIETKYWNĄ oceną recenzenta?
Zaraz się jeszcze pojawią komentarze, że przez takich jak Mastermind spada średnia na metacritic...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Hmm ... w minusach są same rzeczy na które ja jako gracz nie zwracam większej uwagi:

# kiepski interfejs
# fatalna mapa
# słaby dziennik
# nietypowe skróty klawiaturowe

mi jakoś to nie przeszkadza w grze
czyli tylko za te aspekty techniczne ( w moim odczuciu ) gra dostała tylko 6?.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

LOL dokładnie tak jak pisze lis_23 wychodzi kiepsko zoptymalizowana, prostacka jak cep, z trzema czarami na krzyż Arcania: Gothic 4 i dostaje 7.5, Two Worlds 2 popiernicza na słabszych sprzętach, że aż miło (a co chwila się słyszy jak to gry mają nieadekwatnie wielkie wymagania w stosunku do oferowanej grafiki) ma przeogromny, piękny świat, możliwość dalszego jego zwiedzania po ukończeniu wątku głównego, świetny crafting, system czarów (gram magiem i na 26 lvl jakoś nie mam problemu z potworami a gram na trudnym poziomie, no tak ale napiszmy wojownikami gra sie nudno bo lubie magów...) i wiele wiele innych zalet... a autor pisze że minusami są mapki interfejs inne pierdoły... Nie twierdzę że TW2 jest idealne ale 6... w porównaniu do z zeszłego miesiąca "Gothica" WTF??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

@Midarktemp

Ta gra NIE MA ogromnego świata. Główa, największa wyspa w grze (Eikronas) jest prawie wcale niedostępna w singlu (w multi jest niewiele lepiej).

BTW:

PYTANIE DO GRAM.PL/CDP:
Kiedy wreszcie ta gra wyjdzie na PS3 w naszym kraju? Proszę o solidne info!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Co do optymalizacji '' Arcanii " to nie jest tak źle
mój komp już najmocniejszy nie jest,tydzień temu zakupiłem monitor Ful HD 24 cale i " Arcania " chodzi mi w rozdziałce 1920x1080 na maxa i przycina tylko przy i we wnętrzu " Rozdartej Dziewicy "
" Two Worlds II " natomiast nie tnie mi się wcale więc optymalizacja na pewno lepsza ale i na tę z G4 nie narzekam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Z recenzji
>Nie potrafię choćby zrozumieć, dlaczego nie można sprzedawać wielu przedmiotów tego samego rodzaju za jednym razem.

Jest taka opcja, wystarczy przytrzymać lewy ctrl i kliknąć na dany przedmiot.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jazda konna w TW1 po którymś patchu stawała się już znośna, więc nie rozumiem czemu autorzy znowu zawalili to w drugiej części.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

O tak 20h grania, nie wszystkie q na pierwszej wyspie jeszcze zrobione i ledwo wczoraj ruszyłem wątek główny przechodząc na wyspe nr. 2 rzeczywiście ''mały" ten świat... co do tej wyspy która jest taka pocięta to o kij wam chodzi? Nie da się gry ukończyć? Nie ma gdzie walczyć? Z tego co wiem to koleś który to odkrył używał kodów żeby się na nią dostać, a potem durna dzieciarnia powtarza słowa wycięte z kontekstu i mówi, że mały świat, że gra niedorobiona i inne tego typu pierdoły... dostajecie grę równie piękną co Arcania, ze śmiesznymi wymaganiami która zajmuje NIECAŁE 4gb na dysku twardym a ludzie narzekają na wyspę która: co może jest podstawką pod DLC, dodatek, multi,... itd. nic nie wiadomo dlaczego po co itd. a ludzie tylko narzekają. Jak gra krótka to źle, jak długa to źle, jak za wysokie wymagania graficzne to źle, jak znów niskie to grafika brzydka kurde WTF... TW2 jest pierwszą gra od chyba roku na która naprawdę nie żałuje wydanej kasy...chcesz grasz szybko, niema sprawy świat możesz zwiedzać po ukończeniu gry,ale nie mówcie że gra krótka... albo że interface do dupy lol, interface normalny z tym, że skróty klawiszowe inaczej porozpisywane w porównaniu do tego co inni twórcy gry nam serwują... trudno wejść do opcji i poprzypisywać sobie standardowe... Polska to Polska jednak cokolwiek się stanie to źle ;/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować